Marki » L » drzewno - wodne « Grupy

Encre Noire Sport Lalique dla mężczyzn

Encre Noire Sport Lalique dla mężczyzn

wodny
Encre Noire Sport Lalique dla mężczyzn Zdjęcia Encre Noire Sport Lalique dla mężczyzn Zdjęcia

Encre Noire Sport marki Lalique to drzewno - wodne perfumy dla mężczyzn. Encre Noire Sport został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Nathalie Lorson. Nutami głowy są grejpfrut, bergamotka i gałka muszkatołowa; nutami serca są cyprys, lawenda i nuty wodne; nutami bazy są wetyweria bourbon, haitańska wetyweria, drzewo kaszmirowe i piżmo.

Grejpfrut Bergamotka Gałka muszkatołowa

Cyprys Lawenda Nuty wodne

Wetyweria Bourbon Haitańska wetyweria Drzewo kaszmirowe Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Encre Noire Sport by Lalique.

Encre Noire
Encre Noire A L`Extreme

Encre Noire Sport Recenzje Perfum

villandra
villandra

Moim skromnym zdaniem, Czarny Atrament w wersji "sport" został pozbawiony cojones. Nie przemawia do mnie kompletnie, choć mam świadomość tego, że wielu osobom się podoba. Po stokroć wolę klasyka.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Świeża i niby „sportowa” interpretacja wielkiego hitu od Lalique. Moja pierwsza myśl – no tak, znowu odcinanie kuponów, zbijanie kasy i tak dalej. Na szczęście, pomyliłem się. Chyba zapomniałem, że to Lalique, a bohaterem recenzji jest dzieło Pani Lorson…
Encre Noire Sport rozpoczyna się ładnym akordem cytrusowym – dominuje świeży, soczysty grejpfrut. Naturalny, przyjemny i po prostu taki „fajny”, ale to w końcu tylko grejpfrut. Potem do głosu zaczynają dochodzić nuty znane z pierwowzoru, czyli wetyweria i drewno. W tym ujęciu są one zdecydowanie bardziej rześkie i powiedziałbym, że wręcz radosne, pełne życia. Nadal czuć ducha starego Encre, ale brakuje tej charakterystycznej tajemniczości - tego co zadziwiało i imponowało w poprzedniku. Można odnieść wrażenie, że to taki rozcieńczony Atrament... Pojawia się trochę nut wodnych, lawendy praktycznie nie wyczuwam. I dobrze.
Trwałość dobra, na poziomie około 7-8h, ale do osiągów klasycznego Encre trochę jednak Sportowi brakuje. Projekcja również jest delikatniejsza, ale mimo to zapach jest z łatwością wyczuwalny przez długi czas.
Muszę przyznać, że „odświeżona” wersja najbardziej znanego zapachu od Lalique, wyszła całkiem nieźle. Nadal czuć wysoki poziom, zręczną rękę twórcy – kompozycja jest dobrze zmieszana, pachnie naturalnie i po prostu przyjemnie. Osobiście nie wywarła na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia, bo bardziej chwalę sobie zwykłą wersję Czarnego Atramentu. Tamta jest bogatsza, pełniejsza i ma „to coś”, czego Sportowi brakuje.
Mogę z czystym sercem polecić te perfumy wszystkim tym, dla których Encre Noire okazał się zbyt trudnym zapachem. To nadal bardzo dobry wetiwerowiec, przy czym zdecydowanie łatwiejszy w noszeniu.
Ja posiadając klasyka, jestem wystarczająco ukontentowany :)

blueberry
blueberry

Przyjemnie ożywcza, cytrusowa i wodna interpretacja wetywerii, doprawionej przysłowiową szczyptą gałki muszkatołowej i mnóstwem Iso-E-Super. Skład zapowiada odświeżenie oraz orzeźwienie jak po zanurzeniu w chłodnej sadzawce i zaiste efekt osiągnięto, chociaż w tle wciąż przebija echo ziemisto-wilgotno-zbutwiałego protoplasty (co w moim przypadku bynajmniej nie jest zarzutem). O ile oryginalny EN może uchodzić za pachnidło całoroczne, to ENS idealnie wpisuje się w okres wiosenno-letni. Dla miłośników i miłośniczek EN, jego młodszy brat może wydać się stosunkowo słabym i niezbyt porywającym zawodnikiem, ale dla szukających czegoś lżejszego i jakby bardziej optymistycznego na letnie dni będzie to dobre uzupełnienie gamy wetyweriowych zapachów. Ja wychodzę z założenia, że odsłon ukochanej nuty nigdy za wiele.

Czy jest to zapach sportowy? Nie do końca - i całe szczęście. Czerwony napis SPORT, który śmieszył mnie na początku, zwłaszcza w zestawieniu z pierwotną nazwą wybitnie niesportowego zapachu (naprawdę nie rozumiem tego trendu usportowienia wielu perfum w naśladowczej pogoni za... kasą), postanowiłam potraktować z przymrużeniem oka niczym czerwoną końcówkę sekundnika w zegarkach legendarnej już kolekcji Atlantic Worldmaster. Niby sportowo, ale wciąż elegancko i w dobrym stylu. ENS nie sprawdzi się jako zapach na siłownię ani boisko futbolowe, ale do uprawiania bardziej wysublimowanych sportów i aktywności na świeżym powietrzu nie widzę przeciwwskazań, przy czym jest to kompozycja na tyle uniwersalna, że i do biura, i do luźnego użytku codziennego nada się znakomicie. ENS wykreowano z myślą o mężczyznach, ale myślę, że kobiety lubujące się w wetywerii mogą spróbować się z nim zaprzyjaźnić.
Trwałość na mnie do 7h, projekcja dobrze wyczuwalna przez około 3h, później gwałtownie maleje i zapach osiada tuż przy samej skórze. Szału nie ma, ale kocham wetywerię i tu podano ją na tyle uroczo, że jestem na tak.

Serious Sam
Serious Sam

Świetne połączenie cytrusów i wetywerii znanej ze starszego brata, pozbawionej jednak wilgotnych frakcji. Zapach idzie trochę w stronę współczesnych cytrusowców, ale dzięki ciągle dobrej, jak na mainstream, wetywerii czerpie też z najlepszych wzorców klasyki (patrz kolońskie otwarcie klasyka Guerlaina). Mam wrażenie, że pani Lorson wycisnęła z tego projektu tyle, ile było możliwe - aby stworzyć zapach klasycznie męski, uniwersalny, zapatrzony w klasykę, lecz ciągle nowoczesny, pozbawiony pewnej ekscentryczności poprzednika i do tego tani.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lalique Encre Noire Sport, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lalique Encre Noire Sport, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Encre Noire Sport marki Lalique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Encre Noire Sport marki Lalique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci Pour Homme II Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Bentley Bentley for Men Creed Aventus Christian Dior Dior Homme Cologne 2013 Lalique Hommage a L'Homme Tom Ford Grey Vetiver Bvlgari Bvlgari Man In Black Givenchy Xeryus Rouge Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Christian Dior Dior Homme Intense Hermes Terre d'Hermes Lalique Lalique White Bentley Bentley for Men Intense Lalique Encre Noire Burberry London for Men Lalique Lalique Pour Homme Equus Yves Saint Laurent M7 Tom Ford Tobacco Vanille Lubin Idole Eau de Parfum