Marki » L » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Encre Noire Pour Elle Lalique dla kobiet

Encre Noire Pour Elle Lalique dla kobiet

Encre Noire Pour Elle Lalique dla kobiet Zdjęcia Encre Noire Pour Elle Lalique dla kobiet Zdjęcia Encre Noire Pour Elle Lalique dla kobiet Zdjęcia

Encre Noire Pour Elle marki Lalique to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. Encre Noire Pour Elle został wydany w 2009 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Nutami głowy są bergamotka, frezja i ambrette (piżmo ambrowe); nutami serca są osmantus, róża i kephalis; nutami bazy są wetyweria, piżmo i cedr virginia.

Bergamotka Frezja Ambrette (piżmo ambrowe)

Osmantus Róża Kephalis

Wetyweria Piżmo Cedr Virginia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Encre Noire Pour Elle by Lalique.

Narciso Rodriguez For Her Eau de Toilette Delicate Limited Edition

Encre Noire Pour Elle Recenzje Perfum

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Najpierw dumnie kroczy róża. Róża wstawiona do wazonu z alkoholem. Perfumy przypominają mi olejki różane, które namiętnie wąchałam w latach 90. Potem płynnie przechodzą w jakiś taki bardziej miękki i delikatny twór.
Subtelny, kremowy i bliskoskórny finał jest najprzyjemniejszy. I może nawet zechciałabym go posiąść, gdyby nie trwałość, która pozostawia wiele do życzenia.
Flakon (jak to od Lalique) - piękny.

gryzelda
gryzelda

Całkowiecie nie moja bajka.

Zakup w ciemno i kara za ciekawskość i rozrzutność:(
Na poczatku róża w akompanimencie frezji i wertywerii - nawet do zniesienia. Po chwili wyjatkowo umęczająca bergamotka i piżmio okraszone pieprzem, potem tylko piżmo. Po kwiatach ani śladu, a tym co zostaje można się po prostu udusić.
W moim przypadku zapach mega migrenotwórczy, ale "piżmoluni" będą zachwyceni.
Oddałam mojej kochanej teściowej z zastrzeżeniem zakazu używania w mojej obecności:)

Początkowe nuty bardzo mi się podobają – kremowa róża wymieszana z białym piżmem, wdzięczna, miękka i kobieca.

Gdyby zapach dalej utrzymywał ten poziom to z pewnością kupiłabym flaszkę, ale niestety, z każdą godziną zapach marnieje, rozcieńcza się i po krótkim czasie na skórze zostaje tylko delikatna i sztuczna nuta białego piżma.

Duże rozczarowanie.

ann999
ann999

Mam słabość do perfum firmy Lalique, którą zapoczątkował zapach Encre Noire w wersji męskiej. Kiedy pierwszy raz go powąchałam, to było po prostu wielkie WOW. Wersja damska może nie jest tak spektakularna, wręcz jest na zupełnie innym biegunie, ale też zrobiła na mnie duże wrażenie. Rzeczywiście są to perfumy bardzo kremowe ( dla mnie nie są mydlane), komfortowe w noszeniu, jak druga skóra. Jak poniżej bardzo trafnie napisała Winfryda "zapach łagodnie słodkawy ale nie mdły" Parametry użytkowe stosunkowo dobre, nie zostawiają ogona ale przy ruchu są wyczuwalne prawie cały dzień. Bardzo dobre perfumy do pracy - można pachnieć z klasą i nie zabijać współpracowników, klientów killerami typu LVEB itp. No i ta boska cena! Naprawdę polecam testy.

zarya
zarya

Zapach bardzo kremowy, lecz nie z gatunku slodkich. Slodyczy na szczescie nie wyczuwam. Skojarzenie...: zapach przypomina mi nagrzana w lecie skore, wysmarowana unisexowym olejkiem o nucie charakterystycznej dla oryginalnego kremu nivea. Piekny, spokojny, otulajacy. Trzyma sie blisko przy skorze. Ze wzgledu na brak slodyczy & duszacych akordow nie powinien byc meczacy dla otoczenia. Mozna w nim wyjsc zarowno na wieczorny spacer po plazy a potem na drinka przy plazowym barze jak i na.... romantyczna kolacje przy swiecach. Faktycznie niekiedy przypomina w swej 'pudrowosci" Rodrigueza edt ale w przypadku EN roza nie jest az tak wyczuwalna.

liczi
liczi

Nuty zapachowe przypominają te z Narciso Rodrigueza for her, piżmo, bergamotka,cedr, osmantus, róża. Jest podobieństwo w zapachu?

Edycja: wreszcie miałam okazje je poznać. Są bardzo podobne do Narciso for her Musc!

Winfryda
Winfryda

Piżmo i róża. A właściwe róża i piżmo. Do tego osmanthus i ambrette dodające charakterystycznego, brzoskwiniowego posmaku. Zapach łagodnie słodkawy, ale nie mdły. Baardzo zacny. Na chłodniejsze dni, tworzy ciepłą, otulającą atmosferę. U mnie świetnie sprawdza się zimą. Na dzień i na wieczór.

Marcin__
Marcin__

Jak pachnie damska wersja słynnego już Encre Noire? Nie spodziewałem się, że aż tak dobrze. Piżmo i róża to dominujące składniki. Wetywerii, z której słynie męska wersja jest tu dla mnie bardzo mało. Jednak to coś więcej, niż tylko piżmo i róża. EN Pour Elle jest dla mnie... Nie wiem jak to powiedzieć. Przyciągający. Seksowny. Ma coś z Amouage Gold PH, w którym się zakochałem. Jest trochę mydlany, ale takiej "mydlaności" nie znalazłem nigdzie indziej, oprócz ww. Golda.

Podobnie jak męska wersja, uważam, że ta dedykowana (teoretycznie) kobietom, nie ma płci. Facet spokojnie może sięgnąć po ten zapach, O ILE lubi różę z dużą ilością piżma. Ja lubię, ale zdaję sobie sprawę z tego, że niewielu mężczyzn lubi "takie klimaty" w perfumach.

Trwałości nie ocenię po jednym teście. Kompozycji też nie chcę oceniać, ale jest bardzo "w moich klimatach", że się tak wyrażę. A już mnie ciągnie do następnych testów. Najlepiej byłoby skombinować dekant i potestować w domowych pieleszach.

perfumeholic88
perfumeholic88

Po oszałamiającej wersji męskiej twórcy powinni wypuścić równie interesujący i niebanaly damski odpowiednik. Nie wyszło im.Nie to, żeby Encre Noire pour Elle było zapachem zły, ale dla mnie to taki trochę zapachowy nudziarz, który w zasadzie się nie wyróżnia, bo aromat róży i mydlanego piżma możemy znaleźć w naprawdę wielu kompozycjach. Tu nie ma nic ponadto. Ot, zwykły, codzienny, trochę elegancki zapach na wiosenne czy letnie dni i żadne tam Noir. Oczekiwałam czegoś znacznie lepszego.

samsara
samsara

Niestety-gorzkie rozczarowanie. Po tej marce spodziewałam się czegoś lepszego, przde wszystkim woni wielopłaszczyznowej, tymczasem zapach na mojej skórze okazał się wyjątkowo płaski, jednostajny i...o dziwo - nikły. Przypomina mi bardzo Rose Absolue Yves Rocher. Jest to zapach surowy i elegancki, kojarzy mi się z niemalże klasztorną dyscypliną i powściągliwością-jednym słowem nie dla mnie, bo nie lubię być przywoływana do porządku. Elegancki - owszem, ale gdy elegancja pozbawiona jest choć krzty polotu, kojarzy mi sie po prostu z zachowawczą nudą...niestety! chyba powędrują do mamy-jej się podobają. Uznała je za eleganckie i wyrafinowane. Ja do tego drugiego epitetu nijak jednak przychylić się nie mogę. Przy końcu robi się nieco słodko-ta słodycz jest dla mnie niemal identyczna ze słodyczą posiadanej przeze mnie oliwki dla dzieci Johnson's-tej fioletowej, rzekomo ułatwiającej zasypianie...cóż może i w oliwce efekt pożądany, ale w perfumach jak dla mnie wcale. Aha...flakon rzeczywiście piękny: okazały, masywny, dumny - aż zal, że nie koresponduje z zawartością.

monika690
monika690

W stosunku do tego zapachu mam identyczne odczucia jak Melitele. Nazwa faktycznie myląca, sugerująca ciężki wieczorowy zapach, a tu niespodzianka, zapach według mnie kwiatowo- piżmowy, dość lekki i miły i taki niezobowiązujący. Mnie bardzo przypadł do gustu. Polecam miłośniczkom zapachów kwiatowych a nie będą zawiedzione.

Melitele
Melitele

No cóż... nazwa zupełnie nieadekwatna do zawartości. Nie przeszkadza mi to jednak w darzeniu sympatią tego zapachu. Pewnie będę się powtarzać ale jest to zapach elegancki i ponadczasowy, otulający, przyjemny Jak dla mnie nie jest nudny i banalny. Ma w sobie duszę.

xenia012
xenia012

Kilka tygodni temu pierwszy raz zetknęłam się z tym zapachem.Będąc w perfumerii i szukając tego czego jeszcze nie znalazłam wypróbowałam na nadgarstku ten zapach.No.. ładny- to było pierwsze wrażenie.Z godziny na godzinę czułam go wokół siebie coraz bardziej,każdy ruch ręki owiewał mnie tym zapachem jak woal.
Zapach jest prosty,klasycznie elegancki i bezpretensjonalny . Od tygodnia mam całą piękną setkę i w związku z tym nie wiem czy kupię ponownie bo wystarczy mi na baaaardzo długo. Jestem zachwycona jego pięknem i niebywałą trwałością,może służyć jako odpoczynek od różnych dziwadeł zapachowych pojawiających się na rynku.Róża,wetiwer,piżmo-najbardziej wyczuwalne.
Rzeczywiście to perfumy w których czuję się świeżo,czysto,elegancko.Nie są nachalne ale tworzą woal wokół właścicielki ,przez wiele godzin wyczuwalne dla otoczenia.Ubrania pachną przez wiele dni mimo że używam tylko na skórę.
Nie są to perfumy ciemne i mroczne jak można by się spodziewać,nie są to perfumy w zapachu których trzeba się doszukiwać drugiego dna czy jakiś udziwnionych nut zapachowych.Nie każdy chce pachnieć karmelem, kminkiem czy landrynkami.
Są to perfumy na każdą okazję-w zależności od użytej ilości- i dla każdej kobiety która ceni klasyczną elegancję.

EdytaZ
EdytaZ

To bardzo STOSOWNY zapach. Stosowny na pogrzeb, na ślub, na obiad u teściów szczególnie gdy nie są nam przychylni, na spotkanie biznesowe. W każdej sytuacji gdy pojawia się dylemat "czy tak wypada". Zapach pudrowy, zimny, o niedużej projekcji, pozbawiony słodyczy, elegancki. Nie spełnia się w roli zapachu na co dzień, brakuje w nim emocji, trawa przy mnie, ale w żaden sposób nie wspiera, nie wzbudza zainteresowania ani mojego ani otoczenia.

amanda
amanda

Popieram moje poprzedniczki w odniesieniach co do słowa- Noir . Też w jakimś stopniu zasugerowałam się dodatkowo czarnym kolorem spodziewając się po zapachu czegoś intensywniejszego, czegoś z mocą .
Ale powiem szczerze , pomimo iż nie dostałam tego o czym miałam swoje wyobrażenie , to mile byłam zaskoczona.
Raczej lekki z kwiatowym podtekstem , ale też z czymś ciepło miękko otulającym jak jedwabny szaliczek narzucony na ramiona w chłodniejszy letni wieczór

Kiedy go wącham dosłownie popadam w taki lekki stan rozleniwienia.....to za sprawą róży i być może piżma ambrowego.
W ostatniej bazie wyczuwam mydlaną nutę , ktorą lubię w perfumach bo daje mi poczucie świeżości i czystości.

kpnz
kpnz

Perfumy moim zdaniem zbyt mydełkowe. Jasne kwiaty, bardzo intensywne, trochę gryzące. Nie czuję w nich magii słowa Noir. Moim zdaniem są za grzeczne, zbyt wycofane, nie wzbudzające większych emocji. Niby ładne, niby z pazurem, ale brakuje im jakiegoś środka ciężkości. Są rozmyte, kompozycyjnie płaskie. Ich zastosowanie widzę w okazjach formalnych, gdzie zapach nikogo nie drażni, ale też nie zainteresuje.

Lothiana
Lothiana

Odbieram je jako perfumy niejednoznaczne. Z jednej strony "Noir" sugerowałoby coś mrocznego; gdybym je miała określić, to pierwsze skojarzenie , jakie mi się nasuwa - to czarne mleko. Słodkie, gęste, jedwabiste i ... smoliste. Ale pomyliłby się ten, kto by oczekiwał specyficznego ciężaru, jakie mają w sobie perfumy spod znaku "Noir". One, pomimo jakiejś tajemnicy która się kryje w głębi zapachu, są lekkie i słodkoświeże, trochę mydlane, ale nie nazwałabym ich banalnymi.
Ciekawa kompozycja - na mnie robi wrażenie - lubię te perfumy, ładnie się na mnie rozwijają, dobrze mi się kojarzą. I chociaż nie są moimi naj, to ufundowałam sobie 100 ml, będą dobre na co dzień na wiosenne dni.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Lalique Encre Noire Pour Elle, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Lalique Encre Noire Pour Elle, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Encre Noire Pour Elle marki Lalique. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Encre Noire Pour Elle marki Lalique reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lalique Perles De Lalique Lalique Amethyst Lalique Lalique Le Parfum Chopard Casmir Prada Infusion d'Iris Lolita Lempicka Lolita Lempicka Cacharel Noa Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Chanel Allure Sensuelle Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Agent Provocateur L'Agent Dolce&Gabbana The One Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Bottega Veneta Bottega Veneta Madonna Truth or Dare Serge Lutens La Fille de Berlin Yves Rocher Voile d'Ambre Keiko Mecheri Loukhoum Calvin Klein Eternity Jesus Del Pozo In Black