Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Ambre L`Occitane en Provence dla kobiet

Ambre L`Occitane en Provence dla kobiet

Ambre L`Occitane en Provence dla kobiet Zdjęcia

Ambre marki L`Occitane en Provence to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Ambre został wydany w 2001 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Delphine Thierry. Nutami głowy są bergamotka i frezja; nutami serca są labdanum i fasolka tonka; nutami bazy są ambra, wanilia i cedr.

Bergamotka Frezja

Labdanum Fasolka tonka

Ambra Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ambre by L`Occitane en Provence.

Ambre Recenzje Perfum

french_fry
french_fry

@Kamila29 uprzedziłaś mnie. Masz rację, oczywiście ambry w tej kompozycji szukać na próżno.

Ambre pachnie otulajaco, balsamicznie i "miękko". Taki perfumeryjny odpowiednik kaszmirowego swetra. Jest i moje kochane labdanum, które sprawia że zapach ma głębię i nie jest płaskim, waniliowym slodziakiem jakich namnożyło się przez ostatnie 10 lat mnóstwo ;)
Jest to dobry przykład jak pachnieć słodko, nie pachnąc przy tym jak wielki pączek z grubą warstwą lukru.

Butelka jest urocza, bardzo "retro" tak jak i bursztynowy kolor perfum.

Kamila29
Kamila29

Dziwne - są 2 znane składniki w przemyśle perfumeryjnym : amber (byrsztyn) i ambra (wydzielina z przewodu pokarmowego kaszalota). To odmienne składniki. Tu widzę wyraźnie, że wielu pomija ten fakt. Tu nie ma "ambry" tylko "amber", co wyraźnie zaznaczone jest na etykiecie zapachu. W składnikach więc nie powinno być wymienionej "ambry " tylko "amber". Mała różnica w pisowni, ale zasadnicza dla zapachu. Ktoś, kto szuka w nim "ambry" na pewno jej nie znajdzie. (Zatem dziwią mnie poniższe recenzje... :-) ... )

assu
assu

Od momentu przetestowania próbki zapach długo stał u mnie na półeczce "Chcę mieć". Jakoś nie było mi z zakupem po drodze, choć sam zapach mnie zaintrygował.
I w końcu nadarzyła się okazja. Po pierwszym pryśnięciu na skórę i zaciągnięciu się zapachem... przypomniała mi się bajka.

Ok, w tym miejscu była bajka o smakach, zapachach i kolorach, ale zniknęła. Za dużo czytania:)

Im dłużej noszę ten zapach na sobie, tym bardziej wydaje mi się bajkowy. Aromaty i kolory mieszają się w nim, a ja daję się zaskakiwać kolejnym jego odsłonom.
Rzeczywiście zaczyna się bergamotką z frezją, i choć nie lubię frezji, to akurat ten miks zielonego z żółtym jest zaskakująco... gorzki. Labdanum kocham, ale tu go nie czuję. Zdystansowane przez wanilię i drzewną nutę daje na mojej skórze zaskakujący finisz. Pachnie jak waniliowy tytoń do fajek. Ciut przyciężkawo, nieco oleiście, ale mimo wszystko przyjemnie. Zapach sadowi się mocno, na skórze, włosach, ubraniu. W zamkniętym pomieszczeniu jego projekcja jest naprawdę mocna. A ja uważam, że jest piękny, ciut zagadkowy, ciut oczywisty i wielokolorowy. Naprawdę fajnie się go nosi.

Specjalnie mnie ten zapach nie zachwycił - ambra w nim jest ładna, delikatna, niezbyt jednak ambrowa. Kojarzy mi się bardziej z szarlotką na grubym spodzie z mocno waniliowego ciasta.

Baza to właśnie wanilia - gęsta, przyciężkawa, spożywcza. Ładny zapach - rzeczywiście podobny do Gaultier 2 - ale nic, za czym warto byłoby się zabijać.

Caligo
Caligo

Ja dla odmiany bardzo lubię te buteleczki - są urocze. Na mnie zapach jest bardzo trwały, ale moja skóra lubi orientalne klimaty:) Nosiłam go zimą - świetnie sprawdził się jako ocieplający miodowy szal. Poprawiał humor. Chrześcijanom kojarzył się ze świętami:) Nie ma jednak tak gładkiego i lekko dymnego dołu jak jego brat Eau de Baux. Słodycz serca (może nieco nadmierną, lepką) przełamuje świdrujący cedr - zapach nim właśnie i wanilią wybrzmiewa.
Miłośniczkom słodyczy odpowiadał będzie zawsze, prócz może gorących dni - innym podpasuje tylko w prawdziwie zimowej scenerii.
Polecam do wypróbowania - perfumy moim zdaniem mają niszowy charakter, podobnie jak świetne de Baux. A tych, którzy boją się niszowych pomysłów zapewniam, że zapach jest jak najbardziej do noszenia, nie tylko do wąchania;)

gugusia
gugusia

Przepiękny, ciepły i otulający zapach. Bursztyn idealny na lekko drewnianym podszyciu. Wielu porównuje go do zapachu Gaultier2.
Trwałość - ok 3-4 h.
Buteleczka średnia, mało kobieca.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Occitane en Provence Ambre, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Occitane en Provence Ambre, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ambre marki L`Occitane en Provence. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ambre marki L`Occitane en Provence reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Organza Indecence Mauboussin Mauboussin Diptyque Tam Dao Givenchy Pi Pierre Balmain Ambre Gris Serge Lutens Ambre Sultan Yves Rocher Nature Millenaire Cartier Le Baiser Du Dragon Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Gucci Gucci pour Homme Frapin 1270 L`Occitane en Provence Eau des Baux Ginestet Botrytis Lubin Idole Eau de Parfum Estée Lauder Sensuous Annayake Miyako Yves Rocher Neonatura Cocoon Comme des Garcons Black Fendi Fendi Theorema Kenzo Flower by Kenzo Oriental