Marki » L » skórzane « Grupy

Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

skórzany
Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Traversee du Bosphore L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Traversee du Bosphore marki L`Artisan Parfumeur to skórzane perfumy dla kobiet i mężczyzn. Traversee du Bosphore został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są czerwone jabłko, granat i nuty przyprawowe; nutami serca są szafran, skóra, różowy tulipan, irys i tytoń; nutami bazy są róża, biały miód, cukier, pistacja, piżmo i nugat.

Czerwone jabłko Granat Nuty przyprawowe

Szafran Skóra Różowy tulipan Irys Tytoń

Róża Biały miód Cukier Pistacja Piżmo Nugat

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Traversee du Bosphore by L`Artisan Parfumeur.

Skin on Skin
Bois Farine

Traversee du Bosphore Recenzje Perfum

allie
allie

To zadziwiające, jak ta kompozycja zmienia się na trasie otwarcie-baza. Traversee du Bosphore to dwa zapachy w jednym, i to bardzo różne. Warto udać się na przeprawę Bosforem, bo wszystkich, którzy się nie poddadzą na wejściu, czeka niezwykle przyjemna rekompensata.

A początek do najłatwiejszych nie należy. Przywodzi mi na myśl stare lekarskie kuferki, bo pachnie jak torba ze skóry, którą wypełniono lekami i dużą ilością świeżo wyjętych z opakowań bandaży i gazików. Skóra jest cieniutka, jasna i miękka, ale gorzkawe, aseptyczne akordy nadają zapachowi dystansującej odbiorcę szorstkości. Jednak rychło kompozycja zaczyna pokazywać swoje drugie, diametralnie inne oblicze; jakby na stambulskim suku stoisko z akcesoriami skórzanymi sąsiadowało ze sklepikiem z tradycyjnymi regionalnymi słodyczami. W sklepiku tym króluje nugat (wyraźnie czuć nutę pistacji zanurzonych w nugatowej masie) oraz rachatłukum, czyli coś w rodzaju stężonej galaretki z lekką jak mgiełka warstwą cukru pudru na wierzchu. Wszystko to znalazło się w TdB.

Bardzo fajna jest ta nieoczywista słodycz, która co prawda rodowód ma cukierniczy, ale ani przez chwilę nie pachnie infantylnie, landrynkowo. Na etapie bazy dalekie echo akordów otwarcia nadaje tej słodyczy szlachetności i rasowości, czyniąc przy tym całą kompozycję bardzo spójną mimo całej jej zmienności.

Jestem pełna uznania dla L'Artisana za kreatywne podejście, za pomysł na zapach i jego kunsztowną realizację. Niestety, jak to bywa w przypadku tej marki, sporo do życzenia pozostawia trwałość i projekcja. Jest to zapach bardzo bliskoskórny i efemeryczny.

Maialen
Maialen

Totalne zaskoczenie.Od początku do końca wyczuwam jedynie czekoladę/kakao.Nic ''budyniowatego'',tylko rozpuszczona czekolada(pod warunkiem,że nie ostygła jeszcze).Żadnej skóry etc.
Istna przeprawa przez czekoladowy/kakaowy Bosfor.
Bardzo bezpieczny zapach(ale L'Artisan tak chyba już ma).Bardzo przyjemny.Bardzo odprężający i dający poczucie bezpieczeństwa właśnie.
Tym razem przeczytałam Wasze recenzje.To wspaniałe jak każdy z nas inaczej reaguje na konkretny zapach .

Jak to dobrze,że można edytować wpis.Odbiór Traverse...jeszcze może się u mnie zmienić albowiem kiedy jestem zbytnio przytłoczona wrażeniami/stresami dni codziennych,bywa że i zmysły miewam przytępione i po prawdzie,nie powinnam zabierać się za recenzje(bo wyjdą nierzetelne i nieuczciwe).Ale podobnie odbierałam TdB rok temu...

fortissimo1603
fortissimo1603

Nic odkrywczego tutaj nie napiszę bo wszytko już zostało powiedziane :) Skóra od początku do końca, lecz nie taka jak z garbarni ale bardziej zamszowa. Nie lubię tej nuty w perfumach. Zamawiając próbkę chciałam poszerzyć olfaktoryczne horyzonty :)Mimo, że skóra jest tu bardzo ładnie podana i może się podobać, jednak ja w dalszym ciągu nie jestem przekonana. W otwarciu można wyczuć orzeźwiające nuty jabłka i granatu, choć bez spojrzenia na nuty bym nie zgadła. Po czasie zaczyna się pojawiać słodycz w której dominuje nugat, a nawet pistacje. Później pojawia się piękny miodowy tytoń, a na końću zostaje zeschnięte (efekt pudru) miodowe mydełko. Wszystko razem całkiem ładnie gra. Trwałość bardzo dobra, projekcja także przyzwoita. Dla fanów zamszowej skóry.

Savanoja
Savanoja

Bardzo dziwne perfumy... Opisane nuty zaintrygowały mnie bardzo, jednak po aplikacji czuję autentyczne zakłopotanie... Bo oto zajrzałam w głąb damskiej, skórzanej torebki! Torebka fajna, elegancka, ze skóry doskonale wyprawionej więc i zapach ma rasowy, z klasą. Jednak jestem wścibska i idę dalej... No i pierwsze co zauważam wewnątrz, to jakąś tłustawą masę... Przyglądam się dokładniej by zbadać obiekt i już wiem co to mogło kiedyś być! To była szminka! Ba, nie tylko, bo jest coś jeszcze z kosmetyczki, to pokruszony i rozsypany puder, ale gdy się jeszcze dokładniej przyglądam, to znajduję drobinki tytoniu z wykruszonego papierosa.
I już mi się ta torebka nie podoba bo zawartość mnie zemdliła.

perfumeholic88
perfumeholic88

Miałam straszny problem z tym zapachem. Na początku okropnie raziła mnie ta skórzana nuta w połączeniu z dziwaczną słodyczą, której nie umiałam rozgryść. Tak bardzo mi to nie pasowało, że zapach przyprawiał mnie o mdłości i byłam skłonna go oddać. Postanowiłam jednak sprawdzić jak układa się teraz kiedy na dworze jest już ciepło i słonecznie i okazało się, że jest dużo lepiej.
Skład jest rozbudowany, ale ja czuję tu (tak jak Amanda) zamszową miękką skórę rodem z drogich torebek, a skóra ta łączy się wyjątkowo ciekawie z zapachem cukru z tym, że według mnie to nie jest zapach całkowicie jadalny i nie jest za słodki. Ta słodycz jest dość wytrawna, wcale nie ciężka i przytłaczająca. Nie umiem wyłapać tu nic więcej, ale to co jest zaczęło mi się podobać na tyle, że zdecydowałam flakon zatrzymać tym bardziej, że otoczenie dobrze na Traverse reaguje, a w dodatku zapach jest ciekawy. Będę używać w ciepłe dni.

amanda
amanda

Skóra ma różne oblicza,tutaj jest bardziej w stylu zamszowatym. Miękka,puszysto pylista. W pierwszym odczuciu bardziej gourmand poprzez cukier nugat,granat.
Dalej przypomina zapach sypkiego pudru,myślę,że to irys z białym miodem stwarza to przyjemne wrażenie. Jest w nim sporo przestrzeni, powiedziałabym, takiej łagodności.
Bardzo przyjemny na wiosnę i lato ponieważ projekcja nie należy do porażających.

Izabela
Izabela

Perfumy ze skórą w roli głównej, do której dodano pokaźną ilość najprzeróżniejszych, apetycznych ingrediencji. Można doszukać się wśród nich cukru, nugatu.
Poprzez ich dodatek, skóra nie ma swojego charakterystycznego aromatu, ciężkiego, tłustawego, tylko całość kompozycji przechodzi w stronę gourmand.
Dla łasuchów :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Traversee du Bosphore, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Traversee du Bosphore marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Traversee du Bosphore marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Black L`Artisan Parfumeur Tea for Two Serge Lutens La Fille de Berlin L`Artisan Parfumeur Timbuktu L`Artisan Parfumeur Safran Troublant L`Artisan Parfumeur Piment Brulant Ginestet Botrytis L`Artisan Parfumeur Caligna L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This L`Artisan Parfumeur Mechant Loup Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Poison Oriflame Mirage L`Artisan Parfumeur Bois Farine Serge Lutens Jeux de Peau Olivier Durbano Black Tourmaline Estée Lauder Youth-Dew