Marki » L » aromatyczno - przyprawowe « Grupy

Tea for Two L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

tytoniowy
cynamonowy
Tea for Two L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Tea for Two marki L`Artisan Parfumeur to aromatyczno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Tea for Two został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Nutami głowy są bergamotka, anyż gwiazdkowaty i herbata; nutami serca są cynamon, imbir, przyprawy i piernik; nutami bazy są miód, wanilia, skóra i tytoń.

Bergamotka Anyż gwiazdkowaty Herbata

Cynamon Imbir Przyprawy Piernik

Miód Wanilia Skóra Tytoń

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Tea for Two by L`Artisan Parfumeur.

Tabac Rouge
Noel au Balcon

Tea for Two Recenzje Perfum

allie
allie

"Tea for two" to stara piosenka Doris Day. Sielsko-beztroska, figlarna, słodkawa wręcz. Herbatka z tej piosenki jest zapewne złocistym, optymistycznie nastrajającym naparem, którym urocza para dobrze wychowanych młodych ludzi popija angielskie herbatniki. Nie ma nic wspólnego z Artisanowską "Tea for two", którą popijać mogłoby w celi dwóch internowanych dysydentów w mrocznych czasach stanu wojennego. Właśnie w miejscach przymusowego odosobnienia piekielnie mocna herbata, zwana czajem, była dyżurnym napojem.

Początek "Tea for two" to kłęby dymu. To dosłowny, stalowoszary, suchy dym z ogniska, w którym od kilku godzin spalają się grube kłody, może nawet całe pnie drewna. Kto kiedyś taki pień od ogniska wrzucił ten wie, że palą się one bardzo długo, ale nie spalają całkowicie; lizane cierpliwie godzinami przez języki ognia, niemal osiągają postać węgla drzewnego.I tak właśnie pachnie T4T w otwarciu - świeżo zwęglonym drewnem.

Z czasem dym się nieco rozprasza i zaczynam czuć liście wędzonych w nim liści czarnej herbaty. Wącham je i wiem, że gdyby je zaparzyć, to powstałby napój o zabójczej mocy, prawdziwa esencja esencji, ale - na szczęście - pozbawiony cierpkiego, teinowego posmaku. Pasowałyby do niego wiśniowe konfitury. Jednak Tea for Two nie jest dosmaczona konfiturą, a miodem. Jego naturalna, organiczna nuta nieco zmiękcza i wygładza tego herbacianego szatana, ale bynajmniej nie czyni z niego swojskiej herbatki, którą popija rodzina w reklamach środków przeciw grypie. To do końca pozostaje napój dla koneserów.

Zapach z początku nieco mroczny, ale zadziwiająco energetyzujący, z czasem nabiera nieco kontemplacyjno-melancholijnego charakteru. Słowem - idealny na jesień.

pachniewitch
pachniewitch

Zapach jest fenomenalny... perfumeryjna najwyzsza polka... Nie jest to czaso-umilacz ...po prostu pachnaca won..
To jest opowiesc...historia, ktora kojarzy mi sie z podroza na wschod...i pozytywnym szokiem jaki wywoluje pierwszy kontakt z prawdziwa egzotyka czy orientem..

Zapach urzerza mocno w nozdrza, .czarodziejska Kraina otwiera swoje magiczne wrota...
Widze miekkie dywany w mongolskim namiocie, lub usmiechniete buzie mlodych tybetanskich mnichow..
Nad ogniem wedzi sie upojna MOCNA herbata...zachodzi slonce...
Atmosfera gestnieje...
Niech ta chwila trwa...

Trwalosc przecietna ..niestety ,,ok 3 h

Arsenicum
Arsenicum

Mocna, gorzka, trudna do przełknięcia i solidnie doprawiona różnymi przyprawami herbata.
Wieczór, w dłoniach dobra książka. Na zewnątrz śnieg. Kompozycja zupełnie inna, niż Five o’clock Lutensa, która przywodzi mi na myśl miłe chwile w gronie bliskich. Tea for Two, kojarzy mi się raczej z samotnością, może to dlatego, że lubię sobie zrobić "fikuśną", mocną herbatę, wrzucić do niej pół skrojonej cytryny i z 10 plastrów imbiru, a następnie zaszyć się w pokoju i czytać, czytać, czytać... Tak właśnie pachnie Tea for Two - bardzo mocną, czarną herbatą z dodatkami, nawet nie gorącą, tylko przestygłą, z charakterystycznym, gorzkim "kożuchem". Idealna interpretacja, przy której chowa się wszystko, co herbaciane, począwszy od Green Tea, przez Bvlgari Black, aż po Five o'clock Lutensa, które choć ciekawe, nie są doskonałe, jak dzieło Giacobetti. Chyba przestanę wąchać jej kompozycje, bo mi się łezka w oku kręci, że od dwóch lat nic nie zmieszała... A może zmieszała, tylko ja o tym nie wiem? Wolę drugą opcję.
Cztery godziny trwałości przy średniej projekcji – „popisowe parametry” Olivi Giacobetti, kto zna chociaż jedną z jej kompozycji, ten może się spodziewać zawsze tego samego w kwestii parametrów - słabizny. Coś za coś...

hasi
hasi

Mocna, słodka, esencjonalna, dymna herbata.
Kojarzy mi się z pobytem w Moskwie, gdzie piłam litrami taką 'wędzonkę'.
Lubię bardzo, mam flakonik, ale nie używam zbyt często- przy codziennym użytkowaniu może męczyć.
Trwałość i projekcja przeciętne, ale jest to dla mnie spójne z samym zapachem i mi nie przeszkadza.

amanda
amanda

Mocna,słodka,esencjonalna herbata.
Można jeszcze powiedzieć,że doprawiona czymś mocniejszym.
To nie miłe spotkanie przy popołudniowej herbatce na miłych pogaduchach,lecz to herbata dla kogoś na wzmocnienie nadwątlonych sił.
Długiej, wyczerpującej drogi w wietrze,deszczu lub śniegu i mrozie.
Wokół unosi się papierosowy dym mieszający się ze słodyczą przypraw.
Dla mnie ten zapach kojarzy się z czymś miłym,ciepłym,bezpiecznym.
Jakimś trudem drogi,pracy,która już została wykonana i można delektować się spokojem,odpoczynkiem,ciszą i papierosem z gorącą,mocną herbatą.

salvadora
salvadora

Jak dla mnie to zapach herbaty, a wokół niej mnóstwo dymu. Przewaga skóry i tytoniu. Niestety zapach przypraw, pierniczków i wszelkich słodkości jest zdominowany przez trzy składniki, które nadają gorzkawy i cierpki posmak.

gurlen87
gurlen87

Herbaciany grzaniec aspirujący do 1. miejsca i miana signature scent w moim rejtingu uroczej kategorii "tea":). Za granicą piszą "smooky", rzeczywiście od pierwszych brzmień czuć wędzoną herbatkę i tak jest do końca. Choć na brak zwrotów akcji również narzekać nie mogę, bo udziwnień nie brakuje. Jest imbir, piernik, miód i cynamon. Oczywiście prym wiedzie czarna podpalana herbatka.Wszystko kapitalnie zmiksowane, wyważone, delikatnie otulające.Odnośnie parametrów... mam gdzieś, że całość efektywnie trwa 4-5h:). Niestety tak ten świat urządzony jest, że w życiu piękne są tylko chwile:)....
Holistyczna ocena.
Kompozycja:10/10
Parametry:5/10
Flakon:7/10

EJo
EJo

Miałam do czynienia ze sporą liczbą L'Artisanów - to jeden z zapamiętanych na dłużej. Esencja herbaty, słodkiej, gorącej, pobudzającej zmysły, rozgrzewającej i głębokiej. Przywodzi na myśl turecką knajpkę, gdzie na koniec posiłku serwowana jest herbata - dokładnie taka jak w T4T :). Napar tak mocny, że aż wierci w nosie, ciemnobrązowy, osłodzony lecz z goryczką imbiru i przypraw, których naturalnie w herbacie nie ma, lecz ich aromat unosi się przecież wszędzie dookoła ;) Przy stoliku obok siedzi - pochylając się nad taką samą czarką herbaty - Turek palący wonny tytoń, którego woń dolatuje do nas falami, mieszając się z aromatem liści i naparu. Na koniec herbatka wysładza się, równoważąc swą cierpkość miodnymi nutami - bo przecież zapomnieliśmy zamieszać w filiżance ;))

Piękny zapach, nie szkodzi że tak dosłowny :) Jedyna jego wadą jest trwałość, niestety. Wart poznania.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Tea for Two, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Tea for Two, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Tea for Two marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Tea for Two marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Donna Karan Black Cashmere Serge Lutens Fille en Aiguilles Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Ambre Sultan Gucci Gucci pour Homme M. Micallef Gaiac Hermes Hermessence Ambre Narguile Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) ScentStory 24 Gold Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Parfum d`Empire Ambre Russe Diptyque Tam Dao L`Artisan Parfumeur Timbuktu Nasomatto Black Afgano Kenzo Kenzo Amour Hermes Un Jardin Sur Le Nil Christian Dior Midnight Poison Tom Ford Tobacco Vanille Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Shalimar