Marki » L » orientalno - przyprawowe « Grupy

Safran Troublant L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Safran Troublant L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Safran Troublant L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Safran Troublant marki L`Artisan Parfumeur to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Safran Troublant został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Perfumy zawierają takie składniki, jak passiflora, drzewo sandałowe, czerwona róża, wanilia, szafran, cukier i imbir.

Passiflora Drzewo sandałowe Czerwona róża Wanilia Szafran Cukier Imbir

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Safran Troublant by L`Artisan Parfumeur.

Safran Troublant Recenzje Perfum

allie
allie

Kolejny oryginał od Artisana; zapach, że tak powiem, "z twarzy podobny zupełnie do nikogo". Na Fragrantice zaklasyfikowany jako orientalno-przyprawowy, ma się nijak do typowego, mocarnego i wyrazistego przedstawiciela tej grupy.

Tak, są w nim przyprawy; tak, są w nim orientalne drewienka, ale sama kompozycja jest... hmmm... ciepło-zwiewna? Otwiera się lekko i przestrzennie, co prawda słodkawo delikatną, miodową, naturalną słodyczą, ale niesie też ze sobą jakiś niezwykle trudno uchwytny akcent goryczki (może to ten szafran?). Potem jest dużo imbiru i dużo sandałowca, ale oba te składniki są zdecydowanie łagodne, powściągliwe i jakby wzięte w cudzysłów, dzięki czemu nie wpadają w klimaty kuchenne, choć pojawia się ich charakterystyczna pikantność.

Natomiast choćbym nie wiem jak gimnastykowała nos, nie wyczuwam w Safran Trublant róży; jest ona tak misternie wpleciona w konstrukcję zapachu, że nie znając listy nut, w życiu bym jej nie wskazała jako jednej ze składowych. Na wanilię też bym nie wpadła. Powiedziałabym za to, że wyczuwam delikatną nutę herbacianą.

To na pewno nie jest zapach dla każdego, bo mimo, że składają się na niego niezbyt kontrowersyjne czy trudne nuty, to kompozycja jako całość jest dość nietypowa i nie wszystkim może się wydać przyjemna.

vertigo
vertigo

Nie lubię szafranu.
Safran Troublant przez ułamek pierwszej sekundy mnie zachwycił, przez niewiadomego pochodzenia skojarzenie z Nu EDT.
Potem przyszło rozpoznanie i emocje opadły. Róża, róża & róża, bułgarska, z szafranem i odrobiną wanilii.
Ot i wszystko. Naprawdę mnóstwo róży.
Różano-kremowo-przyprawowy. Miękki i zmysłowy, ulotny i zadziwiający.
Dla mnie zupełnie nieatrakcyjny, ale rozumiem też zachwyty nad nim - zupełnie niepodobny do czegokolwiek innego - mimo tej, wydawałoby się - zwyczajnej, róży.
Warto poznać.

gugusia
gugusia

Dawna miłość minęła.
Kiedyś jeden z moich ulubionych zapachów. Dzis po ponownym psiknięciu na nadgarstki zastanawiam się, co mnie tak kiedyś ujeło w tym zapachu.
ST nie jest zapachem brzydkim, o nie! Czuć w nim klasę, czuć że to niszowiec. Ale bym mówiła po latach: "wow! to jest właśnie mój zapach rozpoznawczy..." nieee.....

W tym zapachu czuć przede wszystkim szafran (a jakże! ) z dużą, bardzo dużą ilością drzewa sandałowego. Po czasie zapach się wysładza i swoje delikatne oblicze ukazuje wanilia połączona z passiflorą. Zapach tak trwa i trwa, ale siedzi bliskoskórnie, za co ma u mnie kolejnego minusa.
Ładny, przyjemny, otulający, interesujący. Ale dla mnie to już za mało...

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Safran Troublant, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Safran Troublant, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Safran Troublant marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Safran Troublant marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses L`Artisan Parfumeur Piment Brulant L`Artisan Parfumeur Tea for Two Cartier Le Baiser Du Dragon Satellite Padparadscha L`Artisan Parfumeur Caligna Hermes Hermessence Ambre Narguile L`Artisan Parfumeur Dzing! Serge Lutens Fille en Aiguilles L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant L`Artisan Parfumeur Bois Farine Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Parfum d`Empire Cuir Ottoman Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto L`Artisan Parfumeur Timbuktu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Diptyque Tam Dao Bentley Bentley for Men Donna Karan Black Cashmere Hermes Voyage d`Hermes