Marki » L » kwiatowe « Grupy

Rose Privée L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

ziołowy
Rose Privée L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Rose Privée marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Rose Privée został wydany w 2015 roku. Rose Privée stworzyli Bertrand Duchaufour i Stephanie Bakouche. Perfumy zawierają takie składniki, jak bazylia, bez, goździk (roślina), siano, magnolia, róża majowa, paczula, liść fiołka i ambra.

Bazylia Bez Goździk (roślina) Siano Magnolia Róża majowa Paczula Liść fiołka Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Rose Privée by L`Artisan Parfumeur.

Lime Basil & Mandarin

Rose Privée Recenzje Perfum

Piotrek007
Piotrek007

Uwielbiam Rose Privée oraz ten nadzwyczaj uniwersalnie skomponowany różany "szal".
Otwarcie to delikatna róża z dodatkiem bzu oraz magnolii. Przyznam szczerze, że byłem tym otwarcie na początku lekko przerażony. Połączenie tych kwiatów otwiera się na mnie pudrowo, przez co pierwsze minuty przypominają mi różany krem do rąk. Na szczęście kiedy bez ulatuje, a białe kwiaty zastępują goździki w towarzystwie paczuli, róża nabiera innego wymiaru. Tło róży robi się ziemiste, odrobinę zielone i ze szczyptą ostrości. Nie wyczuwam tu wyraźnej bazylii ani grama siana, ale może to właśnie połączenie tych nut oraz paczuli tworzy to ciekawe tło. Dzięki temu, za każdym razem wydaje mi się że jestem przed kwiaciarnią z której wyczuwam świeże kwiaty z różami na czele. Jednak jak zostało to już wspomniane, trwałość oraz projekcja nie należą do najlepszych, dlatego postanowiłem z tą różą odrobinę pokombinować. Jako podkład do mieszania z innymi perfumami otwiera całkiem nowe drzwi i potrafi zaskoczyć ! Pomimo iż globalnie również nosze je z przyjemnością, każdego dnia mieszam je z inną flaszką i za każdym razem nie mogę się nadziwić jakie niesamowite kompozycje z tego powstają. Zastanawiam się czy przypadkiem nie dodano tu odrobinę molekuł...
Reasumując, Duchaufour stworzył kolejną niesamowitą kompozycję która potrafi zaskoczyć, a ja nie jestem w stanie przestać bawić się tą różą. Polecam każdemu !

2017
Misia33
Misia33

Zachwyciłam się tymi perfumami już dość dawno temu, to była miłość od pierwszego powąchania - od razu wiedziałam że muszę je mieć. Ponieważ staram się poskramiamiać swoje zakupowe szaleństwa czekałam na odpowiednią okazję do korzystnego zakupu. Teraz kiedy jestem już szczęśliwą posiadaczką własnych mililitrów zdecydowałam się na napisanie recenzji.
Co mogę powiedzieć teraz po wnikliwych globalnych testach? Otóż jest to zapach który zdecydowanie zyskuje dzięki globalnej aplikacji. Po pierwsze posiada projekcję i trwałość o które bym go nie podejrzewała. Po drugie pokazuje się jako idealny mix -woń prawie doskonała, w której każdy składnik jest dopełnieniem innego. Nuty ze sobą współpracują płynnie przechodząc jedna w drugą. Podczas testów nadgarstkowych mocniej wyczuwałam bazylię, co nie do końca mi odpowiadało, w globalnym użytkowaniu bazylia jest tak mocno złączona z różą i resztą nut, że ciężko ją rozpoznać. Wspomniałam o róży, ale zaznaczyć muszę , że to nie jest to najbardziej popularna ogrodowa, lub kwiaciarniana róża. Dla mnie to jest róża z dużego krzewu, który rośnie dziko skąpany w słońcu. W pobliżu naszego krzewu rozrastają się zioła. Powietrze jest delikatne i ciepłe, rozświetlone promieniami słońca, przepełnione delikatną miodową słodyczą. Cóż mogę jeszcze dodać -kocham różę w takim odrobinę zielonym, romantycznym i odrobinkę pikantnym wydaniu...

Rozterka
Rozterka

Róza biegająca boso po polach , tak to najlepsze określenie dla tego zapachu - ukłony dla Seeandsmell -
do wcześniejszych opisów dodam tylko , że to jedna z nielicznych róz , którą można z powodzeniem nosić na co dzień.Naprawdę udany zapach.
Pierwsza faza świeża, lekko zielona z kopką siana wygrzaną słońcem, potem dochodzi róża, aksamitna , zroszona , jasna, bardzo naturalna i bardzo piękna , potem dochodzą listki, gałązki i lekko ziołowe tło, róza znika aby po jakimś czasie wybrzmieć znowu, Jak na razie trzyma się trzecią godzinę i czuję zapach przy każdym poruszeniu dłonią.

AlexGGS
AlexGGS

Kojarzycie takie letnie poranki, gdy słońce prześwieca przez listki drzew i figlarnie zagląda do naszych okien? Przez uchylone okno wpada głos rozbrykanych jaskółek , które z radością przypisaną tylko tak małym ptaszkom ogłaszają początek nowego, słonecznego dnia. Do tego młoda kobieta,w zwiewnej jak nimfa koszulce, ogarnia dłonią rozbrykane po nocy kosmyki.
I taki jest ten zapach. Ulotny i dziewczęcy. Początek ostrzejszy , świeższy. Czyżbym była w stanie wyczuć geraniol? Potem łagodnieje i przechyla się w stronę gładko różaną. Dość bliskoskórny. Po 3 godzinach tylko bliskoskórny. Ale to L`Artisan, czasem trzeba dopsikać. Mnie to nie przeszkadza. Zapach z rodziny bezpiecznych, na każda okazję.

seeandsmell
seeandsmell

Zazwyczaj wiosenna róża w perfumach kojarzy się z romantycznym dziewczęciem, ta z najnowszych perfum L’Artisan Parfumeur — Rose Privée — jednak zdecydowanie nim nie jest. Jest figlarnym małym chłopcem o jasnych lokach i wielkich niebieskich oczach, który z miną aniołka potrafi nieźle nabroić. Ot, na przykład wytarzać się w trawie w swoim najlepszym, niedzielnym ubranku. Rose Privée to nie tylko róża z łodygą i liśćmi, to róża z całym dobrodziejstwem ogródka, w którym wyrosła.

Otwarcie tych perfum jest dość krótkie. Cytrusowe, soczyste i zielone — jak niedojrzała mandarynka, a może raczej grejpfrut? Gdzieś przebija się jednak pikantny zapach listków bazylii na tle fiołkowych liści, ziemistej paczuli i wilgotnego siana. Na przestrzeni tych kilku minut rozrzucono niedbale i luźno dojrzałe owoce czarnej porzeczki i jaskraworóżowe różane płatki.

Rose Privée odkrywa swoje serce szybko. W otoczce z ciemnozielonych liści fiołka i kiści rosnączej w cieniu porzeczki, znajduje się zwarty bukiet z róż, bzu, magnolii i goździków. Zwarty, bo te kwiate nie są wyraźne i osobne, ale łączą sie w płynną całość. Można powiedzieć nawet, że to po prostu pęk róż — zerwany prosto z krzewu, przesiąknięty sąsiedztwem: zabarwiony lekkim fioletem bzu, kremowy za sprawą magnolii, wytrawny jak goździk.

Nie stoi jednak ten bukiet na bielonej komodzie w wazoniku w stylu vintage, ale co najwyżej w szklance z grubego szkła na parapecie przy otwartej, drewnianej okiennicy. Choć nietrudno wyobrazić mi sobie, że zostawił go ktoś pod krzewem, z którego go zerwał. Teraz przesiąka powoli podłożem: opadłymi listkami krzewów, mchem i schnącym sianem. A unoszący się z chaty mieszkającego obok pszczelarza aromat pszczelego wosku przykleja się doń słoneczny, lepki i złoty jak miód.

To nie jest zapach ani kobiecy, ani męski. Ani jasny, ani ciemny. Ani słodki, ani gorzki. Ani lekki, ani ciężki. Niektórym ta niejednoznaczność pewnie wyda się nijakością, a inni zawiodą się mało dystyngowanycm charakterem tych perfum. Sportretowana w nich różach to nie królowa róża, ale róża, która wszelakie zaszczyty dworskie ma w nosie, bo woli biegać boso po polach. Jak dla mnie, stanowi ciekawą alternatywę na ciepłe dni dla woni na wskroś cytrusowych, których wielką fanką nie jestem.

To takie małe, prywatne „A może by tak rzucić wszystko…”. Prywatne tym bardziej, że te perfumy są bliskoskórne, wręcz intymne.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Rose Privée, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Rose Privée, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Rose Privée marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Rose Privée marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Givenchy Organza Indecence Nina Ricci L'Air du Temps Fendi Fendi Theorema Vivienne Westwood Boudoir Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Cartier Le Baiser Du Dragon Chanel Coco Eau de Parfum Agent Provocateur L'Agent Boucheron Initial Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Christian Dior Poison Serge Lutens Feminite du Bois Rouge Bunny Rouge Embers Jil Sander Sun Dita Von Teese Erotique M. Micallef Mon Parfum Cristal Giorgio Armani Si Christian Dior Dune M. Micallef Gaiac Estée Lauder Cinnabar