Marki » L » orientalno - przyprawowe « Grupy

miodowy
mleczny
lekko korzenny
Poivre Piquant L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Poivre Piquant marki L`Artisan Parfumeur to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Poivre Piquant został wydany w 2002 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Perfumy zawierają takie składniki, jak miód, biały pieprz, mleko, lukrecja, cukier i nuty drzewne.

Miód Biały pieprz Mleko Lukrecja Cukier Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Poivre Piquant by L`Artisan Parfumeur.

Le Feu d'Issey
La Yuqawam Femme
Etra Etro

Poivre Piquant Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Wszystko wskazuje na dobrą kompozycję. Zacznijmy od rocznika tego trunku: 2002. Dzięki temu, że od zawsze zwracałem uwagę na datę wejścia danego zapachu na rynek, dość dobrze orientuje się w okresach i "epokach". Lata 90-te i pierwsze lata 00, to mój ulubiony okres w historii perfumiarstwa. Okres nowości, dziwadeł, zupełnie nowych akordów i testowania nowych koncepcji. Sęk w tym, że z Poivre Piquant wcale nie jest tak prosto, bo bez trudu można doszukać się powiązań z prawdziwym klasykiem: Le Feu d'Issey (1998). Osobiście uważam, że to (nie)szczęśliwy zbieg okoliczności, ponieważ (to kolejna informacja wskazująca na to, że "to może będzie coś dobrego") za Poivre stoi mistrz wszystkiego, co niekonwencjonalne, czyli Bertrand Duchaufour, który w tamtych latach był w kosmicznej formie. Wydaje mi się, że podobne brzmienie obu jest przypadkiem, ponieważ Poivre Piquant wąchane analitycznie idą zupełnie inną ścieżką: pieprzną, oczywiście. Ośmielę się powiedzieć, że to jedna z najbardziej niezwykłych odsłon pieprzu w perfumach. Bo kto normalny łączyłby pieprz z mleczną słodyczą? Ha! Zapewne nikt … Ale jeśli jest to ktoś "nienormalny" i piekielnie utalentowany, to może zmieszać te dwa akordy i stworzyć z nich coś pięknego, dziwacznego, w dodatku „do ponoszenia”. Podsunąłem tę kompozycję kilku osobom z bliskiego otoczenia. Efekt? Obie chcą flakon - i to jak najszybciej!
Wspomniałem o wąchaniu analitycznym, podczas którego Poivree Piquant pachną jak odrębny byt zapachowy. Jeśli jednak skupimy się na syntezie tego wszystkiego, to rzeczywiście wyczujemy wiele powiązań z pomarańczową Issey. Być może, to będzie cenna wskazówka dla miłośniczek legendarnej pomarańczowej kuli.

allie
allie

Poznałam te perfumy niecały rok temu, a szybko stały się jednymi z moich ulubionych.

Poivre Piquant łączy ze sobą skrajne przeciwieństwa: suche nuty przyprawowe i słodkie akordy śmietankowe. Taki Big Milk w panierce z pieprzu. Teoretycznie to nie powinno w ogóle działać; to wręcz powinno być straszne, a tymczasem wyszedł z tego świetny, nietuzinkowy zapach. Pieprz jest w nim bardzo dosłowny; dopiero co wydobyty z właśnie otwartej torebki, należycie suchy i świeżo zmielony. Słodycz też jest w pewnym sensie sucha (drewienkowa?), ale jednocześnie aksamitnie kremowa, puchata, acz z wyczuwalnym kontrapunktem lukrecji, która powoduje, że tak naprawdę to jest to niesłodka słodycz (nie, nie upadłam na głowę - po prostu nie umiem lepiej ubrać w słowa tego niespotykanego wrażenia z wąchania Poivre Piquant).

Wskutek połączenia opisanych wyżej, diametralnie różnych nut, kompozycja jest jednocześnie dynamiczna i rozleniwiająca, energetyzująca z jednej strony i kojąca z drugiej; wszystko to idealnie złożone, bez żadnych zgrzytów i kakofonii, bo proporcje są doskonale wyważone. Naprawdę wyższa szkoła jazdy.

Tsukichan
Tsukichan

Uwielbiam w kuchni używać świeżo mielonego pieprzu. I ten własnie świdrujący aromat świeżego pieprzu nieźle daje po nosie i jest najbardziej wyczuwalny przez pierwsze 20/30 minut.
Następnie stopniowo robi się mniej pieprznie, choć aż do końca na skórze zdecydowanie można go wyczuć.

Rozwinięcie Poivre Piquant jest leniwe, mleczne, słodkawe. Przychodzi mi na myśl błogie popołudnie, kojąca atmosfera, krakersy z grubo mielonym czarnym pieprzem i do popicia herbata z mlekiem i miodem. Połączenie może dziwne na papierze, ale w rzeczywistości ciekawe i dość nietuzinkowe. Jeden z moich ulubionych Artisanów, choć pasuje mi bardziej do chłodniejszych dni.

vertigo
vertigo

Bardzo przyjemna i noszalna propozycja marki L'Artisan Parfumeur.

Delikatnie, powietrznie przyprawowy, drzewno-jasny, mleczno-przejrzysty. Z odrobiną stłumionej roślinności w tle.
Wbrew nazwie, nie jest szczególnie pieprzny, a na pewno nie pikantny, ani orientalny.
Czysta przyjemność - ale nie budzi specjalnych emocji.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Poivre Piquant marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Poivre Piquant marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Piment Brulant Serge Lutens La Fille de Berlin Serge Lutens Ambre Sultan Donna Karan Black Cashmere L`Artisan Parfumeur Tea for Two Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Ginestet Botrytis Diptyque Tam Dao Issey Miyake Le Feu d'Issey Christian Dior Poison L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses L`Artisan Parfumeur Timbuktu Tom Ford Tobacco Vanille L`Artisan Parfumeur Bois Farine L`Artisan Parfumeur Safran Troublant Hermes Un Jardin Sur Le Nil Serge Lutens Fille en Aiguilles L`Erbolario Dolcelisir Kenzo Kenzo Jungle le Tigre