Marki » L » « Grupy

Nuit de Tubereuse L`Artisan Parfumeur dla kobiet

tuberozowy
Nuit de Tubereuse L`Artisan Parfumeur dla kobiet Zdjęcia

Nuit de Tubereuse marki L`Artisan Parfumeur to perfumy dla kobiet. Nuit de Tubereuse został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są różowy pieprz, goździk (przyprawa) i mandarynka; nutami serca są tuberoza, róża, ylang-ylang i mango; nutami bazy są wyszukane drewna, piżmo, Żywice i dzięgiel.

Różowy pieprz Goździk (przyprawa) Mandarynka

Tuberoza Róża Ylang-ylang Mango

Wyszukane drewna Piżmo Żywice Dzięgiel

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Nuit de Tubereuse by L`Artisan Parfumeur.

Tubereuse
Amaranthine

Nuit de Tubereuse Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Nuit de Tubereuse to propozycja dla tych, którzy chcieliby tuberozę nosić, ale o tym nie wiedzieć (albo nosić, chociaż nie przepadają za zapachami w typie Fracas, skupionymi na bogactwie białych kwiatów). Nuit do drzewno-przyprawowe wcielenie tuberozy. Właściwie to dla mnie tuberozy jako takiej stosunkowo tu mało- pierwsze skrzypce grają świdrujący goździk oraz pieprz, prominentną rolę gra ylang ylang, piżmo i dzięgiel.Zapach stworzony w style Duchaufoura- egzotyczny, orientalny, dobrze przyprawiony, niemalże piernikowy.

Nuit de Tubereuse to zapach, który bardzo lubię, choć nie noszę go często. Nie jest to zapach z cyklu na każdą okazję, pasuje mi razej głównie do zimnych, jesienno-zimowych wieczorów.
Cechuje go za to bardzo dobra projekcja i trwałość, zdecydowanie jeden z trwalszych Artisanów; w większych dawkach nabiera siły rażenia bomby atomowej, więc nie polecam zbytnio sie rozentuzjazmowyać w trakcie aplikacji.

adarca
adarca

Cudowne!! Te niszowe perfumy to klasa, kobiecość, odurzenie, seksapil. Czysta, intensywna tuberoza króluje od początku do końca; różowy pieprz nie pozwala jej być przytłaczającą i duszną, ale wyrafinowaną, pewną siebie i tajemniczą. Goździki i mango przenoszą w rozkoszny krajobraz orientalnych ogrodów. Pozostałe składniki z delikatnym piżmem i nutami drzewnymi tworzą lekką mgiełkę wokół idei zapachu. Wydają się być słodko-kwiatowo- świeżo-pieprznie orientalne. (wtf?)
Całość -jak dla mnie- niesamowita, wyśmienita. Zakochałam się po raz drugi. Trwałe (min. 8h) i ogoniaste.
Wielbicielki białych kwiatów, różowego pieprzu oraz orientów powinny się tymi perfumami zainteresować... Warto je poznać.
Aktualna butelka zdobiona jest różowym paskiem wzdłuż flakonu, żłobionym logo, bez kwiatowych ornamentów.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Ciekawy zapach, bo jakże inny od większości tuberozowców.
Tuberoza - narkotyczny, odurzający kwiat, tak to w większości jest, często miękko, kremowo, otulająco, efekt bananowości, kokosowości, tu tuberoza jest ubrana w przyprawy.
Ubiór ma piękny, bo przyprawy (różowy pieprz, goździk) nie przyćmiewają jej urody, podkreślają jej piękno, oryginalnie, orientalnie, ciut korzennie, urzekająco, uzależniająco, na trwałość nie narzekam.
Uważam, że to doskonały wybór, jeśli ktoś szuka mało oczywistej, nietuzinkowej tuberozy.
Dobry wybór jako efekt chęci odnalezienia ciekawego kwiatowego, kobiecego orientu.
Stylistycznie jest wspólny pierwiastek z ELdO Tilda ;) - kobiecość, klasa, ciepło, kwiaty, orient.

amanda
amanda

Zgodzę się z poniższą opinią Zebry,że ta tuberoza nie oszałamia intensywnością.
Myślałam sobie,że po piewrszym teście dostanę elektryzujacą tuberozę i w szoku zostanę przez pierwszych kilka minut,a ręka będzie wręcz parzyć.
Jednak nic takiego w tym przypadku nie nastąpiło.
Może nawet to i dobrze,bo ja nie przepadam za takim jej agresywnym wydaniem.
A lubię ja stonowaną,owszem wybijającą się z innych nut,ale spokojniejszą,elegantszą.
Tutaj taka właśnie jest.Słodka,delikatnie korzenna i z kroplą dzięgielu.
Myślę,że trafiłam na tuberozę,którą jestem w stanie nosić,bez zbędnych moich komentarzy "kiedy to wreszcie ze mnie zejdzie".

Kasiunia K-P
Kasiunia K-P

Bertrand chciał stworzyć nową wersję tuberozy odpowiednią dla współczesnych kobiet. Sama po doświadczeniach ze sporą ilością tuberozowych zapachów uświadomiłam sobie, że jest to wyjątkowo staroświecki i trudy składnik. Nuit de Tubéreuse to zapach jasnej paryskiej nocy, zmysłowej i niespodziewanej, romantycznej i ekscytującej. Zmysłowa fantazja na temat jednego z najbardziej luksusowych kwiatów.
Dla mnie jest to tuberozowa w otoczeniu korzennych przypraw, ciężka, zmysłowa, orientalna. Doprawiona pieprzem i goździkami, otumaniona dymem z kadzideł, podkreślona akordem drzewa sandałowego i cedrowego.
Nie wyczuwam na skórze mandarynki i mango, nie wybija się również łagodna róża.
Perfumy utrzymują się na skórze wiele godzin, trwałość oceniam więc bardzo wysoko.
Entuzjazm wywołany przez Nuit de Tubereuse nie jest jednak na tyle wysoki, żebym zdecydowała się na zakup, nie mogę odmówić mu jednak pewnej klasy. Tuberoza w towarzystwie korzennych przypraw prezentuje się po królewsku..

patetico
patetico

Oj napracował się pan Duchaufour niemal jak genialny kucharz, który w daniu chce wydobyć ze składników wszystkie walory, aby stworzyć wykwintne danie.
Użyję więc tu określenia Pascala Brodnickiego, że komponenty zapachu są 'maltretowane'.
Niech tylko nikt nie pomyśli, że używam tego słowa w znaczeniu pejoratywnym, choć zdaje się to rozumieć samo przez się.
Jest to celowy zabieg, który wydobywa pełnię aromatów.
Czyli jak w kuchni - mamy tu na wstępie pikantne przyprawy: goździki, masę różowego i czarnego pieprzu, skórkę mandarynki i zielonego mango tak pachnące, szczypiące i naturalne, jakby wprawna ręka roztarła je świeżo w moździerzu.
'Maltretowanie' na tym się nie kończy, to tylko początek.
Bo oto widzimy tuberozę tropikalną, piękną, pachnącą w świetle księżyca, wyrwaną z korzeniami i poddaną brutalnej wiwisekcji.
Można ją poczuć na wskroś, jak w żadnych innych perfumach, począwszy od wilgotnych korzonków z grudkami ziemi o nieco szparagowym aromacie, przez łodygi ze wszystkimi sokami i szorstkie, zielone liście aż do pięknego, egzotycznego kwiatu z płatkami, pręcikami i kroplami rosy.
Dodatkowym zabiegiem jest tu użycie rośliny o uroczej nazwie Angelica, a bardziej swojsko dzięgiel, która podkreśla wilgotność swoim lekko marchwiowym zapachem.
Do tego woń kory drzew, równie wilgotnych i żywicy.
Tak mogłaby pachnieć Pani Bovary zmierzająca pod osłoną nocy do swojego kochanka, pełna wyczekiwania, z przemoczonymi od rosy stopami, rozglądająca się niepewnie dokoła...
Podoba mi się koncepcja 'rozpracowania' całej rośliny,
na chwilę odrywam się od ziemi wąchając takie perfumy, to takie głębokie doznanie, piękne.
Coś podobnego ma miejsce z irysem w Hiris Hermesa, czy w Like This Tildy Swinton, gdzie można poczuć niemal fakturę i smak imbiru, a nawet jego sproszkowaną i w końcu zapieczoną postać.
Nie wiem jak to nazwać, to takie czucie rośliny wszystkimi zmysłami.
Brawo panie Duchaufour!
Doskonała trwałość i projekcja.
Polecam wielbicielkom tuberozy z elementem zaskoczenia:)

vertigo
vertigo

Nuit de Tubereuse od L'Artisan jest określana jako jedyne prawdziwie tuberozowe perfumy dla tuberozofobów.
Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że drugą tego typu kompozycją jest Fragile.

Prawie uwierzyłam, że moja przyjaźń z tą nutą jest możliwa. Nuit de Tubereuse to przepiękne perfumy.
Otwierają się duszno-zielono-gorzko z przyprawami, szczególnie pieprzem. Wspaniały akord na otwarcie, nie jakaś tam woda cytrusowa, rozpoczyna od razu pełną mocą. Cudowne doznanie. Potem zaczyna być wyczuwalna tuberoza, biało-kremowa, dzięki Bogu nie maślana, schowana początkowo za tą intensywnie przyprawową zielonością. Nabiera intensywności do punktu, w którym aż WAŻY w powietrzu: mięsiste białe płatki. W tym momencie nabiera cechy, którą ma czasami w innych perfumach: olbrzymiej słodyczy w typie gumy balonowej. I powoduje u mnie ból głowy :(

Mimo to, uważam ten zapach za nadzwyczajny. Paradny, ekskluzywny i imponujący.
Polecam do przetestowania miłośnikom i wrogom tuberozy :)

Izabela
Izabela

Pierwsze wrażenie jest bardzo mylące. Kto ucieknie od razu zrażony mocą i zapachem będzie żałował.
Jest to opowieść o tuberozie połączonej z przyprawami. Mango jako jedyny wyczuwalny owoc pełni rolę portiera i otwiera drzwi.
Do pokoju wkracza tuberoza w towarzystwie przypraw, żywic i drewna. Aby podkreślić, że nie zadziera nosa jako arystokratka - przyjaźni się z pospolitym dzięgielem.
Całość tworzy bardzo wyszukaną kompozycję, nie banalną.
Zapach niszowy w pełnym tego słowa znaczeniu, mogę śmiało napisać, że arystokratyczny.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Nuit de Tubereuse, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Nuit de Tubereuse, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Nuit de Tubereuse marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Nuit de Tubereuse marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Calvin Klein Truth Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Christian Dior Midnight Poison Estée Lauder Sensuous Ginestet Botrytis Chloe Chloe Narcisse Tom Ford Velvet Orchid Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Hermes Un Jardin Sur Le Toit Yves Saint Laurent Nu Donna Karan Black Cashmere L`Erbolario Dolcelisir Hermes Le Jardin de Monsieur Li Amouage Amouage Lyric Woman Thierry Mugler Womanity Michal Szulc Sale Perfume 01 The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Poison L`Artisan Parfumeur Bois Farine