Marki » L » orientalno - waniliowe « Grupy

Noir Exquis L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Noir Exquis L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

kawowy

Noir Exquis marki L`Artisan Parfumeur to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Są to nowe perfumy, Noir Exquis został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są kasztan i pomarańcza; nutami serca są kwiat pomarańczy, kawa i syrop klonowy; nutami bazy są heban, heliotrop, wanilia, fasolka tonka i drzewo sandałowe.

Kasztan Pomarańcza

Kwiat pomarańczy Kawa Syrop klonowy

Heban Heliotrop Wanilia Fasolka tonka Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Noir Exquis by L`Artisan Parfumeur.

A*Men

Noir Exquis Recenzje Perfum

Tsukichan
Tsukichan

Noir Exquis pokochałam już po notach. I w rzeczywistości, zapach nie okazał się rozczarowaniem.
Duchaufour wyczarował piękną, mocną, esencjonalną kawę, wymieszaną z gorącym, spienionym mlekiem z dodatkiem (dla mnie) sporej ilości orzeczowego syropu. Podaną z waniliowo-czekoladowym ciastkiem. Osobiście nie wyczuwam tu nut kwiatowych, ani heliotropu, ani kwiatu pomarańczy, jest t raczej zapach gourmandowo-drzewny, ciepły, lekko przyprawiony. Niby deserowy, ale jednocześnie niezbyt słodki. Nie jest to jednak najlepszy zapach kawowy, jaki miałam okazję testować, do tego nie ewoluuje zbut na skórze, pierwszy psik daje nam doskonałe pojęcie, jak zapach będzie pachnieć po godzinie czy dwóch. Ja od tych pierwszych momentów wiedziałam, że Noir Exquis i ja się zaprzyjaźnimy na dłużej, ale jeśli się komuś niezbyt podobają pierwsze akordy, to raczej nie zmieni zdania
Noir Exquis trzyma się na skórze kilka dobrych godzin, ma też dość niezłą projeckję.

fortissimo1603
fortissimo1603

Jakoś nigdy nie było mi po drodze z zapachami L’Artisan. Coś mi w nich nie pasowało, może dlatego że są jakby szorstkie. Tu też mi coś nie pasuje ale jestem w stanie przymknąć na to oko bo zapach jest całkiem ładny. Zacznę opis niecodziennie bo od bazy, która jest szorstko drzewna i niemalże identyczna jak w Mechant Loup (pomniejszona o pierwiastek z waniliowego syropu klonowego). Serce zostało pomnożone o filiżankę słodkiej kawy i mnóstwo tonki. Dodać jeszcze słodkie syropowe otwarcie i z równania wychodzi nie noir a jour raczej. Taka kawa i ciastko w niedzielne, leniwe przedpołudnie. Jest słodko, przytulnie, ale w ilościach nadmiernych (czyt. aplikowane codziennie), mogą znudzić. No bo ileż można siedzieć, nic nie robić, pić kawę i jeść ciasto :)
Ogólnie mówiąc zapach ładny, wpisuje się w obecną modę na gourmand i wielbicielom gatunku na pewno się spodoba. U mnie miłości nie było, a tylko towarzyskie spotkanie (na szczęście dla mojego portfela:)).

seeandsmell
seeandsmell

Noir Exquis? Nie, nie. Brun Exquis (brun — fr. brąz). Nie szukajcie w tych perfumach mrocznej czerni, to symfonia odcieni brązu: od jasnego beżu skorupki włoskiego orzecha przez deserową czekoladę po ciemne, lśniące kasztany. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej L’Artisan Parfumeur, Noir Exquis jest inspirowany „niespodziewanym rendez-vous we francuskiej ciastkarni”. Kameralna cukierenka w prowansalskim stylu, dwoje zauroczonych sobą ludzi, dwie filiżanki kawy i parę drobnych cukierniczych cudów pomiędzy nimi. Aż chciałoby się usiąść w kącie i w ciszy, przerywanej tylko srebrzystym dzwonieniem łyżeczek, dyskretnie cieszyć ich szczęściem znad swojego kubka kawy i obowiązkowego croissanta (ewentualnie zestawu kolorowych makaroników).

Początek Noir Exquis jest orzechowy. Kremową słodycz przełamuje odrobina pyłku z drobno startych orzechów, nadając jej subtelną teksturę. Złoci ją kilka kropel błyszczącego, gęstego syropu klonowego. W sercu odsłania się kawa. Ale nie kawa czarna, choć z charakterem. To Irish Coffee, kawa z whiskey i grubą kołderką bitej śmietany. W bazie pojawia się jeszcze delikatnie marcepanowy posmak heliotropu zmieszanego z fasolą tonka. To smakowita, aksamitna — ale nie całkiem gładka — kompozycja, spróbujcie!

Beata1
Beata1

Piękne! I w sumie mogłabym na tym skończyć. Bo Noir jest zwyczajnie piękny. Wyraźnie czuć w nim kasztany. Pachną trochę w stylu kasztana od Yves Rocher. Jest tu jednak zdecydowanie więcej klasy, łagodności. Czegoś, co sprawia, że z zapachu, który może kojarzyć się jadalnie, powstaje coś, co jest eleganckie.

Noir jest jak ogromny, puszysty i drogi szal, którym owijamy się zimą. Ciepły i miękki. Otula rozkoszną chmurką słodyczy, pozwala znaleźć przyjemność nawet w najbardziej wietrznym, deszczowym dniu. Idealny antydepresant dla każdego, kto wraz z nadejściem jesieni odczuwa dokuczliwy spadek nastroju.

To zapach, który nie ewoluuje zbyt mocno. Zaczyna się kasztanem. Z czasem na skórze wybija się delikatnie syrop klonowy, aż wreszcie kasztan miesza się z drzewem sandałowym i wanilią. Niby nie wiele, ale to ma swój urok. To właśnie ta niewielka ilośc nut w Noir daje poczucie błogiego spokoju i bezpieczeństwa. Wąchając je odpływam i marzę o flakoniku.

Projekcja średnia. Wydaje mi sie bliskoskórny. Chociaz potrafi wybuchnąć na skórze i osłodzić życie innym ;) Trwałość około 8 godzin.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Noir Exquis, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Noir Exquis, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Noir Exquis marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Noir Exquis marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Feminite du Bois Hermes L’Ambre des Merveilles Nasomatto Black Afgano Eau D`Italie Baume du Doge Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Rouge Bunny Rouge Embers Mancera Aoud Café Lubin Idole Eau de Parfum Montale Intense Cafe Karl Lagerfeld Kapsule Woody Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Serge Lutens Chergui Tom Ford Sahara Noir Lattafa Perfumes Raghba M. Micallef Gaiac Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Montale Honey Aoud Fendi Fendi Theorema Montale Dark Aoud Escentric Molecules Molecule 01