Marki » L » cytrusowo - aromatyczne « Grupy

Mandarine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Mandarine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Mandarine marki L`Artisan Parfumeur to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Mandarine został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Perfumy zawierają takie składniki, jak cedr virginia, imbir, mandarynka i plumeria.

Cedr Virginia Imbir Mandarynka Plumeria

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Mandarine by L`Artisan Parfumeur.

Aqua Allegoria Mandarine Basilic
Benghal

Mandarine Recenzje Perfum

guest_
guest_

Lubię.mam pełnowymiarową butelkę i noszę z przyjemnością.taki bezpretensjonalny zapach na każdą okazję-na spacer,do pracy,na zakupy,na spotkanie z przyjaciółmi.czuć mandarynkę-bardziej skórkę niż sok czy miąższ,trochę gałązek i zielonych liści.bardzo prosty,radosny zapach.do noszenia w ciepłe dni jesienią i wiosną.testowanie w zimie nie ma za bardzo sensu bo wychodzi w nich jakaś trochę sztuczna nuta i jeszcze jakby lekki akord benzyny?zima im stanowczo nie służy!kupiłam je we wrześniu i gdy temperatura spadła poniżej 15 stopni ani razu ich nie założyłam a jestem wielką fanką cytrusowych perfum.Trwałość dobra,całodniowa.porównanie do Mandarine Basillic od Guerlain moim zdanie kompletnie bez sensu!to dwa różne zapachy.testowałam wielokrotnie,o różnych porach roku Mandarine Basillic i czy to +30 czy -15 temp.ten zapach zawsze jest sztuczny.a L'Artisan taki nie jest.podsumowując- fajne codzienne pachnidło.Ale z wyjątkiem zimy!

2017
chjena
chjena

Mało słodki, raczej zielono-wytrawny zapach, z niezbyt dobraną nutą sztuczności. To nie mandarynki, które obieramy w grudniu by przybliżyć możliwie wyczekiwane święta Bożego Narodzenia, soczyste i mięsiste. W L'Artisan zamknięto raczej aromat mandarynkowej skórki i kilku liści, a ostatecznie efekt jest raczej ogólnie cytrusowy, a nie konkretnie mandarynkowy. Dorzucono do buteleczki jeszcze jakąś musującą tabletkę, by nadać skojarzeń oranżadkowych i ostatecznie powstało takie trochę nie-wiadomo-co. Nie klasyczna cytrusowa woda kolońska na lato, nie zimowy otulacz z gwiazdkowymi skojarzeniami w tle, bliska jestem stwierdzenia, że ktoś chciał sobie po prostu poeksperymentować, a następnie odłożyć wynik na półkę.

Mandarine trafiło owszem, na półki, ale sklepowe, choć nie widzę by było rekordy popularności. Jakieś takie to wszystko nijakie, wbrew dotychczasowym moim doświadczeniom z zazwyczaj szalonymi odsłonami perfum L'Artisan. Mandarine nie porywa, ot co.

2017
Arsenicum
Arsenicum

Święta mojego dzieciństwa, to nie wszędobylska dziś coca-cola, lecz mandarynki. Mandarynki pachną, to wiemy. Ale w święta pachniały jakoś inaczej, nieprawdaż? Zamknięcie zapachu wręcz iluzorycznego, nieistniejącego, będącego wytworem czasu i przestrzeni to coś, co trudno ubrać w słowa.

Olivia Giacobetti przeszła samą siebie - gdybym kiedyś pokusił się o stworzenie listy "siedmiu cudów pachnącego świata", to bez wątpienia zawarłbym w niej Mandarine. Za odwzorowanie czegoś, co wbrew pozorom nie istnieje. Bo przecież molekuły zawarte w owocach są takie same i jeśli coś ma wpływać na ich zapach, to na pewno nie atmosfera chwili. A ja czuję właśnie TE mandarynki. Świąteczne, sprzed kilkunastu lat. Nie czułem tego zapachu od wielu, wielu lat. W zasadzie, to czuję go pierwszy raz od tamtych niepamiętnych czasów. Olfaktoryczny wehikuł czasu. Niezawodny, bo za każdym razem przywodzi mi na myśl to samo.

Nie odnotowałem żadnej sztuczności, choć próbowałem. Z czystym sumieniem polecam - to zapach użytkowy, doskonale się go nosi. Trudno powiedzieć, czy Mandarine Basilic=Mandarine L'Artisan. Propozycja od Guerlain jest świeża i orzeźwiająca, propozycja L'artisana to dojrzałe, słodkie owoce. Mimo wszystko, daję wyższą ocenę dziełu Olivii.

gardenia
gardenia

Zapach różni się u mnie w testach:
- nadgarstkowo - drapiąca chemiczna gryząca cytrusowo-pomarańczowa słodka mieszanka typu Vibovit, którą zawsze kojarzę z wizytami w aptece w czasach dzieciństwa...nie cierpiałam tego zapachu i smaku i zawsze dziwiłam się, że dziecko z reklamy tego specyfiku jest takie uśmiechnięte...jeszcze dziś wzdrygam się na samo wspomnienie.
- globalnie - wyczuwam suchą cierpką zbrązowiałą skórkę małej twardej już mandarynki, dochodzi po czasie zapach białego zmielonego pieprzu, coś aromatycznego, męskiego. Na pewno wibruje imbir i bardzo mi się tu podoba, zaskakujące bo normalnie nie lubię tej woni.
W bazie jest lekko drewienkowato ( cedr?), naturalnie słodko owocowo-cierpko, orzeżwiająco, dość męsko.
Na pewno testy globalne wypadają na mnie ciekawiej. Ale ta mandarynka zawiodła mnie dziś: w upalny słoneczny drugi dzień kalendarzowego lata. Może wieczorem do lekkiej długiej sukienki w stylu lat 6o tych? Ale nie jest to soczysty wesoły owoc chłodzący i przynoszący ukojenie w goracy dzień.
Myślę. że zapach może się spodobać, jest nietuzinkowy, jak większość pachnideł od "Artystycznych Perfumiarzy" z Francji, mnie jednak rozczarowuje słaba trwałość. Projekcja po zastosowaniu paru psików dobra, złapałam od razu komplement od synka, ale zapach czułam tylko prowadząc go przedszkola, z powrotem już nic czułam, ani śladu na ubraniach ani na włosach...:(
Warto przetestować, ale w ciemno bym nie brała, z mandarynką ( zresztą świetną) od Guerlain ma niewiele wspólnego, o Benghal nie wspominając....przynajmniej dla mnie.

Ziu
Ziu

To nie jest zwykły cytrusowy zapach jakich wiele. Pierwsze zetknięcie z tą kompozycją to wejście pomiędzy mandarynkowe drzewka, wszędzie unosi się kwaśny, odrobinę cierpki aromat. Później zrywamy jeden owoc, obieramy go ze skórki, czemu towarzyszy odrobinę słodsza nuta, by ostatecznie zjeść niezwykle soczystą, słodką mandarynkę. Ach, no nie da się nie uśmiechać nosząc ten zapach!

vertigo
vertigo

Plussssssz ...

Musująco-mandarynkowa woda.
Zdecydowanie bardziej przypomina mi Osmo Scents Mandarine od Il Profvmo niż Aqua Allegoria Mandarine Basillic od Guerlain.
Il Profvmo i L'Artisan przypominają tabletki musujące Plusssz, a Guerlain raczej cukierki Nimm 2 :)

Niby przyjemny, ale jest w nim nuta sztuczności.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Mandarine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Mandarine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Mandarine marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Mandarine marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Nasomatto Black Afgano The Vagabond Prince Enchanted Forest The Different Company Sublime Balkiss Fueguia 1833 Malena Lubin Idole Eau de Parfum Profumum Roma Dolce Acqua Serge Lutens Fille en Aiguilles Donna Karan Black Cashmere  Annick Goutal Nuit Etoilee Diptyque Volutes Profumum Roma Acqua di Sale Ginestet Sauvignonne Escentric Molecules Molecule 01 Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Kenzo Le Monde Est Beau Thierry Mugler A*Men Olivier Durbano Black Tourmaline