Marki » L » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

L’Ete en Douce L`Artisan Parfumeur dla kobiet

L’Ete en Douce L`Artisan Parfumeur dla kobiet

ziołowy

L’Ete en Douce marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet. L’Ete en Douce został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Perfumy zawierają takie składniki, jak kwiat pomarańczy, białe piżmo, róża, zielona trawa, kwiat lipy, siano i nuty drzewne.

Kwiat pomarańczy Białe piżmo Róża Zielona trawa Kwiat lipy Siano Nuty drzewne

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L’Ete en Douce by L`Artisan Parfumeur.

UDV Pour Elle
Virgin Island Water

L’Ete en Douce Recenzje Perfum

tia
tia

Zakup w ciemno o tym razem świetny był to wybór. Świeżość trawy schnącej na słońcu, a na nią spadające kwiaty lipy. Piżmo dodaje akcentu mydlanego,który lubię w perfumach. Róży i kwiatu pomarańczy nie czuję. Myślę, że można je zmieszać spokojnie z innymi perfumami tej firmy. Dla mnie ciekawa i prosta kompozycja. Jest taki moment, kiedy przypomina mi CREED

Beata Maria
Beata Maria

Przyjemny, to pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi do głowy. Zapach jest miły, delikatny, z dobrze wyczuwalnym kwiatem lipy,sianem i trawą. Rysuje się dzięki temu obraz dosyć sielski:-). Subtelnie zaznacza się kwiat pomarańczy. Róży kompletnie nie wyczuwam, podobnie jak nut drzewnych, co nie znaczy,że ich tam nie ma.
L'Ete en Douce jak na propozycje L"Artisan na mnie wyjątkowo długo się trzyma bo około pięciu godzin ale jest to zapach trzymający się blisko ciała. Bardzo miło mieć go na sobie, daje wrażenie spokoju, ma wręcz kojące właściwości.
Jest co prawda zauważalna odrobina syntetyku ale nie popsuła mi ona tych pięknych doznań bycia w jedności z przyrodą. Polecam ten zapach. Jest kompletnie nie inwazyjny i pozwala nam czuć się radośnie.Ładny.Lubię:-).
Flakon typowy dla L'Artisan.

Arsenicum
Arsenicum

Dziwny to twór, łączący dwie sprzeczności: naturę i syntetyk.

To zapach starej zielarki słynącej ze swoich dziwnych zachowań, która znowu zwraca na siebie uwagę całej społeczności. Ta kobieta cieszy(ła) się dużym autorytetem, który wypracowała dzięki znakomitym, ziołowym kuracjom. Słynęła z tego, że najpierw było czuć zapach gorzkich ziół, którym emanowały jej ubrania, a dopiero potem było ją widać. Na starość jej odbiło! Od lat używała tylko naturalnych środków, nagle coś strzeliło jej do głowy i zaczęła... używać detergentów! Postanowiła prać swoje szaty, które tak, czy siak, nadal emanują ziołowym, gorzkim aromatem, jednak to już nie ten sam zapach, bo przemieszany z wonią środków do prania. Najgorsze jest to, że kobiecie się od tych syntetyków do końca w głowie poprzewracało - niegdyś cieszyła się zaufaniem mieszkańców, ale po tym, jak trzy osoby wyciągnęły nogi w trakcie kuracji, którą zaleciła, zaufanie zostało bezpowrotnie utracone. Takie są konsekwencje nieumiejętnego łączenia sprzeczności.

Jedno z najsłabszych dzieł Olivii Giacobetti.

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Piękny, odbieram go identycznie jak Vertigo.
Wręcz prawie identycznie :)
Odurzający i chyba muszę go mieć, choć ma w sobie tą niepokojącą lekko-dziwną nutę, ale mienienie się i urok tego zapachu jest niezaprzeczalny. Ta momentami dziwna sztuczna nuta też ma w sobie to coś, każda frakcja zapachu uzależnia.
Początek dziwny, ale fascynujący, świeży, aromatyczność trawy, etap bardzo wyczuwalnego kwiatu lipy, lipa + pranie suszone na wietrze. Obłęd, czuć i siano i dużo piżmowości. Wszystko jest tak idealne trawa - zieloność, piżmo i kwiat pomarańczy-efekt prania, siano i kwiat lipy - sielski, anielski klimat. Kojarzy mi się z jakąś Anią z Zielonego Wzgórza, rewelacyjny.
Dopisek - cudo i dodałam na półkę "chcę mieć" :)

liselotta
liselotta

Rozgrzane słońcem siano, suche letnie powietrze, odrobina pyłu ze żwirowej drogi, słodkawy kwiat lipy - dla mnie to wakacje na wsi, beztroskie, leniwe, niekończące się.
Zapach wyraźnie piżmowy (więc nie dla wszystkich) o dyskretnej projekcji i umiarkowanej trwałości/

vertigo
vertigo

Ale to ciekawy zapach! :)

Trudno powiedzieć, czy mi się podoba, czy nie. Raczej nie mogłabym go nosić. Ale jest bardzo interesujący.

Na początku wydawał mi się trochę męski. Zielonkawo-kwiatowo-gorzki. Przy mocnym wdychaniu zyskiwał cytrusowo-trawiastą jakość.
W środkowej fazie bardzo wyraźnie czuję nutę, która nie jest tu wymieniona: kwiat LIPY. Żółty, słodki, cudownie letni...
Potem stawał się coraz łagodniejszy i odrobinę sztuczny, jak lakier do włosów. Dziwny, ani nie klasyczny, ani nie nowoczesny.
Przede wszystkim to chyba miękkie, białe piżmo. Oprócz tego kwiat pomarańczy, lipy, róża, trawa.

Bardzo łagodny i spokojny, ma jednak w sobie jakąś niepokojącą nutkę. Jakby świeże pranie wywieszone na dworze, na wsi, i wiatr przynoszący jego zapach zmieszany z zapachem świeżo skoszonej trawy i kwiatów z ogrodu.
Przed burzą...

Na mnie trwałość słaba: 3 godziny.
Zdecydowanie polecam przetestować przed zakupem - kilka razy!

L’Ete en Douce by L`Artisan Parfumeur 3.13 out of 5 based on 17 ratings and 6 user reviews

Zakupowe okazje

StrawberryNET.com
61.50 USD
L'Artisan Parfumeur L'Ete En Douce Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
L'Artisan Parfumeur L'Ete En Douce Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
FragranceX.com
73.99 USD
L'ete En Douce Perfume by L'artisan Parfumeur, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
FragranceX.com
85.35 USD
L'ete En Douce Perfume by L'artisan Parfumeur, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
FragranceNet.com
87.99 USD
L'artisan Parfumeur L'ete En Douce by L'artisan Parfumeur EDT Spray 3.4 oz for Women
StrawberryNET.com
Sephora.com, Inc.
145.00 USD
L'Artisan Parfumeur L'Ete En Douce 3.4 oz Eau de Toilette Spray
L'Artisan Parfumeur L'Ete En Douce 3.4 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur L’Ete en Douce, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur L’Ete en Douce, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L’Ete en Douce marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L’Ete en Douce marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Serge Lutens Ambre Sultan Serge Lutens Fille en Aiguilles Hermes Eau des Merveilles Serge Lutens Feminite du Bois Diptyque Philosykos Parfum d`Empire Cuir Ottoman Serge Lutens L’Eau Serge Lutens Donna Karan Black Cashmere Annayake Miyako Serge Lutens L'Eau Froide Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Tom Ford Black Orchid M. Micallef Gaiac Prada Infusion d'Iris Hermes L’Ambre des Merveilles Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Diptyque 34 boulevard Saint Germain Serge Lutens Chergui Guerlain Mahora