Marki » L » drzewno - przyprawowe « Grupy

L'Eau du Navigateur L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

dymny
tytoniowy
L'Eau du Navigateur L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

L'Eau du Navigateur marki L`Artisan Parfumeur to drzewno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. L'Eau du Navigateur został wydany w 1979 roku. L'Eau du Navigateur stworzyli Jean-Claude Ellena i Jean-Francois Laporte. Perfumy zawierają takie składniki, jak kawa, przyprawy, nuty drzewne, nuty kwiatowe, rum, Żywica, kadzidło, tytoń, skóra, cedr i mirra.

Kawa Przyprawy Nuty drzewne Nuty kwiatowe Rum Żywica Kadzidło Tytoń Skóra Cedr Mirra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Eau du Navigateur by L`Artisan Parfumeur.

Escapade a Byzance
Zino Davidoff

L'Eau du Navigateur Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

L'Eau du Navigateur interesował mnie głównie ze względu na nutę kawy, którą do tej pory dość ciężko było mi spotkać w sztuce zwanej perfumiarstwem. Lubię zapach "świeżo mielonego ziarna o poranku" (w sumie nie tylko o poranku... :D) i chciałem poczuć go w jak najbardziej naturalnym ujęciu - nie do końca mi się to w wypadku tego L'Artisana udało, ale w pewnym stopniu mój "głód" został zaspokojony.
W początkowej fazie dość mocno wyczuwalny jest właśnie ten składnik - zapach mocnej, gorzkiej, palonej kawy jest interesujący, lecz niestety nie nacieszymy nim nosa przez długi czas. Bardzo szybko zaczynają dominować pyliste przyprawy. Towarzyszy im dość wyrazisty tytoń, suche drewno i troszkę mrocznego kadzidła. Słodkości raczej tutaj nie uświadczymy, no może za wyjątkiem pierwszych kilku-kilkunastu minut, gdy delikatnie wyczuwalna jest nuta alkoholowa.
Całość jest złożona i bardzo zręcznie zmieszana, przez co ciężko jest wyłuskać poszczególne nuty. Ponadto czuć że są to perfumy z "dawnych czasów" (no nie tak dawnych, ale w końcu to końcówka lat 70. i trochę się w tym pachnącym światku pozmieniało) - klasyczny charakter w kontekście tego dzieła od razu rzuca się w nos, aczkolwiek w tym wypadku nie jest to zarzut - lubię sobie od czasu do czasu powąchać "jak kiedyś robiło się perfumy" (nie najlepiej pojmuję jeszcze tamte dzieła) i tutaj ta klasyczność nie przeszkadza w obcowaniu z zapachem.
W bazie wyczuwam mgliste konotacje z późniejszą, przyprawową fazą Serge Noire, co zapewne jest sprawką pylistych przypraw i ciemnego kadzidła. Sam charakter zapachu również wydaje mi się być trochę zbliżony do dzieła Lutensa - jest poważnie, nostalgicznie i jakby "smutno".
Co do parametrów - trwałość na dobrym poziomie (około 8h), z tym że projekcja jest dość umiarkowana - przez pierwsze 2-3h jest wyczuwalny z nieznacznej odległości, potem robi się bliskoskórny.
Osobiście, L'eau du Navigateur jakoś mnie nie porwał. Przyjemnie się go wącha (szczególnie ciekawy jest wg mnie początek), ale później robi się trochę monotonnie. O jakości składników i kunszcie twórcy nie mogę powiedzieć złego słowa - mną zwyczajnie nie zawładnął.
Aha - myślę, że Navigateur nie do końca można nazwać unisex'em, jak dla mnie jest to zdecydowanie zapach męski. Najlepiej zabrzmi w jesienne, chłodne i pochmurne dni.
Polecam przetestować, interesująca to kompozycja.

yhmmma
yhmmma

Mam próbkę z wymiany, więc przetestowałem.
Zapach jest jak dla mnie bardzo bardzo dziwny - nie da się inaczej go skwitować. Na pewno nie jest to łatwy zapach - i można mieć pewność, że "ubierając" się w L'eau Du Navigateur nie znajdziemy osoby, która będzie pachniała tak jak my :)
Zapach to mieszanka przypraw, z aromatem palonych ziaren kawy, potem pojawia się też tytoń i wyczuwam rum.
Jest to zdecydowanie unisex. Zapach ma w sobie klasę, ale nie jest typowy - może się podobać, ale to zdecydowanie nie moje klimaty. Trwałość i projekcja na plus :)
Polecam sprawdzić :) Na pewno znajdzie swoich zwolenników :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur L'Eau du Navigateur, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur L'Eau du Navigateur, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Eau du Navigateur marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Eau du Navigateur marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent M7 Pierre Balmain Carbone de Balmain Montale Dark Aoud Amouage Amouage Lyric Man M. Micallef Emir Tom Ford Grey Vetiver Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Amouage Amouage Epic Man Lubin Idole Eau de Parfum Gucci Gucci pour Homme Comme des Garcons Wonderwood Amouage Interlude Man Hermes Hermessence Ambre Narguile By Kilian Straight to Heaven Tom Ford Amber Absolute Nasomatto Black Afgano Kenzo Kenzo pour Homme Kenzo Kenzo Jungle Homme Thierry Mugler A*Men