Marki » L » orientalno - przyprawowe « Grupy

Jour de Fete L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

migdałowy
orzechowy
Jour de Fete L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Jour de Fete marki L`Artisan Parfumeur to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Jour de Fete został wydany w 2004 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Perfumy zawierają takie składniki, jak irys, wanilia, migdał i pszenica.

Irys Wanilia Migdał Pszenica

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jour de Fete by L`Artisan Parfumeur.

Teint de Neige

Jour de Fete Recenzje Perfum

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Jour de Fete to proste, jednoznaczne i zarazem niezwykle komfortowe perfumy. Jeśli chodzi o kompozycję, to dla mnie składa się ona dokładnie z tego, co wymienione zostało w piramidce, z wyłączeniem nuty irysa, którego (na szczęście) tutaj nie wyczuwam. Zapach opiera się więc na trzech składnikach: słodkawym migdale, pylistej, mączystej pszenicy (przypominającej mi nieco tą znaną z Jeux de Peau Lutensa) i wanilii – właśnie w takiej kolejności. W efekcie dostajemy coś na kształt ciasteczek migdałowych aromatyzowanych wanilią, choć paradoksalnie perfumy te nie wywołują wrażenia „jadalności”. Jest słodko, ale bez przesady. Warto zaznaczyć, że od początku do końca aromat jest linearny i nie ewoluuje praktycznie wcale, przez co przy częstym używaniu może się szybko znudzić – to na minus.
W kwestii parametrów, Jour de Fete łagodnie mówiąc nie zachwyca. Średnia, stonowana od samego początku projekcja, przechodzi już po godzinie do fazy blisko skórnej, egzystując ostatecznie przez około 4-5h.
Mimo wszystko, Jour de Fete to moim zdaniem udana kompozycja, sprawiająca wrażenie aksamitnej i gładkiej, dobrze zmieszanej całości. Nie mogę zgodzić się z zarzutami odnośnie syntetyczności – według mnie pachnie to wszystko całkiem naturalnie i po prostu ładnie. Jeśli chodzi o przeznaczenie „płciowe” tego L’Artisana to myślę, że lepiej sprawdzi się na kobiecej skórze, bowiem dla mężczyzn najpewniej okaże się zbyt delikatny. Nie potrafię jednak do końca określić, w jakich sytuacjach mógłby być użyty… Najlepsze chyba byłoby stosowanie go w celach „relaksacyjnych”, w domowym zaciszu – wtedy można w pełni docenić delikatną naturę tej kompozycji. W tłumie raczej zginie i pozostanie niezauważona.
Konkludując – uważam że warto poznać, choć specjalnych fajerwerków bym się nie spodziewał :)

Pozzzziomka
Pozzzziomka

Okropny, migdałowo-waniliowy i sztuczny do bólu, mdlący, pachnie jak olejek migdałowy do ciasta.
Nie dorasta innemu migdałowi tej marki Bois Farine do pięt.

Szozda
Szozda

Bardzo podoba mi się ten zapach, troszkę mączny, słodki. Pachnie jak miks proszku do pieczenia i brzuszka małego szczeniaczka. Niestety na mnie bliskoskórny i kompletnie nietrwały. Czekam na wersję edp.

Albalonga
Albalonga

Bardzo ciekawe ujęcie zapachu w stylu gourmand. Coś dla wielbicieli słodkości na okres wiosenno - letni. Jour de Fete jest zbyt delikatny na sezon jesień - zima mimo ciepłego charakteru. Mi to bardzo odpowiada i dzięki swej transparentnej i nienachalnej słodyczy to jeden z niewielu gourmandów, które lubię.

Kojarzy mi się jednoznacznie z luźnym spotkaniem z przyjaciółką w stylowej cukiernio-kawiarni. Jour de fete to celebracja, nie wielkiego przyjęcia weselnego czy spontanicznego gardenparty z udziałem wszystkich sąsiadów i grillem w roli głównej. Tylko właśnie kameralnych chwil w "babskim" towarzystwie. Wąchając tą bardzo prostą i mało złożoną kompozycję przypominają mi się hektolitry kawy wypitej z moją wieloletnią przyjaciółką, butelki wina przy łzawych filmach, pomaganie w przeprowadzce przy akompaniamencie jazzowej muzyki, wszystkie spacery, posiadówy na balkonie do białego rana, wszystkie rozmowy - ale nie te o "trudnych sprawach" tylko te z pozoru o niczym, które mają na celu zacieśnianie relacji i dają radość z samego kontaktu a nie tylko z treści.

Cudowny czasoumilacz i nastrojopoprawiacz. Dodatek do herbaty, kawy i wyrobów cukierniczych. Cieszę się tym bardziej bo w przeciwieństwie do większości recenzujących mam to szczęście, że zapach ten jest na mnie trwały - co najmniej 5 h (co rokuje dobrze na moje dalsze poznawanie perfum tej marki). Projekcja też niczego sobie - na długość ramion. Początek jest mocny, po paru minutach cichnie lecz z czasem znowu nabiera na sile i bogactwie - to chyba irys z opóźnionym zapłonem. Kolejny zapach, którego delikatny urok i prostotę bardzo sobie cenię.

Savanoja
Savanoja

Suche kłosy pszenicy z niezbyt naturalnym migdałem. Umiarkowanie słodko i raczej nie jadalnie. To zapach jakby prosto z młyna, gdzie wyraźnie czuć pylącą, suchą słomę. Po kilkunastu minutach migdał znika i pozostaje samo zboże które trwa 2-3 godziny.
Pomimo słabych parametrów warto poznać, są naprawdę oryginalne, choć nie nazwałabym ich perfumami... No, może do wnętrz?

Arsenicum
Arsenicum

Święto? To raczej moje kurpiowskie dożynki, z okazałymi wieńcami stworzonymi z kłosów zbóż. Święto pachnące złotymi łanami. Zapach jest pylisty, nieco mączny, niespożywczo słodki i przede wszystkim zbożowy. Pamiętam, jak jeździłem do rodziny pomagać przy żniwach… Punktem kulminacyjnym było wyrzucenie ziarna do spichlerza. Unosił się tam zapach kurzu, polnej ziemi i ziaren zbóż – odnajduję namiastkę tego aromatu w dziele Olivi Giacobetti. Niewiele jest recenzji tego zapachu, jednak każda świetnie go oddaje, a świadczy to o prostocie przekazu i geniuszu. Są kompozycje, które mają tysiące recenzji, a tak, czy siak, pozostają „nierozgryzione” – Jour de Fete nie należy do tej kategorii, to proste pachnidło, które do jednych przemówi, do innych nie przemówi, ale z pewnością każdemu z czymś się skojarzy. Ja lubię, ale tylko w ramach „nocy ze sztuką”…
Jak to u L’Artisana bywa, cztery godziny trwałości, ze średnią projekcją przez godzinę, później zapach osiada na skórze i trzeba go szukać.

hasi
hasi

Mam i lubię, ale trwałość i projekcja są tak mizerne, że rzadko noszę. Według mnie to ciastko marcepanowe, w stylu Amaretti. Nie czuję irysa, gdzieś w tle pojawia się jednak jakaś mączna nuta, która powoduje, że zapachu nie odbieram jako jadalnego.
Byłby fajny na ciepły wiosenny dzień- co z tego skoro po 2h po zapachu nie ma śladu..

fraupilz
fraupilz

Ciasto marcepanowe, ale niejadalne. Pachnie nadzieniem cukierka irysa, mąką, słodyczą i czymś sztucznym, kojarzy mi się z jakąś masą plastyczną, dorosłą wersją ciastoliny Play-Doh. Przed oczami staje mi sala, w której odbywało się koło plastyczne w domu kultury. Z uwagi na ten mączny aspekt przypomina mi trochę Bois Farine, ale jest słodszy, cięższy i mniej mi odpowiada.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Jour de Fete, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Jour de Fete, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jour de Fete marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jour de Fete marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Rocher Neonatura Cocoon Givenchy Ysatis Serge Lutens Santal Majuscule Givenchy Organza Serge Lutens Fille en Aiguilles Serge Lutens Chergui Naomi Goodsir Cuir Velours Serge Lutens Ambre Sultan Annick Goutal Ambre Fétiche Estée Lauder Youth-Dew Annayake Miyako Profumum Roma Acqua di Sale By Kilian Straight to Heaven Piotr Czarnecki Sensei Chopard Casmir Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Laura Biagiotti Roma Frapin 1270 Parfum d`Empire Wazamba Comme des Garcons Black