Marki » L » aromatyczno - fougere « Grupy

Fou d`Absinthe L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Fou d`Absinthe L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Fou d`Absinthe marki L`Artisan Parfumeur to aromatyczno - fougere perfumy dla kobiet i mężczyzn. Fou d`Absinthe został wydany w 2006 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Nutami głowy są czarna porzeczka, dzięgiel i piołun; nutami serca są imbir, paczula, pieprz, gałka muszkatołowa, anyż gwiazdkowaty i goździk (przyprawa); nutami bazy są jodła balsamiczna, kadzidło i igły sosnowe.

Czarna porzeczka Dzięgiel Piołun

Imbir Paczula Pieprz Gałka muszkatołowa Anyż gwiazdkowaty Goździk (przyprawa)

Jodła balsamiczna Kadzidło Igły sosnowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fou d`Absinthe by L`Artisan Parfumeur.

Eloge du Traitre

Fou d`Absinthe Recenzje Perfum

Lincoln
Lincoln

Zielona wróżka L'Artisan Parfumeur to pozornie zwyczajna kolońska, męska woda, do której dodano sporą dawkę ziołowej tajemnicy. W wyobraźni maluje się obraz człowieka pachnącego paprociowym fougère, co idzie na krótki spacer starym lasem w wiosenne, złowieszczo przychmurzone, lecz słoneczne przedpołudnie. Niespodziewanie zbacza z drogi w kierunku tajemniczych ścieżek...

W tych perfumach nie brakuje anyżku, jest i piołun, unosi się leśny aromat igliwia i dymne, choć subtelne kadzidło. Ten zapach nie przytłoczy otoczenia, ale też nie pozwoli na zlekceważenie noszącego. Takiej niszy właśnie szukam.

2017
shiraishi
shiraishi

Absynt dokonuje na mojej skórze dziwnej wolty. Wąchany z blotera rzeczywiście jest męski i zielony, z goryczką, jodłą i sosną uwędzonymi w dymie z kadzidła. Ale już na mnie zmienia płeć i charakter. Zatracają się praktycznie wszystkie wytrawne nuty, schodzą do tła i tworzą ramę (coś jak odrobinę zadymiona drewniana chatka w lesie), którą w całości wypełniają... pierniczki. Nadziewane konfiturą z czarnej porzeczki zatrute pierniczki. Za piernikowość zapewne odpowiadają przyprawowe składniki zapachu, za nadzienie - porzeczka; zastanawia mnie tylko skąd tak silne poczucie, że są trujące. Obstawiałabym toksyczny i uroczy duecik paczuli z piołunem.
Fou d'Absinthe rozwija się linearnie, bez zaskoczeń i zmian. Pod koniec noszenia (4-5 h) wyczuwalna mocniej staje się znów drewniana chatka Baby Jagi; jadowite pierniczki nikną (zapewne już zjedzone).

vertigo
vertigo

Fou d'Absinthe to perfumy ziołowo-zielone.
Naturalne, wyczuwam w nich bardzo mało składników, zmieszanych w harmonijny akord.
Właśnie jakieś odrobinę gorzkie zioła i świeże igliwie, potem stają się odrobinę słodko-mdłe, ale wciąż naturalne.
Niestety nie pamiętam jak pachnie absynt, więc nie mogę porównać :)
Pozostawia mnie raczej obojętną, również ze względu na słabą na mojej skórze trwałość i projekcję.

Zapach jest gorzki, ziołowy i zielony, z lekką nutą przypraw, wyczuwam głównie goździki i gałkę muszkatołową, a także sosnowe igły. Nie ma w nim ani jednej słodkiej nuty, jest za to coś mdląco aptecznego.

Rzeczywiście przypomina absynt, mam w domu butelkę, więc powąchałam dla porównania. Brak mu jednak nuty anyżku, którą ma ten alkohol. Trzyma się skóry większość dnia, ale jest bardzo mało intensywny.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Fou d`Absinthe, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Fou d`Absinthe, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fou d`Absinthe marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fou d`Absinthe marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Lubin Idole Eau de Parfum Hermes Un Jardin En Mediterranee Serge Lutens Fille en Aiguilles L`Artisan Parfumeur Tea for Two L`Artisan Parfumeur Safran Troublant Michal Szulc Sale Perfume 01 Nasomatto Black Afgano M. Micallef Gaiac Annick Goutal Mandragore By Kilian Straight to Heaven L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Yves Rocher Neonatura Cocoon Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Cartier Le Baiser Du Dragon Yves Saint Laurent M7 Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Jaisalmer Lubin Idole L`Artisan Parfumeur Timbuktu Guerlain Shalimar L`Artisan Parfumeur Caligna