Marki » L » kwiatowo - zielone « Grupy

Fleur de Liane L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Fleur de Liane L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

morski
Fleur de Liane L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Fleur de Liane L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Fleur de Liane marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. Fleur de Liane został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są woda morska i nuty zielone; nutami serca są aksamitka, tuberoza, magnolia i orchidea; nutami bazy są nuty drzewne i mech dębowy.

Woda morska Nuty zielone

Aksamitka Tuberoza Magnolia Orchidea

Nuty drzewne mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Fleur de Liane by L`Artisan Parfumeur.

Fleur de Liane Recenzje Perfum

Al
Al

"To zielone" z tortu - arcydzięgiel litwor (Angelica archangelica L.) – rodzimy gatunek rośliny z rodziny selerowatych.

Arsenicum
Arsenicum

Fleur de Liane, to perfumy ponadczasowe, nieco ekstrawaganckie, na pewno oryginalne i na pewno wizjonerskie, a przy tym znakomicie skomponowane, wyważone, noszalne, umiarkowanie projektujące i mające sześciogodzinną trwałość. To jedno, nieco przydługie i (jak większość moich zdań) kulawe stylistycznie zdanie, będzie jedynym technicznym, w dzisiejszym wpisie.
Pomówimy sobie o czymś, co już nie jest modne, było wizjonerskie jakieś 15 lat temu, a dziś może być uznane za ekstrawaganckie, bo na co komu powrót do poprzedniej epoki weselnej? Mowa o weselnym torcie... Ale niezwykłym, bo rozbudzającym wyobraźnie wszystkich dzieci! Ile ja się biedny nastałem w kolejce, żeby spróbować "tego zielonego", ile wytrułem tyłek kelnerom, by przydzielili mi kawałek "z tym zielonym", jak bardzo delektowałem się "tym zielonym", jak zdejmowałem "to zielone" z tortu i sobie chrupałem. Co to było? Nie wiem! Jakaś chrupiąca, zielona łodyga, którą każdy na pewno pamięta z wesel, z początku milenium. Fleur de Liane, to niesamowity zapach słodkiej, a przy tym żywej zieleni, który mogę przyrównać tylko do kandyzowanego "czegoś", co wystawało z mojego kawałka tortu i co sprawiało, że wszystkie dzieci zabijały się o spróbowanie "tego czegoś". I muszę przyznać, że warto było zawrócić gitarę mamie, czy pokrzyczeć piskliwym głosikiem na kelnera, tylko po to, żeby móc sobie o tym dziś napisać. Kandyzowane kwiaty, łodygi, liście... Tak - to jest zapach Kwiatu Liany! Jeśli próbowaliście takich cudów, to wiecie, czego się spodziewać.

gardenia
gardenia

Do tej pory liana kojarzyła mi się ze skaczącymi małpkami, albo przystojnym Indianą Jones. A tu proszę mam kwiat liany. Bo liana, jak właśnie przeczytałam o powstaniu zapachu, kwitnie, szczególnie w Bahia Island Panama, gdzie Bertrand Duchaufour zbierał inspirację do tego zapachu. No i udało mu się! Kwiat liany wg L'Artisan Parfumeur przenosi mnie na egzotyczna dusznawą wyspę, pełną soczystej zieleni, ale to raczej mocne grube liście, do tego bulwy kwiatów i moja ukochana narkotyczna tuberoza. Początek mnie zachwyca, połączenie tuberozy z nutami zielonymi wypada na mojej skórze genialnie, słodko, odurzająco, ale nie zabójczo, bo zieleń daje odetchnąć, jak w upalny dzień odrobina cienia pod drzewem...
Po jakims czasie dochodzą do głosu nuty akwatyczne, rześka morska bryza, lekko słona, cedrowe igiełki i suche drewno nadaja męskości tej początkowo bardzo kwiatowo-zielonej kompozycji. I tu mam mały problem, pod koniec bowiem Fleur de Liane przypomina mi coś... Długo zastanawiałam się co to? I, bingo: gładko wygolony męski policzek, na który wklepono porządną wodę po goleniu, typu Cool Water, orzeźwiającą, klasycznie męską, akwatyczną. A to nie do końca moja bajka.
Zapach uznaję jednak za bardzo ciekawy, oryginalny, a początek niebiańsko dobry. Szkoda tylko, że na mojej skórze tak bardzo ulotny.

Izabela
Izabela

Las tropikalny ze wspaniałą, bujną roślinnością - wspaniale pokazany las w porze deszczowej.
Ścieżka prowadzi wśród roślinności, palm, których liście uginają się od deszczu.
Jest parno, duszno, zupełnie jakby nie padało, powietrze jest lepkie, ciężkie.
Wokoło jest roślinność zapierająca dech w piersiach, w najróżniejszych odcieniach zieleni od jasnego do szmaragdowego.
Przez roślinność przebijają się promienie słoneczne. Z drzew zwisają liany.
Przepiękne perfumy, na pewno ich zapach jest oryginalny, nie tuzinkowy.
Trwałość dobra, chociaż projekcja słaba.
Wyczuwam w nich mistrzostwo Pana Bertranda Duchaufoura, mają w sobie jakość typową dla L'Artisan.

zielona
zielona

Duszno. Parno. Wilgotno. Tropikalnie, z niuansem komarów wielkości wróbli i pijawek o apetycie gąsienicy jedwabnika.

Z równikowej zieloności powoli wyłaniają się białe, słodkie kwiaty, kremowe i upajające. Ich życie nie trwa jednak długo, płatki szybko więdną i wysychają w palącym słońcu. Ponownie triumfuje gęsta zieleń, wysokie drzewa i te cholerne komary.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Fleur de Liane, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Fleur de Liane, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Fleur de Liane marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Fleur de Liane marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Dzongkha Hermes Hermessence Ambre Narguile Tom Ford Tobacco Vanille Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Olivier Durbano Cristal de Roche (Rock Crystal) Serge Lutens Ambre Sultan Olivier Durbano Black Tourmaline Profumum Roma Victrix Perris Monte Carlo Oud Imperial L`Artisan Parfumeur Passage d'Enfer Bond No 9 New Haarlem Montale Blue Amber Lalique Encre Noire Sport Amouage Amouage Epic Man Montale Chocolate Greedy Amouage Memoir Man L`Artisan Parfumeur Dzing! Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Zagorsk Comme des Garcons Wonderwood L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses