Marki » L » kwiatowe « Grupy

Drôle de Rose L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Drôle de Rose L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

miodowy
Drôle de Rose L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Drôle de Rose L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Drôle de Rose L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Drôle de Rose marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Drôle de Rose został wydany w 1996 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivia Giacobetti. Nutami głowy są kwiat afrykańskiej pomarańczy i anyż gwiazdkowaty; nutami serca są irys, róża, fiołek i nuty pudrowe; nutami bazy są migdał, skóra i biały miód.

Kwiat afrykańskiej pomarańczy Anyż gwiazdkowaty

Irys Róża Fiołek Nuty pudrowe

Migdał Skóra Biały miód

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Drôle de Rose by L`Artisan Parfumeur.

Lipstick Rose
Rosa del Deserto di Petra

Drôle de Rose Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Zabawna róża.

Z Zabawną Różą wiąże się pewna "zabawna" sytuacja. W moich próbkach panuje artystyczny nieład, a wszystkie zapachy L'Artisana mam w identycznych fiolkach. Chwyciłem jakąś próbkę (w domyśle Drole de Rose) i położyłem ją na parapet z zamiarem napisania dzisiejszej recenzji. Wróciłem z niedzielnego spaceru i pierwsze co zrobiłem, to spryskałem się "Drole de Rose". Pierwsza myśl: ależ figlarna ta róża, Giacobetti naprawdę stworzyła cudo, bo ja nie czuję już Drole de Rose, ale Passage d'Enfer. W ostatecznym rachunku okazało się, że to właśnie Wrota Piekieł, a mój nos to zmysł, któremu naprawdę mogę ufać.

Niesamowicie śmieszna historyjka rodem z Chwili dla Ciebie już jest (proszę kogoś o zatrzymanie tej karuzeli śmiechu :D), teraz pora zabrać się za trudniejszą część, czyli opis naszej róży. Drole de Rose, to bardzo niewygodne pachnidło dla recenzenta - jest wiele niezbadanych spraw w pachnącym świecie. Partie Aventusa różniące się zapachem, poreformulacyjne Amouage, czy bliźniacze podobieństwo Drole de Rose do Lipstick Rose. Dwoma pierwszymi sprawami nigdy nie zajmowałem się na poważnie, ale bardzo poważnie potraktowałem porównawcze testy róż, o których mowa. Testuję oba zapachy już ponad rok i myślę, że moje wnioski mogą być cenne dla społeczności. Otóż... dla mnie to zupełnie inne kompozycje, choć w tych samych klimatach. Róże bez wątpienia są podobne, aranżacja podobna, jednak styl... styl różni się o 180 stopni! Lipstick Rose opiszę w odpowiedniej rubryce, tutaj będzie tylko o róży-śmieszce.

Jeśli znacie roślinno-sztuczne perfumy Olivii Giacobetti (L'Ete en Douce, L'Eau de L'Artisan) to dopatrzycie się tu kilku nut, które łączą wspomniane kompozycje. Klasyczne połączenie róży i fiołka, które siłą rzeczy nabiera szminkowych niuansów, zostało tutaj "doprawione" syntetyczną, kwiatowo-ziołową świeżością przywodzącą na myśl L'Ete En Douce, a tym samym świeże pranie i zielska. Drole de Rose, to dość proste perfumy, oparte na duecie fiołka i róży, w towarzystwie dziwnej, ziołowej nuty. Na minus zaliczam syntetyczny wydźwięk całej kompozycji – w przypadku Lipstick Rose jest to niewątpliwa zaleta.

Marne parametry - cztery godziny trwałości. Niestety, to standard u Olivii.

2017
Tsukichan
Tsukichan

Ktoś tu na forum polecał Drole de Rose jako zapach na lato. Nic bardziej mylnego. Drole de Rose to zapach dość ciężki, kremowy, gęsty. Zapach dziwny, kremowo-pudrowy. Z jednej strony wąchając nadgarstek myślę o czymś o konsystencji kremu Nivea, z drugiej, o buduarze obitym różowym futrze, cząsteczkach pudru pokrywających przedmioty na toaletce, poustawianych przy lusterku rzędu szminek. Jest tu dużo pudru, róża i fiołek. Całość pachnie rzeczywiście jak Lipstick Rose. Zanika jednak niestety po około godzinie, a już nawet po pół godzinie zapach nieco blednie i jest dość przyskórny.

Ładny, różano – fiołkowy zapach– przypomina zapach szminki i pudru i jest łudząco podobny do Lipstick Rose Malle, ale nie jest tak sztuczny i niestety ustępuje mu trwałością.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Drôle de Rose, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Drôle de Rose, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Drôle de Rose marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Drôle de Rose marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Amber Mystique M. Micallef Gaiac Les Parfums de Rosine La Rose de Rosine Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tauerville Rose Flash Bond No 9 Broadway Nite Juliette Has A Gun Miss Charming Montale Sweet Oriental Dream Hermes Elixir des Merveilles Juliette Has A Gun Lady Vengeance Prada Prada Candy Cartier Baiser Vole Serge Lutens Feminite du Bois Fendi Fendi Theorema L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme Bottega Veneta Bottega Veneta M. Micallef Vanille Orient Chopard Oud Malaki Terry de Gunzburg Rose Infernale Cacharel LouLou