Marki » L » kwiatowo - owocowo - gourmand « Grupy

metaliczny
rumowy
karmelowy
Deliria L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Deliria marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet i mężczyzn. Deliria został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Perfumy zawierają takie składniki, jak nuty metaliczne, rum, toffee, kandyzowane jabłko i wata cukrowa.

Nuty metaliczne Rum Toffee Kandyzowane jabłko Wata cukrowa

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Deliria by L`Artisan Parfumeur.

Deliria Recenzje Perfum

liczi
liczi

Moja ulubiona ciocia wypiekała często biszkopt z galaretką, sezonowymi owocami i bitą śmietaną. Zapraszała mnie do kuchni bym pomagała jej kroić deser, dobierać talerzyki i łyżeczki dla gości. Formę na ciasto zabezpieczała jedynie tłuszczem i posypką z bułki tartej. Blacha na brzegach wgryzała się w słodki aromat deseru, zmieniała barwę galaretki na kolor szary, owoców na siny a smak ciasta na styku z formą był metaliczny.
Takie skojarzenia mam gdy wącham Delirię, słodycz deseru i odkrajane brzegi ciasta.

Deliria po dwóch godzinach traci stalowe akcenty za to ogrzana na skórze ujawnia sztuczne aromaty. Końcówka zapachu kojarzy mi się ze słodyczą z Havana Vanille.
Nie powiem, jest to ciekawe doświadczenie olfaktoryczne ale nie wiem na jakie okazje chciałabym tak pachnieć.

chjena
chjena

Zapach do postawienia w szeregu dziwaków stworzonych przez markę L'Artisan, doborowe towarzystwo dla skórzano-słodkawego Dzinga!, tutaj mamy równie nietypową (i wciąż niestety nienoszalną) wersję słodyczy wzbogaconej nutami metalicznymi. Można szokować celem przyciągnięcia uwagi, ale gapie się zbiorą, pokażą zjawisko palcem, może nawet przetestują nadgarstkowo, ale żeby globalnie ktoś Delirię chciał nosić (i jeszcze flakon zakupić!), to już naprawdę niesłychane.

Niestety, połączenie jest dość niefartowne, bo o ile faktycznie można zidentyfikować całkiem smaczne akcenty takie jak pieczone jabłko z karmelem z rumianą, chrupiącą skórką i watę cukrową do tego, tak całość sukcesywnie psuta jest przez zimny i nieprzystępny metal, co daje efekt ogólny dość... uh, ciężko porównywać, ale raczej odpychający.

I jeszcze wisienką na torcie jest ta nazwa, jakby ostatnie stadium odczuć węchowych przed śmiercią, istne olfaktoryczne delirium, pomieszanie zmysłów i czyste szaleństwo. No i fajnie. Sztuka dla sztuki, mnie to chyba już w perfumach nie bawi...

Angela
Angela

Dziwadło Przez Duże D.

Zapach metalu, jabłka i waty cukrowej. Na mojej skórze zapach dziwny, niemiły, niewdzięczny. Przez cały czas w tej samej postaci, blisko skóry siedzi, nie ewoluuje. Chciałabym napisać o nim choć jedno miłe słowo, ale nie znajduję takiego.

Bardzo fajny – początek mocno jabłkowy – później przechodzi w czekoladowe pralinki, wypełnione obficie alkoholem. Ładny, nie przedobrzony gourmand, niestety dość nietrwały.

fraupilz
fraupilz

Bardzo oryginalna, tego jej nie można odmówić. Ciekawi, ale odrzuca. Trochę guma balonowa, trochę szpital, niby gourmand, ale w stołówce szpitalnej. Niedomyte łyżki, kleik bez smaku z paćką jabłkową i kompot, w powietrzu unosi się niepokojący zapach choroby. W starym budynku jest duszno od wiecznie zamkniętych okien. Trochę wesoło, trochę strasznie, może to szpital psychiatryczny? O tak, to odpowiednie miejsce na eksplozję emocji. Nuty gryzą się, tworzą nieprzyjemną całość, jak portret smutnego alkoholika w stroju clowna, nie powiesiłabym tego na ścianie. W ogóle cała ta seria jest dla mnie nie do wąchania, nisza za blisko drwiny.

Gośka
Gośka

A ja właśnie najpierw czuję prażone jabłko w słodkim syropie, jakby oblepione watą cukrową albo karmelem. Na nuty metaliczne czekałam i się doczekałam, ale duuużo poźniej. Alkohol?? Chyba nie...
I jak nie lubię "jadalnych" zapachów, ten jest jak najbardziej godny spróbowania...

zuras1985
zuras1985

Spośród trzech zapachów tej kolekcji, Deliria wywarł na mnie największe wrażenie. Na samym początku czuć bardzo wyraźne uderzenie nut metalicznych, stopniowo zaczynają dochodzić nuty alkoholowe, nie jestem pewien czy to na pewno rum, bardziej przypomina mi to zapach koniaku lub bimbru. Za chwilę pojawia się aromat słodkiego jabłka oblanego pysznym toffi... aż kubki smakowe wariują:) Czując ten zapach przychodzi na myśl degustacja dobrego koniaku z metalowego kubka, po czym następuje zakąszanie słodkim jabłkiem i "krówkami" , lub też przepalanie cukru do dobrego bimbru z jabłek :) Każdy z trzech nowych zapachów kolekcji Explosion d'emotion to stuprocentowy unisex, choć w przypadku Delirii, za sprawą wyraźnych nut metalicznych i alkoholowych, można zauważyć delikatnie większy skłon w męską stronę. Wszystkie trzy są niesamowicie piękne, z pewnością ciekawe, oryginalne, w 100% niszowe. Narazie testuje, ale poważnie rozważam zakup Delirii.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Deliria, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Deliria, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Deliria marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Deliria marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Parfumerie Generale Praline de Santal L`Artisan Parfumeur Coeur de Vetiver Sacre Ginestet Botrytis Olivier Durbano Black Tourmaline The Vagabond Prince Enchanted Forest L`Artisan Parfumeur Caligna Serge Lutens Fille en Aiguilles L`Artisan Parfumeur Tea for Two L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Serge Lutens Daim Blond Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Frapin 1270 Nasomatto Black Afgano Comme des Garcons Blue Santal Olivier Durbano Promethee Parfumerie Generale Bois Naufrage Olivier Durbano Citrine Juliette Has A Gun Miss Charming Atelier Cologne Gold Leather Hermes Un Jardin En Mediterranee