Marki » L » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Bois Farine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Bois Farine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Mam: 27 Miałem: 16 Chcę: 10 Ukochany zapach: 1

Bois Farine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Bois Farine marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois Farine został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Perfumy zawierają takie składniki, jak irys, drzewo sandałowe, piżmo, benzoes, jaśmin, drzewo gwajakowe, cedr, nuty drzewne i nuty pudrowe.

Irys Drzewo sandałowe Piżmo Benzoes Jaśmin Drzewo gwajakowe Cedr Nuty drzewne Nuty pudrowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois Farine by L`Artisan Parfumeur.

Aegyptus
L’Ange Noir
Musc
Tom of Finland
Pure eVe

Bois Farine Recenzje Perfum

amanda
amanda

Krótki opis tych perfum,to słodkie migdały z heliotropem na tle drewna sandałowego.
Z tym,że sandał jest tutaj pozbawiony charakterystycznej balsamistości i ciepła,jest raczej sucho wytrawny.
Całość posypana aksamitnym mącznym puderkim.
Szukałam czegoś podobnego do mojego ulubionego Jour de Fete i cieszę się,że idąc tropem nut i opisów ustrzeliłam coś w nutach migdałowo mleczno mączno owsianych.
Jak Jour zachwyca ogólnym spokojem i błogością,tak Farine dodaje bardziej zdecydowanego wyrazu pozostając jednak w kanwie mleczno mączystej.
Te zapachy to wolny weekend po słodkościach,kadzidłach,kwiatach,szyprach,orientach.
Można przy nich odpocząć od tych woni a jednocześnie cały czas czymś pachnąc.
Zupełnie coś fajnego,ciekawego z takiej nieoczywistej nieokreślonej do końca kategorii.

2017
Aagje
Aagje

Tą recenzją mam zamiar udowodnić, że zapachy marki L’artisan Parfumeur, pomimo bajecznie łatwej ostatnio dostępności i coraz niższych cen, nic a nic nie straciły na swojej niszowości. Na pewno można się w tej kwestii spierać i dłuuugo na ten temat dyskutować, ale jakie perfumy można nazwać niszowymi, jeśli nie takie, które pachną... mąką? I podczas gdy nie mam najmniejszego problemu z wyjściem do ludzi, pachnąc zgliszczami starego kościoła czy zakurzoną apteką, niepozorne Bois Farine to jedne z niewielu perfum, których używam w zasadzie tylko wtedy, gdy planuję cały dzień spędzić w domu. Nie bez przyczyny recenzja ta powstaje w grudniową, przedświąteczną sobotę, gdy w planach mam jedynie pieczenie ciasta.

Ale jeszcze zanim przeniosę się do kuchni, spróbuję rozgryźć przepis na Bois Farine.

Główny składnik to kilogram migdałowej mąki, która odpowiada za to, że zapach jest od początku do końca pylisty jak kreda, mdławo-słodkawy. Potem hojnie dosypujemy mielonych i pokruszonych orzechów i jeszcze więcej płatków migdałów. Dolewamy nieco mleka (nie za dużo!) i zagniatamy wszystko w drewnianej misce. Koniecznie drewnianej! W razie potrzeby dosypujemy mąki – przypominam, że ostateczna mieszanka ma być sucha i pudrowa. Przypraw nie potrzeba, a wręcz są tu niewskazane. Na koniec można dorzucić garść jadalnych fiołków, ale raczej do ozdoby, bo całość i tak jadalna nie będzie. Bois Farine to ciasto surowe, niedokończone.

Słowem wyjaśnienia dodam, że zdaję sobie sprawę, że za nuty kwiatowe odpowiada tu podobno irys. Ale ponieważ irys jest zakodowany w mojej głowie jako mokra marchewka, to tutaj zostańmy jednak przy fiołkach.

Dziwny to zapach, choć w zasadzie bardzo prosty i jednostajny. Nie daje się zaszufladkować, bo nie jest ani do końca kuchenny, ani gourmand, ani nawet typowo drzewny. Osiada bezszelestnie na skórze jak lekki, biały pyłek i przez kilka godzin się z niej nie rusza. Jest cichy i nieśmiały, ale mimo to może zmęczyć na tyle, że po jakimś czasie mamy już ochotę się z tego pyłu otrzepać. Wciąż nie mogę wymyślić żadnej okazji pasującej do tego zapachu, chyba jeszcze nigdy nie wyszedł ze mną z domu. Mam wrażenie, że to trochę perfumeryjna sztuka dla sztuki. Mieści się więc w mojej definicji naprawdziwszej niszy.

chouette_
chouette_

Zapach na początku jest bardzo wilgotny. Mam wrażenie, jakbym wąchała mokrą ścianę lub mokrą mąkę. Po chwili zaczynamy czuć, jak wilgoć znika, robi się sucho i pojawia się subtelna nuta migdałowego pudru. Jest lekko, przyjemnie i otulająco. Ale tak szczerze mówiąc, to nie mam pomysłu kiedy i gdzie mogłabym użyć tych perfum, są dla mnie jedynie ciekawostką, dla której nie znajduję zastosowania, mimo że teoretycznie są jak najbardziej noszalne.
Zapach bliskoskórny, trwałość raczej słaba.

Magda14012
Magda14012

Czekałam na testy Bois Farine i strasznie wprost byłam ciekawa jak na mojej skórze się ułoży. Początek faktycznie bardzo pudrowy, mączny aż kręci w nosie i zachęca do samodzielnego upieczenia chleba w domu. Czułam surowe ciasto drożdżowe, tę specyficzną wilgoć i kleistość, owsiankę z orzechami. Gdy ten etap mija pudrowe nuty skręcają w kierunku kwiatowym. Robi się jeszcze przyjemniej, gdy w końcowej fazie wychodzi drzewo sandałowe.
Tak cichutko, przyskórnie i pysznie Bois się prezentuje. Nie spodziewałabym się, że takie dziwadło mi się spodoba. Polecam do testowania

EdytaZ
EdytaZ

Mąka i zjełczałe migdały, moja miłość od pierwszego powąchania. Mam flakon i niestety bardziej cieszę się z posiadania niż użytkowania, bo zapach okazał się mało trwały i do tego bardzo blisko skórny. Wyciszony, intymny, dający poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jednocześnie indywidualista ekscentryk. Otulający możne nie, bardziej osłaniający, jak mgła, pył czy kurz. A mógłby to być mój signature scent, ech...

Arsenicum
Arsenicum

Bois Farine - 2003. Data ważna, bo mówi nam wyraźnie: w 2003 roku Ellena JESZCZE tworzył perfumy, a nie bawił się swoimi starymi recepturami. Bois Farine są trudne, w pewnym sensie wielowymiarowe - to ostatnie słowo brzmi niedorzecznie w kontekście tej kompozycji, jednak zapewniam Was, że pomimo tylko jednego akordu, dzieje się tu sporo! Nie będę się silił na opisywanie nut, bo mamy do czynienia z kompozycją gęstą, zbitą i linearną. Czuję tu tylko masę solną - te perfumy są dosłownie słone i "ciastowate". Masa solna dominuje, inni mogą śmiało konfrontować Bois Farine ze słynną ciastoliną. Ale to nie wszystko - ostatnio wyczułem tutaj coś dziwnego. Chodzi o białe dymy palonych liści. Nie jest to żaden wyraźny motyw, jednak można się tu doszukać kwaskowato-słonego zapachu palonych, jesiennych, wilgotnych liści.

Czy można nosić te perfumy, czy to olfaktoryczna osobliwość?
Globalnie, wychodzi odrobina słodyczy, która nadaje "Drzewnej Mączce" pierwiastka perfumeryjnego. Zatem Bois Farine, nosi się całkiem komfortowo. Mimo wszystko - to dziwadło z krwi i kości. Jeśli chodzi o podobieństwa, to najbliżej mu do Jour de Fete. Czemu bohater dzisiejszej recenzji nie należy do grona perfum popularnych? Bo test nadgarstkowy wprawia w osłupienie i zniechęca do testu globalnego... który robi jeszcze większe wrażenie - jednak tym razem, jak najbardziej pozytywne. Bo jak można nazwać ewolucję ostrego, słonego akordu, w całkiem przyjemny, mączno-słodki?

Trwałość: 4-5h. L'Artisanowa projekcja.

Winfryda
Winfryda

Bois Farine dla niektórych pachnie jak mokra tektura. Ja także nie mogę pozbyć się tego skojarzenia przy przelotnym powąchaniu z nadgarstka.
Chociaż przy użyciu globalnym pachnie zdecydowanie korzystniej. Otwarcie jest dość ostre, zielono-drzewno-mączne. Potem pachnie jak świeże drewno. Jak tartak - wilgotne jeszcze trociny i wióry drzewne - i jak poręba w lesie liściastym o poranku. Jak mączka drzewna. I tak już do końca.
Trwałość potrafi mieć zaskakującą - zimą przestał pachnieć po jakichś 2-3 godzinach. Wiosną, przy cieplejszej pogodzie rozwija się i pachnie cały dzień.
Specyficzny, na pewno nie polecam kupna w ciemno.

blueberry
blueberry

Bois Farine to jedne z najbardziej smakowitych i "pożywnych" perfum, jakie znam, zwłaszcza w fazie pierwszej. Nie, nie aplikuję ich do wewnątrz ;), ale dla mnie pachną one jak:
Faza 1) ciepła tapioka lub kleik z płatków ryżowych z dodatkiem miodu lub cukru pudru, który szczęśliwie nie jest całkiem rozgotowany - namacalne są bowiem twardsze kawałki płatków, co nadaje kompozycji pewnych kantów chroniących ją przed przeobrażeniem w bezkształtną i nieapetyczną papkę/breję, co także może zdarzyć się mieszaninom zapachowym!
Faza 2) ulepione z mąki i wody z dodatkiem cukru ciasto, jakim bawią się dzieci na przydomowym podwórku w ciepły letni dzień, co chwilę dosypując kolejną porcję mąki i wzbijając w powietrze mączny pył
Faza 3) jeszcze mokra, świeżo otynkowana lub wybielona ściana w pokoju, do którego z kuchni dociera aromat pieczonych ciasteczek z uprażonymi migdałami lub orzechami.
Jest w tym wszystkim coś takiego, że trudno powstrzymać się przed głębokim zaciąganiem się tym sentymentalnym aromatem - jego po prostu nigdy nie ma się dość! vertigo świetnie określiła, że zapach jest "pudrowy pudrem organicznym, mącznym". Nuty pudrowe, jakie tu zawarto, pachną zupełnie inaczej niż te typowo kwiatowe, które znam z innych perfum - właściwie nie domyśliłabym się, że jest tu irys, o jaśminie nie wspomnę. Tu mamy pudrowość prawie do skonsumowania!
Bois Farine są przytulne jak wnętrze własnego domu, otulające, kremowe, pudrowe, drzewne, puchato piżmowe i słodkie, ale nie przesłodzone jak niestety wiele gourmandowych perfum. Dla mnie to zapach z kategorii jadalnej, ale powiedziałabym, że raczej dietetycznej: wyczuwalne nuty pudrowe+benzoes+gwajak+lekuchne piżemko+migdały (te ostatnie muszą tam być! W pewnym sensie przypomina mi się Reminiscence Musc, choć ten jest zdecydowanie bardziej słodki i migdałowo-olejkowy) są apetyczne i takie w sam raz. BF są dość intensywne i jak na markę L'Artisan zaskakująco długo utrzymują sie na mojej skórze, bo aż 6 godzin, przy zachowaniu nieznacznej, intymnej projekcji. Polecam testy osobom, które lubią Reminiscence Musc oraz SL Jeux de Peau.
Podsumowując: perfumy domowe, sielankowe, beztroskie i dające poczucie bezpieczeństwa. Prawdziwe perfumiarskie rzemiosło, które mam nadzieję trafi do mnie kiedyś w pełnowymiarowym flakonie.

Przez pierwsze minuty jedyne co czuje to wciskająca się w nozdrza pudrowa mączka w połączeniu z drobno zmielonymi orzechami ziemnymi. Bardzo szybko zapach cichnie i na skórze pozostaje coś w stylu bardzo mizernych migdałów. Trwałość bardzo kiepska.

vertigo
vertigo

Bois Farine jest niesamowite, i nieporównywalne do żadnego innego zapachu.

To perfumowa interpretacja drewnianej stolnicy oprószonej mąką, obok leży świeżo upieczony chleb.
Zapach cudownie znajomy, domowy, niewinny.
Pudrowy pudrem organicznym, mącznym. Zapach kuchni w domu rodzinnym - nie tej ciastkowej, pierniczkowej, odświętnej, tylko tej codziennej.
Dla wielu to żart perfumeryjny, zapach-eksperyment.
Mi się go nosi wspaniale, jest niewiarygodnie przytulny i bezpieczny, nie mając przy tym w sobie ani grama słodyczy.
Czy to możliwe, żeby ktoś to wymyślił? Wydaje się, że odkrycie tej kombinacji nut było przypadkowe - ale dla mnie: genialne.
Ma bardzo małą projekcję - ale taki ma być, jest tylko dla noszącego.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Bois Farine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Bois Farine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois Farine marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois Farine marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Diptyque Tam Dao Cartier Le Baiser Du Dragon The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Serge Lutens Santal Majuscule L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant Donna Karan Black Cashmere Mauboussin Mauboussin Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Ginestet Botrytis Serge Lutens Ambre Sultan Parfum d`Empire Cuir Ottoman L`Artisan Parfumeur Tea for Two Hermes Un Jardin Sur Le Nil Estée Lauder Sensuous Noir M. Micallef Gaiac Juliette Has A Gun Not A Perfume Hermes Hermessence Ambre Narguile Hermes Un Jardin En Mediterranee Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her