Marki » L » kwiatowo - drzewno - piżmowe « Grupy

Bois Farine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Bois Farine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Mam: 17 Miałem: 13 Chcę: 7 Ukochany zapach: 1

Bois Farine L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Bois Farine marki L`Artisan Parfumeur to kwiatowo - drzewno - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Bois Farine został wydany w 2003 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jean-Claude Ellena. Perfumy zawierają takie składniki, jak irys, drzewo sandałowe, piżmo, benzoes, jaśmin, drzewo gwajakowe, cedr, nuty drzewne i nuty pudrowe.

Irys Drzewo sandałowe Piżmo Benzoes Jaśmin Drzewo gwajakowe Cedr Nuty drzewne Nuty pudrowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Bois Farine by L`Artisan Parfumeur.

Aegyptus
Musc
Pure eVe
White Sandalwood
Montana Initial

Bois Farine Recenzje Perfum

Winfryda
Winfryda

Bois Farine dla niektórych pachnie jak mokra tektura. Ja także nie mogę pozbyć się tego skojarzenia przy przelotnym powąchaniu z nadgarstka.
Chociaż przy użyciu globalnym pachnie zdecydowanie korzystniej. Otwarcie jest dość ostre, zielono-drzewno-mączne. Potem pachnie jak świeże drewno. Jak tartak - wilgotne jeszcze trociny i wióry drzewne - i jak poręba w lesie liściastym o poranku. Jak mączka drzewna. I tak już do końca.
Trwałość potrafi mieć zaskakującą - zimą przestał pachnieć po jakichś 2-3 godzinach. Wiosną, przy cieplejszej pogodzie rozwija się i pachnie cały dzień.
Specyficzny, na pewno nie polecam kupna w ciemno.

blueberry
blueberry

Bois Farine to jedne z najbardziej smakowitych i "pożywnych" perfum, jakie znam, zwłaszcza w fazie pierwszej. Nie, nie aplikuję ich do wewnątrz ;), ale dla mnie pachną one jak:
Faza 1) ciepła tapioka lub kleik z płatków ryżowych z dodatkiem miodu lub cukru pudru, który szczęśliwie nie jest całkiem rozgotowany - namacalne są bowiem twardsze kawałki płatków, co nadaje kompozycji pewnych kantów chroniących ją przed przeobrażeniem w bezkształtną i nieapetyczną papkę/breję, co także może zdarzyć się mieszaninom zapachowym!
Faza 2) ulepione z mąki i wody z dodatkiem cukru ciasto, jakim bawią się dzieci na przydomowym podwórku w ciepły letni dzień, co chwilę dosypując kolejną porcję mąki i wzbijając w powietrze mączny pył
Faza 3) jeszcze mokra, świeżo otynkowana lub wybielona ściana w pokoju, do którego z kuchni dociera aromat pieczonych ciasteczek z uprażonymi migdałami lub orzechami.
Jest w tym wszystkim coś takiego, że trudno powstrzymać się przed głębokim zaciąganiem się tym sentymentalnym aromatem - jego po prostu nigdy nie ma się dość! vertigo świetnie określiła, że zapach jest "pudrowy pudrem organicznym, mącznym". Nuty pudrowe, jakie tu zawarto, pachną zupełnie inaczej niż te typowo kwiatowe, które znam z innych perfum - właściwie nie domyśliłabym się, że jest tu irys, o jaśminie nie wspomnę. Tu mamy pudrowość prawie do skonsumowania!
Bois Farine są przytulne jak wnętrze własnego domu, otulające, kremowe, pudrowe, drzewne, puchato piżmowe i słodkie, ale nie przesłodzone jak niestety wiele gourmandowych perfum. Dla mnie to zapach z kategorii jadalnej, ale powiedziałabym, że raczej dietetycznej: wyczuwalne nuty pudrowe+benzoes+gwajak+lekuchne piżemko+migdały (te ostatnie muszą tam być! W pewnym sensie przypomina mi się Reminiscence Musc, choć ten jest zdecydowanie bardziej słodki i migdałowo-olejkowy) są apetyczne i takie w sam raz. BF są dość intensywne i jak na markę L'Artisan zaskakująco długo utrzymują sie na mojej skórze, bo aż 6 godzin, przy zachowaniu nieznacznej, intymnej projekcji. Polecam testy osobom, które lubią Reminiscence Musc oraz SL Jeux de Peau.
Podsumowując: perfumy domowe, sielankowe, beztroskie i dające poczucie bezpieczeństwa. Prawdziwe perfumiarskie rzemiosło, które mam nadzieję trafi do mnie kiedyś w pełnowymiarowym flakonie.

Przez pierwsze minuty jedyne co czuje to wciskająca się w nozdrza pudrowa mączka w połączeniu z drobno zmielonymi orzechami ziemnymi. Bardzo szybko zapach cichnie i na skórze pozostaje coś w stylu bardzo mizernych migdałów. Trwałość bardzo kiepska.

vertigo
vertigo

Bois Farine jest niesamowite, i nieporównywalne do żadnego innego zapachu.

To perfumowa interpretacja drewnianej stolnicy oprószonej mąką, obok leży świeżo upieczony chleb.
Zapach cudownie znajomy, domowy, niewinny.
Pudrowy pudrem organicznym, mącznym. Zapach kuchni w domu rodzinnym - nie tej ciastkowej, pierniczkowej, odświętnej, tylko tej codziennej.
Dla wielu to żart perfumeryjny, zapach-eksperyment.
Mi się go nosi wspaniale, jest niewiarygodnie przytulny i bezpieczny, nie mając przy tym w sobie ani grama słodyczy.
Czy to możliwe, żeby ktoś to wymyślił? Wydaje się, że odkrycie tej kombinacji nut było przypadkowe - ale dla mnie: genialne.
Ma bardzo małą projekcję - ale taki ma być, jest tylko dla noszącego.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Bois Farine, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Bois Farine, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Bois Farine marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Bois Farine marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Diptyque Tam Dao Michal Szulc Sale Perfume 01 Cartier Le Baiser Du Dragon L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Parfum d`Empire Cuir Ottoman Donna Karan Black Cashmere Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais The Different Company Sublime Balkiss Juliette Has A Gun Not A Perfume L`Artisan Parfumeur Tea for Two Serge Lutens Ambre Sultan L`Artisan Parfumeur Timbuktu Christian Dior Dune L`Artisan Parfumeur Safran Troublant L`Artisan Parfumeur Poivre Piquant M. Micallef Gaiac Estée Lauder Sensuous Noir Hermes Un Jardin En Mediterranee Christian Dior Poison Reminiscence Patchouli