Marki » L » drzewno - kwiatowo - piżmowe « Grupy

karmelowy
dymny
mleczny
Amour Nocturne L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Amour Nocturne marki L`Artisan Parfumeur to drzewno - kwiatowo - piżmowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Amour Nocturne został wydany w 2013 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Perfumy zawierają takie składniki, jak cedr, mleko, karmel, proch strzelniczy i orchidea.

Cedr Mleko Karmel Proch strzelniczy Orchidea

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Amour Nocturne by L`Artisan Parfumeur.

Amour Nocturne Recenzje Perfum

Blair Witch
Blair Witch

Amour Nocturne jest zapachem bardzo osobliwym i charakternym, za pierwszym podejściem między nami nie zaskoczyło delikatnie powiedziawszy, ale czas działa na kożyść tego dziwadełka. Te perfumy mają naturę rozkapryszonej dziewoji ,która sama nie wie czego chcę od życia. Są dni kiedy są szorstkie i niezbyt skore do uniesień są też takie , gdy zapach wyraźnie kokietuje . Z całą pewnością jest to zapach ciekawy i niebanalny. Nuta słoja ogórów owszem jest obecna ale tylko przez małą chwilę w otwarciu, resztę kompozycji buduję bardzo ciepły i smakowity karmel pobity gorzkawą nutką.

Wicked
Wicked

Karmel, koperek i coś niezidentyfikowanego, być może to ten proch strzelniczy. Dziwne to i zupełnie nie dla mnie.
Parametry świetne, ale to tyle. Nie moja droga w niszy.

Owocowo – metaliczny, przysypany gorzkim pyłem – może to właśnie ten proch strzelniczy z nut. Dziwny i nieprzyjemny, nie ma w sobie nic zmysłowego, na co liczyłam, zważywszy na nazwę.

Hagakure
Hagakure

Ja nie czuje ani krzty kopru, a juz tym bardziej zero sloja ogorow kiszonych z bialym plesniowym korzuchem. Czuje troche Womanity w wersji olowianej, ciezkiej i gestej. Ten L'Artisan jest bardzo ciekawy, cos zupelnie "innego", ale na dluzsza mete nuta palonego karmelu i prochu strzelniczego byla dla mnie uporczywa, jakby moje nozdrza przewiercala lecaca kula wystrzelona z tego owego prochu, lecaca przez wielki, cieply jeszcze i ciagnacy krowkowy blok i umorusana w tym karmelu, ktory nadpala sie na niej, plus jeszcze wszedzie chlapie mlekiem, taki zageszczonym do kawy, a cale to surrealistyczne zdarzenie ma miejsce w jesiennym, chlodnym i wilgotnym cedrowym lesie, o zmierzchu....doznanie ciekawe, ale trzeba miec nastroj i specyficzny styl, zeby sie w to to przyodziac.
Przy tym wszystkim, co czeka na uwolnienie z butelki zuchwalym zartem jest dziewiczy, bialy welur pudelka opatrzonego piekna, blaszana, platerowana na zloty kolor plakietka, tloczony w misterne rozety....Bardzo oniryczne doswiadczenie, trzeba mi przyznac.

Lizbet
Lizbet

fraupilz i Arsenicum mnie nastraszyli, szczęśliwie dla mnie należę do tych osób, którym Amour Nocturne pokazał inne oblicze. A faktycznie w internecie opinie o koprze czy ogórkach konserwowych pojawiają się często.

Ja ani jednego, ani drugiego nie czuję.

Otwarcie przenikliwe i świeże ma subtelną nutkę czegoś, co mogłoby być koprem - takim dużym koprem dodawanym do ogorków kiszonych, ale nutę tę czuję tylko przez moment i bardzo w tle - trochę też dlatego, że jej tam szukałam pod wpływem opinii. Na pierwszym planie jest mleko i lekko przypalony karmel, w tle bardzo subtelny kwiat, który nadaje tej ulepności pewnej przejrzystości, ja bym tu bardziej widziała lotos niż orchidee. Przez około dwie godziny wyczuwalny jest też proch strzelniczy, który miesza się z karmelem nadając mu tego przypalonego charakteru. Cedr, drewno a nie igły, też dość wyraźny. Kwiat z tła znika dość szybko - stąd tym bardziej będę się upierać, że to lotos, który jest bardzo nietrwały. A gdy zniknie też proch, zostaje mleko z karmelem i ten moment trwa do 8-10 godzin.

Przez pierwsze dwie godziny Amour Noctorne jest pięknym uniseksem z delikatnym przechyłem w stronę męską. Gdy zostaje już tylko mleko z karmelem staje się bardziej kobiecy i niestety również trochę męczący.

Jak widać z opinii, zapach do testowania, bo nie każdy nos się z nim zaprzyjaźni. Mnie zachwyca przez pierwsze dwie godziny, potem nudzi i męczy.

Trwałość: do 10 godzin. Projekcja: pierwsze dwie godziny średnia, potem bliskoskórna.

Arsenicum
Arsenicum

Wybacz Bertrand... Chcę, żebyś wiedział jedno: mnie to zaboli bardziej, niż Ciebie.

Czegoś takiego jeszcze nie czułem - to zdanie padło wiele razy w recenzjach dzieł Duchaufoura. Tutaj pada w innym kontekście - nigdy czegoś takiego nie czułem, jednak nigdy nie chciałem czegoś takiego poczuć, zwłaszcza u Bertranda. Amour Nocturne to zapach:
1) Brzydki
2) Nienoszalny
3) Mam wrażenie, że źle skomponowany

Po pierwszym teście, nie wiedziałem co mam myśleć - nie wyczułem nic, prócz "polskich nut gourmand". Dziś, przed pisaniem recenzji odbyłem prawdziwą internetową podróż - przeczytałem wszystkie dostępne recenzje. Ludziska czują cedr, mleko, orchidee i wiele, wiele więcej. A co ja biedny czuję? Prócz ogromnego zawodu, czuję ziemniaczki z koperkiem, i może nie byłbym tak zawiedziony, gdyby to nie był zimowy obiad, posypany koperkiem z zamrażarki. Letni, świeży koper pachnie fajnie, ale mrożonka, to nie to... No i kolejna kwestia: nie lubię ziemniaków, zawsze zostawiam je na talerzu (zjedz chociaż mięso, ziemniaki zostaw ;D).
Po jakimś czasie, zapach ewoluuje, jednak dalej pozostaje w kategorii gourmand - nie wychodzimy z ziemniaczanych rewirów, o nie! Drugi akord, to Lay's Fromage – kiedyś je lubiłem, teraz je jakoś „popsuli” (ach te reformulacje).
Jestem na nie, nie chcę pachnieć ani ziemniakami z koperkiem, ani czipsami. Bertrandowski, dałeś ciała - jeśli ja Ci wystawiam negatywną recenzję, to zastanawiam się, kto mógłby napisać pozytywną... Najgorsze jest to, że w tle bazowego akordu przemyka okropna nuta przemysłowej gumy. Ponoć w bazie są akordy PALONEGO karmelu i drewna - na mnie pachnie to okropnie. Jestem bardzo rozczarowany, mimo całej innowacyjności zapachu, nie można nie wyczuć pewnego rodzaju "niedorobienia". Duchaufour nawrzucał tu tajemniczych syntetyków, o których nikt nigdy nie słyszał, liczył na to, że wyjdzie z tego coś nietypowego, a przy tym pięknego i... i grubo się przeliczył.

Aż siedem godzin trwałości przy dużej projekcji (do trzech godzin).

fraupilz
fraupilz

Pierwsze wrażenie z wąchania zatyczki: koperek! Ktoś się pomylił i odlał mi inne perfumy? Po spryskaniu nadgarstka okazało się, że jednak nie. Po koperkowym wstępie dochodzą do głosu słodkie nuty, na pierwszy plan wychodzi seksowna bananowa orchidea bliźniaczo podobna do tej z z Black Orchid. Ale koperek nie odpuszcza, przy każdym gwałtowniejszym poruszeniu ręką wydaje zielony wyziew prosto z zupy. Z biegiem czasu koperkowy akord ciemnieje, staje się lekko dymny, popiołowy, dodaje słodkiej orchidei dokładnie tyle mroku ile trzeba żeby słowo "nocturne" w tytule miało rację bytu.

Nie znoszę koperku, więc Amour Nocturne wymusza na mnie aktywność poznawczą. Muszę myśleć, że ten akord w tle to alternatywny, niszowy i cool proch strzelniczy (z czasem to coraz łatwiejsze) i wtedy mi się podobają. Lubię kiedy perfumy pobudzają synapsy (z tego samego powodu lubię też czekoladę z solą, chociaż jest mniej smaczna), więc Amour Nocturne ma u mnie plus. Ciekawe jaka byłaby czekolada z koperkiem albo popiołem?

Na trwałość i projekcję nie narzekam, jak na L'Artisan są naprawdę w porządku.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Amour Nocturne, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Amour Nocturne, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Amour Nocturne marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Amour Nocturne marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

L`Artisan Parfumeur Passage d'Enfer Christian Dior Hypnotic Poison Olivier Durbano Pink Quartz Serge Lutens Chergui Serge Lutens Fille en Aiguilles John Galliano John Galliano Robert Piguet Visa 2007 Cartier Eau de Cartier L`Artisan Parfumeur Safran Troublant Oriflame Sir Avebury Agent Provocateur L'Agent Parfum d`Empire Cuir Ottoman L`Artisan Parfumeur Timbuktu L`Artisan Parfumeur Mure et Musc One of Those Carbon [6C] Christian Dior Poison Esprit de Parfum Pierre Balmain La Mome L`Artisan Parfumeur Batucada Rasasi Orchid Prairie Comme des Garcons Comme des Garcons