Marki » L » orientalno - drzewne « Grupy

Aedes de Venustas L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn

Mam: 2 Chcę: 16

dymny
Aedes de Venustas L`Artisan Parfumeur dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Aedes de Venustas marki L`Artisan Parfumeur to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Aedes de Venustas został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Bertrand Duchaufour. Nutami głowy są pomarańcza, różowy pieprz, kardamon i kadzidło; nutami serca są pieprz, róża, irys i cedr; nutami bazy są paczula, kawa, opoponaks, benzoes i mech dębowy.

Pomarańcza Różowy pieprz Kardamon Kadzidło

Pieprz Róża Irys Cedr

Paczula Kawa Opoponaks Benzoes Mech dębowy

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Aedes de Venustas by L`Artisan Parfumeur.

Aedes de Venustas Recenzje Perfum

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Niewiarygodnie biegły jest w swej sztuce Bertrand Duchaufour. Robi tak różne rzeczy, w różnych stylistykach... Kocham go za granie na jednej nucie - jak w Calamus czy Harissa. Uwielbiam za wygrywanie na dwóch akordach głównych jak w Enchanted Forest. Ostatnio wąchałam jego przepyszny bogaty orient w Or du Serail. Genialne zielone krzaki i ziola w Jardin du Poete i Hameau de la Reine. Najlepsza mięta wszechświata w Peppermint. Szlachetne do bólu kadzidło w Avignon. I kilkadziesiąt innych zapachów, z których tylko kilka jest słabszych. Słabszych, bo po prostu nie zaskakujących i nie rzucających na kolana! (np. Piment Brulant i Poivre Piquant, wg mnie). Wymagania wielkie, bo i talent wielki.
A więc teraz Aedes de Venustas. "Dotknięcie piękna" w stylu retro. Symfonia nut stopiona harmonijnie w jeden akord. W moim odczuciu zapach orientalno-kwiatowy. Robi wrażenie tajemniczej mikstury, której nie trzeba rozwikłać, żeby polubić - za harmonię, elegancję i piękno. Klasycyzujący zapach wg BD.

Arttemiss
Arttemiss

Ręce mokre od soku

Jak jest Aedes de Venustas? Jest zupełnie inny, niż można by się było po nutach spodziewać, a one nijak nie zapowiadają ani ciepłej, ziołowo-drzewnej soczystości woni, ani nie są w stanie oddać niesamowitego, balsamicznego wręcz bogactwa tych perfum. Niby wszystko się zgadza, ale perfum tych nie można wydedukować z nut. Niby zapach jest orientalny, ale tak nie do końca. Niby też jest drzewny, ale w nietypowy sposób. Zatem jaki jest? Jest NIEOCZYWISTY. Mocny, esencjonalny, monolityczny, jakby nuty stopiły się i splotły wydobywając zupełnie nowe, synergiczne brzemienia. Układ piramidalny kompozycji też zresztą wydaje się być jedynie niezobowiązującą wskazówką...

Kardamon, czerwony pieprz, czarny pieprz - wszystkie mocne, kardamon najmocniejszy. Gorzka pomarańcza, zawiesista jak olejek lub gęsty słodki sok: mam wrażenie, że mogę ją złapać, ścisnąć i wycisnąć. Co więcej, ona nie tylko nie ucieknie, ale też będzie stanowić o charakterze kompozycji do ostatniego jej tchnienia. Kadzidło - w typie smużącego się, palonego drewna, które nie jest tym, co przez kadzidło zwykło się rozumieć. Kwiaty: irys, jak chłodny powiem wiatru w gałęziach cedrów, róża, o której wiemy, że to róża, choć bliżej jej do zdrewniałych krzewów niż świeżych płatków, nad wyraz mocna i zupełnie nie różana. Wreszcie pylista, gorzka ziołowość wyciągnięta z mchu i paczuli, ciepły benzoes, chłodny opoponaks i kawa. Ale kawa to też kawa choć nie kawa: to coś na kształt zapachu mocno palonych ziaren arabiki, które nigdy nie staną się naparem. I choć wymieniłam wszystko nie powiedziałam NICZEGO ISTOTNEGO, a powyższy opis o samym zapachu nie mówi kompletnie NIC. Być może prócz tego, że jest nad wyraz PIĘKNY.

Całość jest niebywale monolityczna, źródeł czego upatrywać można w rodowodzie Aedes'a - skomponowany bowiem został jako zapach do wnętrz, a dopiero potem narodził się jako zapach noszalny. Aedes de Venustas ma też w sobie jakąś niebywałą totalność i coś, co powoduje, że odbieram go jako perfumy bardzo ekspansywne, wręcz na granicy narzucania się. Piękne, niebywałe, bogate, esencjonalne, w typie zapachów, które wielu woli podziwiać z daleka. A gdybym miała opisać je jednym kadrem, namalowała bym (grubym pędzlem) zgniataną ręką pomarańczę na tle bardzo ciemnej bryły zieleni.

Trwałość i dyfuzja przeciętne.

Figarro
Figarro

Mieszanka wspomnien z pasieki dziadka (kto byl, ten bedzie wiedziec o co chodzi) specyficzny zapach tlacego sie, usypiajacego dymu z kadzenia pszczolek, wosku pszczelego, a w bazie wspaniala, wytrawna paczula.

Kilka osob dostalo ode mnie probki, moze one jeszcze cos o tym zapachu napisza?

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum L`Artisan Parfumeur Aedes de Venustas, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu L`Artisan Parfumeur Aedes de Venustas, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Aedes de Venustas marki L`Artisan Parfumeur. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Aedes de Venustas marki L`Artisan Parfumeur reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent Nu Cartier Le Baiser Du Dragon Donna Karan Black Cashmere Yves Rocher Neonatura Cocoon Donna Karan Essence Wenge Guerlain Samsara Eau de Parfum Chopard Madness Yves Rocher Fraicheur Vegetale Cedre Bleu Cacharel Cacharel Pour Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Les Nereides Oppoponax Givenchy Les Parfums Mythiques - Organza Indecence CoSTUME NATIONAL Scent Alexander McQueen Kingdom Escentric Molecules Molecule 01 Christian Dior Dune Shiseido Feminite du Bois Bvlgari Black Thierry Mugler Alien Eau de Toilette Ralph Lauren Ralph Hot