Marki » I-K » orientalno - kwiatowe « Grupy

Spazio Krizia Donna Krizia dla kobiet

Spazio Krizia Donna Krizia dla kobiet

miodowy

Spazio Krizia Donna marki Krizia to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Spazio Krizia Donna został wydany w 1997 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Nutami głowy są róża i palone ziarna kawy; nutami serca są jaśmin, miód i plumeria; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra i wanilia.

Róża Palone ziarna kawy

Jaśmin Miód Plumeria

Drzewo sandałowe Ambra Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Spazio Krizia Donna by Krizia.

Spazio Krizia Donna Recenzje Perfum

Arsenicum
Arsenicum

Typowy zapach z okresu przejściowego między dziesięcioleciami. Jest troszkę nudnawo, bo wąchając Spazio, nie możemy przestać walczyć z przekonaniem, że to wszystko już znamy. Niekoniecznie chronologicznie, bo Spazio nawiązuje do bardziej współczesnych kompozycji, ale nie zmienia to faktu, że możemy cieszyć się tym samym, używając wypustów sprzed kilku lat. Dlatego też, nie mogę Wam przekazać żadnych emocji, jakie wzbudzają te perfumy - nie ma emocji, posucha. Ale są akordy, bardzo namacalne i bardzo proste, troszkę o nich napiszę, a szczególnie o jednym, doskonałym akordzie...

W otwarciu mamy bardzo ciekawą różę, nie jest dosłowna, nie jest zbyt ogrodowa, co już przemawia na plus. Za dużo ogrodowych róż mamy w perfumiarstwie - różnią się tylko niuansikami. Tutaj, mamy różaną wariację, trzeba się troszkę nagłowić, by ją opisać. Dla mnie, to kwaskowaty kwiat przełamany kremową słodyczą. Coś jak przegryzienie czekoladowej pralinki z kwaśnym nadzieniem, jednak zaznaczam, że to czekoladka kremowo-kawowa, a nie deserowa, czy biała. W sercu za wiele się nie dzieje, kompozycja bardzo się wycisza, staje się nudna i niemrawa, jest bardzo słabo. Ten dziwny, cichy okres warto przeczekać, gdyż po tym, Spazio zmienia się o 180 stopni. To chyba jakieś zaklęcie rzucone przez Panią Nagel – ciche preludium dla prawdziwego akordu z klasą. Baza tych perfum jest genialna, ja nie muszę długo na nią czekać, gdyż wybrzmiewa na mnie już po dwóch godzinach. Wydaje mi się, że króluje tutaj ambra i drewno sandałowe. Jest kremowo, jest sucho, woskowo... Słonawa nuta, która towarzyszy bazie i wyraźnemu, ambrowemu zapachowi, skłania mnie do przemyśleń. Wydaje mi się, że Christine chciała odwzorować w tej kompozycji naturalny zapach ambry - nie wiem, jak pachnie ten składnik solo, ale po poznaniu wielu kompozycji z nim w roli głównej, stwierdzam, że Spazio jako jedne z nielicznych mają "książkowe" atrybuty ambry. Jest tu nieco żywicznie, jest kremowo, mamy szczyptę soli i...trochę wosku. Nuta świecy, którą ktoś przejechał po tkaninie jest w bazie bardzo wyraźna.
To trudny zapach do opisu – raz taki, raz śmaki. Z pozoru nudny, a po czasie genialny. Zawiły w swej prostocie – nie miałem na niego siły. Ale musiałem go opisać, w ramach laurki dla Christine Nagel. Jak wiecie, Jean Claude Ellena powoli odchodzi na emeryturę, z tego co wiem, naczelnym nosem marki Hermes zostanie właśnie Christine. Z niecierpliwością czekam na owoce współpracy tej artystki, z jedną, z najlepszych marek na świecie. Z niecierpliwością i bez obaw.:)

Pięć godzin trwałości, a sam zapach bardzo, bardzo delikatny - w tym przypadku, to zaleta.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Krizia Spazio Krizia Donna, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Krizia Spazio Krizia Donna, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Spazio Krizia Donna marki Krizia. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Spazio Krizia Donna marki Krizia reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Lacroix Tumulte Stella McCartney Stella Velvet O Boticario Lily Essence Charles Jourdan L`Insolent Slava Zaitsev Nikita Liz Claiborne Liz Yves Saint Laurent Opium Oriental Limited Edition Nicolai Parfumeur Createur Maharadjah Gloria Vanderbilt Fatale Corine de Farme Samoa Jean Paul Gaultier Classique Charm Edition Cesare Paciotti Cesare Paciotti For Her