Marki » I-K » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

K de Krizia Krizia dla kobiet

K de Krizia Krizia dla kobiet

aldehydowy

K de Krizia marki Krizia to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. K de Krizia został wydany w 1982 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Maurice Roucel. Nutami głowy są aldehydy, brzoskwinia, hiacynt, neroli i bergamotka; nutami serca są goździk (roślina), kwiat pomarańczy, orchidea, korzeń irysa, jaśmin, konwalia, róża i narcyz; nutami bazy są skóra, drzewo sandałowe, ambra, piżmo, cywet, mech dębowy, wanilia, wetyweria i styraks.

Aldehydy Brzoskwinia Hiacynt Neroli Bergamotka

Goździk (roślina) Kwiat pomarańczy Orchidea Korzeń irysa Jaśmin Konwalia Róża Narcyz

Skóra Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Cywet mech dębowy Wanilia Wetyweria Styraks

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about K de Krizia by Krizia.

K de Krizia Recenzje Perfum

patetico
patetico

Piękne, stare szypry są dla mnie trudne do opisania.
K de Krizia to prawdziwy majstersztyk Roucela.
Co mi się w nim podoba?
W tym przypadku piękna, majestatyczna, wytrawna róża, choć szypry pewnie kocha się za całokształt.
Ten zapach układa mi się tak miękko, miodowo (choć nie ma w nim miodu), że mimo swoich lat wydaje mi się całkowicie 'noszalny' dziś.
Na początku wydaje się być aldehydową bombą niczym Chanel nr 5 oczywiście z toną mchu dębowego.
Ale kwiatowy bukiet jest tu cudowny, wyraźnie czuć wiosenne hiacynty, goździki i narcyzy, świeże, ale przeplatane skórzano-piżmowym aromatem.
Potwierdzę poniższą opinię - nie jest ekspansywny, ale piękny i na pewno intrygujący.
U mnie rozwija się w różano-skórzanym kierunku z nutą zwierzęcą do tego stopnia, że inne kwiaty mają tylko krótki moment na zaistnienie, później grzecznie ustępują miejsca Królowej.
Tak ten zapach odbieram jako taki 'szypr różany' jakkolwiek durnie to brzmi, ktoś może mieć zupełnie inne odczucia:)
Ale to róża jest powodem, dla którego zapamiętam te perfumy na tle wielu innych szyprów popadających niestety w zapomnienie.
Kategoria zdaje się kwiatowo-szyprowa w odbiorze.
Dobra trwałość, umiarkowana projekcja.
Szypr niezwykłej urody, polecam testy:)

chypre
chypre

A mnie się wydaje, że ten zapach jest szyprem. Łagodnym, pięknym szyprem.
Aldehydy mi w nim absolutnie nie przeszkadzają, nie są nachalne.
Jedyne zastrzeżenie jakie mam to takie, że zapach mógłby być trwalszy i nieco bardziej ekspansywny, ale nie będę się czepiać, bo jest piękny.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Krizia K de Krizia, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Krizia K de Krizia, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum K de Krizia marki Krizia. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu K de Krizia marki Krizia reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Paloma Picasso Paloma Picasso John Galliano John Galliano Chanel Chanel N°5 Hermes 24 Faubourg Emanuel Ungaro Diva Clinique Aromatics Elixir Christian Dior Poison Estée Lauder Knowing Lancome Magie Noire Estée Lauder White Linen Hermes Caleche Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Gloria Vanderbilt Vanderbilt Iceberg Iceberg Chloe Chloe Sisley Soir de Lune Rochas Byzance Molinard Habanita Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne)