Marki » I-K » kwiatowo - owocowe « Grupy

Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet

Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet

Mam: 25 Miałem: 33 Chcę: 30 Ukochany zapach: 1

Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet Zdjęcia Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet Zdjęcia Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet Zdjęcia Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet Zdjęcia Le Monde Est Beau Kenzo dla kobiet Zdjęcia

Le Monde Est Beau marki Kenzo to kwiatowo - owocowe perfumy dla kobiet. Le Monde Est Beau został wydany w 1997 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Daniela (Roche) Andrier. Nutami głowy są magnolia, czarna porzeczka, mandarynka i bazylia; nutami serca są kwiat japońskiej wiśni, wiciokrzew, irys i jaśmin; nutami bazy są jeżyna, drzewo sandałowe, wetyweria, cedr i fasolka tonka.

Magnolia Czarna porzeczka Mandarynka Bazylia

Kwiat japońskiej wiśni Wiciokrzew Irys Jaśmin

Jeżyna Drzewo sandałowe Wetyweria Cedr Fasolka tonka

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Le Monde Est Beau by Kenzo.

Le Jardin de Monsieur Li
Eau de Cartier

Le Monde Est Beau Recenzje Perfum

chjena
chjena

Dziwi mnie powszechnie radosny odbiór tego zapachu. W sumie perfumy są wybitnie letnie, do tego optymistyczna jakby nie patrzeć nazwa, ale dla mnie są przede wszystkim nostalgiczne i... smutne, przypominają mi pewien trudny okres mojego życia. Miałam wówczas pokój na poddaszu, a że nastoletnie lata to czas uwrażliwiania się na piękno i budowania tożsamości estetycznej, zdarzało mi się wchodzić na biurko i spoglądać przez ukośne okno na sąsiednie dachy, kwitnące drzewa owocowe i na szklarnię babci w naszym ogrodzie, wypełnioną dusznym zapachem dojrzewających pomidorów i pomniejszych krzaczków warzywnych. Nad całą panoramą podmiejskiego osiedla niebo błękitne lub zachmurzone, w zależności od pogody, bo wyglądałam przez to okno często.

To powietrze wypełniające widoki z panieńskiego pokoiku pachnie jak Kenzo, tu muszę oddać pierwszeństwo, bo powstał jakieś kilka lat wcześniej niż dorosłam do swoich para-refleksyjnych obserwacji. Zielone, duszne, warzywno-owocowe, letnie. Ale wiecie co? W tamtych chwilach zagryzałam zęby i wiedziałam, że "le monde est beau", cokolwiek się zdarzy, to mój prywatny świat może być wspaniały, a wszystko jest kwestią odpowiedniej perspektywy. Bo można spoglądać na nielubiane pomidory, a można też oglądać puszyste obłoki.

O smutku, o walce ze sobą i trudnościami, o ostatecznym zwycięstwie, choć pokiereszowanie duszy zostało - ale kto z nas nie nosi jakichś blizn - o tym mi Kenzo przypomina. W podzięce chciałabym mieć flaszkę, bo to przeszkody nas przede wszystkim kształtują i nie mogłabym o tym zapomnieć.

regndronning
regndronning

Dostałam go z okazji zaręczyn wiele już lat temu. Obecnie eksploatuję już drugą butelkę. Tak - świat jest piękny z tym zapachem. Niezwykle cytrusowy - aż dziw bierze, że nie ma w składzie grapefruita - mandarynka jest tak silnie cytrusowa, że daje niesamowitego kopa pełnego radości i energii. Kwaśny a jednocześnie odrobinę słodki, ale nie przesłodzony. Nudny? Podobny do Coty? w którym calu? Niezwykle pociągający i radośny niczym letni poranek.

gardenia
gardenia

Jeden z pierwszych na rynku, bardzo smacznie owocowo-kwiatowy, rozpoczął nazywaną przez niektórych z wydęciem warg erę kwiatków-owocków. Wtedy było to coś bardzo innego, nowego, zachwycającego wśród panujących szyprów i duszących kwiatowców, to tak, jak dziś jakis mchowo-cybetowy killer wśród panujących gourmandów, landrynek i piżm ;D
Le Mond est Beau to smakowita mieszanka porzeczek i jeżyn, bardzo słodkich ale niesamowicie świeżych, podprawionych mandarynką wraz ze skórką, lekko cierpką oraz aromatycznymi liśmi bazylii. Swieżości i nuty męskiej dodaje cedr, który jest jednym z moich ulubionych skłądników w perfumach, umiejętnie dobrany w kompozycjach damskich może dodać im pazura i ciekawej drzewnej środziemnomorskej świeżości. Myślałam, że jest tu tez piżmo, ale nie ma, jest za to przyjemny kremowy sandałowiec parę kwiatków, oraz wyczuwalna trawiasta wetyweria.
Zapach mimo niemałej ilości składników nie przytłacza, jest orzeżwiający,nieco suchy ale tez ciepły, ma wiele przeciwstawień, które w perfumach bardzo lubię, słodko-gorzki, damsko-męski, elegancki a jednak na luzie.
Kompozycja nie straciłą na uroku mimo upływu lat, zachwyca też piekna, na szczęście nie zmieniona buteleczka, a nawet opakowanie. Widać, jak kiedyś przemyśliwano całą koncepcję perfum, od nazwy, jakże optymistycznej po flakonik, reklamę i kolorystykę.
Niestety jest jedno ale: marniutka trwałośc i tzw.projekcja, słowo, które chyba pierwszy raz stosuję w oipsie perfum, tu dlatego, że wg mnie nowa wersja Le Mond est Beau czegos takiego nie posiada. Pamiętam przyjaciółkę pachnącą tymi perfumami tuz po ukazaniu sie ich na rynku, czułam ją z daleka i przyjemnie spędzałam w Jej i towarrzystwie Jej perfum czas, zapach był trwały i świetnie "projektował", dziś to niestety jakość psikadełka, co stanowi dla mnie spory minus, ale fajnie, że nadal sa na rynku i chętnie je stosuję, szczególnie wiosną, bo wtedy, po długiej szarej zimie aż chce sie spryskać ta optymistyczna kompozycją i zawołąć: Le Mond est beau - świat jest piękny!

centurylove
centurylove

a ja bardzo lubię, fajny na lato. mój nos rejestruje go jak pomarańcz/mandarynkę z domieszką wyczuwalnego... smrodku, pstryczka w nos, gorzkości, ale nie jak w kwiecie pomarańczy. bardziej jak szlachetność sera pleśniowego. chcę mieć na półce :)

MrGwyn
MrGwyn

Dużo recenzji tu i gdzie indziej obiecało intensywny zapach liści pomidora, choćby przez chwilę. Taki był mój pretekst, by przestać przechodzić obok nich obojętnie.
Tak też się stało. Otrzymałem niewielką pojemność do testu i czyniłem to nie raz.
Wnioski są dla mnie jednak jasne i nie ma tu aż tyle liści pomidorowych, bym potrafił się nimi zachwycić.
Owszem, jest liść porzeczki i dobrze go czuć, ale ja nie tego chciałem. To było w nutach głowy wraz z bazylią, skórką mandarynki i czarną porzeczką o zapachu naturalnym, nie marmoladkowym.
Potem zaczął się mydlany, lekko duszny zapach magnolii, wiciokrzewu i kwiatu wiśni. Mdły bukiecik więdnący w oparach gorącej pary wodnej i płynu do kąpieli.
Czuć poza tym jeżyny i waniliową piżmowość z pikantną nutką cassisu.
Ogólnie nie porwał mnie.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Zapach jest tak generyczny i pospolity, iz nie wyobrazam sobie nie przejsc obok niego obojetnie!
Przypomina mi do zludzenia Chanson D'Air wylansowane wieki temu przez COTY.
Nic specjalnego, nie wyczuwam tu tak upragnionej przeze mnie magnolii, kwiatu wisni, irysa czy jezyny.
Takie pomieszanie z poplataniem jasminu z domieszka bazylii w tle.
Tu po prostu wieje nuda! Zapach nie jest nieprzyjemny, ale jest tak nudny i pospolity ze pozwalam sobie nim odswiezac toalete.
Niestety :-(
Mialam wielkie nadzieje, ale doznalam rozczarowania... a mialo byc oczarowanie... :-(
Butleka ladna, trwalosc niezla.

Tam
Tam

Jeden z najpiękniejszych "letnich" zapachów. Nuta czarnej porzeczki splątana z liśćmi pomidorów i później jeżyny w bazie. Cudo, doprawdy to wprost niemożliwe, by tak oddać zapach letniego ogrodu w chwilę po ciepłym deszczu. Jest to pierwszy wśród ukochanych mój zapach na lato. Od wielu już lat nieodmiennie zachwyca mnie i uwodzi. I drżę, by go nikt nie wyrolował ups...nie zreformułował.

go_go_yubari
go_go_yubari

Czarna porzeczka lub jak kto woli liście pomidorów/zielone pomidory.

Co za trwałość, co za moc. Zapach bardzo sugestywny, soczysty, prawie 'brudny' od ziemi, a jednocześnie świeży, najpiękniej rozkwitający latem.

To prawdziwa sztuka stworzyć coś tak pięknego, słodko kwaśnego, ale i wiercącego w nosie lekką goryczką.

Nic, ale to nic w zapachu nie sugeruje, że są to perfumy dla kobiet, równie pięknie pachniałyby na męskiej skórze.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Kenzo Le Monde Est Beau, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Kenzo Le Monde Est Beau, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Le Monde Est Beau marki Kenzo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Le Monde Est Beau marki Kenzo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Hermes Un Jardin Sur Le Nil Yves Saint Laurent Baby Doll Chanel Cristalle Eau de Toilette Christian Dior Dior Addict Chanel Chance Eau Fraiche Laura Biagiotti Roma Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca Christian Dior Poison Tendre Chanel Cristalle Eau Verte Kenzo Kenzo Amour Moschino Moschino Funny! Christian Dior Midnight Poison Donna Karan Black Cashmere Yves Saint Laurent In Love Again Giorgio Armani Acqua di Gio Givenchy Hot Couture Christian Dior Dolce Vita Gucci Gucci Eau de Parfum II Chanel Coco Eau de Parfum Gres Cabotine