Marki » I-K » aromatyczno - wodne « Grupy

Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn

Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn

Mam: 103 Miałem: 91 Chcę: 52 Ukochany zapach: 4

morski
Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia Kenzo pour Homme Kenzo dla mężczyzn Zdjęcia

Kenzo pour Homme marki Kenzo to aromatyczno - wodne perfumy dla mężczyzn. Kenzo pour Homme został wydany w 1991 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Mathieu. Nutami głowy są mahoń, szałwia, bergamotka, cytryna i nuty morskie; nutami serca są gałka muszkatołowa, goździk (roślina), jagody jałowca, korzeń irysa, brzoskwinia, jaśmin, kminek, konwalia, róża i sosna; nutami bazy są drzewo sandałowe, ambra, piżmo, jodła balsamiczna, mech dębowy, wetyweria, cedr i labdanum.

Mahoń Szałwia Bergamotka Cytryna Nuty morskie

Gałka muszkatołowa Goździk (roślina) Jagody jałowca Korzeń irysa Brzoskwinia Jaśmin Kminek Konwalia Róża Sosna

Drzewo sandałowe Ambra Piżmo Jodła balsamiczna Mech dębowy Wetyweria Cedr Labdanum

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Kenzo pour Homme by Kenzo.

Christopher Colvmbvs
Cosaque
Flamboyant Prive
Santal Wood

Kenzo pour Homme Recenzje Perfum

YonnYonson
YonnYonson

To może i ja dodam łyżkę dziegciu do tej beczki miodu.
Otóż Kenzo był jednym z pierwszych poważnych zapachów jakie poznałem. Lub raczej jakie chciałem poznać. Szukałem morskiego i jednocześnie leśnego zapachu. Takiego, który przypominałby mi plaże z okolic gdzie się wychowałem. Lasy sosnowe i piaszczyste wybrzeża, pozostałości po lądolodzie.
Tak więc doradzano mi na forum, bym wypróbował kenzo. Znaleźć go nie było trudno. Zadowolony spsikałem się nim. Słoneczny dzień i tak oto wyszły wszystkie wady tego zapachu na mojej skórze. Otóż Kenzo zaczął wybrzmiewać plastikowo i powodująco mdłości. Nigdy wcześniej i później nie czułem zapachu, ktory tak źle układałby się na mojej skórze (może poza Invictusem). Nie wyczułem tu ani nut morskich, ani leśnych, jedynie palony plastik. Co gorsza nie dało się tej niemiłej woni zmyć. Dopiero wieczorna długa kąpiel i dosłowne zapryskanie się czymś innym pomogło.
Podchodziłem więc do tego zapachu jeszcze kilka razy. Z tym samym skutkiem.

Tak więc marzenie o piaszczystej plaży gdzieś na skraju lasu zamieniło się w koszmar pułapki na płonącym wybrzeżu z platformą wiertniczą w tle.

Kolejne niemiłe spotkanie było w klubie. Mianowicie wybrałem się ze znajomymi do klubu, by potańczyć pośmiać się. Tam jednak co druga osoba była spryskana Kenzo, albo Invictusem właśnie. W pewnym momencie ta wybuchowa mieszanka doprawiona alkoholem w moim organiźmie doprowadziła mnie do wymiotów (!).

Kenzo przypomniało mi się przy okazji dzisiejszej ulewy panującej na dworze. Myślę jednak, że mam ochotę go jeszcze przetestować. Jednak musi to być właśnie taka aura jak dziś, a wtedy kto wie..

perfumeholic88
perfumeholic88

Oceniam wersję z 2010r.

To chyba będzie pierwsza niezbyt pochwalna recenzja tego zapachu, ale inaczej nie mogę,bo ten Kenzo nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak na innych. Przede wszystkim dla mnie on nie jest świeży, nie jest morski i nie jest cytrusowy. Jest suchy, drzewny, leśny i potwornie nudny i nietrwały. Nosząc go czuję się jakbym spacerowała po lesie w którym od wielu miesięcy nie spadła ani kropla deszczu. Czuć, że drzewa błagają o wodę, cała roślinnośc jest wyschnięta, a ziemia trzeszczy pod butami, jest sypka i sucha jak wiór. Drzewa iglaste dzielnie tę suszę znoszą oddając swój upajający aromat, ale i tak ta suchość drażni nozdrza. Ten spacer nie wywołuje u mnie żadnych emocji. Poprostu jestem tam, bo gdzie indziej być nie mogę. Obecna ciałem, a nie duchem nie czerpię żadnej radości z obcowania z naturą. Ani z Kenzo pour Homme. Ten zapach jest jak osoba pozbawiona poczucia humoru, która ciągle chodzi poważna i nic jej nie cieszy, a przebywając w jej towarzystwie można umrzeć z nudów i nabawić się depresji.

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Kenzo Pour Homme to kolejny męski zapach „ikona”, z jakim przyszło mi się zmierzyć. Dziś, to już właściwie klasyk, nadal jednak dość popularny i rozpoznawalny, a zarazem naprawdę oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.
Gdybym miał opisać kompozycję najkrócej jak się da, to powiedziałbym że PH jest zapachem ziołowo-leśno-morskim, bez specjalnego wybijania się którejkolwiek ze składowych. Według mnie, te „trzy światy” przeplatają się wzajemnie, tworząc ostatecznie bardzo spójną i charakterystyczną, nie do pomylenia z niczym innym całość. No to od początku – zioła. Najbardziej wyczuwalna jest szczerze nielubiana przeze mnie szałwia, dodająca kompozycji powagi i męskiego sznytu. Co jakiś czas pojawia się też delikatny jałowiec, odgrywający raczej rolę drugoplanową . Jedziem dalej – las. Las zdecydowanie iglasty, króluje tutaj bowiem jodła, wraz ze swymi igiełkami i szyszkami. Do tego trochę ciężkawego mchu dębowego. No i na koniec – morze. Morska, słona woda, oraz powiew odświeżającej bryzy, przełamujący ciężar pozostałych ingrediencji.
Wymienione powyżej składniki to taki „główny przekrój” kompozycji Pour Homme, bo jak widać na piramidce, użytych ingrediencji jest znacznie więcej, co zresztą zwyczajnie czuć – zapach jest bardzo pełny, każda olfaktoryczna luka została wypełniona przez jakąś woń. Czy to dobrze? Sam nie wiem… Albowiem pomimo tego, że Kenzo PH z reguły postrzegany jest jako zapach świeży, w rzeczywistości wcale taki świeży i lekki nie jest. Powiedziałbym wręcz, że jest dość ciężki, a użyty w zbyt ciepły dzień potrafi skutecznie przymulić i zmęczyć nosiciela…
Na dodatek parametry stoją na bardzo dobrym poziomie (dla mnie aż za dobrym…). Trwałość spokojnie przekracza 8h, przy dość mocnej projekcji przez pierwsze 4h. Jeśli chodzi o jakość składników, to wydaje mi się że jest dobra i Kenzo fuszerki nie zrobiło, aczkolwiek ostateczny wydźwięk pachnidła, sprawia z lekka syntetyczne wrażenie i drażni receptory węchowe w niezbyt sympatyczny sposób …
Pomimo tego, że mamy tu do czynienia z kompozycją skleconą w sposób mistrzowski, to kompletnie ona do mnie nie trafia. Doceniam i szanuję, ale niekoniecznie potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której mógłbym Kenzo z przyjemnością użyć. Generalnie poleciłbym go bardziej „dojrzałym” Panom, powiedzmy że tak po 30-stce, np. do biura, czy na jakieś spotkania biznesowe. Użytkowanie go podczas letnich upałów, według mnie zdecydowanie odpada. Zgadzam się też z poprzednikami, że nie ma w nim nic romantycznego czy zmysłowego. Zimno, spokój, powaga, wyrachowanie, dystans.
I kompletnie nie moja bajka :)

ganczar666
ganczar666

Przepraszam,ale nie lubię :-(
Morska woda,zapach słony i ciężki.
Sprawdziłem klasyka,szkoda,że nie wyszło.
Proszę nie bić... :-(

Raw
Raw

Kenzo - Pour Homme ma w sobie to coś. Mimo tego, że niekoniecznie mam ochotę na zakup flakonu, darzę go dużym szacunkiem. Świeży i niebanalny - te dwie cechy bardzo rzadko idą w parze. Ponadto świetne parametry użytkowe.
W Kenzo homme wyczuwam jakąś tajemnicę. Jakby zanurzyć się w bezkresnej głębinie oceanu. Cisza, spokój, niepewność. Jeśli perfumy wywołują u mnie takie emocje, to zasługują na przyzwoitą ocenę, bez względu na to czy mam zamiar je posiadać czy nie.

aegon
aegon

Kenzo Pour Homme...Pierwszy ze stajni Kenzo w moim "portfolio". Potem było jeszcze kilka, ale ten ma największe ja.., tzn. odznacza się największą siłą charakteru. Ten zapachowy sznyt: orzeźwiający, morski i drzewny zarazem. Należy do grupy aromatyczno-wodnej, w tej samej lidze gra Bvlgari Aqva Pour Homme i nieodłącznie mi go przypomina. Jednak Kenzo jest wyrazistszy, jakby samiec alfa wśród zapachów wodnych. Taak...a początki wcale nie były tak przekonujące. Pierwsze spotkanie i...lekko mnie odrzuciło. Ostry, pewny siebie i cholernie intrygujący. Ooo, to nie były moje klimaty. Wolałem zapachy bardziej stonowane, że tak powiem: "ucywilizowane". Ale, on był na tyle nietypowy, że chciałem do niego wracać. A z czasem stał się moim "must be", chociaż zdaje sobie sprawę, że jest to zapach typu "love or hate". Jak to samiec alfa...

Kokos ;)
Kokos ;)

Kenzo pour homme pachnie mi głębią oceanu.Czuje się jak bym płynął jako nurek przez tajemniczy i głęboki akwen widząc rafy koralowe i piękne podwodne roślinności. Do tego suchy piasek i bale drewna
Otwarcie jest wprost genialne bardzo słone i intensywne. Przez cały okres trwania wyczuwam głównie 5 nut. Morską bryzę,piżmo, gorzkawą szałwie, mech dębowy oraz suchą jodłę. Wszystko to tworzy przyjemną nietypową całość. Najlepsze świeże perfumy jakie do tej pory powstały. W dodatku jest trwały, choć na mnie bardzo słabo projektuje. Polecam !

germanita
germanita

Niebywale oryginalny, jedyny taki! Nie ma drugiego tak ciekawego zapachu. Faktycznie, pszypominający morską bryzę i ciepły słony piach.

dandysek
dandysek

Kenzo pour homme to genialne perfumy których już chyba nie zdołam okiełznać. Na mojej skórze ta słynna sól oraz bryza morska zamienia się w chemiczną papkę - nie ma mowy o żadnej ewolucji. Podobnie mam z Encre Noir - doceniam kompozycję, ale na dłuższą mete męczy mnie one niemiłosiernie. Kenzo trzyma na mojej skórze minimum 10-12 godzin a to zdecydowanie zbyt długo w przypadku takiego odbioru kompozycji.
Są perfumy które doskonale współgrają z męską skórą i potem, tymczasem Kenzo balansuje na granicy naturalności i chemii przemysłowej. Tak to już jest, że niektóre kompozycje popadają w skrajności - w moim przypadku niestety przeważa druga opcja.
Okazje ? Pewnie jakieś spotkania biznesowe albo przechadzka po molo w burzowy wieczór.
Podobnie jak poprzednicy (rozumiem, że nie poprzedniczki :) ), nie widzę w tym zapachu absolutnie nic romantycznego czy randkowego. No chyba, że Kenzo działa na zasadzie odpalenia kotwic związanych z wakacjami, morzem, imprezami etc. to wtedy jak najbardziej.

pawelota
pawelota

Nie ma drugiego takiego(może Joop Pour Homme) zapachu, który działał by na mnie tak pobudzająco, w negatywny sposób tego znaczenia. Gdy go czuję w promieniu 10 metrów dostaje szału. Świeżak odmienny od innych i nawet oryginalny, jednak całość jest dla mnie tragedią. Miałem tą wodę i kilka razy próbowałem z nią się pogodzić i używać, ale przekraczało to moje siły(oddałem go koledze i żałowałem bo potem nią pachniał i pachniał bez końca). Odczuwałem mdłości i niepokój. Jest to bardzo bogata kompozycja z ciekawym podejściem do tematów morskich w perfumach, lecz mój nos odbiera ją jak ulepek plastiku, gumy, soli morskiej i piasku. Ale to mój indywidualny odbiór i woda może się podobać wielbicielom świeżaków. Trwałość i projekcja niestety bardzo dobre.

AquaDiMezzadri
AquaDiMezzadri

Jeden z najbardziej nie dających się pojąć i zaszufladkować zapachów! Egzotyczny i jednocześnie bliski. Ciepły i przytulny wełnisty i chropowaty, lekko słodki, nieuchwytny.Brązowo-granatowy.Na zimowe wieczory przy kominku...ale jego pochodzenie jakby temu przeczy. Swietnie tu jednak pasuje Bardzo go lubię. Jest nietuzinkowy.
Na pewno nie płaski jak nowe wymysły.
Jak go nie miałeś to warto poznać!

Beatafm
Beatafm

Kenzo to prawdziwy klasyk męskich perfum, kompozycja dokładnie wyważona, tak że może podobać się zarówno zwolennikom świeżych jak i bardziej esencjonalnych zapachów. Podoba się również kobietom (czego jestem przykładem :)). Nie wzbudza kontrowersji, nie wiem czy jest to zaletą czy wadą, ale zapach jest naprawdę urokliwy i dobry na prezent :)

PeterPan
PeterPan

Kenzo Homme, to jest cos do czego nie jestem w stanie sie przekonac po pierwsze randce. Po pierwszym psikniecie czuje jakby ktos mnie schlapal jakas gorzala, jednak ten zapach dosc szybko ucieka i pojawia sie nieokreslona mieszanka kwiatow i zielska. Po jakims czasie dochodzi do mojego nosa zapach gumy i plastykow.
Dam sobie czas z ta woda. Po pierwszym dniu, moja ocena nie jest dobra. Do tego kiepskia trwalosc i projekcja dopelnia wszystkiego.
Ocena jaka wystawilbym tek wodzie to 7.5/10 Na plus, fajna butelka, dobry przycisk do spryskiwania i atrakcyjna cena.
Mysle, ze nadaje sie dla osob mlodych i na wiosne.

Roq
Roq

Od razu napiszę, że nic typu letnio-wiosennego poza nim raczej nie znajdę, bo dla mnie, to zdecydowanie genialna kompozycja. Nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek mogło mu podskoczyć. Dla mnie to król zapachów. Kwintesencja pięknej kompozycji. Żaden zapach nie otula mnie tak pięknie, jak własnie Kenzo PH. Przez prawie całą dobę siedzę w jego chmurce. Chmurce na tyle lekkiej i miłej, że czuję, że od kiedy zacząłem go używać, ludzie z pracy jakby chętniej się do mnie przyklejali. I ja im się nie dziwię, bo to aromatyczna zajebioza...
Zdziwiony jestem, że wiele kobiet odbiera Kenzo PH jako zapach z seksapilem. Seksowne zapachy odbieram jako te z lekką tajemnicą albo podwójnym dnem. Zazwyczaj z mocniejszą, typowo męską nutą kadzidlaną lub piżmową, a Kenzo jest jak otwarta na oścież stodoła, albo dotknięta nimfomanią, młodsza córka sołtysa. Nie ma nic do ukrycia. Daje całego siebie. W odróżnieniu od tej córki, za niemałą wprawdzie kwotę, ale z pewnością dobrze wydaną. Widocznie nie mam pojęcia, co "kręci" kobiety i niech tak zostanie.
Nie twierdzę, że Kenzo to zapach dla każdego. Ma dość unikatowe otwarcie i zdecydowanie różni się od wielu innych świeżaków. Ale kiedy po kilkunastu minutach po spryskaniu poczujecie to co ja, zakochacie się w jego niebanalności i poczujecie, jak ta ciecz w butelce potrafi rewelacyjnie poprawić samopoczucie. Nawet w gumofilcach, stojąc na pryzmie obornika, znajdziecie się boso, na mokrym, rozgrzanym piasku karaibskiej plaży. Szlag mnie tylko trafia, że odkryłem go tak późno. Tyle lat zmarnowanych na nierzadko bezwartościowe bzdety...

gurlen87
gurlen87

Określiłbym go jako leśno-morski. Ma w sobie coś, co przywodzi na myśl brzeg morza i skraj lasu w niekoniecznie ciepły dzień:). Jest nietypowym świeżakiem, ponadczasowym, wielowymiarowym kompozycyjnie. Wrócę niczym syn marnotrawny do niego.

pknbgr
pknbgr

Trudny do opisania, zamknięcia w ramy, rozłożenia na składniki. Słony szmaragdowy chłód. Ponadczasowe arcydzieło skryte w fenomenalnym flakonie.

kwiatek
kwiatek

Najlepsza pozycja od Kenzo, klasyk, arcydzieło. Świeży ale nie lekki. Czasem pachnie jak zielony ogórek, czasem wieje bryzą z morza w sandałowy las, innym razem czuję także coś gumowego, dziwne uczucie ale nie odrzuca, nie sprawia zakłopotania, wręcz przeciwnie jest to IMO plus tej wielowymiarowej kompozycji. Spokojnie mógłbym go używać jako podpisu mojej osoby lecz zbyt szybko mój nos się przyzwyczaja do niego jak zresztą do większości perfum, dlatego lubię mieć ich więcej by się nie nudzić. Butelkę Kenzo Pour Homme będę miał zawsze w mojej kolekcji.

Zakupowe okazje

Kenzo L'eauParKenzo Pour Homme 3.4 oz Eau de Toilette Spray
85.00 USD
Kenzo Pour Homme 3.4 oz Eau de Toilette Spray
Kenzo Pour Homme 3.4 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Kenzo Kenzo pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Kenzo Kenzo pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Kenzo pour Homme marki Kenzo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Kenzo pour Homme marki Kenzo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Gucci Gucci Pour Homme II Hermes Terre d'Hermes Bvlgari Aqva Pour Homme Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Fahrenheit Lalique Encre Noire Burberry London for Men Carolina Herrera 212 Men Lalique Lalique White Yves Saint Laurent M7 Gucci Gucci pour Homme Creed Aventus Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Thierry Mugler A*Men Givenchy Xeryus Rouge Lalique Lalique Pour Homme Equus Lalique Hommage a L'Homme Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him