Marki » I-K » orientalno - przyprawowe « Grupy

Kenzo Jungle le Tigre Kenzo dla kobiet

Kenzo Jungle le Tigre Kenzo dla kobiet

Mam: 49 Miałem: 44 Chcę: 54 Ukochany zapach: 1

cynamonowy
Kenzo Jungle le Tigre Kenzo dla kobiet Zdjęcia Kenzo Jungle le Tigre Kenzo dla kobiet Zdjęcia Kenzo Jungle le Tigre Kenzo dla kobiet Zdjęcia

Kenzo Jungle le Tigre marki Kenzo to orientalno - przyprawowe perfumy dla kobiet. Kenzo Jungle le Tigre został wydany w 1997 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Dominique Ropion. Nutami głowy są kumkwat, tangeryna i pomarańcza; nutami serca są osmantus i ylang-ylang; nutami bazy są ambra i cynamon.

Kumkwat Tangeryna Pomarańcza

Osmantus Ylang-ylang

Ambra Cynamon

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Kenzo Jungle le Tigre by Kenzo.

Lumiere Blanche

Kenzo Jungle le Tigre Recenzje Perfum

pachniewitch
pachniewitch

Nadszedl TEN dzien, gdy moge poznac legendarny zapach Kenzo...
Odczuwam smutek spelnionego marzenia ...bo nie bylo wiekszego ( jesli chodzi o perfumy - unikaty )

Sadzilam, ze jak Słon bedzie maga mocarzem...a jest przymilnym, cudownym kotkiem...

Pierwsze skojarzenie to echo Casmir Choparda , jakby ozlocona wanilia..ale wanilii nie ma w skladzie ...
Czuc cytrusy i mleczny ylang ylang..
Nuty sa idealnie harmonijne...nic sie nie wybija...
Perfumy jasne, sloneczne, niezwykle optymistyczne...

Mam tylko 8 ml w butelce...

Jak zyc?

Napisze petycje do Kenzo - nie mozna tak zabijac Piekna !

lucy
lucy

Jest rok 1997, lato, słońce, wszystko dookoła bzyczy,pachnie i kipi energią a ja jestem przeszczęsliwa, bo własnie zakończyłam ciągnący mnie w dół 4-letni związek, bo schudłam 13 kg, wyleczyłam trądzik i w końcu z uśmiechem spoglądam w lustro! Mam krótką, potarganą fryzurkę, dziewczęcą kwiecistą sukienkę i sandały na nogach, rzemyki na szyi, dwie chmury Tygysa i zeero makijażu..bo mam 20 lat! Dziś, 19 lat później, budzę się przy mężczyźnie mojego życia, mojej największej miłości i uśmiecham się do Niego, a on wyciąga spod łóżka paczuszkę i podaje mi ją..to nasza 10 rocznica Ślubu <3 Zgadnijcie co jest w paczuszce? :) AAAAAAAA ...Tygrysem zalewałam się w 97' 98' i koniec! Od tego czasu nie czułam tej cuuudownej woni! Jest cuuudoownie! To jak wehikuł czasu! Początek jest pieprzny, świdruje i kręci w nosie, a przecież pieprzu tam nie ma! Może to cynamon w wersji takiej ostrej, świeżo startej? Dalej kumkwat słodko-aromatyczno cytrusowy i kremowa ambra ahhhh..może to ylang-ylang? Jestem w niebie :)

Mimo że to biały kruk to nadal można go upolować..mój przyszedł z hiszpanii, upolowany na e-bayu ( info wydębione od męża)

amoreaportofino
amoreaportofino

Zgadzam się z Gardenią:)
szkoda, że już nie do zdobycia...

Savanoja
Savanoja

Ja już tylko ciuchutko usiądę w kąciku i zapłaczę nad sobą... Tygrys jest cudowny, a ja poznałam go dopiero X lat po wycofaniu!!!
Dotychczas świat Kenzo przysłaniał mi słoń, myślałam że jest tylko on, cała reszta gdzieś mi umknęła, że skoro on jest tak wspaniały to tylko on może dzierżyć pierwsze miejsce, a po reformulacji i nim straciłam zainteresowanie.
Jednak myliłam się i to srogo, nie tylko słoń jest piękny. Tygrys może i nie tak głośny jak słoń, nie rozpycha się z krzykiem, nie przygniata swoim ciężarem. Tygrys bezszelestnie pojawia się obok nas, jest pełen gracji, miękkości... ale nie dajmy się omamić, to niebezpieczne zwierzę, ten pazur tu czuć! To perfumy z charyzmą, nie byle jaki cynamonowy milusi otulacz, tylko wspaniale zmieszane dzieło.
Jestem zachwycona proporcjami nut, niczego mi tu nie jest za mało ani za dużo. Cynamon, który kojarzyłam przeważnie z czymś kojącym w Tygrysie wygląda zupełnie inaczej, jest niepokojący, jakby poszarpany tygrysimi pazurami, lekko dokwaszony (tak jak dokwasza się potrawy sokiem z cytryn by dodać im wyrazistości w smaku). Jest tu miękkość i szorstkość zarazem, teoretycznie to sprzeczne, a jednak w tej kompozycji się udało i pojęcia nie mam jak. Chyba po prostu by tak potrafić trzeba być tygrysem ;)
Jednym słowem Tygrys poważnie mnie oczarował.

cmowate
cmowate

Moje pierwsze, doskonałe perfumy. Ten zapach, podobnie jak słoń, jest wpaniale INNY, od komercyjnych pachnidełek celebrytów; głęboki o wielu obliczach, które mimo wszystko doskonale do siebie pasowały. Perfumy, powinny dawać kobiecie to samo co ubiór, ale w bardziej wyrafinowany sposób: kusząc stawiając zagadki, podsuwając skojarzenia; jednocześnie muszą przemawiać do samej kobiety - dodając jej pewności siebie. Taki właśnie dla mnie był Tygrys: odsłaniał oblicze drapieżnika, rozpychał się kocio przez tłum, ekhm... raczej trawy.... Oznaczał delikatność i niebezpieczeństwo.
Do dziś nie wiem jak to się stało: wiele perfum jakie oglądam składa się z cytrusów, ale żadne nie pachną tak jak Tigre. Dominique Ropion zamknął w butelce trawiasty dreszcz emocji, przebijający zza zieleni pomarańcz futra. Wybitne dzieło.

Arsenicum
Arsenicum

Ropion! To znowu Ty? Aleś namieszał chłopie, aleś namieszał!
Majstersztyk i jedna z ciemnych stron zawodu perfumiarza. Pracujesz, mieszasz, wąchasz, porównujesz, sprawdzasz, dopieszczasz... To wszystko po to, by po kilku latach ktoś zniszczył efekt twojej mozolnej pracy, gdyż słupki sprzedaży nie osiągnęły wymaganego poziomu. Nie ubolewałbym nad wycofaniem tych perfum, gdyby nie to, że Tygrys jest dziełem jedynym w swoim rodzaju, niezastąpionym. To zapach figlarny i nieprzewidywalny - jak dziki kot. Potrafi być bardzo towarzyski i bawić się z nami jak z członkiem rodziny, a po chwili wyciąga do nas swe ostre pazury. Solidne okrycie zostało rozdarte jednym ruchem łapy naszego "tygryska" - ciało nie ucierpiało, ale niewiele brakowało… No cóż, „on się tylko tak bawi!”.
Le Tigre, to zapach o dwoistej naturze - jego radosne, kipiące pomarańczowymi sokami otwarcie, należy do najbardziej uroczych akordów, jakie znam. Sok jest lepki, bardzo słodki, pochodzący z dojrzałych owoców, pozbawiony kwaśnych nut. Czysta słodycz, która szokuje w kontekście tego, co dzieje się później… W nutach serca, następuje nieoczekiwana zmiana, nasz kotek przestaje być milusi i zaczyna ryczeć. Pojawia się ostry, niczym szpony dzikiego kota cynamon, który rozdziera swoim zapachem słodkie otwarcie. Połączenie cynamonu i pomarańczowych owoców wyszło fantastycznie, całość zyskała dzięki temu nieco prowokujący ton, gdyż tutejsza nuta cynamonu ba bardzo postrzępione i ostre, zaczepne końce. Na końcu czuję klasyczny akord ambrowy. Kwiatów nie odnotowałem – może są?
Ten zapach to majstersztyk, zwłaszcza jego otwarcie, które doskonale współgra z bazą i do samego końca nadaje jej charakteru. Bardzo żałuję, że wycofali te perfumy, są piękne, a przy tym znakomicie skomponowane.
Stawiam znak równości między Tygrysem i Słoniem, nie jestem w stanie wskazać, który jest lepszy. Każdy z nich zaskakuje, każdy z nich zapisał nową kartę w dziejach, szkoda, że to, co nakreślił swoimi pazurami tygrys, zostało wydarte okrutnymi szponami marketingu i obliczeń…
Sześć godzin trwałości, przy średniej projekcji.

chjena
chjena

Jako wielbicielka cynamonu w perfumach nie mogłam sobie odpuścić poznania Tygrysa, zwłaszcza, że ze Słoniem zdążyłam się polubić jakiś czas temu. Było dla mnie oczywiste, że Tigre musi okazać się objawieniem - na te przypuszczenia sumowały się nuty pefumeryjne i ogólny żal olfaktorycznego świata po wycofaniu tego zapachu. Udało mi się cudem na wymianie upolować - czujna niczym tygrysica! - używaną miniaturkę. Już przyczajona do testów, rzuciłam się agresywnie na zdobycz i... zgłupiałam.

Niestety, Tigre uwalnia na mojej skórze jakąś przedziwnie apteczną nutę, która wcale mi do tych perfum nie pasuje. Prawdopodobnie jest to efekt połączenia dużej ilości cytrusów, słodkawego osmantusa i ylang-ylang. Wychodzi z tego tygrys, który pocieszając się po nieudanym polowaniu nażarł się na osłodę kumkwatu i pomarańczy, a teraz leży do góry brzuchem i pilnie potrzebuje kropli żołądkowych... Skojarzenie to definitywnie burzy moje nadzieje na jakąkolwiek relację w przyszłości z tymi perfumami. Średnio toleruję farmaceutyczne zapachy, a już zwłaszcza ujawnione w unikatach, poszukiwanych przeze mnie z utęsknieniem.

Uch, po niebieskich Les Belles jest to chyba moje drugie tak duże rozczarowanie. Może to i lepiej, bo czasem zdarzało mi się widzieć butelkę Tigre po więcej niż 1000 zł na allegro...

Beata Maria
Beata Maria

Niezwykly, niepowtarzalny, niezastąpiony. To jeden z tych zapachów które są jedyne w swoim rodzaju. Rozgościł się w świecie perfum niby dzika dżungla i zagarnął dla siebie gigantyczny obszar- i dobrze. Piekny, zmysłowy, bogaty z ogromniastym trenem. Uwielbiam go, nie nudzi mi się.zawsze jestem gotowa do niego wrócić. ma po prostu dzika naturę a to jest dla mnie wspaniałe. Dla wielbicieli 'pazura":-).
Gigantyczna moc , trwałość i projekcja a do tego śliczny flakonik. Teraz "pieszczę" przesliczną miniaturkę:-).

Karina505
Karina505

Choc obie poprzednie recenzje zawieraja wszystko na temat Tygrysa, to dodam tylko jedno: Cuda nieraz sie zdarzaja, a Tigre byl wlasnie jednym z nich!
Mimo, ze minelo juz 17 lat, to na strychu mam jeszcze pusta butelke i chociaz rzadko mi sie zdarza kupic dwa razy te same perfumy, to jesli jeszcze kiedys pojawia sie w sprzedazy, to biegne natychmiast :)

KasiaS
KasiaS

Odpuszczam sobie recenzję i odsyłam do świetnej recenzji Gardenii :) Z ukłonami dla autorki. Nic dodać, nic ująć. No, może tylko od siebie, że ten Tygrysek upolował właśnie nie jakieś nieszczęsne zwierzę tylko... cynamonowe ciastko :) I że jest, jak na tygrysa przystało, cichy, więc nie spodziewajmy się po nim słoniowej mocy powalającej drzewa. Widać, że ktoś myślał nad tymi nazwami, bo świetnie oddają charakter i projekcję obu perfum. Tygrys przemyka niepostrzeżenie, ale raz zauważony mieni się pięknymi odcieniami pomarańczy i kusi puszystością. Pazur schowany, ale to nie znaczy, że go nie ma.
Tak, kiedyś to były czasy... :)
Edit:
Zajrzałam tu, bo męczy mnie skąd u mnie skojarzenie z Histoire d'Eau Mauboussin - no i wszystko jasne! Ambra, ylang, przyprawy wiercące w nosie i słodkie cytrusy. Wreszcie Tygrysek ma jakiegoś krewniaka! (choć nie bliźniaka)

gardenia
gardenia

Oj,kiedyś to były czasy...
Le Tigre mniej znany zwierzak z KenzoJungle już na wejściu wita w dżungli.
Dojrzałe,soczyste i słodkie owoce,egzotyczne lekko mdlące kwiaty-Ylang-Ylang,Osmanthus,wszędzie liany, dużo wyschniętego drewna i przypraw,gorąco...Dosłownie słyszę pohukiwania kolorowych rzadkich ptaków i brzęczenie insektów.Tygrysik siedzi sobie spokojnie rozleniwiony upalnym słońcem.
Le Tigre ma charakterek,pazura,jest niby przymilny i słodki,ale uwaga to kociak wolny,dziki i nie do ujarzmienia.
Polecam testy.Wyjazd do azjatyckiej dzungli(jakoś z Azją mi się kojarzy)zapewniony!

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Kenzo Kenzo Jungle le Tigre, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Kenzo Kenzo Jungle le Tigre, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Kenzo Jungle le Tigre marki Kenzo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Kenzo Jungle le Tigre marki Kenzo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Fendi Fendi Theorema Donna Karan Black Cashmere Givenchy Organza Indecence Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Shalimar Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Hermes Un Jardin Sur Le Nil Serge Lutens Ambre Sultan Laura Biagiotti Roma Frapin 1270 Christian Dior Dune Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Dolce Vita Hermes Hermessence Ambre Narguile Yves Rocher Neonatura Cocoon Chopard Casmir Serge Lutens Rousse Ginestet Botrytis Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka