Marki » I-K » orientalno - drzewne « Grupy

Flower by Kenzo Oriental Kenzo dla kobiet

Flower by Kenzo Oriental  Kenzo dla kobiet

dymny
Flower by Kenzo Oriental  Kenzo dla kobiet Zdjęcia

Flower by Kenzo Oriental marki Kenzo to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet. Flower by Kenzo Oriental został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są nuty kwiatowe i kadzidło; nutami serca są fiołek i róża bułgarska; nutami bazy są pieprz i wanilia.

Nuty kwiatowe Kadzidło

Fiołek Róża bułgarska

Pieprz Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Flower by Kenzo Oriental by Kenzo.

Flower by Kenzo Oriental Recenzje Perfum

Naanakov
Naanakov

Niemowlę w świątyni.
Flower Oriental to na mojej skórze zapach - kameleon, zmienny i bardzo niepozorny. Pamiętam jak dziś, gdy przybył z wymiany i zaaplikowałam go pierwszy raz na nadgarstek. Powąchałam i pomyślałam tylko: "No tak, niemowlęcy puder..." - po czym pojechałam na miasto. W czasie gdy kasowałam bilet poczułam jednak coś, co przyjemnie zakręciło mi w nosie. A później, gdy wciskałam przycisk na pasach, znowu. To już kazało mi powąchać nadgarstek po raz drugi, bo nabrałam pewności, że to jednak ode mnie dochodził ten zapach. ;) Przyjechałam zatem nosem po skórze i...onieniałam z zachwytu.
Początek jest w istocie pudrowy, przy czym jest to puder wilgotny, gęsty, jakby ktoś wsypał go do głębokiej misy, zalał niewielką ilością wody i skrupulatnie wymieszał. Jest słodko i niesamowicie gęsto, prawie czuję, jakbym brała kąpiel w takim specyfiku. Zawiesisty, pudrowy eliksir po jakimś czasie nieco się uspokaja, robi się odrobinę mniej słodki i w tej fazie przypomina mi trochę Smoka Cartiera w wersji EDP - na pewno mają jakiś wspólny mianownik. Ale kilka chwil później wychodzi z Flower coś, czego się zupełnie nie spodziewałam, a co zaskoczyło mnie wtedy na mieście: wyłania się z niego jedno z najpiękniejszych, aksamitnych kadzideł jakie miałam przyjemność poznać. W tej kompozycji jest solidnie doprawione pieprzem, dzięki czemu kompozycja zupełnie zmienia swój łagodny charakter. Niemowlę zostaje przeniesione do świątyni w której panuje półmrok, a smużki kadzidlanego dymu otulają je niczym matczyne ramiona. To zdecydowanie najpiękniejsza i najbardziej spektakularna faza Flower Oriental, która - ku mojej radości - trwa najdłużej.
Bardzo żałuję, że Kenzo wycofał ten zapach z produkcji, bo spośród całej "kwiatowej" linii jest on - moim zdaniem, oczywiście - najlepszy i przede wszystkim najciekawszy. Jestem jednak w stanie zrozumieć tę decyzję, bowiem w odbiorze jest on jeszcze cięższy niż klasyk, który opinie ma różne. I gwoli ścisłości - te zapachy NIE SĄ do siebie podobne. Początek jest, owszem, pudrowy, ale nie jest to taki sam, stosunkowo łagodny puder jak w klasycznym Flower. A reszta...no cóż, to już w ogóle inna bajka.

Trwałość - na mnie bardzo dobra, podobnie jak projekcja. Flakon oczywiście utrzymany w stylu "kwiatowej" linii, choć nadrukowany, czarny kwiat jest dużo mniej tandetny niż w całej reszcie i posunę się nawet do stwierdzenia, że wygląda całkiem intrygująco.

zielona
zielona

Czy tylko na mnie Oriental się... hmm, wysmocza? ;]
Przysięgam, kiedy minie pudrowe otwarcie klasycznego "maczka" i rozżarzone kadzidło zadymi całą nabliższą przestrzeń, mam wrażenie jakbym pomyliła flakony i zamiast Oriental, walnęła na siebie Le Baiser du Dragon.
Podobna, żywiczno-słodka pudrowość i paczulowość, nie za słodka, zrównoważona olibanum i suchymi przyprawami.
Oczywiście, wtykając nos w nadgarstek wyczuwam różnice: Smok jest bardziej deserowy i gęsty, Flower Oriental ma ten typowy dla klasyka słodki puder i bardziej wyraziste kadzidło; ale noszone w nieskromnej ilości mają wiele podobieństw.

Bardzo udana [co rzadko się zdarza] "wariacja" na temat świetnego z resztą Kenzo Flower.

kpnz
kpnz

Zapach mało podobny do klasyka. Ma jedynie jego ciężką, kremową podstawę. Poza tym wyczuwalna jest duża ilość dymu. Kadzidło jest tu bardzo smoliste i "kościelne". Gdy go miałam, po użyciu czułam się trochę jak młody kleryk, dlatego odsprzedałam. Ładny zapach, ale kadzidło jest tu trochę zbyt dosłowne, brakuje mu jakiegoś złagodzenia dobranymi przyprawami. Zamiast tego mamy wyraźne, czyste kadzidło na kremowo-kwiatowej bazie, która jeszcze tą surowość jego podkreśla.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Kenzo Flower by Kenzo Oriental , ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Kenzo Flower by Kenzo Oriental , możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Flower by Kenzo Oriental marki Kenzo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Flower by Kenzo Oriental marki Kenzo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Sensuous Noir Guerlain Samsara Eau de Parfum Estée Lauder Sensuous Christian Dior Poison Cartier Le Baiser Du Dragon Cacharel Gloria Yves Saint Laurent Opium Christian Dior Dune Givenchy Organza Indecence Cacharel LouLou ScentStory 24 Gold Kenzo Kenzo Amour L`Artisan Parfumeur Timbuktu L`Occitane en Provence Ambre Shiseido Feminite du Bois Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Mauboussin Mauboussin Estée Lauder Amber Mystique L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses L`Artisan Parfumeur Tea for Two