Marki » I-K » orientalno - kwiatowe « Grupy

Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet

Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Filmy Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Filmy Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Filmy
Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia Flower by Kenzo Kenzo dla kobiet Zdjęcia

Flower by Kenzo marki Kenzo to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Flower by Kenzo został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są czarna porzeczka, głóg, róża bułgarska i mandarynka; nutami serca są opoponaks, jaśmin, fiołek parmeński i róża; nutami bazy są wanilia, białe piżmo i kadzidło.

Czarna porzeczka Głóg Róża bułgarska Mandarynka

Opoponaks Jaśmin Fiołek parmeński Róża

Wanilia Białe piżmo Kadzidło

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Flower by Kenzo by Kenzo.

Flower by Kenzo Essentielle
Swan Princess
Red Rose
Poudre
Capucine

Flower by Kenzo Recenzje Perfum

ewamarchewa
ewamarchewa

fajny, świeżo-mydlano-mleczny, należy używać z umiarem w przeciwnym razie można go znienawidzić. Bywa męczący.

cirilla
cirilla

Niestety nie znajduję się w gronie fanów kultowego "maku" Kenzo...

Buteleczka może jest taka klasyczna, a zapach na pierwszy "węch", z korka - wydaje się słodki, więc postanowiłam je przetestować.
Moi drodzy! Testujcie perfumy, zanim je kupicie w ciemno. To rzeczywiście jest złota rada. Kenzo nie zakupiłam, bo podobały mi się jego nuty, ale czasem się "nacinam"...
Zapach jest bardzo "killerowaty". Dusząco słodki zabójca. Nie chcę nikogo obrażać, ale moje pierwsze skojarzenie to starsza pani profesor, która namiętnie podkreśla usta za ciemną konturówką, a do tego rozpyla mgiełkę tego zapachu.

Jaśmin czy róża są przepięknymi kwiatami, ale rosnącymi w naszych ogródkach, a nie wyprodukowanymi syntetycznie ;(
Zawsze ubolewam nad tym, że przez opary tej sztuczności, która dusi - nie czuć... natury?

Opoponaks, kadzidło, głóg oraz wanilia okraszona piżmem. Niestety zapach miał być taki "prosty", ładny, a jest męczący. Wydaje mi się, że pasuje bardziej do grubego swetra, niż na lato...

Ktoś wspomniał, że przypomina krem Nivea... Rzeczywiście kojarzy mi się z jakąś maścią, która odstrasza.
Niestety, my się z makiem nie polubiliśmy...

misiankunio
misiankunio

Zawsze mi się podobał, ale nigdy nie kupiłam i właściwie nie wiem dlaczego.

Lubię killery, zapachy kadzidlane, ale potrzebuję też zapachów bezpieczniejszych, miłych, słodkawych - nie zawsze jest dzień na szaleństwo zapachowe.
Czasem trzeba się otulić czymś bezpiecznym, ale nie tandetnym.

I takie jest Flower Kenzo.

Słodkie, ale nie w wulgarny, cukrowo-karmelowy, oczywisty sposób.

Spora dawka pudru jest tu chyba sprawcą owego otulającego poczucia bezpieczeństwa.

Róża i jaśmin ... lubię, róże nawet bardzo wyrazistą, jeśli już delkarowaną, ale tu są jakby przykryte pudrem, ledwie wyczuwalne, nie rozpychają się i ... dobrze, tu taka poświata tych kwiatów jest na miejscu.

Mimo że zapach jest ciepły w sposób oczywisty, jest całoroczny, nawet z pewną przewagą na ciepłe miesiące - na zimę tego ciepła i otulenia za mało. To nie kaszmirowy szal.

Pudru dużo, ale nie dusi (inna rzecz, że ja lubię puder).

Wanilia ładna, miękka i mało spożywcza.

Ogólnie zapach bardzo ładny, może i nieodkrywczy, ale czy każdy zapach musi być odkrywczy?

Trwałość, projekcja - znakomite.
Buteleczka tym razem taka sobie - nie razi, ale i nie zachwyca (piszę tym razem, bo wśród flaszek Kenzo bywają perełki)

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Pieprzny, lekko mleczny. Na początku bardzo intensywny, ale łagodnieje. Nie jest brzydki, nawet przyjemny, ale nie moja bajka. Gdybym miała wybrać miejsce gdzie można je ubrać, to myślę, że na jakiś egzamin. Wg mnie to zapach z pewnym dystansem.

blawatekb
blawatekb

Ten zapach jest dowodem na to, iż powiedzenie "OD NIENAWIŚCI DO MIŁOŚCI JEDEN KROK" jest prawdziwe. 10 lat temu po prostu nienawidziłam tego zapachu, dzisiaj jest moim numerem 1. Przez wiele lat czułam w tym zapachu jakąś drażniącą nutę, która przyprawiała o ból głowy.teraz, nie wiem jak w ogóle wtedy mogłam tak odbierać ten zapach. Jest piękny...na otwarciu, zazwyczaj zamykam oczy i widzę wtedy świeżo skoszoną łąkę, na której obrzeżach uchowało się parę czerwonych maków. Ta świeżość skoszonej trawy trwa dosłownie chwilę. Potem pojawia się mleczna, waniliowa pudrowość. Bardzo mi to odpowiada, lubię takie klimaty. Pudrowość i coś co przez wiele osób określane jest mianem kremu Nivea trwa przez jakiś czas. Pod koniec trwania zapachu zostaje sama ciepła wanilia, bliskoskórna, prawdziwa, delikatna...ten zapach jest jak otulający puszek. Gorąco polecam zarówno w ciepłe, letnie dni, jak i chłodne zimowe długie wieczory. Dwa dni temu mąż kupił mi mały, przepiękny flakonik i mogę się teraz cieszyć tym pięknym zapachem kiedy tylko mam ochotę...

Magda14012
Magda14012

Mak czyli fiołek.
Pamiętam gdy pojawił się na rynku wiele lat temu, często latałam w delegacje przez Kopenhagę i zachodziłam w głowę, czemu w Duty Free przez długi czas plasował się na podium. Nie, nie chodzi o to, że na pudle. Był numerem jeden w sprzedaży.
Kompletnie do mnie nie przemawiał. Wydał się metaliczny, chłodny.Skąd ta popularność? Musiało upłynąć trochę czasu gdy go ponownie przetestowałam. Coś kliknęło i zachwyt nad Flower udzielił mi się. Odkryłam, że to zapach intymny, taki którym pachniemy dla siebie anie dla innych. Bez ogona, ale wytrwale subtelnie obecny. Na dni gdy chcemy pobyć same ze sobą, zmysłowy, pudrowy, kobiecy.

Kokos ;)
Kokos ;)

W pełni rozumiem negatywne opinie, jednak te perfumy mają w sobie to coś. Są po prostu inne, mocne i kontrowersyjne a jednocześnie mistrzowskie pod względem kompozycyjnym. Początki jak wiadomo bywają najgorsze i ta reguła obowiązuje m.in w Flower by Kenzo. Otwarcie jest bardzo silne, żywiczne i fiołkowe wyraźnie podbite głogiem. Jest to trudny ale krótki etap. Kompozycja zaczyna wraz z upływem czasu dojrzewać, uwypukla się wanilia i piżmo wraz z różą przez co całość nabiera eleganckiego, szykownego pudrowego charakteru. Ta faza jest już zdecydowanie przyjemniejsza, jednak całość nie traci na mocy i kontrowersyjności. W bazie do jednolitej całości, wkrada się kadzidło i czarna porzeczka przez kompozycja staje się coraz bardziej wieczorowa, i wyważona. Na tym etapie nuty już nie krzyczą i pokazują że są tutaj obecne, tylko stapiają się w jednolitą całość. Gdyby nie były to perfumy, które często używa moja mama prawdopodobnie przez tak negatywne opinie, nie przetestował bym tej woni. Szczerze polecam, szczególnie na okres wiosenny, gdyż wtedy te perfumy świetnie stapiają się z wiosennym zapachem łąk, drzew i kwiatów.

sugarfairy
sugarfairy

Nuty niby niewinne, ale to jeden z tych zapachów, które tak łatwo można pokochać, jak i znienawidzić.
Zapach "Maczka", jak nazywałam go w dzieciństwie towarzyszył mi od dziecka, bo to jeden z ulubionych zapachów mojej mamy. Boję się liczyć butelki, które zużyła.
Nie powiem, żeby kojarzył mi się pozytywnie. Owszem, z mamą, a więc z obecnością kogoś kochanego i bezpieczeństwem, ale nie lubiłam go. Przede wszystkim, mama dozowała go w za dużej ilości. W tej postaci był ostry, aż drapiący nos. Wiadomo, że dzieci inaczej odbierają zapachy, ale jednak od Kenzo trzymałam się z dala przez wiele, wiele lat.
Niedawno postanowiłam zrobić własne do niego podejście. Zaaplikowałam skromne dwa psiki na nadgarstki i czekałam na rozwój wydarzeń. Na początku - trauma. Znowu wwiercający się w nos fiołek i róża. Ale po kilku minutach zapach zaczął powoli opadać i przechodzić w pudrową, delikatniejszą fazę. Poczułam w niej w końcu wanilię i piżmo. Puder, krem Nivea? Może w jakimś sensie tak, ale jednak czuć tu trochę więcej nut, nie pachnie się "tanio" i tandetnie. Nie mogłabym Flower nosić codziennie, ale planuję polubić się z nim i spotykać od czasu do czasu.
Projekcja i trwałość super. Za to flakon, choć ładny, w ogóle mi do tego zapachu nie pasuje. No bo skąd ten Mak? Sensowniej byłoby umieścić tam fiołka. ;)

Didithy
Didithy

Nie wiem czy jest jakiś inny zapach, tak popularny i tak znienawidzony przeze mnie. Próbowalam wiele razy, na prawdę, ale wciąż czuję stare mydło, ulepek, esencja z plastikowyc butelek, no i całość całkowicie zasypane pudrem, albo zasypką z lat 80-tych. Do tego u mnie powoduje migrene i mdłości w ciągu kilkunastu sekund.
I podstawowe pytanie gdzie to FLOWER???

dotpsot
dotpsot

Flower.... O nie. Tylko nie to. Podchodziłam kilkakrotnie. Nie mam nic przeciwko zabójczo-mdlącym zapachom (używam Amarige, czy innych tego typu specyfików), ale Flower mnie powalił na ziemię. Jeżeli napiszę, że jest okropny i wręcz odpychający to będzie to mało fachowa recenzja.... Ale niestety, ja go tak odbieram. Próbowałam na sobie, na swetrach, na nadgarstkach, nigdy nie rezygnuję po pierwszym użyciu. Nie zaprzyjaźniliśmy się. Na mojej skórze zapach wychodzi fatalnie, jest mdły, duszący, niemalże mdleję zaraz po aplikacji. Intensywność tych mdlących substancji jest tak duża, że nawet po kilku godzinach od aplikacji, bo zbliżeniu nadgarstka do nosa, odruchowo na mojej twarzy pojawił się grymas niezadowolenia. To pierwszy zapach, który wyzwolił we mnie tak negatywne odczucia. Nie czuję porzeczki, nie wyczuwam też wanilii, chociażby fragmentem nozdrzy. Ulepek różnych składników, niestety żadnego nie mogę zidentyfikować jednoznacznie. Po tych niemiłych doświadczeniach wyczuwam go na każdym, nawet z pewnej dalszej odległości jestem w stanie stwierdzić, że owa Pani zaprzyjaźniła się z "makowym flakonem".

abelha
abelha

Świetna pudrowo piżmowa kompozycja, najlepiej się sprawdza jesienią i zimą, bo zapach jest gęsty i otulający. Kwiaty są, szczególnie róża ale na drugim planie, dominują cieplejsze nuty, zapach jest obłędny, ale nie dla każdego :p

violin
violin

Zaznaczam, że to mój debiut, zaraziłam się od mojej przyjaciółki, której komentarze mnie zachwycają.
Flower by Kenzo wprawiły mnie ostatnio w niezły nastój. Nastój, którego każdemu życzę, kiedy czujesz się na prawdę dobrze i radośnie.
Po zaaplikowaniu perfum mam uczucie, jakbym posmarowała umytą różanym mydłem skórę kremem Nivea. Później robi się waniliowo, pudrowo i miękko.
Podobne wrażenia wzbudziły we mnie jeszcze inne zapachy: L'Instant de Guerlain, Aqua Allegoria Ylang & Vanille Guerlain, Parfum Sacre Caron, Bijan VIP Domeno a potem, moje ukochane -Organza Givenchy. Co łączy te zapachy? Wanilia w 100 %, ale i ambra gra w większości rolę, a trzecie, równoległe miejsca zajmują: róża, ylang, lilia, jaśmin i piżmo.
Klasyczny zapach kremu Nivea, to z nutami lilii i zielonych liści, róża, konwalie i fiołki. W bazie zapach piżma, styraksu, orchidea i kwiaty heliotropu.
Coś w tym jest!
Trwałość i projekcja-bardzo dobra!
Polecam miłośnikom wanilii , jak również kwiatów.

hedera_helix
hedera_helix

Dość nietypowy zapach. Na początku mi się nie spodobał, gdyż przypominał mi zapach kremu nivea. Dopiero po jakimś czasie zapach się bardzo ładnie rozwija.
Czuje głównie w nim nutę wanili, ale nie słodkiej i chemicznej. Wyczuwalne są również deliktane nuty kwiatowe i piżmo.
Trwałość ok. 8 godzin.

Ann
Ann

Długo zbierałam się z recenzją Flower, gdyż budzi we mnie bardzo różne odczucia.
Patrząc na flakonik i nazwę myślimy o kwiatach, o radosnej kompozycji, o wiośnie i słońcu. Nie do końca tak jest, gdyż zapach jest bardzo pudrowy, kwiatowy, parny, duszny i wwierca się w nozdrza mimo swojej miękkości. Wyczuwalny i charakterystyczny, a to niewątpliwy plus. Niestety nie czuję się w nim dobrze, myślę, że najlepiej sprawdzi się wczesną wiosną, gdy pojawią się promyki słońca i kwiaty, ale nadal będzie zimno.

monika690
monika690

Piżmo, morze piżma, pudrowy fiołek, nieco duszący zapach kwiatów głogu(trochę pachną jak kwiat jarzębiny- słodki i lekko duszący). Kadzidło też robi swoje, róży nie wykrywam. Ogólnie zapach piżmowo-pudrowy taki buduarowy, intymny, kojarzy mi się z czymś z dzieciństwa.

majka79
majka79

Zdziwiło mnie że Flower może się komuś kojarzyć z tandetnym stylem, moim zdaniem to delikatny zapach który ma dużo klasy i czuć że jest drogi. Pachnie kwiatowo - pudrowo, bardzo miło i subtelnie, używam go gdy chcę się zrelaksować, albo po prysznicu. Jest ciepły, nawet dość seksowny, ale odpowiedni na każdą porę roku.

estabas
estabas

Kenzo Flower mi się nie podoba.Duszący zapach z piżmem ciężkim choć lekko zmysłowym.Z nadgarstka pachnie jak bukiet sztucznych kwiatów.Choć kiedyś poczułem go na znajomej i zapachniał mi ciekawie piżmowwo.jednak żadnej świeżo wyglądającej kobiecie bym go nie polecał.Z całą pewnoscią jest to zapach prawdziwie kobiecy kobiecy, jednak mi przywodzi na myśl białe lakierowane kozaczki ,leginsy w panterkę i różowe kokardki wszędzie dla wątpliwej ozdoby.Co dziwne znajoma tego nigdy nie nośi i na niej własnie mi interesująco zapachniał.Kiedyś w klubie niestety pomyliłem go z Kenzo Elephant-killer;),wtedy pachniala nim inna koleżanka.Miniaturkę można zostawić może za 20 lat się przegryzie i nabierze szlachetnego sznytu;)Teraz pachnie niemodnie i niestety dodaje lat

Beatafm
Beatafm

Kenzo Flower jest dla mnie zapachem delikatnym, kremowym, ciepłym, do noszenia latem. Nie ma w sobie nic z drapieżności i zadziorności. Wszystkie nuty ułożone są gładko i przenikają wzajemnie dając wspomniane już wrażenie ciepła i przytulności. Flakon przepiękny w swojej prostocie i ten pojedynczy kwiat maku, który jest zagadką...

Tam
Tam

Nie podzielam krytycznych opinii, choć nie jestem gorącym fanem. Fiołek, róża i cynamon to prosty przepis na "miłe" perfumy i takie one są. Sympatyczne, przyjazne, nieagresywne. Tulą się do człowieka miękko, nie wymagają wykwintnych kreacji, nie zobowiązują do niczego. Lubię je w chłodne, ponure, jesienne dni, dają poczucie bezpieczeństwa.
Faktem jest, że czasami bywam nimi "przyduszona", zbyt ciasno mnie otaczają, jak nadopiekuńcza Mama, ale bywa, że właśnie to uczucie jest pocieszające.
Długowieczne, trwają i trwają, są i są, jak matczyna opieka. Chciałabym, by moja Mama tak pachniała, gdyby to było możliwe...

Flakon bardzo ładny, choć wywrotny. Nigdy nie zgadłam dlaczego jest na nim wizerunek maku.

patetico
patetico

Bolą mnie recenzje o pospolitości tego zapachu.
Uważam, że jest niezwykły.
Cenię go za niepowtarzalność, nie kojarzy mi się z żadnym innym.
Nie jest może moim najukochańszym, ale przez lata miałam już kilka flakonów.
Podoba mi się w nim ujęcie róży bułgarskiej, którą czuję bardzo mocno, jest dla mnie na pierwszym planie.
Zapach jest otulający, ciepły, delikatnie waniliowy, ale bez przesady.
Słodki, ale nie cukierkowy.
A przede wszystkim bardzo japoński, co uderzyło mnie w nim od razu.
Bezpłciowy? Jak to? Jest superkobiecy!
Bezpłciowy to może być zapach unisex.
No i ta trwałość! Cały dzień, super!
Do tego urocza, minimalistyczna butelka.
Dajcie mu szansę!

vertigo
vertigo

A ja bardzo lubię Flower by Kenzo :) Chyba każdy ma jakąś znajomą osobę, która tego zapachu używa / używała.

Jego popularność mnie nie dziwi - jest raczej łatwy w odbiorze, bardzo charakterystyczny, ma ładny flakon.
I "ładny" zapach - ciepły, miękki, otulający pudrowo-kremową chmurą, kojarzący się z czymś bardzo miłym, przyjemnym, przytulnym, smacznym ... Kołdrą, szalem, a może deserem?
Fiołek, wanilia, opoponaks, róża.
Prostota i dawanie przyjemności to jak widać skuteczny przepis na udane perfumy.

perfumeholic88
perfumeholic88

Kenzo Flower to popularny zapach.Duży flakon miala moja mama i wlasnie wtedy zapoznalam sie z zapachem. Niestety nie podzielam zachwytów. Nie lubie takiego mocno pudrowego fiołka , a tutaj czuć go az nadto co w efekcie przypomina mi nie mniej ni wiecej tylko stary puder w dużych ilościach. Zapach totalnie pudrowo-fiołkowy z dalekim echem piżma i róży. Kompletnie nie dla mnie.

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Mam wiele szacunku dla domu mody Kenzo.
Cenie go za nietuzinkowosc zapachow i odwage w komponowaniu unikalncyh kompozycji.
Ale Kenzo Flower??????
Pospoliciak jakich malo, autentycznie dla mnie - pachnie dokladnie jak rozwodniony krem Nivea.
Taki nudny zapach, spodziewalam sie mocno kwiatowego zapachu (patrzac na nazwe zapachu, byloby to logiczne), a tu koncentrat pudrowego zapachu kremu Nivea :-(
Bezplciowy, obojetny, ani goracy ani zimny, nijaki, nuzacy, pospolity.
NIE, NIE i jeszcze raz NIE!
Butelka ladna. Trwalosc i moc dobra.

Flower by Kenzo by Kenzo 2.85 out of 5 based on 201 ratings and 23 user reviews

Kenzo Flower by Kenzo eau de parfum for women 1.7 oz
Kenzo Flower by Kenzo eau de parfum for women 1.7 oz
Gift Set 2oz
39.59 USD
Kenzo Flower by Kenzo Gift Set XIII. Eau De Parfum 0,2 oz Eau De Parfum 0,2 oz Eau De Parfum 0,2 oz
Eau De Toilette 3.3oz
Gift Set 3.4oz
107.00 USD
Flower by Kenzo Eau de Parfum Gift Set
Flower by Kenzo Eau de Parfum Gift Set

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Kenzo Flower by Kenzo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Kenzo Flower by Kenzo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Flower by Kenzo marki Kenzo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Flower by Kenzo marki Kenzo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dolce Vita Viktor&Rolf Flowerbomb Christian Dior Dior Addict Lancome Tresor Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Bvlgari Jasmin Noir Givenchy Organza Jean Paul Gaultier Classique Guerlain Shalimar Guerlain Insolence Christian Dior Midnight Poison Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Dune Chanel Chanel N°5 Estée Lauder Sensuous Noir Cacharel LouLou