Marki » I-K » orientalno - drzewne « Grupy

Musc Keiko Mecheri dla kobiet i mężczyzn

Musc Keiko Mecheri dla kobiet i mężczyzn

Mam: 2 Miałem: 1

Musc marki Keiko Mecheri to orientalno - drzewne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Musc został wydany w latach 2000's. Perfumy zawierają takie składniki, jak piżmo, drzewo sandałowe, irys, jaśmin i ambra.

Piżmo Drzewo sandałowe Irys Jaśmin Ambra

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Musc by Keiko Mecheri.

Musc Recenzje Perfum

allie
allie

Mimo że oczywiście nie wyobrażam sobie funkcjonowania perfumowego mikroświata bez składnika jakim jest piżmo, to perfum, w których występuje ono jako główny bohater, po prostu nie lubię. Obiektywnie doceniam co prawda kunszt kompozycji np. Narciso Rodrigueza, który jest piżmowym monoteistą i wszystkie swoje zapachy buduje na tej nucie, ale zupełnie subiektywnie tego typu perfum nie lubię nosić. I niezależnie od tego, czy są to kompozycje, w których piżmo ma oblicze kredowo-tynkowe, czy mączno-ciastowe, czy wreszcie takie "narcisowe" właśnie, wytrawno-kwiatowe.

Musc od Keiko Mecheri należy do tej ostatniej grupy piżmowców. Jest bardzo zwartym, niezbyt słodkim zapachem o wyraźnie zaznaczonej nucie białych kwiatów, a konkretnie jaśminu (to z kolei składnik, którego unikam jak mogę). Na etapie otwarcia, za sprawą charakterystycznej, cierpko-ziemistej nuty irysa wydaje się, że kremowa czystość piżma zostanie w tym zapachu czymś przełamana, ale są to płonne nadzieje - z czasem staje się typowym, wygładzonym piżmokwieciuchem z wszystkimi tego konsekwencjami, czyli np. efektem skoncentrowanej, dusznej świeżości (tak, wiem, że to oksymoron) płatków mydlanych.

Jest to zapach przyzwoity w swojej kategorii (nic nie poradzę na to, że to kategoria leżąca zupełnie poza moim gustem), ale bardzo wtórny; na rynku można znaleźć wiele podobnych, i to w cenie znacznie przyjaźniejszej dla potencjalnego amatora takich klimatów (choćby perfumy sygnowane przez Anję Rubik, które paradoksalnie piżma ponoć nie zawierają, ale bezapelacyjnie przypominają mi "narcisy" ).

Magda14012
Magda14012

Powinnam zacząć tak, w dzisiejszych szalonych i stresujących czasach, trudno odnaleźć spokój i równowagę w naszym życiu. Jedną z opcji jest zaaplikowanie zapachu Keiko:)
Ja bym go nazwała Musc zen.
Początek nie był obiecujący, bo nieco przykurzony, pudrowy. Nasunęło mi się przez chwilę, że wieje nudą. Po kwadransie ocieplił się i oswoił. Wydawać by się mogło, że czujemy tylko czyste, transparentne piżmo. Jest delikatne, prawie niezauważalne. Zapach czystości, równowagi i harmonii. Wyobrażam sobie, że idealnie oddaje nastrój spokojnego dnia, który spędzamy w domu, po kąpieli, ubrani w miękkie luźne i wygodne ubrania.
Po japońsku Zen oznacza medytację i doskonale ten zapach się do niej nadaje. Jest łagodny, spokojny i kojący. Do użytku także, gdy boli głowa, bo pachnie tak jak nasza skóra, ciepło i zmysłowo, zatem na pewno nie będzie nam dokuczał.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Musc, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Musc, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Musc marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Musc marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy orientalno - drzewne
Salvador Dali Laguna Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Ouarzazate Viktor&Rolf Antidote Avon Tomorrow for Men Montale Red Vetyver ID Parfums Ilaya Atelier Flou Black Purple Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Etat Libre d`Orange Fat Electrician DSH Perfumes Vetyver Les Nez Let Me Play the Lion Nicolai Parfumeur Createur Nicolaï Pour Homme