Marki » I-K » orientalno - waniliowe « Grupy

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri dla kobiet

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri dla kobiet

migdałowy
Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri dla kobiet Zdjęcia

Loukhoum Parfum du Soir marki Keiko Mecheri to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Loukhoum Parfum du Soir został wydany w 2008 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak paczula, fasolka tonka, wanilia, róża, agar (oud), migdał i benzoes.

Paczula Fasolka tonka Wanilia Róża Agar (oud) Migdał Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Loukhoum Parfum du Soir by Keiko Mecheri.

Sweet Oriental Dream
Byzantium
Loukhoum
Loukhoum Eau Poudree

Loukhoum Parfum du Soir Recenzje Perfum

Klasycznego Loukhoum nie lubię – jest na mnie sztuczny, ciężki i spożywczy. Myślałam, że ta wersja będzie bardziej złożona i interesująca, niestety to ten sam schemat.

Słodka wanilia z dodatkiem gorzkawego olejku migdałowego do ciast, wszystko nieco przypudrowane, ciężkie, gęste i bez wdzięku. Trwałość za to świetna, całodzienna.

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Z całej serii Loukhoum autorstwa Keiko Mecheri, Parfum du Soir są najbardziej podobne do Sweet Oriental Dream Montale, przy czym nie traktowałabym tego podobieństwa nazbyt dosłownie. Podczas gdy Sweet Oriental Dream jest nieokrzesaną bestią, która w najgłębszym poważaniu ma etykietę i zawsze robi to, na co ma ochotę, Parfum du Soir jest jak szlachetnie urodzona dama, która doskonale zna tajniki savoir-vivre i z największym pietyzmem stosuje je w życiu codziennym, tego samego oczekując od otoczenia.
Słodycz Parfum du Soir pozostaje wyrazista, gęsta, niemal namacalna, nie brak jej jednak harmonii, równowagi, opanowania i delikatności. Parfum du Soir otulają miękkim, przestrzennym, pudrowym obłokiem, ciągną się długim, waniliowo-migdałowym welonem, subtelnie uwodzą wyrafinowanym aromatem róży, podkreślonym najszlachetniejszym gatunkiem drewna.
Tymczasem Sweet Oriental Dream z całą mocą atakują swą toporną, miodowo-migdałową słodyczą, nie dając czasu na złapanie oddechu, bezczelnie obezwładniają ciążką, niemal ołowianą chmurą waniliowego pudru, wszędzie pozostawiają odciski lepkich od kleistej słodyczy palców, układają się po swojemu, nie zważając na żadne konwenanse.
Ktoś mógłby pomyśleć, że ta recenzja ma na celu dyskredytację Montale i wyniesienie pod niebiosa Mecheri. Nic bardziej mylnego, obie kompozycje uwielbiam w takim samym stopniu (Parfum du Soir za wyrafinowaną dostojność i szyk, Sweet Oriental Dream za bezczelny nonkonformizm) i uważam je za najciekawsze przedstawicielki nurtu "loukhoum" w perfumeryjnym świecie.

salvadora
salvadora

Pokochałam tą przestrzenną słodycz, nie nachalną, puchatą, miękką waniliowo-tonkową. To nie wszystko co piękne w tych perfumach, jest też marcepanowa róża, chłodna paczula i delikatnie pikantny agar. Cudowne jest to, że ich niebywałej słodyczy, towarzyszy lekkość bezy. Wspaniały zapach, powodujący rozszerzenie źrenic i szybsze bicie serca, nieszkodliwa słodycz o ogromnej trwałości i mocy. Bardzo kobiecy i sensualny. Coś pięknego...

sugarfairy
sugarfairy

Kiedy jednego dnia testowałam całą rodzinkę Loukhoum, próbując wybrać ten jeden ukochany, ten zapach "odstawał" od pozostałej dwójki. Jego słodycz nie jest tak oczywista, jak w wersji podstawowej i Eau Poudree; jest zapakowana w orientalne pudełeczko (tak wiele osób określiło ten zapach - jako orientalny). Po pierwszym psiknięciu przywodzi na myśl perfumy z dalekiego Wschodu - intensywne, o ogromnej projekcji, pachnące luksusem jakby z minionych lat. Z czasem robi się bardziej pudrowo, czuć więcej wanilii i migdałów, mocniej przebija się też róża.
Magia trwa długo, bo po 24 godzinach ciągle z przyjemnością wąchałam nadgarstek. Za to pierwsze godziny to serwowanie naszego Parfum du Soir wszystkim, którzy znajdą się w naszym zasięgu. Co ciekawe, mimo pewnej dawki "ciężkości" nikogo nie przytłaczał, a wręcz przeciwnie - rzadko kiedy słyszałam tyle komplementów.
Choć cena zawrotna, jednak trwałość i projekcja sprawiają, że nie porzucam marzeń o całej buteleczce. :)

Loukhoum Parfum du Soir by Keiko Mecheri 4.18 out of 5 based on 13 ratings and 4 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Loukhoum Parfum du Soir marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Loukhoum Parfum du Soir marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Keiko Mecheri Loukhoum M. Micallef Gaiac Aquolina Gold Sugar Lorenzo Villoresi Teint de Neige Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Frapin 1270 Montale Chocolate Greedy Parfum d`Empire Aziyade Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Amouage Jubilation for Men Amouage The Library Collection Opus VI Montale Sweet Oriental Dream Thierry Mugler A*Men Montale Intense Cafe Yves Saint Laurent M7 Baldessarini Strictly Private Juliette Has A Gun Mad Madame Montale Blue Amber Lubin Idole Eau de Parfum