Marki » I-K » orientalno - waniliowe « Grupy

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri dla kobiet

Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri dla kobiet

migdałowy
Loukhoum Parfum du Soir Keiko Mecheri dla kobiet Zdjęcia

Loukhoum Parfum du Soir marki Keiko Mecheri to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Loukhoum Parfum du Soir został wydany w 2008 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak paczula, fasolka tonka, wanilia, róża, agar (oud), migdał i benzoes.

Paczula Fasolka tonka Wanilia Róża Agar (oud) Migdał Benzoes

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Loukhoum Parfum du Soir by Keiko Mecheri.

Byzantium
Sweet Oriental Dream
Loukhoum
Rahat Loukoum
Loukhoum Eau Poudree

Loukhoum Parfum du Soir Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Na forum wylano na te perfumy wiadro pomyj, poleciały nawet brudne ściery. Nie piszę tego złośliwie, gdyż jestem w stanie sobie wyobrazić jakie spustoszenie może siać ten zapach. Bo i u mnie przez pierwsze sekundy zachowywał się dość dziwnie, mianowicie miałam wrażenie jakbym wąchała cyjanowodór w stężeniu śmiertelnie toksycznym.

Lecz drugie-pierwsze wrażenie wywołał pozytywne. Otóż, dostałam aromat identyczny z naturalnym Turkish Delight. Z potrójnym cukrem pudrem i lukrem do potęgi entej. Gdybym miała zamknięte oczy i ktoś podłożyłby mi to to pod nos, dałabym sobie rękę i nogę uciąć, że mam przed sobą słodycze a nie perfumy. Zapach udał się wybitnie „jedzeniowy” . No i miałabym niekompletny zestaw kończyn :)
Podtrzymuję również poniższe stanowiska, iż słodkość o dziwno nie jest tutaj ciężka.

Mam też dwa „ale”.
Pierwsze ale: są takie dni, gdzie oud można posądzić o niepoczytalność i pasuje do kompozycji jak pięść do nosa, psując wszystko swoją obecnością. I wtedy zamiast Turkish Delight na srebrnej paterze dostajemy zmięty, rozciapkany i zatłuszczony smarem odpad z fabryki galaretek.
Drugie ale: czasem jego słodycz jest tak płaska i przaśna jak te niebieskie lukrowane weselne migdały.

O potężnej trwałości i intensywności nie muszę chyba wspominać?

2017
newrrn
newrrn

Trafiły do mnie bardziej przez przypadek, niż przez chęć posiadania.
W moim odczuciu to zapach arabskiego domu publicznego.
Pełen magii, pięknych kobiet, tłustych olejków, słodyczy, wypielęgnowanej skóry. Jest jak czarny, sypki pigment na ciemnej skórze arabskiej kobiety. Jak dłonie przyozdobione kwiecistymi wzorami z henny. Złote naszyjniki i kolczyki z brylantami. To zapach ogromnego bogactwa, luksusu, jest zbytkowny. A przy tym wszystkim pociągający.
Nie, nie pachnie jak prostytutka, pachnie jak całe to miejsce, zgiełk, blichtr, luksus, czerwone kotary, kadzidełka waniliowe.
Jeśli szukacie zabójczo pięknej słodyczy, sięgnijcie po Loukhoum Parfum du Soir. To niezywkle dojrzałe i wymagające dzieło. Piekielnie trwałe. Nie zawsze będzie pachnieć dobrze, nie zawsze wpasuje się w okazję. Za to zwykłe, większe wyjście uczyni niezwykłym. To naprawdę robi wrażenie.

Klasycznego Loukhoum nie lubię – jest na mnie sztuczny, ciężki i spożywczy. Myślałam, że ta wersja będzie bardziej złożona i interesująca, niestety to ten sam schemat.

Słodka wanilia z dodatkiem gorzkawego olejku migdałowego do ciast, wszystko nieco przypudrowane, ciężkie, gęste i bez wdzięku. Trwałość za to świetna, całodzienna.

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Z całej serii Loukhoum autorstwa Keiko Mecheri, Parfum du Soir są najbardziej podobne do Sweet Oriental Dream Montale, przy czym nie traktowałabym tego podobieństwa nazbyt dosłownie. Podczas gdy Sweet Oriental Dream jest nieokrzesaną bestią, która w najgłębszym poważaniu ma etykietę i zawsze robi to, na co ma ochotę, Parfum du Soir jest jak szlachetnie urodzona dama, która doskonale zna tajniki savoir-vivre i z największym pietyzmem stosuje je w życiu codziennym, tego samego oczekując od otoczenia.
Słodycz Parfum du Soir pozostaje wyrazista, gęsta, niemal namacalna, nie brak jej jednak harmonii, równowagi, opanowania i delikatności. Parfum du Soir otulają miękkim, przestrzennym, pudrowym obłokiem, ciągną się długim, waniliowo-migdałowym welonem, subtelnie uwodzą wyrafinowanym aromatem róży, podkreślonym najszlachetniejszym gatunkiem drewna.
Tymczasem Sweet Oriental Dream z całą mocą atakują swą toporną, miodowo-migdałową słodyczą, nie dając czasu na złapanie oddechu, bezczelnie obezwładniają ciążką, niemal ołowianą chmurą waniliowego pudru, wszędzie pozostawiają odciski lepkich od kleistej słodyczy palców, układają się po swojemu, nie zważając na żadne konwenanse.
Ktoś mógłby pomyśleć, że ta recenzja ma na celu dyskredytację Montale i wyniesienie pod niebiosa Mecheri. Nic bardziej mylnego, obie kompozycje uwielbiam w takim samym stopniu (Parfum du Soir za wyrafinowaną dostojność i szyk, Sweet Oriental Dream za bezczelny nonkonformizm) i uważam je za najciekawsze przedstawicielki nurtu "loukhoum" w perfumeryjnym świecie.

salvadora
salvadora

Pokochałam tą przestrzenną słodycz, nie nachalną, puchatą, miękką waniliowo-tonkową. To nie wszystko co piękne w tych perfumach, jest też marcepanowa róża, chłodna paczula i delikatnie pikantny agar. Cudowne jest to, że ich niebywałej słodyczy, towarzyszy lekkość bezy. Wspaniały zapach, powodujący rozszerzenie źrenic i szybsze bicie serca, nieszkodliwa słodycz o ogromnej trwałości i mocy. Bardzo kobiecy i sensualny. Coś pięknego...

sugarfairy
sugarfairy

Kiedy jednego dnia testowałam całą rodzinkę Loukhoum, próbując wybrać ten jeden ukochany, ten zapach "odstawał" od pozostałej dwójki. Jego słodycz nie jest tak oczywista, jak w wersji podstawowej i Eau Poudree; jest zapakowana w orientalne pudełeczko (tak wiele osób określiło ten zapach - jako orientalny). Po pierwszym psiknięciu przywodzi na myśl perfumy z dalekiego Wschodu - intensywne, o ogromnej projekcji, pachnące luksusem jakby z minionych lat. Z czasem robi się bardziej pudrowo, czuć więcej wanilii i migdałów, mocniej przebija się też róża.
Magia trwa długo, bo po 24 godzinach ciągle z przyjemnością wąchałam nadgarstek. Za to pierwsze godziny to serwowanie naszego Parfum du Soir wszystkim, którzy znajdą się w naszym zasięgu. Co ciekawe, mimo pewnej dawki "ciężkości" nikogo nie przytłaczał, a wręcz przeciwnie - rzadko kiedy słyszałam tyle komplementów.
Choć cena zawrotna, jednak trwałość i projekcja sprawiają, że nie porzucam marzeń o całej buteleczce. :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Loukhoum Parfum du Soir marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Loukhoum Parfum du Soir marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Keiko Mecheri Loukhoum M. Micallef Gaiac Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Aquolina Gold Sugar Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frapin 1270 Montale Sweet Oriental Dream Majda Bekkali Sculptures Olfactives Mon Nom Est Rouge Parfum d`Empire Aziyade Montale Chocolate Greedy Amouage Jubilation for Men One of Those Helium [2He] Christian Dior La Collection Couturier Parfumeur Mitzah Amouage Amouage Lyric Woman Juliette Has A Gun Mad Madame Byredo Pulp Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Amouage Memoir Woman