Marki » I-K » orientalno - waniliowe « Grupy

Loukhoum Eau Poudree Keiko Mecheri dla kobiet

Loukhoum Eau Poudree Keiko Mecheri dla kobiet

migdałowy
Loukhoum Eau Poudree Keiko Mecheri dla kobiet Zdjęcia

Loukhoum Eau Poudree marki Keiko Mecheri to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet. Loukhoum Eau Poudree został wydany w 2008 roku. Perfumy zawierają takie składniki, jak piżmo, narcyz, wanilia, korzeń irysa, róża, liść fiołka, migdał i cukier.

Piżmo Narcyz Wanilia Korzeń irysa Róża Liść fiołka Migdał Cukier

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Loukhoum Eau Poudree by Keiko Mecheri.

Rahat Loukoum
Louve
Sweet Oriental Dream
Loukhoum
Loukhoum Parfum du Soir

Loukhoum Eau Poudree Recenzje Perfum

chjena
chjena

Na początku mojej perfumeryjnej przygody dałabym się pokroić za loukhoumowe zapachy. Marzyło mi się pachnieć marcepanem, różą, gęstą słodyczą obezwładniającą mnie jako nosicielkę i wszystkich w moim towarzystwie, niestraszna mi była perspektywa omdlenia od nadmiernego sklejenia masą cukrowo-migdałową.

W zasadzie w dalszym ciągu chętnie wącham tego typu perfumy (dość przypomnieć mój zachwyt nad Lutensowym Rahat Loukhoum), ale raczej nadgarstkowo albo na kimś. Dziś globalnie założyłam Loukhoum Eau Poudree i idąc ulicą poczułam coś w rodzaju Elle, jakieś wibrująco-pieprzne perfumy i sama zaczęłam się zastanawiać... dlaczego ja tak nie pachnę? Dlaczego noszę lineralne, przesłodzone zapachy, które nijak mają się do mojego charakteru i trybu życia?

Krótko o tej wersji Keiko: rzecz jasna słodziutka, i faktycznie może bardziej pudrowa niż zwykle z uwagi na obecność fiołka, który taki element zazwyczaj wprowadza. Na szczęście nie ma efektu "starej pudernicy", który czasem pojawia się przy nieudolnym połączeniu róży z fiołkiem, tutaj nadal jest smacznie, i stosunkowo lekko jak na takie przesłodzone składniki.

Ja jednak lepiej odnajduję się w innym typie zapachów, więc za propozycje Keiko Mecheri podziękuję...

mimozka
mimozka

Moje ślinianki pracują na wysokich obrotach kiedy wącham Loukhoum Eau Poudree. Zapach jest słodki i miękki, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wyczuwam ostrą woń korzenia irysa. W połączeniu z pozostałymi składnikami tworzy spójną całość niezwykle urzekającą, zwracającą na siebie uwagę.
Róży na szczęście nie wyczuwam i bardzo dobrze, bo pewnie zburzyłaby idealny odbiór tegoż pachnidła.
Parametry użytkowe dobre.

gardenia
gardenia

Kostka białego cukru zatopiona w czymś...wwachuję się w nadgarstek, a im bardziej się wwąchuję tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu...i obrazie sprzed lat - jeszcze z czasów Komuny...pasta do podłóg: Jawox? Posmarowane nią stare klepki w podłodze. Klepki pachną czystością, dość chemicznie i ostro. Naprawdę nic więcej nie mogę wyczuć a tak bardzo chcę!!! :( Ale znam ten efekt już z Jolie Cerchi del Aqua. To musi być jakieś traumatyczne przeżycie, stawiam na te cholerne wypadające klepki w podłodze w moim "gomółkowskim" M3 ze ślepą kuchnią. A tak na poważnie to widzę już zestaw odpowiedzialny: cukier, migdały i wanilia. Niestety nic tu po moim smakołyku przywożonym z wakacji w Bułgarii w dzieciństwie...zamiast tego Jawox.
Loukhoum Eau Poudree utrzymuje się dość długo na mojej skórze i o dziwo nie zabija mocą, choć tego się obawiałam, ma bardzo przyjemną projekcję i świetną trwałość. Wielbicelom migdałów i ostrej słodkiej pudrowej nuty polecam, ja odpadam, choć uważam, że na pewno zapach wart testów, szczególnie dla osób nie umęczonych pastowaniem podłóg Jawoxem ;)

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Loukhoum Eau Poudree, czyli moja perfumowa heroina. Jako zagorzała fanka klimatów pudrowych zapragnęłam zdobyć te perfumy jak tylko ujrzałam słowo „poudree”, które zadziałało na mnie jak magnes. To był odruch bezwarunkowy, natychmiastowa reakcja podświadomości. Długo musiałam czekać zanim Woda Pudrowa wpadła w moje ręce, w międzyczasie regularnie odbywałam wycieczki do perfumerii celem dokonywania inhalacji z testera i poprawiania sobie nastroju. To co wypisuję może brzmieć jak zwierzenia narkomanki i muszę przyznać, że coś w tym jest – te perfumy są dla mnie jak narkotyk, nie pamiętam kiedy ostatnio cokolwiek podziałało na mnie równie mocno jak Loukhoum Eau Poudree… nie muszę chyba dodawać, że to moja ulubiona wersja z całej rodziny Loukhoum?
Wersja pudrowa oczywiście nawiązuje do pierwowzoru, ale z drugiej strony jest też wyraźnie inna - lżejsza, łagodniejsza, pozwala na złapanie oddechu i rozkoszowanie się jej pięknem, podczas gdy klasyczne Loukhoum potrafią dosłownie zaprzeć dech w piersiach i przyprawić o lekki zawrót głowy.
Loukhoum Eau Poudree są bezapelacyjnie urocze, od początku do końca. Przenoszą mnie w zupełnie inny wymiar, odrealniony świat, w którym czuję się niesamowicie błogo i którego za żadne skarby nie chcę opuszczać. To, co te perfumy ze mną wprawiają to czysta magia, fantastyka, nie potrafię tego ubrać w słowa.
Otwarcie jest bardzo… wiosenne. Wyraźnie wyczuwam świeże, rześkie, zroszone liście mięty. Najprawdopodobniej jest to moja interpretacja liści fiołka, które pachną bardzo miętowo. Poza tym lekka, pastelowa, waniliowo-migdałowa chmurka, niesamowicie miękka i przestrzenna. Wraz z upływem czasu zagęszcza się ona dość wyraźnie, ale nadal pozwala oddychać, nie dusi, nie męczy. Pojawia się też róża, bardzo podobna do tej w klasycznych Loukhoum, tutaj jest jej jednak mniej i nie jest tak silnie skoncentrowana. Jest słodka, konfiturowa, ale jednocześnie delikatna i stonowana.
Baza to dla mnie absolutne mistrzostwo. Chciałabym dokładnie napisać jak ją odbieram, ale nie potrafię, chyba nie ma takich słów, które byłyby w stanie to oddać (albo mój słownik jest zbyt ubogi). Do tych wszystkich nut, o których wspomniałam – mięty/fiołka, kruchej, waniliowo-migdałowej waty cukrowej, słodkiej róży dołącza ciepły, intymny pudrowy akcent (pudrowy charakter przewija się oczywiście przez wszystkie fazy rozwoju perfum, jednak w bazie jest on szczególnie podkreślony), za który najprawdopodobniej odpowiada pojawienie się korzenia irysa i/lub piżma. Cokolwiek to jest, pachnie niesamowicie dobrze, jak nie z tej ziemi. Wszystkie te składniki tworzą bardzo zgrany zespół, magiczny monolit, pokuszę się nawet o stwierdzenie – mój perfumeryjny święty graal.
Trwałość i moc są na nieco niższym poziomie niż w przypadku klasyka, jednak 8-9 godzin spędzonych w krainie magii i subtelny, pudrowy welon całkowicie mnie satysfakcjonują.
Keiko kupiła mnie tymi perfumami w 100%, czuję się bezterminowo uzależniona i wcale się tego nie wstydzę.

hasi
hasi

To tak zupełnie nie mój zapach, a jednak czasami mój, że zbieram się do tej recenzji już chyba od miesiąca.
Róży czy innych kwiatów w ogóle nie wyczywam, dla mnie to również migdałowa wata cukrowa z pudrową wanilią.
I choć Loukhoum Eau Poudree opisałam w pięciu słowach to absolutnie nie jest to toporny zapach. Jest kobiecy, śliczny, miękki. Naprawdę może się podobać. U mnie są dni, kiedy noszę go z uśmiechem i prawdziwą przyjemnością, ciągnąc za sobą słodki ogon. Czasami mnie jednak przytłacza i za Chiny nie jestem w stanie przewidzieć przed aplikacją, jaki to będzie dzień. Tak więc wychodzi na to, że dzięki Keiko mam dreszczyk emocji w moim nudnym życiu. :)
Dla miłośników słodkości w perfumach pozycja obowiązkowa do testów.
Trwałość i projekcja bez zarzutu. Flakon śliczny.

matka1973
matka1973

nie wykręca zębów, nie zgrzyta w nich,zęby nie bolą od tej słodyczy, bo choć to faktycznie słodziak, to słodycz została w nim przełamana jakąś bardzo elegancką, przestrzenną nutą, która czyni ten zapach słodkim, ale lekkim, nieporównywalnym do sweet oriental dream Montale, który wali w nos słodkością tak toporną i ulepną (ale piękną), że słabszy osobnik gotów paść po pierwszym rozpyleniu; Loukhoum nie przygniata i nie dusi tylko ładnie wibruje migdałową , pudrową wanilią przez długi czas przy każdym ruchu- przepiękne , bardzo kobiece perfumy, co najważniejsze - nie wyczuwam w nich róży, jak dla mnie rewelacja

Izabela
Izabela

Cukrowa wata o smaku migdałowym.
Perfumy-słodziak, poprawiacz humoru.
Słodycz, która po zdjęciu korka i aplikacji przenosi nas w błogostan.
I co tu więcej pisać?
Nic, spróbujcie sami :)

JAROSLAV
JAROSLAV

LOUKHOUM EAU POUDREE to olbrzymi słodzior. piękny i puchaty.Tona waty cukrowej migdałów i wanilii zamknięta we flakonie:) Mistrzostwo świata
♥♥

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Loukhoum Eau Poudree marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Loukhoum Eau Poudree marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Hermes L’Ambre des Merveilles Montale Intense Cafe Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais Lorenzo Villoresi Teint de Neige Montale Sweet Oriental Dream Aquolina Gold Sugar Profumum Roma Battito d`Ali Ginestet Botrytis Estée Lauder Sensuous Noir Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir Vivienne Westwood Boudoir Kenzo Kenzo Amour Fendi Fendi Theorema Profumum Roma Acqua e Zucchero Chopard Casmir Carner Barcelona Tardes Montale Chocolate Greedy Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique