Marki » I-K » orientalno - kwiatowe « Grupy

Mam: 9 Miałem: 3 Chcę: 17 Ukochany zapach: 1

migdałowy
miodowy
Loukhoum Keiko Mecheri dla kobiet Zdjęcia

Loukhoum marki Keiko Mecheri to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Loukhoum został wydany w 1998 roku. Nutę głowy stanowi głóg; nutami serca są róża, migdał i nuty kwiatowe; nutami bazy są piżmo, wanilia, nuty drzewne i biały miód.

Głóg

Róża Migdał Nuty kwiatowe

Piżmo Wanilia Nuty drzewne Biały miód

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Loukhoum by Keiko Mecheri.

Sweet Oriental Dream
Rahat Loukoum
Ta'if
Loukhoum Eau Poudree
Loukhoum Parfum du Soir

Loukhoum Recenzje Perfum

sugarfairy
sugarfairy

Co prawda Loukhoum jest jednym z moich ukochanych zapachów już od wielu miesięcy, ale wiadomo, że najtrudniej jest ocenić obiektywnie własnie te. Czuję jednak, że muszę stanąć w ich obronie, bo sporo negatywnych opinii w recenzjach. Tymczasem możecie mieć szczęście i tak jak ja zgrać się z tym zapachem idealnie.
Z czym muszę się zgodzić - to faktycznie jest zapach killer, Pudzianowski wśród zapachów (spodobało mi się to określenie! :) ). Mocniejszy, niż wszystkie dotychczas znane mi zapachy. Tylko, że dla mnie daleki jest od ulepu, który kojarzy mi się z czymś bez gustu, pełnym sypanego bez umiaru cukru. Jest słodki, nawet bardzo, bo i inspirowany orientalnymi słodyczami. Z tego co pamiętam, nie tylko słodyczami, ale i pałacem Topkapi (jeśli ktoś nie wie, jak to miejsce wygląda, koniecznie sprawdzić!). Siłą rzeczy musiało być więc na bogato i z przepychem.
Na mnie otwiera się syropem różanym z dodatkiem wanilii i migdałamu. Nie jest to jednak słodycz duetu róża&wanilia znana mi z Roses Vanille Mancery czy migdałów z Do Re Reminiscence. Tutaj wszystko jest połączone pudrowymi i drzewnymi nutami, które nadają Loukhoum dostojeństwa i klasy. Im bliżej końca (a zapach trwa naprawdę bardzo długo, nawet 12 godzin), tym bardziej pudrowo i waniliowo.
Jest to zapach, który na pewno zwraca na siebie uwagę. Ogoniasty, wyjątkowy. W moim przypadku komplementogenny, a przynajmniej wzbudzający zainteresowanie.
Nie wiem jeszcze, czy to mój signature scent, ale na pewno jesteśmy dopasowani. Ja, kochająca cukiernictwo (tak, dlatego świetnie czuję się nawet w bardzo słodkich kompozycjach), zawsze ubrana kobieco i w makijażu, znajomi żartują, że księżniczka, co to w namiotach nie sypia, bez pomalowanych paznokci nie wychodzi z domu. Coś w tym jest. Może dlatego dobrze czuję się w tym "pałacowym" zapachu. Po kilkunastu dniach przerwy od Loukhoum zawsze powoli do niego wracam - najpierw wącham sobie flaszkę w ciągu dnia, "dla przypomnienia" i poprawy nastroju, a kilka dni później znowu wychodzę owinięta tym słodkim kokonem.
W pełni zgadzam się z tym, że lepiej nie kupować w ciemno, zwłaszcza, że cena do niskich nie należy, ale gwarantuję - jeśli Wam się spodoba, to będziecie myśleć o flaszce tak długo, aż stanie na Waszej półeczce.

Arsenicum
Arsenicum

Pierwszy raz nie wiem, co napisać. Nie wiem i już! Zatem dziś będzie nieco technicznie...
Troszkę już tych "Loukhoum" powąchałem i jedyne, czego teraz chce, to skosztować tego (wszystko na to wskazuje) świetnie pachnącego deseru. Ten zapach od Mecheri jest podobny do:

1. Serge Lutens Rahat Loukoum
2. Montale Sweet Oriental Dreams

Nie jest podobny do Shunkoin od Xerjoffa. Ale ta informacja nie ma znaczenia, bo propozycja Xerjoffa jest zbyt droga. Odniosę się do pokrewieństwa z Montale - tutaj mamy do czynienia z różnicą cenową "na +" dla Montale. Uważam, że najlepiej do całego tematu podszedł Lutens i jego Rahat Loukoum stawiam najwyżej, a to, co zrobiła marka Montale do mnie nie przemawia. Loukhoum Mecheri to zapach do granic słodki, bardzo mocny, bardzo trwały, zawiesisty i ogoniasty - a to wszystko z klasą! U Montale jest nie tyle ciężko, co topornie, nie mocno, ale ordynarnie, nie z klasą, a kiczowato. Zatem jeśli ktoś zakochał się w którejś z wiśniowo-migdałowych propozycji, o których głośno u nas na portalu, to najbardziej polecam zapach Keiko Mecheri. Lutens jest niedostępny, Montale są jak rozwścieczony dzieciak z wiśniowym lizakiem, a Wilczyca (Louve) to nieco inne, bardziej wiśniowo-cyjankowe klimaty.

Tak trochę technicznie dzisiaj, ale postanowiłem rzucić garść przemyśleń po przewąchaniu większości pozycji z nurtu migdał --> wiśnia --> słodycz do granic.

Parametry wspaniałe, prysznic im niestraszny. Osiem godzin trwałości, duża projekcja. Nie polecam kupna flakonu - warto skombinować sobie np. 10 ml tych perfum.

Harlem Nocturne
Harlem Nocturne

Loukhoum, czyli doskonały przykład perfum, które swą słodyczą ocierają się o granice absurdu, ale z drugiej strony emanują szlachetnością, niewymuszoną elegancją oraz niezwykłym kunsztem kompozycji.
Nazwa nawiązuje do tureckiego smakołyku przyrządzanego m.in. z miodu, orzechów, migdałów, owoców, wody różanej, mąki ziemniaczanej oraz wanilii.
Brzmi słodko? Tak w rzeczywistości jest, nie trzeba jednak obawiać się mdłości, proporcje w Loukhoum są idealnie wyważone.
Odnoszę wrażenie, że ta sztuka nie udała się Montale, który pod nazwą Sweet Oriental Dream stworzył kompozycję zbyt mocarną, toporną, mogącą porazić nawet najbardziej zagorzałych fanów słodyczy.
W propozycji Keiko Mecheri także kryje się moc, ale daje ona po nosie tylko w otwarciu, gdzie skoncentrowana słodycz migdałów, konfitury różanej, wanilii oraz miodu potrafi zawrócić w głowie.
To upiornie słodkie uderzenie na szczęście nie trwa długo, zapach odrobinę łagodnieje, miękko układa się na skórze, nadal zachwycając mocą. Prym wciąż wiodą skąpane w miodzie migdały oraz słodki różany dżem, całość zanurzona jest w chmurze cukru pudru. Jest jednak w Loukhoum coś, co nie pozwala na postrzeganie go jedynie w kategoriach wszechobecnej słodyczy - niezwykle przyjemne dla nosa nuty drzewne, które na mojej skórze pojawiają się po 20-30 minutach, dodając tym perfumom klasy oraz powagi. To właśnie na tej klasycznej, drzewnej podstawie rozpływa się cała słodycz zawarta w Loukhoum, nie odcinając się od niej, a perfekcyjnie z nią współgrając.
Mimo, że zarówno otwarcie, jak i serce kompozycji zachwyca, to najbardziej magiczna jest dla mnie jej baza – w tym miejscu słodycz jest już bardzo wyciszona, nabiera gładkiego, kremowego charakteru, dzięki czemu nuty drzewne mogą wybić się nieco bardziej, ponadto pojawia się piękne, pudrowe, jasne piżmo, które miękką chmurą otula pozostałe nuty, tworząc niesamowicie intymny, urzekający urodą klimat.
O fantastycznej mocy już wspomniałam, trwałość jest równie imponująca – co najmniej 11 godzin.

marialisa
marialisa

Niemozliwy do udźwignięcia kiler perfumeryjny - taki Pudzianowski wśród zapachów. Gęsto zamieszana zupa - tu i migdał, i róża, morze pudrzastej, pylnej wanilii, piżmo drzewne; - która smakuje niestety jak tzw. "ciepłe lody", które jeśc się dało jedynie w dzieciństwie, człowiek dorosły już tego "przysmaku" nie zdzierży.
Trwałość tego świdrującego ulepu jest powalająca - dwie-trzy doby - i to jeden(!) psik na nadgarstek. Pod koniec czuc juz jedynie drzewno-waniliową bazę, przy czym słowo drzewny jest mocno naciągane - raczej jest płyta mdf z charakterystycznym zapachem kleju:(
Polecam wszystkim zainteresowanym zainwestowanie jedynie w sampla - te 2-3 mililtry starczą Wam na baardzo długo. Aplikować namazem, nie psikając!

Duże rozczarowanie. Liczyłam na zmysłowy, odrobinę gourmandowy puder, a to olejek migdałowy do ciast, ciężki, duszący i mdlący, okraszony dużą ilością wanilii, przysypany obłokiem cukru pudru.

Zapach bez wdzięku - nosząc go czułam się jak po przejedzeniu słodyczami.

Szarada
Szarada

To ci dopiero ciężki kaliber! Zupełnie nie tego się spodziewałam. Na początku jest zmasowany atak aldehydów z pudrem, potem zostaje puder z jakąś tłustawą oleistą nutą. Całość ma posmak dusznego buduaru i przypomina mi bardzo klimat... Boudoir V. Westwood, a jakże. Zapach niesłychanie w moim odbiorze fizjologiczny. Przyznam, że oczekiwałam przytulaśnego słodziaka, a tymczasem czuję się, jakby mi ktoś zanurzył głowę w kadzi z pudrem. Pewnie są osoby, na których Loukhoum się interesująco ułoży, ale zupełnie nie polecam kupowania w ciemno.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Loukhoum, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Loukhoum, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Loukhoum marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Loukhoum marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Eau Poudree Aquolina Gold Sugar Keiko Mecheri Loukhoum Parfum du Soir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Byredo Pulp Guerlain Terracotta Le Parfum Amouage Amouage Lyric Woman Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Tom Ford Atelier d’Orient Plum Japonais L`Occitane en Provence Eau des Baux Montale Chocolate Greedy Carner Barcelona Tardes M. Micallef Gaiac Parfum d`Empire Cuir Ottoman Torrente L`Or de Torrente Serge Lutens Ambre Sultan M. Micallef Patchouli Parfum d`Empire Aziyade Annick Goutal Ambre Fétiche Profumum Roma Battito d`Ali