Marki » I-K » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Johana Keiko Mecheri dla kobiet

Mam: 2 Chcę: 4

ziołowy
Johana Keiko Mecheri dla kobiet Zdjęcia

Johana marki Keiko Mecheri to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Johana został wydany w 2012 roku. Nutami głowy są chryzantema i galbanum; nutami serca są róża, wisteria, irys i ziarno kakaowca; nutami bazy są paczula, kadzidło, drzewo sandałowe i wanilia.

Chryzantema Galbanum

Róża Wisteria Irys Ziarno kakaowca

Paczula Kadzidło Drzewo sandałowe Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Johana by Keiko Mecheri.

De Profundis

Johana Recenzje Perfum

fortissimo1603
fortissimo1603

Niesamowicie spodobała mi się grafika do flakonu. Kolory i stylistyka bardzo moje. Toteż zamówiłam sobie próbkę. Wiadomo, że nie o flakon tu chodzi ale musi pojawić się jakaś iskra aby czymś mnie do do siebie przyciągnąć i nie zawsze są to interesujące nuty :)
Kwiatowe perfumy, które są całkiem inne od tego co zazwyczaj dostajemy. Początkowe testy mnie nie przekonały, ale z czasem zaczęły mi się podobać.
Dla mnie Johana w odbiorze jest jesiennym zapachem za sprawą chryzantem, należących do rodzaju astrowatych, tak jak astry marcinki (co za zaskoczenie), które z kolei są moimi ulubionymi późno-letnio-jesiennymi kwiatami.
Johana w każdej z 3 faz pokazuje inne oblicze.
W otwarciu dominuje nieprzystępna, nieco wysuszona i jakby przywiędnięta chryzantema. Dużo tutaj suchych kwiatów. W sercu ukazuje przyjazną i piękną paczulę, która łączy się z zasuszonymi kwiatami i splata niczym warkocz ze wszystkimi nutami. Paczula jest dokładnie taka sama jak w innej kreacji Keiko Mecheri – Ume. Taka jakby puchata. Jakby stała się miękkim swetrem z długim włosiem. W bazie kwiaty cichną i na skórze pojawia się wanilia lecz również nie dominuję a dołącza do warkocza jesiennych zapachów.
Johana to piękna kobieta o wielkim i miękkim sercu. Melancholijna i wrażliwa. Nie każdy ją polubi, niektórych drażni swoją innością, nieśmiałością, ale ona ma swój świat, do którego wpuszcza tylko tych, którzy na to zasługują. Kiedy wpuści i Ciebie ukarze całe piękno swojej duszy.

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Sophisticated. Głównie wisteria, a więc zapach kwiatowy, bez wątpliwości, ale na pograniczu. Na pograniczu przystępności. Na pograniczu zrozumiałości. Na pograniczu tego co znane i powszechnie lubiane i tego, co zaskakuje, budzi lekką konsternację, wytrąca z rutyny. Nawiązuje do nowoczesnej stylistyki japońskiej (jak choćby w CdG), choć jest o krok bliżej "eleganckiego, choć zwykłego, kwiatowego zapachu dla kobiet".
Doceniam tę próbę stania jedną nogą w niszy, jedną "na półce w łazience".

PS. Jeśli to Yann Vasnier robił Johanę, to podejrzenie powinowactwa do stylistyki CdG jest uzasadnione, bo to Vasnier robił dla nich Rosę i Palisander. I rzeczywiście jego czerwone zapachy dla Keiko czyli Attar de Roses, Damascena, ale przede wszystkim Scarlet mogłyby swobodnie znależć się w ofercie CdG.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Keiko Mecheri Johana, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Keiko Mecheri Johana, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Johana marki Keiko Mecheri. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Johana marki Keiko Mecheri reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Diptyque L'Ombre Dans L'Eau Juliette Has A Gun Lady Vengeance Angel Schlesser Angel Schlesser Oriental Edition II Chanel Allure Juliette Has A Gun Mad Madame Olfactive Studio Autoportrait Robert Piguet Visa 2007 Profumum Roma Acqua di Sale Serge Lutens Five O`Clock Au Gingembre Olivier Durbano Black Tourmaline Juliette Has A Gun Vengeance Extreme D.S. & Durga Pale Grey Mountain, Small Black Lake Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Cologne Noire Robert Piguet Futur Costes Costes Huitieme Art Parfums Aube Pashmina L`Artisan Parfumeur Aedes de Venustas Diptyque L'eau des Hesperides Les Liquides Imaginaires Sancti Les Liquides Imaginaires Fortis