Marki » I-K » kwiatowo - aldehydowe « Grupy

żółtych kwiatów
wiśniowy
kwaśny
Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Filmy
Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia Lagerfeld Femme Karl Lagerfeld dla kobiet Zdjęcia

Lagerfeld Femme marki Karl Lagerfeld to kwiatowo - aldehydowe perfumy dla kobiet. Lagerfeld Femme został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christine Nagel. Nutami głowy są zielona mandarynka, rabarbar i Żywica elemi; nutami serca są lilia i narcyz; nutami bazy są piżmo, wiśnia i cedr.

Zielona mandarynka Rabarbar Żywica elemi

Lilia Narcyz

Piżmo Wiśnia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Lagerfeld Femme by Karl Lagerfeld.

L`Or Rouge

Lagerfeld Femme Recenzje Perfum

malwusia
malwusia

Karl Lagerfeld Femme to przykład tego, jak NIE powinny pachnieć kobiece perfumy.
Przyznaję od razu, że jest to recenzja pisana na podstawie testów na blotterze, gdyż ze skóry musiałam je natychmiast zmyć, miałam bowiem wrażenie, że ta ciecz WYŻRE mi na nadgarstku dziurę.
Jak one pachną?
Zimno, chemicznie, detergentowo, kwaśno i męsko.
Dominuje kwaśny rabarbar, niedojrzały, zielony, aż wykrzywia twarz. Od cmentarnych lilii i narcyza wieje chłodem, a męski cedr wyostrza całą kompozycję, przywołując aromat leśnej kostki toaletowej. Owoce - zielona mandarynka i wiśnia dokwaszają, a jakże, przecież wciąż mało tego kwasu ;) Brrrrrrr
Jakby tego wszystkiego było mało, kreator dorzucił nam żywiczne nuty elemi, przytłaczające i nasilające olfaktoryczną kakofonię.
Butelka zaś to dla mnie zagwozdka. Próbowałam coś znaleźć na temat tego zamysłu, bezskutecznie.

lucky
lucky

3 ml dostałam w prezencie za zakupy online - hojnie, choc zapach juz wycofany i prawie niemozliwy do dostania, a szkoda bo mi sie baardzo spodobał, ma ogromna trwałość i dobra projekcję czuje je intensywnie nawet po 10 godzinach, lubie zapach lilii i narcyza , jedynie elemi mi troszke przeszkadza na początku. gdyby jakimś cudem moglabym przygarnac flakon bylabym zadowolona, ale i bez niego sie obejde mysle ze lepiej przyjze sie liliowemu zapachowi Anji Rubik albo Anais Anais bo tez juz bardziej do nich "dojrzewam", nie zgodze sie z tym ze ten zapach jest okropny to kobiecy kwieciuch bujny i soczyscie swieży.

GoHada
GoHada

Dla mnie zapach jest straszny. Pamiętam, że gdy będąc nastolatką, chciałam sprawić tacie przyjemność i umyłam samochód łącznie ze sprzątnięciem wnętrza. Użyłam wtedy środka nabłyszczającego do deski rozdzielczej (chyba nazywał się Plak), jednak przesadziłam z ilością i przez jakiś czas całe auto w środku śmierdziało tym sztucznym zapachem. Te perfumy przypominają mi właśnie felerne mycie. Są sztuczne, porażają wręcz swoimi nutami zapachowymi, przytłaczają. Na szczęście miałam tylko próbkę, jednak nie użyłam nawet połowy, bo już kropla doprowadziła mnie do nudności.

kaktuska01
kaktuska01

Z tym zapachem mam spory problem. Po pierwsze wcale nie uważam, że jest to zapach dziwny co w tym przypadku mogłoby być nawet sporym atutem. Myślę, że jest bardzo prosty w odbiorze pomimo ciekawych nut. Czuję chemiczny wydźwięk, a cytryna mocno trzyma za ręce pozostałe akordy. Zapach jest zwyczajny, poprawny ale wydaje mi się, że niedopracowany. Uważam, że dobrze sprawdzi się w ciepłe dni, nikogo nie zachwyci, nikogo nie odrzuci.

huragan
huragan

Takiego zapachu można się spodziewać po Lagerfeldzie. Tworzy mocne, zarazem dziwne i wyraziste perfumy. W końcu jest kreatorem mody i takie też było jego podejście do tego zapachu, chciał stworzyć coś, co jest jedyne w swoim rodzaju.

Propozycja jaką nam przedstawia, a mianowicie Lagerfeld Femme, jest sama w sobie dosyć ciekawa. W tym wypadku zastosowane aldehydy świetnie odgrywają swoją rolę, ponieważ wiążą poszczególne nuty całej aromatycznej mieszanki w jedwabistą całość, która wręcz spływa ze skóry, tworząc spójny, ostro wykończony bukiet zapachowy. Można oczywiście wyczuć lekko mydlaną nutę, ale jest ona bardzo przyjemna.

Po pierwszym psiknięciu na mojej skórze czuć aromatyczny cedr, piżmo i żywicę, później wchodzi narcyz i cała reszta, która z czasem się rozmywa, tworząc spójną całość. Akordy są bardzo mocne, możnaby rzec, troszkę męskie, ale w szybkim tempie łagodnieją i stają się kwiatowe z dodatkiem lekkiej nuty słodyczy.

Podsumowując, Karl wykazał się tutaj orginalnością, jak i odwagą, bo skomponował coś, na co nikt inny do tej pory się nie odważył. Zapach na pewno bardzo ciekawy i polecam zapoznanie się z nim każdej kobiecie, której pasją jest perfumiarstwo, która lubi nie tylko posiadać, ale i poznawać różne zapachy.
Fankom perfumów kwiatowo-aldehydowych powinien się spodobać :)

zorra
zorra

Ja się dziwię że pod tym gniotem podpisał się sam Lagerfeld. Ostry, sztuczny, cytrusowy ferment z nutką muchozolu lub czegoś mocno chemicznego. To już proszki do prania pachną przyjemniej. Może ktoś pomyśli że się nie znam. Może i tak jest. Ale to jakiś żart. Pan Lagerfeld pewnie założył się z kimś o grubą forsę że sprzeda każdy banał i na tym zarobi tysiąc razy tyle.
Flakon bardzo nowoczesny, futurystyczny. Zawartość to sztuczność do kwadratu, byle co. Z czymś tak tandetnym nie spotkałam się nawet w Avonie. Po prostu wielkie G.

newrrn
newrrn

Nie mam pojęcia, w którym miejscu są one aldehydowe, w życiu bym nie dopisała do tej kategorii.
W Femme czuć echa lat 90', tę lekko sztuczną, świeżą nutę, znaną chociażby z perfum Calvina Kleina.
Nagel wiedziała jednak, co robi, korzystając z dorobku wyciszonych kompozycji z poprzedniego dziesięciolecia, dodając kwaśne owoce- rabarbar i wiśnię. Wszystko na cielesno-piżmowej, trwałej bazie i z dodatkiem białych kwiatów (czyt. sztucznej lilii). Czy wybitne? Nie powiedziałabym. Już bardziej ciekawe.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Karl Lagerfeld Lagerfeld Femme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Karl Lagerfeld Lagerfeld Femme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Lagerfeld Femme marki Karl Lagerfeld. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Lagerfeld Femme marki Karl Lagerfeld reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Yves Rocher Neonatura Cocoon Rasasi Khaltat Al Oudh L`Artisan Parfumeur Nuit de Tubereuse Anne Klein Anne Klein Lancome Sikkim Parfum Helena Rubinstein Barynia Le Galion Sortilege Bogner Sonia Nina Ricci Nina (1987) Krizia K de Krizia Caron Nocturnes de Caron Cartier Must de Cartier Estée Lauder White Linen Rochas Madame Rochas Van Cleef & Arpels First Hermes Caleche Yves Saint Laurent Nu Agent Provocateur L'Agent Mondi Pursence Geoffrey Beene Geoffrey Beene