Marki » I-K » orientalne « Grupy

Nightflight Joop! dla mężczyzn

Nightflight Joop! dla mężczyzn

Nightflight marki Joop! to orientalne perfumy dla mężczyzn. Nightflight został wydany w 1992 roku. Nutami głowy są ananas, lawenda, nuty zielone, jałowiec, bergamotka i cytryna; nutami serca są migdał, jaśmin, konwalia, róża, brazylijskie drzewo różane i geranium; nutami bazy są drzewo sandałowe, fasolka tonka, ambra i piżmo.

Ananas Lawenda Nuty zielone Jałowiec Bergamotka Cytryna

Migdał Jaśmin Konwalia Róża Brazylijskie drzewo różane Geranium

Drzewo sandałowe Fasolka tonka Ambra Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Nightflight by Joop!.

Jaguar

Nightflight Recenzje Perfum

BlueJeans
BlueJeans

Po raz kolejny przykład kultowego zapachu z początku lat 90. Charakteryzuje sie (jak na Joopa) klasycznym intensywnym otwarciem. Po dluzszej chwili zapach stopniowo przylega do skory i jest mniej intensywny. Moge stwierdzic, ze na ubraniach zapach utrzymuje sie duzo dluzej niz na mojej skorze. Co do samego zapachu jest bardzo specyficzny, aczkolwiek nie duszacy przy odpowiedniej aplikacji (nadmiar szkodzi i w tym przypadku). Wg mnie perfumy te polecalbym zdecydowanie na chlodniejsze pory roku do stylu "business casual".

Arsenicum
Arsenicum

Ni to zjechać, ni to pochwalić. Nudne, jednak jak na swoje czasy, zajeżdżające nowoczesnością. Nightflight, to pachnidło syntetyczne, niestety z tego najgorszego gatunku... Mam wrażenie, że firma Azzaro zainspirowała się, wypuszczając swoje Chrome w 1999 roku. Nie lubię ani tego, ani tego, ale nie mogę o nich napisać niczego złego, bo są nowe, bo coś wniosły - według mnie wniosły sporo złego, ale nie tylko ja na świecie się perfumuje, więc "uznaję" tego typu kompozycje. W każdym razie, uważam te perfumy Joopa za początek końca pięknej, męskiej klasyki. Od tego momentu, zaczęły pojawiać się zapachy proste, przyjemne, tandetne…
Jak pachnie Nightflight? Jak kiepskie fougere - bardzo, bardzo płytko. Kompozycja jest jednowymiarowa, przewidywalna i naprawdę nudna! Myślę, że inspirowali się też trochę Cool Waterem, jednak porównując popularność tych zapachów, łatwo dojść do wniosku, że inspiracja średnio się opłaciła.
Trochę ananasa w chemicznym, mocnym otwarciu. Potem, mydlano-tonkowa baza, w stylu Glacier Athletic.
Na mnie nietrwałe - tylko cztery godziny, przy lichej projekcji (dobra przez pierwszą godzinę). Nie warto, z dwojga złego, wolę Chrome.

Tommy H.
Tommy H.

Strasznie trudny zapaszek do oceny.
Jesli ktos przetrwa pierwszą cytrusowo-"czystą" fazę polubi Jopa. Mocny na początku ordynarny mozna powiedziec wrecz,nie wiem po co i dlaczego..ale w tamtych czasach to czesty zabieg w perfumiarstwie.
Dzieki temu moze jest dlatego trwały..podrzymuje byc moze następne etapy..
Wydaje sie jak by go konstruował jakis inżynier z Brandemburgi.pomyslał a moze dzisiaj jakis wynalazek? najpierw bedzie świerzo,potem kwiatowo,a na koncu mlecznie i metalicznie. Bezkompromisowo. i myk wyszło mu cos dziwnego z polaczenia takich faz zapach jest dosc duszący sam w sobie, ja wypsikałem 125ml jakims cudem. a zapach jest naprawde trwały. pomimo tego nie można powiedzieć ze dla straszych osobników, młodzi tez mogą go polubieć,u mnie najlepiej sprawdzał sie na siłowni, dobrze mu w sportowym ubraniu.
Nazwa sugeruje natomiast jakies nocne eskapady hm chyba po mleko do monopolowego ;)

Kiszonyogor95
Kiszonyogor95

Zapach mocny, zdecydowany, troche już kultowy - choć nie za bardzo znany.
Nightflight'a możnaby na "pierwszy rzut nosa", uznać za pachnidło świeże - po części to prawda, bo Joop daje wrażenie świeżości i czystości ze względu na swój troche "detergentowy" charakter. Z drugiej strony, wcale nie jest to zapach lekki - powiedziałbym wręcz, że są to dosyć ciężkie perfumy aromatyczne, które nijak nie nadają się na temperatury powyżej 20°C (przynajmniej wg mnie).
Otwarcie to bodaj najgorsza faza tej kompozycji. Drażniąca nos woń ananasa połączona z jakąś świeżością proszku do prania, o zdecydowanie syntetycznym wydźwięku, męczy i nie nastraja pozytywnie do dalszej eksploracji olfaktorycznej kreacji Nightflighta.
Po kilku-kilkunastu minutach, sztuczność z otwarcia maleje i w tym momencie zapach staje się bardziej znośny, a nawet interesujący. Nadal czuć ananasa, ale teraz już nie drażni, towarzyszy mu lawenda, jałowiec, jakieś delikatne kwiecie i sporo innych nut, które ciężko mi wychwycić. Całość jest zielona, radosna, bardzo aromatyczna i dosyć złożona.
W bazie Joop delikatnie się wysładza, uspokaja i jest całkiem przyjemnie.
Trwałość bardzo dobra, czuję go po około 8-9h. Projekcja przez pierwsze 1-2h bardzo dosadna (dla mnie za bardzo), potem trochę maleje, ale zapach jest nadal wyczuwalny. Ważne żeby nie przesadzić z aplikacją, bo wtedy traci cały swój urok.
Podsumowując - Nightflight to bardzo solidne, bardzo męskie pachnidło, o dobrych parametrach. Wg mnie jest niestety zbyt narzucający się, jak na zapach który (chyba) ma uchodzić za pozycję świeżą. Mimo wszystko podoba mi się, ale flaszkę sprzedałem, bo przeszkadzała mi syntetyczność i moc tej kompozycji.

pr0pr
pr0pr

Niestety bardzo się zawiodłem.
Na mojej skórze otwarcie pachnie jak jakieś cytrynowe mleczko do czyszczenia, po czym przeradza się w płyn do płukania tkanin.

guma88
guma88

Zapach na pewno nie do końca jasny i "określony" cieżko coś o nim powiedziec,mimo że wylałem prawie całe 125ml..Napewno BARDZO(!) drażni w nos podczas aplikacji i to nie jakos milo, po prostu podrażnia nos,potem gługo i mocno ja czuję delikatnie jałowiec,a przez wiekszosc czasu kiedy jest wyczuwalny gdzies placza sie te nieszczesne migdały z czyms jeszcze... Dopiero na nastepny dzien na ciuchach pachnie,tak,że moze sie podobać..

Prorok
Prorok

Bardzo zacne pachnidlo dla gentlemanow po 30-ce . Bardzo dobra trwalosc i projekcja. Zarowno do garnituru jak i luzniejszego stroju. Zapach , ktorey nie latwo rozgryzc . ni swiezy ni ciezki - na pewno nietuzinkowy . Jedyny Joop ktorego lubie . Zdecydowanie nieoklepany - mozna sie nim wyroznic i zaskoczyc otoczenie . Niewatpliwie unikalna woń - trudno porownac do niego jakikolwiek inny zapach .Bardzo lubie ananas z otwarcia . Bardzo blisko mu do kategorii " masterpiece "

Krzysztof M.
Krzysztof M.

Nie lubię tego zapachu z tego samego powodu, z którego nie lubię Bvlgari BLV Notte.
Przed oczami mam mleko waniliowe z miodem i cytryną. To nie pachnie oczywiście tak samo, ale to kamuflowana cytrusami słodycz.
Znam kilka zapachów o podobnym wydźwięku, nie tak drażliwych, bardziej noszalnych, dlatego nie wymienię żeby nie czynić im szkody.
A w Nightflight wszystkiego po trochu i o wiele za dużo. Jak można latem nosić coś takiego.
Popatrzcie na nuty górne i środkowe. Na mój gust z takiego towarzystwa nic dobrego wyjść nie mogło.
Oczywiście to moja opinia i dwóch znajomych więc chętnie przeczytam pozytywne opinie.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Joop! Nightflight, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Joop! Nightflight, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Nightflight marki Joop!. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Nightflight marki Joop! reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Antaeus Joop! Joop! Homme Gucci Gucci Pour Homme II Yves Saint Laurent Body Kouros Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Versace Dreamer Gucci Gucci pour Homme Moschino Uomo? Dolce&Gabbana D&G Creed Aventus Rochas Rochas Man Lalique Hommage a L'Homme Issey Miyake L'Eau Bleue d'Issey Pour Homme Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Serge Lutens Fille en Aiguilles Davidoff Cool Water Chanel Allure Homme Edition Blanche Kenzo Kenzo pour Homme Guerlain Heritage Eau de Toilette Loewe Loewe 7