Marki » I-K » szyprowo - owocowe « Grupy

Jimmy Choo Jimmy Choo dla kobiet

Jimmy Choo Jimmy Choo dla kobiet Filmy
Jimmy Choo Jimmy Choo dla kobiet Zdjęcia Jimmy Choo Jimmy Choo dla kobiet Zdjęcia Jimmy Choo Jimmy Choo dla kobiet Zdjęcia Jimmy Choo Jimmy Choo dla kobiet Zdjęcia

Jimmy Choo marki Jimmy Choo to szyprowo - owocowe perfumy dla kobiet. Jimmy Choo został wydany w 2011 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Olivier Polge. Nutami głowy są mandarynka, gruszka i nuty zielone; nutą serca jest orchidea; nutami bazy są toffee i paczula.

Mandarynka Gruszka Nuty zielone

Orchidea

Toffee Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jimmy Choo by Jimmy Choo.

Jimmy Choo Exotic
Sex and the City for Her
Seduction Dark Orchid
Stars
The One Desire

Jimmy Choo Recenzje Perfum

Gagatek9
Gagatek9

Normalnie nie gustuję w jadalnych i tak słodkich zapachach, ale dla Jimmiego robię wyjątek. Nie zainteresowałabym się nim w ogóle, ale pewnego razu otrzymałam próbkę do zamówienia z perfumerii internetowej i tak się zaczęło. Próbka wypadła mi z paczki prosto na podłogę w pracy, i rozbiła się uwalniając cały płyn. Całe biuro pachniało karmelizowaną gruszką, nie było osoby która by nie zwróciła uwagi na ten piękny zapach. Od tej pory Jimmy Choo był obiektem moich westchnień ale dopiero teraz po paru miesiącach od tej sytuacji trafił w moje ręce. Jestem nim zachwycona, choć już teraz wiem, że na pewno nie zawsze będę miała na niego dzień. Czasem na pewno będzie dla mnie zbyt męczący (ach ten PMS:)), ale teraz już praktycznie nie wyobrażam sobie bez niego mojego życia :) Będzie wspaniałym otulaczem na jesienno-zimowe dni oraz wieczory, jest bardzo uniwersalny ale jednocześnie też kobiecy i seksowny. Ciekawa jestem jak będą się układały wiosną i latem, bo wyczuwam w nich jakieś herbaciane nuty, być może wcale nie będą za ciężkie na ciepłe miesiące. Bardzo polecam wielbicielkom słodkich zapachów. Ogromny plus za przepiękny flakon :)

china_doll
china_doll

Chyba z Jimmym przechodziłam najburzliwszy związek jeśli chodzi o perfumy... Bo to było tak:zaczęło się od zdziwienia. Po pierwszym teście byłam zdziwiona,że to pachnie tak, a nie inaczej. Po zakupie pierwszej próbki byłam zakochana po uszy, głowę miałam pełną grudniowo-świątecznych skojarzeń i zaczęłam marzyć o flakonie. Jednak gdy kończyłam próbkę moje odczucia były już zgoła inne. Stwierdziłam, że Jimmy jest za słodki, zbyt mdły i przytłaczający. Jednakże potem była następna próbka i miłość być może nie wróciła, ale sympatia na pewno. Znowu myśli o zimie i przedświątecznym pośpiechu. Zużyłam próbkę, zapomniałam....aż do czasu, kiedy to dostałam piękny 100ml flakon od znajomych na urodziny(strzał w ciemno!) i wtedy zrozumiałam,że ten zapach jest mi jednak pisany. Sympatia do zapachu złożyła się na sympatię do znajomych i teraz jest to mój najczęściej używany zapach.

Jimmy rozpoczyna się mandarynką i gruszką, nieco zielono, nieco landrynkowo. Całość jest otoczona przez niewobrażalnie słodkie toffi, które nadaje zapachowi główny ton. Całość w miarę trwania staje się coraz cichsza i bardziej pudrowa,do końca wyczuwamy toffi z lekkim paczulowym tłem.Nic nie przeszkadza, nie przytłacza, a trwa przez cały dzień i zostaje na włosach, które mam ochotę wąchać bez końca.

Jimmy trafił do grupy mojego zapachowego wsparcia. Daje mi siłę do działania, dosładza podczas zimnych, deszczowych dni, przypomina o życzliwych osobach,które wiem, że staną za mną murem gdy zajdzie potrzeba, wywołuje uśmiech na twarzy.

Życie pisze różne historie i czasem to perfumy wybierają nas a nie my perfumy :)

Monolithe
Monolithe

Rozumiem stałe porównanie do Flowerbomb, ale moim zdaniem kończy się ono jedynie na kształcie butelki. Flowerbomb, dla mnie to esencja herbaty earl gray z toną cukru pudru. Jimmy to soczysta trochę niedojrzała gruszka zamoczona w 'fudge'owym'fondue. Zapach jest słodki, mimo to czuję w nim coś świeżego, zdecydowanie pasuje na każdą okazje. Trwałość i projekcja znakomita. Bardzo podoba się otoczeniu. Uwielbiam

Roxi88
Roxi88

Ukochana perełka w mojej kolekcji! I pomyśleć, że rok temu, kiedy je kupiłam drażniły mnie a zwłaszcza intensywny początek. Nie sprzedałam ich tylko dlatego, że mój Mąż szaleje za tymi perfumami. I dobrze, bo w tym roku pokochałam je całym sercem uszczęśliwiając Męża częstszym używaniem.
Otwarcie Jimmy'ego to gruszki. Ale bynajmniej nie świeże! To bardzo dojrzałe i soczyste owoce, które spadły z drzewa i już zaczynają fermentować. Właśnie tak, jest w nich nutka gnijących owoców i ten zapach to coś wspaniałego! Uwielbiam ponownie aplikować Jimmy'ego tylko po to, by znów poczuć lekko gnijące owocki. Później zapach się zmienia, fermentujące gruszki zostają w tle a pierwsze skrzypce gra wspaniały duet toffee i paczuli.

Trwałość przyzwoita, około 6 godzin. Dla mnie idealne na lato, ale chętnie wypróbuję je również w chłodne dni. Nie czuję w nich żadnego podobieństwa do Flowerbomb (które również uwielbiam).

amanda
amanda

Pamiętam gdy pierwszy raz miałam ten zapach może 2,3 lata temu kupiony w ciemno,zawiodłam się.
Spodziewałam się słodyczy toffee na pierwszym planie.Takiej puszystej smakowitej,ale nie za słodkiej.
Toffee otoczonej smakowitą gruszką i mandarynką.
A poczułam królestwo soczystej i słodkiej gruszki.
Zamiast mandarynki raczej cytrus nadający przyjemnej świeżości w tym gruszkowym świecie i jakiś kwiat.
Ciężko go wyodrębnić w tej owocowej słodyczy.
Toffee,którego głównie wypatrywałam ociepla całość.
Zdecydowanie jest to owocowa słodycz niż pochodząca od łakoci.
Mam wrażenie,że wraz z gruszką mamy tu jeszcze jakieś owoce egzotyczne.
Swojego Jimmy pozbyłam się,jednak znów mam zgrabną małą buteleczkę(bardzo lubię ten korek,jest jakiś szalenie wygodny) i lubię używać szczególnie w gorące lato.

Nie miałam go nigdy jesienią czy zimą i być może wtedy będzie w nim więcej miękkich nut z toffee i karmelem.
Trzeba przyznać,nie jest nudnym owocowym zapachem,ma w sobie taką owocową zadziorność podszytą delikatnym karmelem.
Przypuszczam,że dobrze spisze się w jesienne chłody i czymś mnie jeszcze zaskoczy.
Może szczególnie nie zaskakuje i nie wysuwa się przed szereg perfum z owocowymi nutami. Jednak nie jest cienkim kompocikiem produkowanym obecnie bez pamięci,ma w sobie coś.
Do Flowerbomb moim zdaniem ani w jednym procencie nie jest podobny,to zupełnie różne drogi.

Lakebutler
Lakebutler

Taki kolejny klon Flowerbomb, Coco MM itp. Bardzo chciałam go mieć bo przed laty to było to w czym się lubowałam, jednak już go posiadając, zaczęłam odbierać ten zapach jako pospolity i bez charakteru. Jednostajny, w miarę wyczuwalny i podoba się większości, bo taki na czasie. Pachnie słodko, czerwonymi owocami, watą cukrowa i cierpkim sokiem. Całkiem kobiecy i elegancki ale ile można.... Moim zdaniem jest lżejszą i mniej charakterną wersją Flowerbomb. Nie mówię, że jest klonem "kwiatowej bomby" ale to ta sama półka zapachowa...

cudmiódmalina
cudmiódmalina

Jako fanka słodkich zapachów musiałam nabyć i ten :). Odkąd sa ze mną użyłam kilka razy, więcej leżakują w szafie niestety. Nie jest to nie ładny zapach jednak cos mi w nim nie pasuje. Czuję w nim sztuczność i mdli mnie po użyciu. Toffi lubię ale nie w tych perfumach. Nie zmienia to faktu ,że są mocno komplementowane przez otoczenie. Trwałość naprawdę dobra , projekcja również.

Malutka100
Malutka100

Czytając opis nut Jimmy Choo byłam wręcz przekonana, że przypadną mi do gustu. Lubię słodkie zapachy w stylu gourmand, ale tutaj coś mi niestety nie leży. I to bardzo nie leży.

Pierwszy kontakt z tym zapachem jak najbardziej na plus, Jimmy Choo zaczyna się słodkimi owocami. Jest to nawet przyjemny początek, choć moim zdaniem dość wtórny. Łatwo można by ten zapach skojarzyć z innymi perfumami, nie koniecznie z tej półki cenowej ;-)
Niestety po krótkim czasie na mojej skórze rozwija się jakaś nuta, której nie jestem w stanie znieść. Moje pierwsze skojarzenie to apteka i jakieś lekarstwo. Nie wiem czy to orchidea w ten sposób się układa czy inny składnik, w każdym razie robi się nieprzyjemnie.

Nie chcę tak pachnieć. Nie czuję się w tym zapachu ani elegancko, ani seksownie. Jimmy Choo jest po prostu nie dla mnie.

Na plus dobra trwałość i piękny flakonik.

Miss_Kejt
Miss_Kejt

Nie będę pewnie oryginalna, jeśli powiem, że jest to najlepszy spośród jadalnych zapachów, bo w przeciwieństwie do wielu innych, na przykład takiego Angela Thierrego Muglera jest po prostu niekontrowersyjny. Czysta przyjemność noszenia, bez denerwujących nut zapachowych.

Na mnie Jimmy Choo to przede wszystkim toffi i paczula z bardzo lekkim obłokiem gruszki i co dziwne - bo nie ma tego składnika w kompozycji - frezji. Nie wiem czy to kwestia nietypowego połączenia orchidei i mandarynki... ale u mnie pachnie ono, jak frezja.

Generalnie zapach kojarzy mi się z bajką, gdzie budowle są jadalne (jak bajkowe chatki z piernika), tylko tu domki zbudowano z toffi:)

Trwałość rewelacyjna. Na skórze blisko całodzienna. Zapach jest na tyle intensywny, że otoczenie czuje go nawet po 5-6 godzinach... i wcale nie to najbliższe otoczenie.

Na pewno kupię Jimmy'ego na jesień i zimę, bo teraz mam zaledwie 5-mililitrową odlewkę, ale z każdym jej użyciem utwierdzam się w przekonaniu, że jest wart zakupu całej setki.

Aliszu
Aliszu

Super! Jak dla mnie,to kop pozytywnej energii. Połączenie paczula i toffi rewelacja. Są super trwałe i o wielkiej projekcji. Nie widzę żadnego podobieństwa do LVEB i do FB. Owszem, słodki zapach ale dla mnie to słodycz głęboka i bardzo interesująca. Lubię je nosić latem, są bardzo optymistyczne i świeże. Gorąco polecam!

chjena
chjena

Lubię, gdy perfumy wzbudzają emocje, gdy nasuwają skojarzenia z postaciami fikcyjnymi czy historycznymi, z muzyką, literaturą, malarstwem, architekturą... inspiracji jest do wyboru, do koloru. Ale czasem zdarza się, że zapach zawieszony jest w próżni społeczno-kulturowej, nie odnosi się do żadnych kontekstów, co w zasadzie też dobrze, bo przecież niektórzy filozofowie gromko głosili, że kultura ogranicza człowieka (tych nie lubię)!

Jimmy Choo wpasował się w narodziny trendu, który rok później rozwinął LVEB, w związku z czym jest kochany, doceniany i pieszczony jako ten słodziaczek niby mniej mainstreamowy. Ale to błędne wrażenie, bo Choo maintreamowy jest do bólu, a cała jego linearna historia opiera się na akordzie koktajlu z landrynek (tak to jest, jak się wrzuca do jednej butelki ekspansywną gruszkę i arcyklejące toffi), ułożonym na podeptanej tą słodyczą paczuli, która ledwo zipie. Jeśli mam mu coś oddać to faktycznie, jest minimalnie ciekawszy niż jego słynny następca w słodyczy, ale "to wciąż za mało, moje serce, żeby żyć" (z Tobą w zgodzie, o, jednak udało mi się usilnie wpleść tu jakieś odniesienie muzyczne).

Kończę już, bo jestem w jakimś uszczypliwym nastroju. Na szczęście próbka wypsikana, donoszę Jimmy'ego na sobie (na razie projektujący jak diabli), a potem definitywnie nasza znajomość się zakończy.

cirilla
cirilla

Jimmy Choo słynie z pięknych szpilek, które noszą na sobie takie bohaterki jak Serena czy Blair z "Plotkary" (kto zna ten amerykański serial, to wie o co chodzi).

Jednak - czemu by nie zbić kasy na wyprodukowaniu perfum?
Które okażą się niestety takie sobie...

Ja wyczuwam tu nuty zielone, do których dołącza takie nieapetyczne toffi i odrobina paczuli. Paczulę uwielbiam, dodaje ona smaczku perfumom, ale w wypadku Jimmy'ego - uroku nie ma.
Razem z zepsutą gruszką, tworzy się miks który jest trudny do udźwignięcia. Nastawiałam się na typowy gourmand, a dostałam słaby i irytujący szypr?
Uwielbiam słodkie zapachy, szczególnie zimą. Jednak nie dostałam tu ukochanej orchidei, a duszący zapach... Sama nie wiem jak go określić, ale jest ciężki do strawienia.
Coś jak krówki, których zjesz za dużo, a potem masz post przez miesiąc, bo na wspomnienie czegoś słodszego od niesłodzonej herbaty - cię mdli.

Może zostanę zhejtowana, ale niech Jimmy robi te buty, bo perfumy są... no niee... znam lepsze, tańsze, niż ta dusząca bomba.

Sobi
Sobi

Wczoraj robiłam karmelowe szyszki w kuchni i wracjąc później do kuchni poczułam... zapach Jimmego Choo. Zatem słodycz toffi uważam za doskonale odwzorowaną.
Lubię go, paczulę szybko wywiewa, a potem zostaje kwiatowe cieplutkie toffi. Słodycz nie jest mdląca, a taka w sam raz pulsująca orchideą.Trwałość jak za tę cenę genialna. Zapach z gatunku ogoniastych.

Lizbet
Lizbet

Paczulowo-ciągutkowa bomba z kropelką zieleni, by nie zemdlić. I właściwie to wszystko, co można o nim powiedzieć.

Znak czasów, teraz modny, za kilka lat będziemy się zastanawiać, o co nam chodziło. W małych ilościach, gdy zimno lubię, bo tak jest obliczony i przycięty, żeby zadowalał. W dużych ilościach i gdy jest upał zabójczy. I o to tylko jego użytkowniczki proszę: jeden psik, miejcie litość.

Jimmy Choo to trochę taki perfumiarski odpowiednik hamburgera: niezdrowy, ciężki, ale każdy się czasem skusi. Także jestem zgryźliwa wobec tego zapachu, bo mój nos też go polubił, mimo, że to maszynka do zarabiania pieniędzy, żadnej pasji do perfumiartstwa w nim nie ma.

Trwałość cały dzień, na ubraniach wieczność, projekcja w upalne dni - całe centrum handlowe (błagam, jeden psik dziewczyny!).

(Piękne opakowanie i to ono mnie skłoniło do testów - brawo dla autora!)

Ana Collection
Ana Collection

Jeden z moich ulubionych zapachów. Nie cieszy się wcale najlepszymi opiniami, co tylko potwierdza moje zdanie, że poza gustem, liczy sie też to, jak nasza skóra przyjmuje dany zapach.

A moja przyjmuje go zadziwiająca dobrze. Na tyle dobrze, że zapach ten moge zaliczyć do moich ulubionej piątki. I nie wcale dlatego, że to Jimmy Choo (bo może to być nawet Britney Spear czy Jessica Simpson, jeśli sygnują nazwiskiem coś dobrego).

Jest dobrze od początku, od pierwszego psiknięcia i kontaktu ze skórą. Na początku jest słodko, bardzo słodko. To taki stan na granicy zemdlenia ze słodkości, ale jest ci tak dobrze, że jesz dalej i dalej (w moim przypadku aż zobaczę dno w pudełku po czekoladkach). Za słodycz zapewno odpowiada gruszka polana toffi, co daje polewę słodką do granic możliwości. Ale za chwilę słodko nie jest, bo pojawia się moja ulubiona paczula z kwiatami, które trudno bliżej zidentyfikować - internet podpowiada mi, że to orchidea i nie wypada mi się nie zgodzić. Mój nos też wyczuwa przyprawy korzenne, całkiem przyjemne. Wiele osób określa ten zapach jak podobny do Flowerbomb. Otóz absolutnie się nie zgadzam. Dla mnie Flowerbomb to koszmar, nie pamiętam abym kiedyś zareagowała tak na jakiś zapach, żebym natychmiast musiała wziąć kąpiel. Tutaj nic takiego nie występuje. Używam głównie zimą i jesienią, ale w chłodniejsze letnie dni, zwłaszcza wieczory, też mi się zdarza.

Zapachu tego nie określę mianem zapachu nowatorskiego czy o jakieś specjalnej szlachetności. Rewolucji nie zrobiłł. Jednak fakt przyjemności, jaką daję mi zimową porą oraz jego niesamowita trwałośc sprawiają,że należy on do moicj ulubionych. Jeśli Jimmmy Choo robi takie buty jak zapachy, to nie dziwię się sukcesowi. Dodam tylko, że kolejny zapachy Jimmego nie przypadły mi do gustu absolutnie

Sylwia74
Sylwia74

Posiadam od dwóch lat, ciągle ten sam flakon. Kupiłam bo naczytałam się, że podobny do Flowerbomba V & R, którego uwielbiam. Może w początkowej fazie tak ale...to nie ta sama bajka. Też słodki, też trwały ale jakiś taki drapieżny, ostry, nachalny. Flowerbomb ma to coś czego Jimmiemu brakuje. Flakonik uroczy ale jak w końcu zużyję to już więcej nie kupię. Mam już inne na swojej liście must have

katka1986
katka1986

Wspaniałe perfumy, choć bywa, że rozboli od nich głowa... Ich wielki plus to trwałość i słodki, smakowity zapach. Podarowałam je siostrze i również je doceniła. Szkoda, że znikają w tłumie podobnych zapachów, jak Lancome La vie est belle, Armani Si, Dior Miss Dior itd.

evitkaeo
evitkaeo

Bardzo zmysłowy zapach. Piękny, oryginalny, wyrazisty i długotrwały. IDEAŁ.

newrrn
newrrn

Pewnie każdy z Was ma taki zapach, który zna na pamięć. Nie potrzeba Ci psikania na nadgarstek w ramach przypomnienia, żeby dokładnie go opisać. Ja mam tak z Jimmym Choo.

Mam sentyment do perfum sprezentowanych mi przez rodzinę. Ten zapach sama wybrałam sobie od mamy z okazji urodzin, miałam pachnieć seksownie i kusząco. Ach, te nastoletnie gusta...

Nie jest jednak tak źle. Na wstępie mamy soczystą gruszkę w toffi (ciekawe połączenie, nie jest zlepkiem; czuć jednocześnie zarówno jeden, jak i drugi składnik). Paczula w swoim bardziej ludzkim wydaniu, nie tak zatęchła jak w Angelu. Nuty zielone i jakieś cytrusy- kto by pomyślał, że to dzięki nim pokocham ten zapach? Ja przecież nienawidzę nut zielonych i nudnych cytrusów! A jednak.

Dają one nieco przestrzeni temu zapachowi, sprawiają, że nie poddusza i nie męczy, choć projekcję i trwałość ma przyzwoitą. Dodatkowo zauważyłam, że na mojej skórze wytwarzają po ok.2h taką wytrawną cierpkość, która naprawdę mi się podoba. Później do tej cierpkości dochodzi puder, kompletnie nie wiem który składnik za to odpowiada, ale tak właśnie jest.

Nie jest to arcydzieło, ale bez wątpienia ciekawy zapach na co dzień i od święta, na wiosnę i jesień (bardzo fajnie rozwija się w deszczu).

Ogromnym plusem są piękne opakowanie, flakonik i niska cena.
Będę oryginalna, może nierozumiana, ale muszę mu przyznać, że pomimo porównań do innych słodziaków, dla mnie Jimmy Choo> Flowerbomb> LVEB. Zdecydowanie ciekawszy i mniej słodki.

Lady_Daisy
Lady_Daisy

Jimmy Choo to zaraz po aplikacji zapach landrynek, cukierków - coś pomiędzy nimm2 a takimi kolorowymi cukierkami w przezroczystym papierku. Owocowa, mocna słodycz. Jak już się uspokaja to nadchodzi, pewnym krokiem, dumnie wyprostowana paczula. Tutaj następuje załamanie, bo zamiast słynnego ,,toffi", na mojej skórze robi się wytrawniej i wręcz gorzko. Jakby ta cała słodycz się psuła. Podobne wrażenia mam przy Flowerbomb. Dochodzę do wniosku, że paczula ze słodkościami w ogóle nie gra na mojej skórze.
Cóż...końcówka jest w nieprzyjemny sposób apteczna i słaba. Szkoda, wielka szkoda, bo wiele osób zachwala ten zapach,a i trwałość zadowalająca.

agaferka
agaferka

Świetny zapach. Kameleon, bo kompletnie nie mogę się zdecydować czy na nie jest bardziej świeży czy słodki. Zaskakuje i przyciąga.

paninatalia66
paninatalia66

Jimmyego poznałam z wymiany na tym portalu. Ukłon w stronę agusia12321 ;) Zachwyca mnie pięęękną świeżą paczulą,nie taką ziemistą do jakiej przyzwyczajona jestem przez aniołka TM. Dzięki paczuli zapach ma głębie,moc i ogon,doprawiony toffi i gruszką. Mój nowy must have wśród zapachów :) Jest też w mojej opinii dość uniwersalny zarówno na dzień,jak i wieczór,zimę i lato. Wyczuwalny,ale nikogo na pewno nie udusi. Jego urok docenią fanki słodziaków i świeżaków

tablanka88
tablanka88

Słodki, uzależniający, otula jak ciepły koc. Piękny zapach, najbardziej wyczuwam gruszkę i toffee, potem mandarynkę, a w tle nuty zielone i kwiaty. Zapach dla miłośników słodkości, ale nie takich landrynkowych. Bardzo trwały - na chuście czuć go jeszcze przez kilka następnych dni, poprawiacz nastroju.

agusia12321
agusia12321

Słodki,odurzający i niezwykle uwodzicielski zapach, który roztacza wokół siebie woń gruszki, pomarańczy, orchidei i toffi. Jest z lekka prowokacyjny, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Projekcja-duża.
Trwałość-bardzo duża.

siemka2
siemka2

Bardzo go lubię, pachnie pięknie, jest komplementowany. Jest dość mocny, ale przy tym delikatny. Jest w moim typie...Kupiłam go w słynnej perfumerii internetowej. Na spodzie była naklejka. Kiedy potarłam kropelką perfum, napisy na naklejce znikły. Nie wiem teraz czy cieszę się oryginalnymi Jimmy Choo. Możecie sprawdzić na swojej butelce, czy napis się ściera? Nigdy mnie ta perfumeria nie zawiodła. Ale teraz mam wątpliwości. Zapach jest trwały, na skórze czuć go 6-8 godzin. Na ubraniach nawet 2 dni. Lubię go, ale świadomość podróbki trochę mnie wkurza.

Izabela
Izabela

Kwiatowo-owocowy? Tak.
Nic odkrywczego? Tak.
Stworzony dla zysku? Tak.
Z założenia miały się podobać dużej grupie klientów? Tak.
I co z tego???
Dla mnie to zupełnie nie istotne. Perfumy są wspaniałe. Słodkie, ale we wdzięczny sposób, nie przytłaczają, nie są migrenogenne. Czuję się z nich wspaniale.
Nuty toffi i orchidei są skontrastowane z nutami owocowymi gruszki i mandarynki. To właśnie owoce dodają lekkości, świeżości i przestrzenności tym perfumom.
A trwałość? Fantastyczna. W wewnętrznym zgięciu łokcia (Chińczycy nazywają ten punkt punktem radości życia) przetrwały na skórze 14 godzin.
Mają ogon? Tak.
Cieszę się, że kupiłam ich 100ml, bo będę używać ich z ogromną przyjemnością.

lili-ya
lili-ya

Niewiele jest zapachów z kategorii nie-wieczorowych ( ja sama raczej nie dzielę zapachów na dzienne i wieczorowe, ale jak na mój nos te perfumy pasują bardziej na dzień niż na wieczór), które podobają mi się tak bardzo jak Jimmy Choo. Zapach składa się z niewielu nut, na dodatek dobranych tak, że każda jest jakby z innej bajki (czy parafii, jak kto woli), mamy tu nadające lekkośc i świeżość nuty zielone, soczyste, słodko-kwaskowe owoce (gruszki i cytrusy), zwiewną orchideę - samotną w tej kompozycji przedstawicielkę świata kwiatów, przepyszne, słodkie toffi i wilgotną, zielono-ziemistą paczulę. Mimo że składniki sprawiają wrażenie raczej przypadkowo wrzuconych do perfumowego "kotła",eliksir, który z nich powstał jest idealnie wyważony, nie ma tu przesytu w żadną strone, wszystkiego jest akurat tyle, by otrzymać zapach jednocześnie świeży i słodki, radosny i elegancki, lekki, ale i głęboki. Jimmy Choo pięknie się rozwija, zaczyna się radośnie i intensywnie, zielonością i owocami, w tle grzecznie stoi toffi (czy toffi może stać?!). Później jest spokojniej, owoce zaczynają powoli umykać, pojawia się deilkatna orchidea w towarzystwie toffi, z lekkim tylko powiewem soczystej nuty głowy. W ostatniej części przedstawienia na scenę wkracza paczula - wyjątkowo miła dla nosa, zielona, minimalnie tylko piwniczna. Towarzyszy jej toffi, inne nuty już przebrzmiały, ich delikatny opar snuje się tylko nad całą kompozycją. Jimmy będzie mój, to tylko kwestia czasu.

fluoxetine
fluoxetine

Uwiódł i porzucił.
Początek znajomości był przecudny. Otulił mnie delikatną słodyczą przełamaną soczystą gruszką. Och, cóż to były za chwile. W miarę rozwoju, gdy kwaskowatość ustąpiła pod naporem toffi, było już tylko gorzej. Moja skóra pozbawiła go polotu i został już tylko słodziutki batonik, na dłuższą metę nieznośny i duszący - o nieszczęście także dla otoczenia. Nie pomogła podbijająca całość paczula, zbyt słabo wyczuwalna.
Ach Jimmy, gdyby ten początek trwał i trwał, mogłabym być Twoja...

marta2210
marta2210

Zacznę od tego, że zawsze omijałam te perfumy szerokim łukiem. Przetestowałam je raz, odstawiłam na półkę, i zapomniałam. Było to jeszcze na etapie mojej fascynacji świeżakami. Dużo bardziej odpowiadała mi wersja edt.

Jednak od niedawna szukam słodyczy w perfumach. Szukam pralinek, toffi, czekolady, które byłyby przełamane świeżymi nutami. Myślałam że odnalazłam idealny karmel w Pradzie Candy, jednak podświadomie szukałam dalej. I pewnego dnia dostałam próbkę Jimmy'ego Choo edp.
Bardzo mi się spodobał ten zapach, jednak jestem ostatnio rozważna i bardzo długo zastanawiam się nad zakupem perfum. W końcu zdecydowałam się na zakup, i zdecydowanie jest to najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.

Pokochałam ten zapach. Myślę że idealnie nada się na jesień i zimę. Jest cudowny: słodki, seksowny, uzależniający. Uwielbiam ten ogon który się za mną ciągnie gdy noszę te perfumy. Mój facet mówi że gdy wraca z uczelni to wie czy jestem w mieszkaniu bo w windzie czuć moje perfumy.

Wszystkie inne odstawiłam na bok, i używam prawie wyłącznie tych. Wersja edt nie umywa się do tego zapachu.

natajluska
natajluska

Jimmy, skradłeś moje serce, chyba długo go nie oddasz;)
W początkowej fazie zapachu króluje kwaśna gruszka razem z przebijającym się lekko słodkim toffi. W miarę upływu czasu jednak kwaśności jest coraz mniej, a zaczyna dominować toffi razem z piękną, suchą paczulką.
Nie miałam jeszcze tak uzależniającego zapachu... jest piękny, kobiecy, nie jest męczący, a wręcz energetyzujący, ma swój charakter i siłę. Gdy noszę Jimmego, dosłownie nie mogę wyjść z podziwu jak pięknie pachnę. Co chwila przykładam nadgarstek do nosa.
Nic dodać, nic ująć. Jimmy jest świetny. Pozytywnie naładowuje, ma M-O-C i dłuuugi ogon!
Szukałam perfum, które nadawałyby się na każdą okazję, każdą porę dnia i roku. Mające co najmniej przyzwoitą trwałość i projekcję.:) Odnalazłam to wszystko w Jimmy Choo. I dodatkowo ma fajną cenę.

To jest mój stuprocentowy mój ci on!:)

tekturowa
tekturowa

Mój obecny faworyt ;)

Bardzo udana kompozycja. Jest slodko-kwaśno, nie mdli, nie dusi, nie nudzi. Perfumy idealne na dzień i na noc zarowno w cieplejsze jak i chlodniejsze dni.

Zapach jest bardzo trwaly, na mnie jest to ok. 5-7 godzin. Wyczuwalny dla otoczenia.

Mam wybredny nos, ciezko mi dogodzic i wierna tez raczej nie jestem - jednak dla Jimmiego zrobilam wyjątek to juz 3 flakonik i nadal go b. lubie, no żeby nie powiedzieć coś wiecej...

Póki co nasz romans trwa ...

Polecam kobietom, ktore lubią czuć sie docenione, ten zapach tylko nas w tym utwierdzi ;)

perfumeholic88
perfumeholic88

Zgodze sie z Toba ewiszonku, ze ten zapach robi wrazenie, ale nie przyprawia o palpitacje. Ja nie wyczuwam praktycznie w ogole gruszki tylko od czasu spryskania duuuuzo wanilii i karmelu w polaczeniu ze swieza paczula. Zapach wydaje mi sie taki jadalny, slodki i puszysty niczym waniliowo-karmelowy mus. Nie jest to zaden ulep. Widze go w polaczeniu z cieplym stylowym swetrem, moze nawet i golfem. Na mnie nie rozwija sie za bardzo, ale i tez nie mam o to pretensji, bo ta waniliowo-karmelowo-paczulowa nuta bardzo mi sie podoba, Mad-Lainey ma racje, ze jest to zapach seksowny!
Jestem w posiadaniu 60ml EDP

ewiszonek73
ewiszonek73

Robi wrażenie - taak... Może nie powala na kolana i nie przyprawia o palpitacje, ale jednak robi dobre wrażenie.
Otwarcie to gruszka, taka soczysta, słodka i ociekająca nektarem... smakowita...
Gdzieś za nią leciutko przebija się równie słodki karmel i piękna lekko pudrowa orchidea.
Wyczuwam też lekko ziemistą nutkę, taką przyjemną, głęboką - to zasługa paczuli, tak myślę :)

Jest to na pewno elegancki zapach, nieekspansywny, raczej trzymający się blisko, pieszczący zmysły kobiety noszącej go. Taki trochę starego typu. Kojarzy mi się z zapachami Guerlain - posiada taką magię, tajemniczość...
Nie jest typowym słodziuchem, ulepkiem po którym można dostać mdłości :)

Mam próbkę, ale chyba skuszę się na coś większego...

Mad-Lainey
Mad-Lainey

Przepraszam jesli moja recenzje czytaja pruderyjne Panie, ale zapach Jimmy Choo jest dla mnie najwieksza rozkosza z jaka moj nos mial do czynienia od bardzo dawna, dlatego tez tytul odzwierciedla jak przyjemne jest dla mnie doznanie spryskania nasady wlosow i nadgarstkow tym zapachem.
Zwykle trzymam sie z dala od zapachow celebrity lub poczatkujacych projektanotw, ale jesli w gre wchodzi zapach stworzony przez jednego z najbardziej znanaych perfumistow, Pana Polge'a - to wiem ze moge, a nawet powinnam sprobowac w ciemno.
Jimmy Choo jest na pograniczu zapachu szyprowo owocowego a jadalnego.
Jest w nim swieza paczula (nie lubie ziemistej), orchidea, toffi, odrobina nektaru gruszkowego... calosc jest kobieca, gleboka i nieslychanie seksowna.
Trwalosc i ogon nie do pobicia.
Tak, moje Kochane, z kazdym uzyciem moj nos przezywa zapachowe uniesienie.... zapachowy orgazm..

Zakupowe okazje

57.99 USD
Jimmy Choo by Jimmy Choo Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Jimmy Choo by Jimmy Choo Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
62.00 USD
Jimmy Choo Eau de Parfum 1.3 oz.
Jimmy Choo Eau de Parfum 1.3 oz.
Gift Set 2oz
64.00 USD
Jimmy Choo Jimmy Choo Coffret Eau De Parfum Spray 60ml 2oz Body Lotion 100ml 3.3oz 2pcs
71.00 USD
Jimmy Choo Eau de Parfum, 3.3 oz
Jimmy Choo Eau de Parfum, 3.3 oz
Gift Set 3.3oz
115.00 USD
Jimmy Choo Jimmy Choo Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz Body Lotion 100ml 3.3oz Shower Gel 100ml 3.3oz Pouch 3pcs Pouch
Gift Set 3.4oz
137.00 USD
Jimmy Choo Jimmy Choo Coffret EDP Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 100ml 3.3oz Shower Gel 100ml 3.3oz EDP Roll On 10ml 0.33oz 4pcs
Gift Set 3.3oz
152.00 USD
Jimmy Choo Jimmy Choo Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz Glittering Body Cream 150ml 5oz Eau De Parfum Roll On 10ml 0.33oz 3pcs
Eau De Parfum 0.33oz
JIMMY CHOO JIMMY CHOO 2 oz Eau de Parfum Spray
JIMMY CHOO JIMMY CHOO 2 oz Eau de Parfum Spray
JIMMY CHOO JIMMY CHOO 3.3 oz Eau de Parfum Spray
JIMMY CHOO JIMMY CHOO 3.3 oz Eau de Parfum Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jimmy Choo Jimmy Choo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jimmy Choo Jimmy Choo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jimmy Choo marki Jimmy Choo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jimmy Choo marki Jimmy Choo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Viktor&Rolf Flowerbomb Lancome La Vie Est Belle Giorgio Armani Si Calvin Klein Euphoria Christian Dior Miss Dior (new) Chanel Coco Mademoiselle Salvatore Ferragamo Signorina Yves Saint Laurent Manifesto Kenzo Kenzo Amour Bottega Veneta Bottega Veneta Thierry Mugler Alien Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Calvin Klein CK IN2U for Her Lancome Hypnose Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dior Addict Shiseido Zen Lacoste Lacoste Pour Femme Thierry Mugler Alien Essence Absolue Yves Saint Laurent Elle