Marki » I-K » szyprowo - kwiatowe « Grupy

Jil Sander Bath and Beauty Jil Sander dla kobiet

Jil Sander Bath and Beauty Jil Sander dla kobiet

aldehydowy

Jil Sander Bath and Beauty marki Jil Sander to szyprowo - kwiatowe perfumy dla kobiet. Jil Sander Bath and Beauty został wydany w 1981 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Artarit. Nutami głowy są aldehydy, bergamotka, cytryna, nuty owocowe i fiołek; nutami serca są jaśmin, orchidea, goździk (roślina), irys, róża, ylang-ylang, kolendra i miód; nutami bazy są ambra, benzoes, kadzidło, cedr, drzewo sandałowe i piżmo.

Aldehydy Bergamotka Cytryna Nuty owocowe Fiołek

Jaśmin Orchidea Goździk (roślina) Irys Róża Ylang-ylang Kolendra Miód

Ambra Benzoes Kadzidło Cedr Drzewo sandałowe Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jil Sander Bath and Beauty by Jil Sander.

Jil Sander Bath and Beauty Recenzje Perfum

Argentum
Argentum

Kąpiel? Zdecydowanie!
Piękno? Trzeba je odkryć...
Po spotkaniu z Blue Charlie, postanowiłem odizolować się od "piżmuchów" na długi czas. Okres rekonwalescencji minął, zabieram się za kolejny, piżmowy zapach w stylu retro.
O ile piżmo marki Revlon sprawiało, że w mojej głowie zaczynały grać pieśni "Ostatni dzwon" i "Anielski orszak", o tyle piżmo od Jil Sander nie jest tak sugestywne. Jest przyjemne, ciekawe, ale i trudne. Podchodziłem do Bath and Beauty wiele razy, niełatwo odkryć piękno tego zapachu, oj niełatwo... Na początku kojarzą się z moherowym beretem, ale im dłużej oswajamy się z kompozycją, tym mniej negatywnych skojarzeń. Po dokładnej analizie i zaprzyjaźnieniu się z Bath and Beauty, wyzbędziemy się wszelkich negatywnych uczuć do tej kompozycji.
Odrobina odwagi i odpowiedni strój zagwarantują dobre samopoczucie w tym zapachu. Wbrew pozorom nie wieje rocznikiem 59 w dokumentach, ale przy nieumiejętnej aplikacji może sterroryzować otoczenie i dodać 20 lat.
Nie jestem w stanie rozebrać kompozycji na składniki, jest bardzo złożona, a mój nos do platynowych nie należy.:)
Zapach opiera się na piżmie - to cokół, na którym stoi cały pomnik. Wszystkie składniki sprawiają, że piżmo nie jest agresywne. To piżmo mydlano-kwiatowe, z dymiącym kadzidłem. Nie wiem, czy komuś zdarzyło się palić kostkę mydła, ośmielę się porównać Bath and Beauty do mydlanych oparów. W dużym stężeniu takie opary cuchną, ale gdy nie wciągamy ich pełną piersią, to okazuje się, że brzydkie nie są. Kadzidło nadaje tym perfumom pewnej iskry, która sprawia, że zapach żyje na skórze. Bath and Beauty zmieniają się bardzo dynamicznie, idąc w kierunku mydlanego serca, aż do bardzo interesującej, kremowej bazy. Baza została pozbawiona wszelkich postrzępień, których nie brakowało w górnych i środkowych nutach. Składa się ona z lekkiego piżma, które spoczywa na kremowym drewnie sandałowym i benzoesie.
Kompozycja bardzo przewrotna - od zaborczego otwarcia, przez drapieżne serce, po aksamitną kremową bazę. Świetne perfumy, nie można ich odesłać z kwitkiem po kilku testach, trzeba je sobie "przyswoić".
Doskonała trwałość - 8 godzin. Zapach jest ekspansywny niczym wojska Czyngis-Chana, więc nie warto przesadzać z aplikacją.

gingerjane
gingerjane

Jil Sander przyzwyczaiła mnie do ciepłych, ciężkich zapachów, więc z "Bath and Beauty" miałam z górki...

Piżmo, piżmo, piżmo, a później trochę dodatków i piżmo - tak w telegraficznym skrócie można opisać ten zapach. Wszystko skomponowane jak w najlepszej symfonii, nic nie zgrzyta, wszystko zharmonizowane i perfekcyjnie odmierzone. Kadzidło w tym zapachu pełni rolę dobrej duszy, podbija tempo nie psując zapachu. Na mnie wychodzi fiołkiem i irysem, w ogóle nie przejawiając chęci pokazania owoców. Ciężkie, lecz noszalne, na pewno do wypróbowania przed zakupem. Kunsztowne i z klasą, dla pewnej siebie kobiety jako dodatkowy "podbijacz". Tak zwany piękny oldskul.

A że ten zapach totalnie nie mój to już zupełnie inna bajka...

Jil Sander Bath and Beauty by Jil Sander 2.50 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jil Sander Jil Sander Bath and Beauty, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jil Sander Jil Sander Bath and Beauty, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jil Sander Bath and Beauty marki Jil Sander. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jil Sander Bath and Beauty marki Jil Sander reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy szyprowo - kwiatowe
Hermes 24 Faubourg La Perla J'Aime Givenchy Ange ou Demon Tendre Lancetti Etre Special Edition II Marks and Spencer Per Una Cacharel Noa Dream Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Pierre Cardin Choc de Cardin Leslie Blogdett Perfume Diaries Santa Barbara Lancaster Lancaster Eau de Concentree Etienne Aigner Explosive Avon Emprise