Marki » I-K » kwiatowe « Grupy

Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet

Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet

Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy
Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Ma Dame Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia

Ma Dame marki Jean Paul Gaultier to kwiatowe perfumy dla kobiet. Ma Dame został wydany w 2008 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Nutę głowy stanowi pomarańcza; nutami serca są róża i grenadyna; nutami bazy są piżmo i cedr virginia.

Pomarańcza

Róża Grenadyna

Piżmo Cedr Virginia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Ma Dame by Jean Paul Gaultier.

Wild Bluebell
Angel Schlesser Essential

Ma Dame Recenzje Perfum

chjena
chjena

Spodziewałam się, że zawieje lekko plastikiem na początku, w końcu zawartość grenadyny zapowiada takiego rozwodnionego drinka, ale żeby aż tak? Sztuczność mnie całkowicie obezwładniła i sprawiła, że nie chciałam poznawać Ma Dame dłużej, mimo, że nie stronię od wesołych i kolorowych napojów alkoholowych z palemkami czy w innych śmiesznych kieliszkach, to pachnieć czymś takim nie potrafię. Nie i już.

Owszem, ujawnia się tutaj obok tej nieszczęsnej grenadyny i dość konkretna róża, i musuje w nutach głowy pomarańcza, ale efekt w dalszym ciągu jest co najmniej nieznośny. Podejrzewam, że na niektórych może układać się przyjemnie, a z pewnością oryginalnie i ciekawie, ale mnie jednak kojarzy się z jakąś tanią słodyczą z początku transformacji ustrojowej, zadowalaniem się byle czym, rozmazanym makijażem nad jednym drinkiem za dużo późno w noc, kiedy już zaczynamy pleść głupoty i najwyższa pora kończyć, wstydu szczędzić i pójść do domu.

Nuty quasi-alkoholowe ewidentnie mi nie leżą, bo to kolejne drinkopodobne perfumy, nad którymi się pastwię. Chyba pora sobie zakodować, że tego typu zapachów należy unikać i basta.

Lakebutler
Lakebutler

Puder,puder, plastik.
Myślę, że gdy się pojawił, a nawet i dziś można by go uznać za zapach z grupy niszowych.
Bardzo chciałam go mieć, podobał mi się i uważałam, że jest bardzo oryginalny, a to chyba cenie najbardziej gdy nabywam zapach.
Niestety, nie wiem czy tylko na mnie ale zapach po krótkim czasie ujawniał taką nutę, która pachnie jak-mokra szmata, dosłownie-mokra, już użyta szmata...
Do tego byłam w ciąży i zapach zmęczył mnie przeokrutnie, zupełnie mi się odwidział.
Przyznam, że butelka mocno obrazuje zapach. Jest taki pomarańczowo-tropikalnie pudrowy, z domieszką plastiku, nowoczesny, kojarzy mi się z awangardową sztuką współczesną.
Nie jest to moim zdaniem zapach kobiecy, wieczorowy,elegancki czy sportowy, raczej taka ciekawostka zapachowa, bardzo oryginalna.

Amelia32
Amelia32

Kolejny zapach,który jest moim absolutnym faworytem na ciepłe miesiące.Właściwie mogłabym powiedziec,że to mój signature scent na sezon wiosna-lato.Pierwszy flakon 100ml dostałam jako prezent od przyjaciółki,który przywiozła mi go z Francuskiej Riviery.Pomyślałam sobie,cóż to za słodko-kwaśne dziwadło ale wystarczyło jedno użycie globalne,żebym totalnie przepadła.Pamiętam,że nosząc go po raz pierwszy na sobie,byłam ubrana w czerwoną marynarkę,biały t-shirt z napisem I love Paris,czarne rurki i szpilki a do tego torebka w stylu klasycznej Chanelki na łańcuszku.I właśnie tak do dziś,ten zapach obrazuje dla mnie swój styl i charakter.Jest na wskroś nowoczesny,jakby futurystyczny a zarazem to buntownik na scenie oklepanych owocowych słodziaków.Prosty skład dał piorunujacy efekt.Każdy z komponentów można wyraznie wyczuć i rozłozyć na czynniki pierwsze,przy czym jednocześnie mieć nieodparte uczucie że ta "orenżanda"to geniusz !Ma Dame jest dosłownie jak łyk orenżady-musująca,gazowana z mnóstwem bąbelków,lekko kwaskowata.Róża zapodana niczym słodki sorbet lodowy w polewie z soku z grenadyny a wszystko jaby wstrząśnięte w szejkerze z pokruszonym lodem i dużą ilością świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy.Soczysta Bomba,która ma moc ożeźwienia. Mam wrażenie,że Ma Dame to "najpyszniejsza" woda toaletowa wśród wszystkich dostępnych na rynku.To taka rebeliantka,opierająca się wszystkim założeniom owocowych przyjemniaków.Trwałość rewelacyjna.Niby woda toaletowa a trzyma się cały dzień.Z czasem nabiera tylko bardziej romantycznego charakteru i się lekko wysładza.Niespotykana kompozycja co ma pazur i moc.Wysoce komplementogenna!Co najważniejsze,zupełnie nierozpoznawalna na ulicy i w otoczeniu.Nie liczę już swoich flakonów.Zawsze odkupuję 100ml.Flakonik choć nie ma korka,to i tak jest bardzo stylowy z wytłoczonym korpusem kobiety jak z Classique Jean Paul Gaultier.I choć z klasykiem nie ma nic wspólnego w kwestii zapachu,to myślę że świetnie oddaje ducha całej marki.Ja jestem bezgranicznie zafascynowana od kilku lat.Żaden zapach nie poprawia mi aż tak nastroju ;)

perfumeholic88
perfumeholic88

Dla mnie właśnie ten zapach to taki dziwak. Niespotykany, ale przez to zwracający uwagę. Powiedziałabym, że ta sztuczność, którą w nim wyczuwam idealnie tu pasuje i nie odpycha. Czuję tu różę z grenadyną i pomarańczę, ale wszystko jest takie landrynkowo-plastikowe tyle tylko, że w dobrym tego słowa znaczeniu. Zapach jest szalony i sympatyczny jednocześnie. Warto poznać

nestlee
nestlee

Zapach jedyny w swoim rodzaju, ktos powiedziałby "dziwny", a dla mnie niecodzienny. Bardzo dobrze utrzymuje się na ciele, ja wyczuwam w nim zapachy drinków z drogich alkoholi i sałatki z dojrzałych owoców. Mozna lubic, badz nie znosic, na pewno nie da się przejsc obojętnie.

KasiaS
KasiaS

Chciałoby się powiedzieć "Mechaniczna Pomarańcza" meets "Zazie w metrze". Mam nadzieję,że jest tu jeszcze jakiś wielbiciel Zazie,który pamięta,że grenadyna lała się tam gęsto (i,offtopikując,że już na pierwszej stronie bohaterem staje się woda toaletowa "Fiora"). Jest tu i lolitowatość gumy do żucia, i zadziorność i to typowo francuskie umiłowanie futuryzmu(owoce,czyli tona granatu i dwie tony pomarańczy, tu nie są soczyste,ale fluorescencyjne,cyfrowe) i mały zgrzyt(myslę,że to,co drażni,to zestawienie piżmo-cedr-sztuczne owoce,faktycznie jak to powiedział Gombrowicz coś tam panie psi się gryzą!) Po początkowej fazie gumy mamby i kolejnej-milusińskiego piżma(które jakoś przypomina mi Musk Etro),wychodzi jakas gorzka,stająca okoniem,nieokreślona nuta.
Ale,niezależnie od wszelkich dziwności,ten zapach to sama radość i energia. Jest też niewiarygodnie dziewczęcy,w stylu prześlicznej i przerozwydrzonej córki superbogatego,francuskiego tatusia-to taka futurystyczna,pokazująca język Miss Dior Chérie. Projekcja,jak wynika z mojego i znajomych doswiadczenia,jest olbrzymia,więc ostrożnie- łatwo go przedawkować i drażnić otoczenie.
Teraz mam już tylko dezodorant i bardzo polecam-moc wielka,a i psi się nie gryzą,jest po prostu owocowo,mięciutko i czysto.

mala9mi
mala9mi

Powinno być ładnie.A nie jest.

Zapach idealnie pasuje do swojej butelki.Jesto słodkawo-różowawy, lekko transparentny.Syntetyczny.Faktycznie ma w sobie coś z bezalkoholowego drinka rozwodnionego już od roztopionego lodu.Czuć trochę róży i pomarańczy ale nic nie wybija się na pierwszy plan.Zapach jest spójny, trudno w nim wyodrębnić poszczególne nuty.
Ładny, przyjemny ale niebanalny, myslę, że wart wypróbowania.
Tylko, że Ma Dame mnie drażni niesamowicie.Nie wiem dlaczego i nie wiem czym.Za każdym razem gdy go testuję odczuwam pewne zmieszanie.Bo z jednej strony jest fajnie ale z drugiej coś mnie w nim odrzuca.
Ale nie napiszę, że jest brzydki.Bo nie jest.Niemniej na pewno nie jest dla mnie.Nie dogadujemy się.

Trwałość przeciętna ok 4 godzin.Zapach delikatny ale wyczuwalny.

Izabela
Izabela

Kolejne dzieło Francisa Kurkdjiana. I charakterystyczny dla niego minimalizm składników. To naprawdę mistrzostwo, każda nuta jest tu dokładnie po to, żeby oddać piękno całej kompozycji. Nie ma tu nut niepotrzebnych, przysłaniających inne.
Zapach piękny, inny niż wszystkie z kwaskowatą grenadyną oraz podkreślającym całość piżmem i cedrem w bazie. Piękny, uzależniający, intrygujący i zmysłowy.
Ma swój pazur, swoją tajemnicę, jest jak flakon - biały, czysty oraz wściekle różowo fluorescencyjny. Nie pozwala przejść obojętnie.
Trwałość i projekcja doskonała. Brawo dla mistrza Kurkdjiana. Te perfumy to kolejny jego popis.

blueberry
blueberry

Wyjątkowo radosny, optymistyczny, młody duchem zapach - od razu przypadł mi do gustu swoim żywiołowym, prawie musującym, otwarciem. Daje uczucie lekkości i orzeźwienia, a jego dziewczęca figlarność jest po prostu urocza, co nie znaczy, że jest to zapach dla małych dziewczynek. Uniwersalny pod względem okazji i pory roku (mimo wszystko najlepiej się sprawdzi wiosną i latem), dlatego może być dobrym kandydatem na sygnaturę zapachową dla wielbicielek powietrznych, delikatnych, kwiatowych kompozycji.

Faktycznie, trudno wyłonić poszczególne nuty, chociaż mam pewne podejrzenie - w składzie oficjalnie nie ma jaśminu, ale ja dałabym się pokroić na kawałeczki, że jakaś odrobinka gdzieś tam się czai - wyczuwam bowiem niewielkie podobieństwo do Alien EDT, a przynajmniej na mojej skórze przez chwilę tak się zachowuje, co nawet mnie cieszy (jaśmin i wszelkie skojarzenia z nim związane zawsze mile u mnie widziane).

Ma Dame to dla mnie w pewnym sensie także zapachowy odpowiednik pełnego witamin i minerałów napoju izotonicznego, dający zastrzyk energii, kiedy tylko tego potrzeba.
Życzyłabym sobie jedynie lepszej trwałości - 4h na mojej skórze to dość krótko, choć słyszałam, że na niektórych trwa i trwa w nieskończoność. Ogólnie jednak ten niedostatek rekompensuje uroda samego zapachu oraz bardzo przyjemna projekcja.

vertigo
vertigo

Uwielbiam Ma Dame!

Śliczna transparentno-różowa buteleczka kryje podobnie przezroczysto-fluorescencyjną wodę toaletową.
Ma Dame przypomina słodko-świeży bezalkoholowy koktajl albo gumę do żucia. Zapach jest wodno-syntetyczny, nie zmienia się w czasie, nie potrafię rozdzielić ani zidentyfikować nut.
Nie jest to kompozycja powalająca na kolana złożonością i głębią, wręcz przeciwnie: jest tak przyjemna, miła, sympatyczna i lekka w noszeniu i odbiorze, że trudno jej nie lubić! Nie spotkałam jeszcze osoby, która powiedziałaby, że te perfumy pachną źle.
Nie dajcie się jednak zwieść: to nie jest słodki, mdły, różowy zapach dla lalki Barbie.
W tej prostocie, bąbelkach powietrza i lekkiej sztuczności czuć ideę geniusza.

Swobodny (ale nie sportowy, w końcu to 'Ma Dame'!) ultranowoczesny, miejski zapach dzienny dla dziewczyn i kobiet młodych duchem w każdym wieku.

Projekcja: na odległość ramienia, trwałość: około 5 godzin.

Podobny koncept (ale nie zapach) to Lady Rebel od Mango.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jean Paul Gaultier Ma Dame, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jean Paul Gaultier Ma Dame, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Ma Dame marki Jean Paul Gaultier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Ma Dame marki Jean Paul Gaultier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Estée Lauder Sensuous Noir Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Amour Givenchy Organza Cartier La Panthere Givenchy Amarige Chanel Allure eau de parfum Lalique Satine Lalique Lalique Le Parfum Cacharel LouLou Yves Saint Laurent Opium Chanel Coco Eau de Parfum Cartier Baiser Vole Montblanc Présence d'une femme Guerlain La Petite Robe Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Givenchy Ange ou Demon Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Christian Dior Dune