Marki » I-K » orientalno - fougere « Grupy

Le Male Terrible Jean Paul Gaultier dla mężczyzn

Le Male Terrible Jean Paul Gaultier dla mężczyzn

Le Male Terrible Jean Paul Gaultier dla mężczyzn Zdjęcia

Le Male Terrible marki Jean Paul Gaultier to orientalno - fougere perfumy dla mężczyzn. Le Male Terrible został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Aurelien Guichard. Nutami głowy są grejpfrut i różowy pieprz; nutami serca są lawenda i wetyweria; nutami bazy są ambra i wanilia.

Grejpfrut Różowy pieprz

Lawenda Wetyweria

Ambra Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Le Male Terrible by Jean Paul Gaultier.

Le Male
Man in Style

Le Male Terrible Recenzje Perfum

Kokos ;)
Kokos ;)

Korzystając z chwilowej dyspozycji mojego nosa, który od 2 miesięcy nie działa, zaintrygowany w perfumerii ładnie prezentującym się błękitnym połyskującym flakonie, sprawdziłem tego oto zawodnika na mojej skórze.

Niewątpliwie mamy do czynienia z bratnią kompozycją Le Male. Otwarcie niestety jest w moim przypadku taki ni w 5 ni w 10. Przesłodzona przypalona tonka o gumowatym wydźwięku. Jednak im dalej w las tym jest lepiej. Powoli zaczyna ukazywać się w nutach serca owocowo-kwieciste tło. Lawenda nieśmiało dociera do moich nozdrzy zaś, wanilia i tonka zyskują przyjemniejszą bardziej harmonijną odsłonę. Na tym etapie, mogę stwierdzić - podoba mi się. Po 3-4 godzinach, następuje małe wow, ponieważ ukazuje się baza, która pachnie na prawdę "zajebiaszczo" :) Paczula, o nieco ziemistym posmaku podobnym do tego od zapachów z domu Montale , wraz z lawendą i otulająca wanilią. Szkoda że są to jeż bardzo przyskórne klimaty, których otoczenie nie wyczuję od nas, no chyba że w intymnych sytuacjach. Co by nie powiedzieć to dobra, nieco lżejsza wariacja klasyka. Dobry na niezbyt ciepłą wiosnę lub jesień, zimą może być zbyt mało wyrazisty. Uniwersalny do każdego stroju, prosty nie przekombinowany - tak można tworzyć zapachy. Właściwie polecam dla każdego - dlaczego by nie. Jaj mi nie urwał, ale czuć że to po prostu dobry zapach :)

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Skusił mnie ceną i otwarciem które jest ziołowe, pieprzne i naprawdę przyjemne. Zupełnie inne niż w oryginalnym Le Male. Po pół godzinie zaczyna się jednak powrót do przeszłości i zapach ewidentnie się wysładza i mamy już właściwie do czynienia z pierwowzorem. Pojawia się więc ta drażniąca mnie nuta przecukrowanej i przypalonej wanilii która niestety męczy. Na całe szczęście zapach nie ma takiej mocy jak oryginał a słodycz wanilii przełamuje jakiś gorzki cytrus- da się więc wytrzymać.
Trwałość do kilku godzin. Projekcja raczej przy skórze.

blueberry
blueberry

Le Male Terrible jest Terr.... (Roq potwierdzi:- ible, ja natomiast powiem: - ific - i to w tym dobrym znaczeniu! :D )
O ile z trudem znoszę mydłkowaty, jednostajny, nudnawy pierwowzór (choć doceniam go pod względem kompozycyjnym), to wersja Terrible nareszcie sprawia mi olfaktoryczną przyjemność.
Zmienił się chłopak - zmierzwił trochę czuprynę, zawiesił u szyi tępą żyletę, poszarpał koszulkę i strzela łobuzerską minę, próbując ukryć jakoś fakt, że w głębi duszy jest... wciąż słodkim dzieciakiem, mającym w dodatku łagodną, iście kobiecą naturę. Pierwiastek żeński jest tu dla mnie na tyle ewidentny, że nie mam oporów spryskać się LMT, który szczęśliwie "dogaduje" się z moją skórą, ale przyjemnie i charakternie układa się także na mężu.
Grejpfrutowo-pieprzne otwarcie wprowadza lekką konsternację, ale tylko z pozoru zapowiada kakofonię i brak ładu i składu - minutka jazgotu i zgrzytu w intro jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a często zapowiada naprawdę dobrą piosenkę. I tak też jest tutaj: wszystko dość szybko ładnie się układa; syntetyczna, niemal plastikowa, waniliowa otulina, typowa dla wielu zapachów J-P.G., triumfuje aż do zgaśnięcia zapachu na skórze po upływie dobrych 7 godzin od aplikacji, a w tle wciąż wybrzmiewa odrobina różowego pieprzu. Projekcja dużo słabsza niż wersji oryginalnej i chwała jej za to! Nie jest przez to inwazyjny i nie snuje się nieznośnie za właścicielem - naprawdę nie trzeba zaznaczać terenu swoim zapachem, choć to takie samcze i oryginalnemu Le Male, zgodnie z nazwą, udaje się to doskonale.
LMT będzie dobry na chłodniejsze, ponure dni i raczej na nieformalne/weekendowe okazje. Z uwagi na swą sztuczność i pewną dozę pozerstwa, pasuje do czasu spędzanego w miejskiej dżungli - na zieloną trawkę lepiej wybrać coś bardziej naturalnego. Zagorzałych zwolenników Le Male ten flanker raczej nie przekona, ale sceptykom polecam przetestować - a nuż widelec... :)

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jean Paul Gaultier Le Male Terrible, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jean Paul Gaultier Le Male Terrible, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Le Male Terrible marki Jean Paul Gaultier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Le Male Terrible marki Jean Paul Gaultier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Burberry London for Men Creed Aventus Yves Saint Laurent M7 Viktor&Rolf Spicebomb Jean Paul Gaultier Le Male Amouage Jubilation for Men Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Joop! Joop! Homme Chanel Allure Pour Homme Gucci Gucci pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Malt Christian Dior Dior Homme Intense Rochas Rochas Man By Kilian Straight to Heaven Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Comme des Garcons Wonderwood Carolina Herrera 212 VIP Men Azzaro Visit For Men