Marki » I-K » orientalno - waniliowe « Grupy

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn

Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia Gaultier 2 Jean Paul Gaultier dla kobiet i mężczyzn Zdjęcia

Gaultier 2 marki Jean Paul Gaultier to orientalno - waniliowe perfumy dla kobiet i mężczyzn. Gaultier 2 został wydany w 2005 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francis Kurkdjian. Perfumy zawierają takie składniki, jak ambra, piżmo i wanilia.

Ambra Piżmo Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier.

Altamir
Joop! Le Bain

Gaultier 2 Recenzje Perfum

Lincoln
Lincoln

Tak pachnie zima. To zapach widoku lekkiego, prószącego śniegu zza okna pokoju, wypełnionego przytulnym zapachem ciepła, generowanego przez biały kaloryfer. Zbliża się senne popołudnie. Pora wtulić się w poduszki, zakopać pod grubą warstwą aksamitnej pierzyny i zdrzemnąć, zapominając o całym bożym świecie, choć na parę godzin.

tofik1984
tofik1984

Ja akurat szarlotki niestety nie wyczuwam.
Mimo to zapach jest bardzo urokliwy i wdzięczny.
Pachnie na mnie wanilią, miodem i jakby mlekiem. Puszysty, bardzo przyjemny, aromatyczny od miodu. A przy tym wszystkim nie jest męcząco-słodki. Tylko trzy składniki a tyle odcieni zapachu, co ciekawe to na każdym pachnie zupełnie inaczej. Kilka osób w otoczeniu zaraziłam tym zapachem i nie przeszkadza mi że inni też go używają bo i tak pachnie na nich inaczej niż na mnie.
A jak seksownie pachnie na mężczyznach... można się rozmarzyć w tej słodyczy i sile:)

Beata Maria
Beata Maria

To nie jest zapach dla podlotka ale dla dojrzałej, świadomej siebie kobiety. W minimalizmie składników Francis Kurkdjian zamknął bogactwo aromatu waniliowo-żywiczno -piżmowego, który otula od stóp do głów. Nie ma przesłodzenia mimo iż dawka wanilii jest spora. Na szczęście pozostałe dwa akordy tak się układają, że perfumy ładnie grają na ciele. Ten zapach jest taki trochę niedzisiejszy, trwały, słodko-elegancki a jednak lekko trącący mijającą epoką. To jest bardzo subtelne i ledwo uchwytne wrażenie ale jednak jest..Nie zmienia to jednak faktu, że Gaultier2 podoba mi się, sprowadza poczucie bezpieczeństwa i dobrej jakości noszonych perfum. bardzo dobra trwałość około -1 0 godzin, projekcja początkowo wypełnia pomieszczenie aby po około 4 godzinach być na długość ramion. Flakon w stylu "męskim", ciężki i bardzo stabilny.W mojej ocenie raczej dla kobiet.

blueberry
blueberry

Nie to ładne, co ładne, lecz co się komu podoba ;)
Osobiście jestem wielką zwolenniczką uznawanych przez wielu za topornie ciosane a nawet wulgarne bryły zapachowe - JPG2, Joop! Homme, Altamir, Fleur du Male, Classique et consortes.... do mnie przybywajcie! Czyżby rzeczywiście o kwiat pomarańczy chodziło? Może i racja, że jest go trochę i w JPG2! Zawsze patrzyłam nań jak na Classique minus parny, seksowny kwiat pomarańczy i inne zmysłowe kwiecie, ale nie sposób uciec przed tym składnikiem, kiedy zestawi się tę wodę z Altamirem - zapachy są wyraźnie podobne! Nie będę upierać się przy finezji konstrukcji (choć dobrej robocie już tak), bo najważniejsze jest to, że takie "napakowane" zapachy zwyczajnie do mnie przemawiają.
Kompozycja jest rzeczywiście gęsta, masywna, ciężkawa i wbrew sugestiom producenta dla mnie zaledwie odrobinę zmysłowa, ponieważ mimo zwierzęco nacechowanych, uwodzicielskich składników, prymat wiodą u mnie zupełnie niewinne skojarzenia. Reklamowy przekaz sugeruje dziką, namiętną, pierwotną, a dla mnie zasadniczo jest słodka, syntetyczna, gumowa i plastikowa w doskonały wręcz sposób - charakterystyczna gaultierowska wanilia jest tu królową - nie odbieram jej jako pylistej, lecz idealnie kremową i kleistą, dobrze zintegrowaną z piżmem i ambrą, jakby zmiksowaną na wysokich obrotach na jednolitą masę, z dodatkiem jakiegoś owocowego olejku. Brak spektakularnej ewolucji - całość co najwyżej nabiera odrobiny pudrowości w schyłkowym okresie trwania na skórze.
W JPGu Do Kwadratu wyczuwam zapach sklepu bezcłowego, który poznałam w dzieciństwie, na promie płynącym z Gdańska do Ystad - w powietrzu unosił się unikalny aromat, będący wypadkową zapachów słodyczy, a właściwie ich plastikowych opakowań oraz produktów tytoniowych w połączeniu z typową wonią dywanowych, mięciutkich i puszystych wykładzin podłogowych. Spróbowałam wtedy pierwszy raz w życiu sznurków żelkowych o smaku "smultron", czyli poziomek, i wprost chłonęłam zapach dobywający się z foliowej torebki tuż po jej otwarciu, jeszcze w sklepie, z tym dodatkowym dywanowym aromatem! Rozkoszny owocowo-waniliowy smak i zniewalający zapach nowo poznanych, prawie egzotycznych wtedy łakoci, skierował moje myśli na Pippi Langstrumpf i jej wizyty w sklepie z cukierkami... czy może być coś bardziej fantastycznego dla małej dziewczynki płynącej do kraju ulubionej bohaterki?:)
Po latach odnalazłam to wspomnienie w JPG2, przypomniało mi się beztroskie dzieciństwo, bezpieczeństwo, komfort oraz drobne przyjemności celebrowane i przeżywane tak, jak tego już dzisiaj nikt nie robi, a tym bardziej "wszystkomające" i zblazowane do granic przyzwoitości dzieci.
O co więc chodzi z tą zmysłowością? Oczywiście, nie da się całkiem zaprzeczyć, wyczuwalne są te sensualne, intymne tony, bardziej kojarzące się jednak z fizyczną bliskością i przytulną obecnością kochanej osoby niż pożądliwością i erotyzmem. Na mnie działają balsamiczno-kojąco, zachęcając do błogiego relaksu z książką w miłym towarzystwie drugiej również czytającej osoby. Bawi mnie fakt, że najlepiej w JPG2 czuję się w jakże mało uwodzicielskim odzieniu - pluszowej, miękkiej bluzie sportowej z kapturem, choć czasem zdarza mi się nosić ten zapach do ludzi, z reguły kiedy potrzebuję olfaktorycznego dopieszczenia.
Szczerze pisząc, nie wyobrażam sobie tych perfum na mężczyźnie, a szczególnie w sytuacjach tzw. "wyjściowych" - dla mnie są wręcz stereotypowo kobiece, choć wiadomo, że to sprawy indywidualnej percepcji i nikogo nie będę zniechęcać przed samodzielną weryfikacją. Jeśli natomiast panowie też czasem zechcą w domowych pieleszach założyć komfortowy dres i pobyć "pluszowymi misiami" albo przypomnieć sobie słodkie dzieciństwo w oparach JPG2, to myślę, że ryzyko przypadkowego bądź programowego przeobrażenia się w kobietę będzie zerowe :D
Zapach na 5+: projekcja - pokaźna w pierwszej godzinie, jednak całościowo słabsza aniżeli innych perfum marki, trwałość - średnio 6-7h na skórze, a do tego doskonały flakon.

Arsenicum
Arsenicum

Opatrzność olfaktoryczna nade mną czuwa! Wczoraj, wylosowałem Fahrenheita 32, dziś testuję "do potęgi drugiej". Co je łączy? Minimalizm i... totalnie odmienna interpretacja dwóch, kluczowych składników: kwiatu pomarańczy i wanilii. To, co zrobił Demachy, jest mistrzostwem świata, to, co zrobił Kurkdjian, najchętniej pominąłbym milczeniem. Przyjęło się mówić, że Kurdijan , to „mistrz kwiatu pomarańczy" - ok, ok, ok! Ja lubię dziwy, ale jeśli coś jest brzydkie, to będzie brzydkie. Rozumiem, że dzisiaj w modzie wszystko jest możliwe, jednak niektóre rzeczy nigdy do mnie nie przemówią – np. faceci stylizowani na babki w różnych kampaniach modowych (ten zapach mi to sugeruje – oferujemy ci (chłopie!) babski uniseks – to jest trendi, bądź kobietą, a nie chłopem! Bycie facetem, to przeżytek, spodnie odchodzą do lamusa, wyjdź z domu w sukience… i takie tam).
Pylista, spożywcza wanilia w otwarciu, nasuwa mi skojarzenia z Chocolate Greedy (jednak chodzi tu tylko o wrażenie pylistości). W sercu króluje kurkdjianowy kwiat pomarańczy - mocny, kobiecy, zawiesisty, ordynarny i według mnie, po prostu brzydki. Ten sam kwiat pomarańczy pamiętam z Fleur du Male, jednak mam wrażenie, że Fleur były o wiele lepiej skonstruowane, pełne małych niuansików, nie tak monolityczne, jak ten żelbetonowy kloc. W tle piżmo dobrej jakości (uważam, że Kurkdjian o wiele lepiej bawi się piżmami [np. Miracle Homme]) i chyba tylko ono przemawia za męskim charakterem tych perfum, jednak efekt w dalszym ciągu jest opłakany. To coś w stylu pięknych, angielskich oxfordów, eleganckich, czarnych spodni, szwajcarskiego zegarka za 50 tysięcy euro, trzydniowego zarostu i... różowej bluzeczki z dekolcikiem i falbankami. Całość oczywiście na jednym "modelu".
Nie mają takich parametrów jak Fahrenheit 32, który pokazuje nam, że każdy perfumiarz potrafi wyczarować z tych samych składników różne mikstury - w tym wypadku, 32, deklasuje dwójkę - jakością, innowacyjnością i parametrami.
Pięć godzin, przy wulgarnej projekcji (przez trzy godziny).

perfumeholic88
perfumeholic88

Dla mnie to unisex,co niby byłoby logiczne, bo przecież tak jest sklasyfikowany, ale wszyscy dobrze wiemy, że nie zawsze unisex to unisex. Ten zapach mnie zaskoczył jest naprawdę piękny i świetnie nosi się jesienią i zimą, choć na samym początku nie byłam co do niego przekonana, a to z tego powodu, że przez pierwsze kilka minut pachnie na mnie skórzaną kanapą na której ktoś wysypał kilka paczek cukru wanilinowego, czuję tu taką sztuczną nutę, która chce udawać wanilię, ale jej nie wychodzi. To mi się za bardzo nie podoba,aczkolwiek nie zniechęciłam się i poczekałam jak zapach się rozwinie i było warto. Ta dziwna wanilinowatość odchodzi i na jej miejsce wkracza najprawdziwsza, świeża wanilia wraz z ambrą. Od tego czasu zapach staje się słodkawy, ciepły, przytulny i zmysłowy. Kojarzy mi sie z siedzeniem przy kominku z ukochaną osobą wtulając się w jej / jego sweter i jedząc waniliowe lody. Warto poznać!

lalique
lalique

Duch Le Male wyczuwalny od początku do samego końca, pomimo wyczuwalnej ambry, którą uwielbiam w perfumach ,początkowa słodkość za sprawą wanilii skłania mnie do sklasyfikowania Gaultier 2 jako zapachu dla kobiety

amanda
amanda

Intensywne,zapadające w pamięć perfumy przy,których nie sposób przejść obojętnie.
Wanilia w bardziej męskim wydaniu.
Nie taka cieplutka, puchata,kobieca lecz dosadniejsza migdałowo alkoholowa, słodka.
Kobieta je nosząca nie odniesie wrażenia,że może pachnieć zbyt męsko,jeśli z reguły nie lubi uniseksów.
Mnie ten zapach kojarzy się z Kingdomem A.McQueena,równie intrygujący.

Savanoja
Savanoja

Lubię te perfumy latem, ewentualnie wiosną gdy pogoda się załamuje a słońce częściej chowa się za chmurami niż zza nich wychodzi. Bo są dziwacznie dosadne, zmysłowe, bezpardonowe, dodające jakiejś wewnętrznej siły. Nie wiem na czym polega ich sekret, ale są doskonale odseksione i myślę, że dobrze będą się w nich czuli zarówno mężczyźni jak kobiety. Mają charakter dosładzający, lekko "koloński" w sposób męski ale oczywiście nie są energetyzującym świeżakiem a raczej zmysłowym słodziakiem.
Odbieram je jak gęsty, może nawet tłustawy i słodki ambrowy puder mocno napompowany piżmem. Nie wyczuwam tu żadnej szarlotki, świąt, cynamonu. Dla mnie to wanilia z ambrą podana w bardzo ciekawy sposób.
Parametry bardzo dobre lecz nie doskonałe. Projekcja umiarkowana przy bardzo dobrej trwałości.

gardenia
gardenia

Często staram się nie czytać recenzji zapachów, które zamierzam opisać, żeby się nie sugerować. Niekiedy tez rezygnuję z własnego opisu, bo to co przeczytałam jest tak trafne, że mój opis wydaje się zbędny.
W tym przypadku musiałam przeczytać recenzje, bo byłam niezwykle ciekawa wrażeń innych osób. Trafiaja w sedno! W dodatku od razu mi się spodobały, dlatego muszę dodać cos od siebie.
Również u mnie te perfumy to lekko zdystansowany pudrowiec, niby ciepły i otulający, za sprawą niesłodkiej czarnej laski wanilli a zatem dobry na zimniejsze dni, a jednak chłodzący jakimś dystansem i drapiący w nos mieszanką ambry i piżma.
No i właśnie ta niby prosta mieszanka ambry, piżma i wanilli robi na mnie niesamowite wrażenie. Może dlatego, że jeszcze czegoś podobnego nie wąchałam, albo odbiega to od perfum, które posiadam w swojej kolekcji. W każdym razie ja jestem nimi zaintrygowana, przypominają mi jakieś takie filmowe sceny. Niezależna wysoka kobieta, włosy ściśnięte wokół głowy w ascetyczny kok, futro, szpilki, i jakiś luksusowy nowoczesny hotel. Te perfumy to kompilacja nowoczesności, niezależności, takiej troszkę drapieżnej elegancji i nonszalancji...
Gaultier2 lądują na mojej Wish List, i to tej Hot Wish List. A, jeszcze flakon, super! Kolorystycznie świetnie oddaje zawartość.

Szarlotka + waniliowe lody - tak właśnie pachnie na mnie Gaultier 2. Jabłek w nutach brak, ale wyraźnie je tam czuje - bardzo dojrzałe, w zależności od dnia nieco nawet fermentujące.

Trwałość bardzo dobra - wiem, że to unisex, ale dla mnie to zapach na wskroś kobiecy.

Zakupowe okazje

Eau De Parfum 0.1oz
15.95 USD
Jean Paul Gaultier 2 Mini by Jean Paul Gaultier, .1 oz Mini EDP for Women
Jean Paul Gaultier 2 Mini by Jean Paul Gaultier, .1 oz Mini EDP for Women
28.50 USD
Jean Paul Gaultier Le Beau Cologne by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Fraicheur Intense Spray for Men
Eau De Parfum 2.5oz
36.29 USD
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 1.4 oz
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 1.4 oz
36.89 USD
Jean Paul Gaultier Cologne by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
38.60 USD
Fleur Du Male Cologne by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Men
Beautyspin.com
46.50 USD
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 4.0 oz
Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Eau De Parfum unisex 4.0 oz
48.55 USD
Jean Paul Gaultier Perfume by Jean Paul Gaultier, 2.5 oz Eau De Toilette Spray Refillable for Women
54.00 USD
Jean Paul Gaultier 2 Cologne by Jean Paul Gaultier, 4 oz Eau De Parfum Spray for Men
FragranceNet.com
59.99 USD
Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier Eau de Parfum Spray 4 oz for Unisex
Gaultier 2 by Jean Paul Gaultier Eau de Parfum Spray 4 oz for Unisex
Eau De Parfum 1.3oz
67.50 USD
Jean Paul Gaultier 2 Perfume by Jean Paul Gaultier, 1.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
75.49 USD
Jean Paul Gaultier 2 Perfume by Jean Paul Gaultier, 4 oz Eau De Parfum Spray for Women

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jean Paul Gaultier Gaultier 2, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jean Paul Gaultier Gaultier 2, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Gaultier 2 marki Jean Paul Gaultier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Gaultier 2 marki Jean Paul Gaultier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Gucci Gucci pour Homme Jean Paul Gaultier Le Male Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent M7 Jean Paul Gaultier Classique M. Micallef Gaiac L`Artisan Parfumeur Al Oudh Frapin 1270 Montale Chocolate Greedy Prada Prada (Amber) Cacharel LouLou Serge Lutens Fille en Aiguilles Lubin Idole Eau de Parfum Serge Lutens Santal Majuscule Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Musc Ravageur Calvin Klein CK One Shock For Him Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum