Marki » I-K » kwiatowe « Grupy

Classique X Jean Paul Gaultier dla kobiet

Classique X Jean Paul Gaultier dla kobiet

Classique X Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique X Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia

Classique X marki Jean Paul Gaultier to kwiatowe perfumy dla kobiet. Classique X został wydany w 2010 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są bergamotka i mandarynka; nutami serca są irys, kwiat afrykańskiej pomarańczy i piwonia; nutami bazy są cedr virginia i wanilia.

Bergamotka Mandarynka

Irys Kwiat afrykańskiej pomarańczy Piwonia

Cedr Virginia Wanilia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Classique X by Jean Paul Gaultier.

Classique X L'Eau

Classique X Recenzje Perfum

Amelia32
Amelia32

Piękna i eteryczna wersja gorsetu.Dla takiej niewinnej jeszcze Femme Fatale,która stawia swoje pierwsze kroki w wielkiej Paryskiej metropolii.Szuka swoich miejsc,kawiarenek i miłości.Ale najlepiej czuję się w kwitnących ogrodach Tuileries,zaczytana w lekturze i w oczekiwaniu na wszystko co jeszcze ją zachwyci.Mój zapachowy"pamiętnik"który ,przenosi mnie w świat "szczęśliwej nieświadomości jutra".Pełno tu świeżych cytrusów,podbitych lekko pudrową nutką w otoczeniu gorzkiej pomarańczy.Cedr,bergamotka i mandarynka-wyczuwalne jako orzeźwiająca herbata.Klasa,której nie widać i nie daje o sobie znać bogactwem składników,za to wodzi za nos i jest jak niewinny akcent w postaci apaszki od Hermes'a.Bardzo przestrzenny ten Classic.Lekki a zarazem charakterny,jak większość zapachów "Mistrza"JPG.Trwałość całodzienna,choć pozostaję naszym jakby osobistym czystym zapachem skóry.Parametry nie osaczą ale mają moc przyciągania w wyjątkowych chwilach.Piękna woda toaletowa.Nadaje się na każdą porę roku.Osobiście najczęściej używam jesienią,ze względu na tą lekko pudrową nutkę,która w aurze spadających mokrych liści nabiera charakteru.
Flakon-idealnie kobiecy,prawdziwa ozdoba toaletki.

Barbara1980
Barbara1980

Zapach jest mocno cytrusowy , to połaczenie cytrusów z wersja klasyczną classique , zapach jest piękny i trwały. Polecam też nowaszą wersje z czarnym krzyżem na piersi jest lżejsza wersją tej wersji plus słodkie piżmo ,coś pięknego.

harey
harey

Z poznaniem tego zapachu wiąże się pewna skomplikowana sytuacja, która mi się przytrafiła... każdy na tym portalu pewnie mnie doskonale zrozumie, bo z pewnością miał coś podobnego w swoim maniackim i zachłannym poznawaniu zapachów.
Otóż w pewnej znanej drogerii, na półce z JPG, gorsecików stało kilka... i testerów chyba dwa. Stałam i węszyłam jak pies. Zaaplikowałam sobie zatem klasyka. Boooże, jaki piękny! Szał! Mój! Taki, jak kocham. Czułam go na sobie cały dzień i wzdychałam, że tyle kasy by mnie kosztował... Zaczęłam kalkulacje. Chodziłam i psikałam w emfazie jeszcze kilka razy na przestrzeni nawet paru tygodni. Za każdym razem te same wrażenia olfaktoryczne i błogostan.
Wyczaiłam w sieci po dobrej cenie i kliknęłam. Standard, powiecie, normalka. Mhm. Tylko, kiedy już przyszedł do mnie, myślałam, że się zapłaczę. Jakaś ostra nuta wody kolońskiej... "Co jest grane?" - nie podoba mi się, śmierdziuch jakiś, taki ostry, to przecież inny zapach! Rzeczywiście, to klasyk jest kompletnie inny niż tester, który sobie aplikowałam w drogerii...
Teraz już wiem, że to X Collection. Jak uporałam się z tą pomyłką i pozbyłam się klasyka, długo byłam zniechęcona do kupowania X. Ale oczywiście temat tkwił ciągle w podświadomości. Wystrzelił jak z petardy, kiedy trafiła się okazja.
I teraz wciąż, od nowa, każdego dnia przeżywam błogostan w związku z pięknem tej kompozycji. Mogę używać jej codziennie i wciąż się zachwycam. Czuję go na sobie długo i pięknie, co u mnie wyjątkowe. Tylko poważne killery utrzymują na mnie taką moc. Jest zachwycający w każdej godzinie projekcji.
Najpierw świeży, rześki, mandarynkowy... potem słodko pudrowy. Wcale nie drażni mnie kwiat pomarańczy, który w innych kompozycjach potrafi mi zepsuć przyjemność. Tu jest jakiś taki delikatny, nienachalny. Tak naprawdę olśniewa irys i piwonia. To chyba najlepszy duet tego zapachu. Cedru nie wyczuwam, pojawia się za to subtelna wanilia, wcale nie mdła, może uszlachetniona jakoś tym cedrem? Z pewnością przypudrowująca lekko cały efekt. Ale piwonia na przemian z irysem nie odpuszczają.
Prostota, bezpretensjonalność, wdzięk, kobiecość. Lato. Słońce.
Jeszcze jedno... ten zapach pachnie w całym moim mieszkaniu! Przestaję go używać, pachnę czymś innym a wracam do domu z pracy i otacza mnie aura tych perfum, wtedy od razu żałuję, że nimi nie pachnę. To naprawdę niespotykane...
Dziwne tylko, że klasyk mnie aż tak drażnił. Jakie nuty sprawiły, że tak kompletnie inaczej postrzegam te przecież całkiem (teoretycznie) zbliżone do siebie kompozycje? Ale to już całkiem inny temat...

Beatafm
Beatafm

Bardzo piękny zapach, białe kwiaty w otoczeniu cytrusów, lekko pudrowy dzięki irysowi i słodki za sprawą wanilii, która długo pobrzmiewa w bazie. Do noszenia również w cieplejszych porach roku, utrzymuje się raczej blisko skóry, ale jest długotrwały.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jean Paul Gaultier Classique X, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jean Paul Gaultier Classique X, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Classique X marki Jean Paul Gaultier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Classique X marki Jean Paul Gaultier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Midnight Poison Burberry Burberry Women Yves Rocher Secret d`Essences Neroli Donna Karan Black Cashmere Christian Dior Dior Addict Eau de Toilette Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Laura Biagiotti Roma Calvin Klein Obsession Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Hermes Jour d'Hermes Agent Provocateur L'Agent Sisley Eau du Soir Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Christian Dior Poison Prada Prada (Amber) Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense