Marki » I-K » orientalno - kwiatowe « Grupy

Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet

Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet

Mam: 79 Miałem: 80 Chcę: 63 Ukochany zapach: 3

Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Filmy
Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia Classique Jean Paul Gaultier dla kobiet Zdjęcia

Classique marki Jean Paul Gaultier to orientalno - kwiatowe perfumy dla kobiet. Classique został wydany w 1993 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, mandarynka, anyż gwiazdkowaty, gruszka, róża i bergamotka; nutami serca są irys, imbir, Śliwka, orchidea, ylang-ylang i tuberoza; nutami bazy są ambra, piżmo, wanilia, cynamon i drzewo sandałowe.

Kwiat pomarańczy Mandarynka Anyż gwiazdkowaty Gruszka Róża Bergamotka

Irys Imbir Śliwka Orchidea Ylang-ylang Tuberoza

Ambra Piżmo Wanilia Cynamon Drzewo sandałowe

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Classique by Jean Paul Gaultier.

Classique Eau de Parfum
Balkis
Paris Rouge

Classique Recenzje Perfum

chjena
chjena

Wiecie, weszłam w taki szczególny moment życia w dość nietypowych okolicznościach, w którym mogę sobie wszystko powoli poukładać. Jaka jestem, czego potrzebuję, co i kto jest dla mnie ważny, co lubię, a co mnie denerwuje. Mieszkam sama, nie mam partnera, mam ciszę i czas, który wypełniam tak, jak tylko tego zapragnę. I w tym wyjątkowym okresie pokochałam Classique, który jest w mojej kolekcji od ponad roku, ale wcześniej uważałam go za co najwyżej urokliwego dziwaka, wzbudzającego sentymentalne skojarzenia z toaletką mamy z lat 90. - jestem przekonana, że je miała, a jeśli nie je konkretnie, to przynajmniej którąś z bliźniaczych wersji.

Aktualnie Classique w sposób delikatny, ale i stanowczy akcentuje moją kobiecość. Daleka jestem od narzucania komuś zapachów (nie)stosownych do wieku lub aparycji, ale tu muszę niestety tę zasadę złamać i przyznać, że obraz nastolatki ubranej w Classique w moim odczuciu byłby raczej groteskowy. To perfumy, które zakładane u progu dorosłości powoli rozwijają wszystko co najlepsze w płci pięknej, będąc jednocześnie niebywale seksownymi (jest w nich coś niegrzecznego, brudnego wręcz) i w pewien sposób zachowawczymi dzięki sporej ilości pudru, co raz że zadaje szyku, a dwa że trochę cofamy się w czasie, no i przecież nie wypada w obliczu czegoś tak retro-dostojnego zachowywać się nieprzyzwoicie.

Ostatnio obserwuję na forach perfumeryjnych wysyp wątków dotyczących zapachów seksownych, działających na mężczyzn i zawsze jedną z pierwszych propozycji jest Classique. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Może w pierwszym momencie otoczenie go nie doceni, wyda się przesadzony, przekombinowany, ale w odpowiedniej oprawie naprawdę... nie, nie będę kończyć, niby jest godzina 23, ale w dalszym ciągu to forum nie jest chyba odpowiednim miejscem na snucie pewnych historii. Niech każdy wymyśli (i przeżyje!) własną.

Ktoś, kto zmiksował te ostro-słodkie-pudrowe nuty był geniuszem i obiecuję - sobie i Classique - że od teraz będziemy spotykać się znacznie częściej, zwłaszcza w porach wieczorowych. Chętnie w trójkącie.

Gagatek9
Gagatek9

Bardzo ciężko mi opisać zapach, który należy do kategorii której nie lubię. Pamiętam, że używała go parę lat temu moja przyjaciółka, i on do niej w ogóle nie pasował - ona drobna, bardzo szczupła, miła i ułożona, a spryskiwała się czymś tak ciężkim i duszącym. Już wtedy mi go z dumą prezentowała, ale w ogóle nie wiedziałam co jej się w nim może podobać, do tego czułam że ten zapach w ogóle z nią nie współgra.

Minęło parę lat i dziś będąc w D. postanowiłam spróbować jeszcze raz, może akurat coś się w tym temacie zmieniło i spodoba mi się ten zapach opisywany przez wszystkich jako klasyczny, piękny, seksowny i działający na mężczyzn (akurat takiego teraz szukam).

Początek jest bardzo duszący i mocny, w ogóle nie w moim klimacie i aż mnie odrzuciło. Jest bardzo orientalny, ale seksowny, tyle że w taki bardzo "brudny" sposób. Tak mogłoby pachnieć w domu publicznym, ciężko, mrocznie. Nie do końca mi taki klimat odpowiada, to zupełnie nie mój typ perfum więc proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako recenzji negatywnej. Po prostu nie należę do grupy docelowej tych perfum.

Co gorsza, po 2-3 godzinach od aplikacji rozbolała mnie od niego głowa. Nie zmyłam go jednak chcąc sprawdzić jaka będzie trwałość. Jest dobrze - trwałość jest powalająca, od 8 godzin czuję go przy każdym ruchu ręką i niemal nie stracił na intensywności (a testuję EDT). Polecam osobom lubiącym ciężkie, kadzidlane zapachy, ja niedługo go zmyję i wrócę z powrotem do lżejszych kalibrów w których czuję się zdecydowanie lepiej.

pachniewitch
pachniewitch

Suuper...kompozycja...Klasyka przez duze K , ale absolutnie nie majaca nic wspolnego z nuda...( vide J adore )

Te perfumy maja w sobie taki "szyk" jak drugi zapach tego tworcy Cinema YSL ....

Sexowny szyk :)

Sa spojne, zwarte , eleganckie , dotrzymuja kobiecie kroku niczym wygodne szpilki...

Gdzies z tylu tli sie bielizniany akcent czystosci ...
Nie sadzilam ze tak kiedys powiem, ale one sa pobudzaczem intelektu !

Mam wrazenie , ze lepiej mi sie mysli... odziana w nie ....staje sie bystrzejsza ...
Cudenko ! trwalosc , projekcja rewelacja ....

Nan
Nan

Jest w tym zapachu coś, co sprawia, że mając go na sobie nie mogę przestać o nim myśleć. Nie wiem, jak to inaczej określić, w jakimś sensie czuję się nim wręcz opętana. Jest pod wieloma względami niezwykły – nie przypominam sobie, bym kiedyś wąchała coś, co w choćby niewielkim stopniu przypominałoby ten zapach. Pięknie i niebanalnie podany kwiat pomarańczy z wanilią – można by rzec, że nic nowego pod słońcem, takich zestawień są dziesiątki, jeśli nie setki, a mimo to zapach jest jedyny w swoim rodzaju. Gęsty, w niejadalny sposób słodki, odurzający. Moim zdaniem seksowny, ale kojarzący się raczej z dojrzałą, świadomą seksualnością. Wymagający – trzeba umieć cieszyć się tym otulającym oparem. Wrażliwszym, mniej przyzwyczajonym do cięższych woni nosom, może się wydać nie do zniesienia. Dla mnie taki był gdy poznałam go po raz pierwszy i to mimo tego, że moje pierwsze perfumiarskie zachwyty przypadły na lata 70-te i 80-te zeszłego stulecia, kiedy o świeżakach i lekkich woniach nikt jeszcze nie słyszał. Zagadał do mnie dopiero po ok. 20 latach od premiery i bardzo się cieszę, że go odkryłam na nowo, bo to w moim odczuciu jeden z najlepszych zapachów, jakie powstały w latach 90-tych, cieszący się zasłużoną sławą. Najlepiej pasuje do chłodniejszych temperatur, latem mógłby być zbyt męczący, chociaż wyobrażam sobie, że mógłby doskonale pasować na letni wieczór. Projekcja, mimo mocy i gęstości nie jest zbyt duża, trwałość przyzwoita, ale jako że zapach na pewno przeszedł niejedną reformulację, nie ma się czemu dziwić. Polecam szczególnie ryczącym czterdziestkom, ale znać powinien każdy – bardzo niebanalne i intrygujące pachnidło.

ela812
ela812

Świetne perfumy! Sądzę, że nawet osoby, które nie gustują w tego typu zapachach i w takich nutach składowych, docenią tu dobrą robotę perfumiarską.
A najlepsze w nich jest to, jak się rozwijają. No bajka po prostu! Pierwszy etap nie robi specjalnego wrażenia, Jak to mówią, tyłka nie urywa. W tym momencie określiłam je jako ładne, interesujące, ale nic poza tym. Zaczęłam nawet zastanawiać się, skąd tyle zachwytów w recenzjach poniżej. Ale potem, biorąc do ręki przypadkiem poperfumowane ubranie, poczułam fantastyczny, ekstra kobiecy zapach! A ta trwałość i projekcja! Niesamowite!!! I to w przypadku wody toaletowej. Jestem pod wielkim wrażeniem i jestem na tak.
I jeszcze krótko o nutkach. Na początku czułam tylko dwa składniki: jaśmin i różę. Później, po 24 godzinach od aplikacji, wychodzi miks, z którego trudno wyodrębnić poszczególne nuty (ten miks wychodzi zapewne dużo wcześniej niż po upływie doby, ale ja po pierwszej fazie straciłam nieco zainteresowanie zapachem, niemal go skreśliłam, dlatego rozwój zapachu spostrzegłam tak późno; ale tym większy zachwyt i zdumienie później). Wierzę jednak na słowo, że wszystkie podane wyżej tu się znajdują. A nawet jeśli któregoś nie ma, to i bez niego "Classique" jest idealny :)
Testy szczerze polecane, a nawet wskazane! :)))

SylviaInVogue
SylviaInVogue

Bardzo kobiecy i słodki, "bogaty" i mocny. Wanilia wybija się tu ponad wszystko inne. Z czasem dołącza do niej mydełko. Istne mydlane bąbelki. Czuję jeszcze białe kwiaty i bursztyn w głębi. Nic poza tym.

Zapewne tak mogły pachnieć kobiety 100 lat temu. Mydlaną czystością z dodatkiem wanilii. Klasyką czystości i dawnej elegancji. Obyło się bez chemicznych aldehydów, i bardzo dobrze!

Zapach podobny do Pani Walewskiej, wersji Gold, którą zresztą bardzo lubię. Minimum składników, maksimum efektu.

Ten zapach będzie idealny na zwieńczenie ważnej okazji. Gdybym miała dobrać do niego strój, wybrałabym coś w kolorze bieli i złota. Komponowałyby się idealnie z Classique.

Szminka2010
Szminka2010

Zapach jest cudowny, nie do opisania... słodki, kuszący a zarazem elegancki. Już po jednym psiknięciu otula nas magia tego zapachy. Jest wyrazisty i jedyny w swoim rodzaju, ale to nie jest zapach "codzienny", to zapach na specjalne okazje. Jest mega wydajny! Mam go około 4-5 lat (oczywiście stosowany na wielkie wyjścia) i jeszcze mi zostało... Czas nie wyrządza mu żadnej krzywdy, pachnie tak samo-jak pierwszego dnia. Kojarzy mi się z najlepszymi rzeczami jakie przeżyłam w życiu, był ze mną na obronie lic i mgr, na rozmowie kwalifikacyjnej (zakończonej sukcesem), zaręczynach, awansie zawodowym i ślubie. Mam nadzieję, że będzie daLej mi towarzyszył... bo jest w nim coś magicznego!
Ten zapach jednak zobowiązuje - jeśli jesteś w przysłowiowym "dołku" - może Cię bezczelnie przytłoczyć.
Używam go gdy czuję, że jestem w stanie zdobyć świat, bo dodaje skrzydeł. Podobno najlepiej "wygląda/pachnie" na eleganckich ubraniach. Hmmm może coś w tym jest Jak już wspomniałam... wg mnie nie nadaje się na codzienną "perfumę".
Może i nie pasuje do jeans-ów i koszuli w kratę, ale jeśli właśnie tego dnia chcesz podbić świat - psikaj! nie żałuj!
Zapach długo utrzymuje się na skórze, a na ubraniach dwa razy tyle. Jest wyczuwalny w otoczeniu i podoba się znajomym.
Buteleczka ładna, wykwintna i wygodna. Powiedziałabym, że charakterystyczna. Solidnie wykonana z grubego szkła = po tylu latach nic jej nie uszkodziło Ciekawe rozwiązanie z "nakrętką", a raczej jej brakiem - mimo wszystko blaszka daje radę. Plus za piaskowy gorset, który zabezpiecza przed wysunięciem się flakoniku z ręki.

maszula
maszula

Piękne, bajecznie soczyste i upojne, z niekończącym się ogonem, nie klasyczne a z ogromną klasą!. W Classique, czuję się jak milion dolarów. Moja szara rzeczywistośc nie stwarza mi nawet okoliczności, gdzie mogłabym dumnie promieniowac tak zacnym zapachem :) Bogate i gęste, wręcz królewskie. Fantastycznie trwałe, "wsiąkają" w skórę i otulają puszystą etolą na długieeee godziny. Przyjemne i przyciągające szczególnie męskie otoczenie :) Dla mnie to koncentrat z ylang ylang, wielkiej dojrzałej gruszki i anyżu. Nie czuję wanilii, nie czuję irysa (to akurat dobrze, bo bardzo nie lubię). Cóż tu więcej pisac - pięknośc, której nie miałam odwagi podsumowac przez długi czas. Dodam jeszcze, że ostatnio nabyłam starą wersję Maroussi Slavy Zaitseva. Proszę Państwa, cóż za zaskoczenie. Stworzona rok wcześniej Maroussia (przez p.Grojsman) jest według mnie identyczna jak młodszy Classigue JPG ! Ich składy są także zbliżone. Dla kieszeni bardziej przyjazna jest oczywiście Maroussia, można ją też bez skrępowania "nanosic" codziennie, gdyż jest lżejsza. Classique wymaga grubszego portfela i wyjątkowych sytuacji, ale zdecydowanie jest wart swojej ceny :)

perfumeholic88
perfumeholic88

JP Gautier znany jest ze swych charakterystycznych kreacji, które tworzył m.in dla Madonny ( pamiętny gorset stworzony na początku lat 90), teraz też chętnie ubiera się u niego Lady Gaga. Generalnie ja jego projekty cenię, bo on niczego nie udaje i to co tworzy jest kobiece, czasem też dziwne, wulgarne, ale nosić bym nie chciała, bo to nie moja bajka. Znam i lubie natomiast zapachy, które sygnuje i tu już czuję się o wiele lepiej. Classique jest kompozycją, która interesowała mnie od dawna i jest taka jaka się spodziewałam: mocno waniliowa spożywczą wanilią, ale nie do końca jadalną, ponieważ przeplata się z ylangiem, którego normalnie nie toleruję, a tu jest ułagodzony i nie denerwuje. Oprócz wanilii bardzo mocno na początku czuć cytrusy z kwiatem pomarańczy, ale żałuję, że ani cynamon ani anyż nie chcą się ukazać. Otulający, ciepły, zmysłowy zapach nie tylko na zimne dni. Idealny do sukienki i kostiumu niekonieczne zaprojektowanego przez ekcentrycznego Monsieur Gaultier.

Sylwia74
Sylwia74

To jeden z moich ulubionych perfum. Raczej taki na chłodne wieczory choć ostatnio używam go bez względu na porę roku czy dnia. Koleżanka z pracy mówi, że pachnę ciasteczkiem
To jeden z nielicznych perfum, do którego wracam regularnie.
Zapach jest bardzo zmyslowy jednoczesnie elegancki, ale i też niezwykle kobiecy.
W torebce zawsze noszę miniaturę 10 ml
Jestem maniaczką perfum i mam ich sporo w swojej kolekcji, jednak od kiedy mam w posiadaniu Classique (dobrych parę lat), wiele innych poszło w odstawkę. W moim otoczeniu nikt go nie używa i to dla mnie ogromny plus. Koleżanka ma na niego chrapkę (ta od ciasteczka) ale mówię, że ją zabije jak mi podprowadzi mój ulubiony zapach
Trwałość znakomita! Mam ochotę na wersję EDP ale jak kończy mi się flakon to i tak kupuję EDT bo.... żal go nie mieć. ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!
Im mnie kobiet nim pachnie tym dla mnie lepiej

urszulaen
urszulaen

jeden z najlepszych i w sumie pierwszy poznany i nabyty przeze mnie pudrowiec :) uwielbiam ten zapch. jest mega seksowny, kobiecy i pelen subtelnosci. miekki i cieply irys otacza od poczatku do samego konca trwania zapachu a trwa i trwa i trwa... bardzo dobra trwalosci. projekcja zreszta takze i wcale nie trzeba sie nim duzo psikac :)

Izabela
Izabela

Krętymi dróżkami miłość chadza.
Classique - robię do niego kolejne podejście. Pamiętam je z odległych czasów na toaletce mojej koleżanki, intrygował mnie ich flakon, ale zapach jakoś nie za bardzo...
Niedawno zrobiłam do nich drugie podejście, ponieważ pomyślałam, że lata płyną, zmienia się ph skóry i gust, więc może coś między nami zaskoczy. Nic z tego.
Aż wreszcie dzisiaj zrobiłam do nich podejście numer trzy.
Skoro lubię jaśmin, kwiat pomarańczy też ostatnio potrafi mnie uwieść, co wcześniej nie było możliwe, więc może to dobry czas na zmierzenie się z klasyką od Jean Paula Gaultier?
I tak właśnie się stało, w dniu dzisiejszym byłam gotowa na ich spotkanie.
Mamy tu dwutorowy zapach zgrabnie połączony w całość.
Z jednej strony mamy kwiat pomarańczy, orzeźwiony mandarynką i anyżem, który dodaje chłodnego wiatru. Z drugiej strony mamy słodki ylang-ylang oprószony cymanonem. Piżmo spaja oba oblicza w całość. Jego obecność dodaje zapachowi aksamitnego wykończenia, zapach staje się bardzo przytulaśny, wręcz intymny oraz delikatny jak aksamit.
Są to klasyczne perfumy, jak widać na moim przykładzie trzeba im poświęcić trochę czasu. Czasami nie jesteśmy gotowi na miłość, zboczymy z drogi, pójdziemy inną ścieżką. A potem są takie dni, jak ten dzisiejszy, gdy odkrywamy zapach, który był przez tyle lat na wyciągnięcie ręki i który do tej pory odrzucaliśmy. I to jest piękne, spotkać swoją miłość po latach. Optymistyczne. Za to właśnie kocham perfumy. Nie zawsze odbieramy je tak samo.

Testowałam wersję EDT.

kacper7991
kacper7991

Kobiety, wy go nie czujecie, za bardzo ufacie wypisowi nut u producenta, ja wyraźnie wyczuwam jaśmin!!!!
Dlaczego nie jest wymieniony, przez jakiś moment czuje tylko jaśmin. Wiem bo mam absolut w domu i nawet porównywałem.

Alixia
Alixia

Podoba mi się. To moje tony. Lubię ostro pachnieć, nieść za sobą zapach, który jednym się podoba, innych odrzuca. To taki rzeczywiście klasyczny perfum. Klasyczne nutki zapachowe, fajnie połączone. Ciepło, miło, klasycznie.

matka1973
matka1973

Classique JPG jest przede wszystkim ciężki jak diabli - to dla mnie pierwszy plus, jest megaogoniasty, ciągnie się długo, długo za użytkowniczką, jest w nim mocno wyczuwalna nuta wanilii, którą w perfumach kocham, czegóż więc chcieć więcej? faktycznie otwarcie nie należy do najprzyjemniejszych- jest ostre i mydlane, ale kiedy je cierpliwie przeczekamy dostajemy nagrodę w postaci naręcza kwiatów, pudrowego ciepła i mięciutkiej wanilii z ambrą. Uroczy, obłędnie trwały, żaden tam rozwodniony kompocik - to perfumy z prawdziwego zdarzenia.

amanda
amanda

Dokładnie, początek niestety jest dość zniechęcający.
Dla mnie to naftalina,która nie zachęca do dalszych testów.
Chociaż jak zauważyłam nie każdorazowo wychodzi naftalina.
Czasem początek wita mnie kwiatowo ze słodkimi owocami.

Interesujący zapach. Taki kobiecy. Spokojny,ciepły,nieco nawet z nutą romantyzmu.
Przyjemny zapach drewna sandałowego z wtopionymi w tło anyżkiem,cynamonem,wanilią sprawiają,że zapach staje się bardzo zmysłowy.
Jest dość intymny bliskoskórny.
Ambra podkreśla jego złocistość ,deliktnie bijący blask.
No cóż..podobnie jak Lady Vader pozbyłam się go.
Była to decyzja zbyt pochopna,dostałam z wymiany i nie podbił moich uczuć. Być może nawet nie próbowałam dalej w niego brnąć.
A może wtedy tak go odbierałam? Żałuję.

paninatalia66
paninatalia66

Zaraz po addict diora moja druga zapachowa trauma. Jak dla mnie pachnie taką nieapetyczną i chemiczną słodyczą,kościołem,tanim pudrem. Otwarcie to wypisz wymaluj zapach whisky prosto z szklanki. Idealny dla kobiet 60+
EDIT: edt jest całkiem fajna o nie bo lepsze od traumatycznej dla mnie wersji edp

Martielle
Martielle

Początek trudny w odbiorze, ale dość szybko odczucie to łagodnieje. Trudny, ponieważ wita nas lekko stęchła i ostra róża, doprawiona gorzkimi cytrusami. Szybciutko jednak owa stęchłość się ulatnia, aby dać miejsce bukietowi eleganckich, pudrowych storczyków. Osobiście nie przepadam (mało powiedziane) za pudrowymi kwiatkami w perfumach. W tym zapachu jednak zupełnie mi one nie przeszkadzają, ponieważ nie są mdłe, nijakie i przesłodzone (jak to często bywa), a wręcz przeciwnie - wyważone, dumne, nawet pokuszę się o stwierdzenie, że z lekką goryczką. Słodycz oczywiście w zapachu też się pojawia, ale rozwija na skórze bardzo delikatnie - bez niej zapach byłby zbyt ociężały. Pikanterii dodaje akord drewna i przygaszonej wanilii. Ta niebanalna mieszanka silnie uzależnia!

Perfumy są intensywne, zmysłowe i ciężkie. Bardzo trwałe i wyraźnie wyczuwalne. Tak jak wspomniałam, mimo wielu kwiatów w składzie, nie są zbyt słodkie ani męczące, gdyż kwiaty te istnieją w idealnej symbiozie z ambrą, piżmem, wanilią i drewnem.

Maverick
Maverick

Wachajac butelke czuje tylo puder, ale na mojej skorze nagle zapach sie otwiera i nabiera glebi. Tego sie nie spodziewalam! Jest wanilia, ylang-ylang, odrobina rozy, przeblysk pomaranczy. To, obok Truth CK, jedyny zapach ktory stosuje na gole cialo. Moj maz go uwielbia!

gugusia
gugusia

Dziewczyny pięknie opisały ten zapach - kobiecość w 100%

Początek jest dość ciężki, ostry, wręcz aldehydowy. Pamiętam, że parę lat temu skreśliłam ten zapach właśnie ze względu na mocny i drażniący początek. Dopiero po rozwinięciu się zapachu na mojej skórze, ujawnia się jego pięknne, ciepłe, pudrowe, kobiece oblicze. Duża ilość kwiatów, dobrawiona anyżkiem i imbirem, na miękkiej waniliowo-piżmowej bazie.

Nie da się przejść koło niego obojętnie. Zwraca uwagę płci przeciwnej ;) Mój kolega po wejściu do mojego samochodu stwierdził: "ale tu czymś ładnie pachnie". A to byłam właśnie ja - ubrana w Classique.

Trwałość rewelacyjna - 7-12 godz.
Projekcja - pachnie na kilka metrów.
Flakon - dla jednych kiczowaty, dla mnie strzał w 10tkę.

Piękny - bardzo kobieca woń kwiatów przysypana kosmetycznym pudrem, bez śladu zasypki dla niemowląt, w tle sporo wanilii i ambry.

Trwałość świetna.

Kiedyś miałam, sprzedałam i czasem żałuję...

niunia
niunia

Zapach w którym jestem zakochana i zawsze di niego wracam Ma dość silne otwarcie i może męczyc, ale jak odczekacie chwile to ujawni sie wam jego prawdziwy zapach, który jest za razem klasyczny i nowoczesny. Zapach,którego nie mozna pomylic z żadnym innym. Bardzo kobiecy i słodki, ale nie przeslodzony. Podoba sie panom:) Idealny na jesień i zimę. W bazie otula ciepłem imbiru i slodkościa wanilii...zawsze poprawia mi nastrój.

Zakupowe okazje

37.07 USD
Jean Paul Gaultier Classique Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Jean Paul Gaultier Classique Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
37.97 USD
Jean Paul Gaultier Classique Summer 2014 Eau De Toilette tester for women 3.4 oz
Eau De Toilette 1.7oz
Jean Paul Gaultier Classique Miniature Coffret Summer Editions 4x3.5ml 0.11oz
Jean Paul Gaultier Classique Miniature Coffret Summer Editions 4x3.5ml 0.11oz
Gift Set 1oz
42.09 USD
Jean Paul Gaultier Classique Mini Gift Set I. Eau De Toilette 0,1 oz Eau De Toilette 0,1 oz Eau De Parfum 0,1 oz Eau De Parfum 0,1 oz
Gift Set 7oz
42.99 USD
Jean Paul Gaultier Classique Gift Set V. Eau De Toilette 1,7 oz Body Milk 2,5 oz Shower Gel 1 oz
47.19 USD
48.00 USD
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray 30ml 1oz
55.79 USD
Jean Paul Gaultier Classique Gift Set III. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 2,5 oz Shower Gel 1,7 oz
62.00 USD
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray Refill 75ml 2.5oz
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray Refill 75ml 2.5oz
63.04 USD
Jean Paul Gaultier Classique Limited Edition Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Eau De Toilette 0,3 oz
64.15 USD
Jean Paul Gaultier Classique Gift Set VII. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 2,5 oz
Eau De Toilette 1.7oz
67.00 USD
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
69.00 USD
Jean Paul Gaultier Classique Eau De Toilette Spray Couple's Limited Edition 100ml 3.3oz
72.50 USD
Jean Paul Gaultier Le Classique Summer Eau De Toilette Spray 2015 Limited Edition 100ml 3.3oz
Eau De Toilette 1.6oz
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Refillable Spray 75ml 2.5oz
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Refillable Spray 75ml 2.5oz
Gift Set 3.3oz
90.00 USD
Jean Paul Gaultier Le Classique Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Body Lotion 75ml 2.5oz Shower Gel 30ml 1oz 3pcs
90.00 USD
Jean Paul Gaultier Classique Eau de Toilette Refillable Natural Spray, 2.5 oz
Jean Paul Gaultier Classique Eau de Toilette Refillable Natural Spray, 2.5 oz
91.00 USD
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Jean Paul Gaultier Le Classique Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
100.00 USD
Jean Paul Gaultier Classique Eau de Toilette Natural Spray, 3.3 oz.
Jean Paul Gaultier Classique Eau de Toilette Natural Spray, 3.3 oz.
Eau De Parfum 1.6oz
102.50 USD
Jean Paul Gaultier Classique Intense Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Jean Paul Gaultier Classique Intense Eau De Parfum Spray 50ml 1.6oz
Eau De Parfum 3.3oz
138.00 USD
Jean Paul Gaultier Classique Intense Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Jean Paul Gaultier Classique Intense Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jean Paul Gaultier Classique, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jean Paul Gaultier Classique, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Classique marki Jean Paul Gaultier. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Classique marki Jean Paul Gaultier reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Guerlain Shalimar Lancome Tresor Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Dune Christian Dior Poison Christian Dior Hypnotic Poison Bvlgari Jasmin Noir Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Cacharel LouLou Givenchy Organza Laura Biagiotti Roma Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Estée Lauder Sensuous Noir Thierry Mugler Alien Thierry Mugler Alien Essence Absolue Donna Karan Black Cashmere Christian Dior Dolce Vita Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon