Marki » I-K » kwiatowe « Grupy

Joy Jean Patou dla kobiet

Joy Jean Patou dla kobiet

tuberozowy
żółtych kwiatów
Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia Joy Jean Patou dla kobiet Zdjęcia

Joy marki Jean Patou to kwiatowe perfumy dla kobiet. Joy został wydany w 1930 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Henri Almeras. Nutami głowy są tuberoza, ylang-ylang i róża bułgarska; nutami serca są jaśmin i róża majowa; nutami bazy są drzewo sandałowe i piżmo.

Tuberoza Ylang-ylang Róża bułgarska

Jaśmin Róża majowa

Drzewo sandałowe Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Joy by Jean Patou.

Joy Recenzje Perfum

anuta
anuta

Powstały w 1930,sprzedawane od 1932, nadal można je kupić.klasyczne perfumy kwiatowe. Czuję nutę konwaliową, przede wszystkim jaśmin, tuberozę i ylang-ylang,ale w każdej warstwie piramidy zapachowej najważniejsza jest róża, kilka rodzajów róż.Ponoć esencje są naturalne,a produkcja kosztowna.według mnie trwałość i projekcja imponująca.Mam wodę toaletową.Zapach piękny i oszałamiający,więc nie wiem dlaczego typowany jako wiosenny. Raczej na wieczorne wyjścia, niezależnie od pory roku.Ale dzisiaj nosimy perfumy według własnej miary... Nuty kwiatowe łączą się harmonijnie, jest raczej wytrawnie i elegancko.Piżmo i drzewo sandałowe słabo wyczuwalne. klasycznie piękne,ale nie brak im ekstrawagancji. Przed zakupem konieczne testowanie. Sądzę, że osoby lubiące mocną aurę zapachową (najpierw zauważamy perfumy, potem osobę) powinny być usatysfakcjonowane.

monika690
monika690

Tak to na pewno jest klasyka, takich zapachów już się nie tworzy. Dla mnie ten zapach ma wydźwięk retro za sprawą pewnych składników: aldehydów, cywetu, róży i jaśminu. W tym zapachu najmocniej czuję te cztery składniki. Początek mocno odurzający, dla niektórych zapach będzie wręcz śmierdział. Myślę, że warto poznać klasyka i dać mu szansę, w końcu takie zapachy tworzyły historię perfumiarstwa.

amanda
amanda

Z pewnością są już po reformulacji i to niejednej, ale i po tych turbacjach można dostrzec niegasnącą urodę.
Pięknie podana róża.
Jest kremowo brzoskwiniowa,ciepła z piżmem, wyraznym cywetem i korzeniem irysa.
Jest rozrysowana pomiędzy ciepłem owocowo kwiatowym i pomiędzy ostrością cywetu,korzenia irysowego.
Daje to ciekawy ,nietuzinkowy efekt.
Nie jest aż tak bardzo retro,popularne liftingi odmłodziły jej oblicze.
Taka piękna klasyka.

Rozterka
Rozterka

Matko, jak czytam Wasze recenzje , to się zastanawiam czy ja nosiłam te same perfumy :)
Miałam Joy kilka lat temu, zdecydowanie pachniał na mnie rożą podbitą jasminem i konwalią w klasycznym ale nie staroświeckim wydaniu. Aldehydy wyczuwalne ale bez nachalności. Tuberozy raczej nie wyczuwałam , ani ziemi.
Zebrałam za nie kilka komplementów.

Arttemiss
Arttemiss

Na mojej skórze Joy otwiera się zapachem mokrej po majowym deszczu ziemi i bardzo delikatną tuberozą, która o dziwno nawet mi nie przeszkadza. Kwiat jednak szybko znika, zatem nie muszę się zastanawiać, czy tuberozowy Doktor Jekyll nie przeistoczy się za chwilę w Pana Hyde. Ziemia - korzeń irysa - po chwili w ślad za kwiatem słabną i na scenę wkracza konwalia. Konwalia z gatunku miłych, w starym dobrym stylu. Róży brak, za to im dalej w last zapachu, tym więcej aldehydów i jeszcze więcej cywetu. Ale nic nie straszy, nic nie katuje, nic nie dusi - trochę wbrew nutom ten zapach to radość, zatem nazwa jest perfekcyjna...

Myślę, wdycham, oczyma wywracam i dumam jakiż on uroczy. Tymczasem wkracza do kuchni TŻ. Ja, zaintrygowana tym miłym zapachem podsuwam więc mu rękę i czekam komplementów, a on patrzy na mnie i mówi: kupa! No i masz Ci los - dorwały go cywet z jaśminem! - i co ja biedna mam teraz o Joyu myśleć?

Trwałość i dyfuzja przeciętne.

Zawsze chciałam poznać Joy, bo bardzo lubię zapachy vintage i pasjonuję się wręcz historią perfum. Niestety Joy pachnie na mnie po prostu staro.

Początek jest zimny - cierpkie, ziemiste aldehydy, które ciężko osiadają na skórze i nie dają innym nutom dojść do głosu.

Później nieśmiało wychyla się jaśmin w towarzystwie konwalii - róży nie czuję niestety w ogóle. Kwiaty są również zimne, gorzkie, bez śladu słodyczy, z dużą ilością zielonych nut.

Unikam tego określenia, ale na mnie Joy jest po prostu staroświecki - źle się zestarzał w porównaniu ze swoimi rówieśnikami - Mitsouko, L'Heure Bleue czy Shalimarem.

marialisa
marialisa

Zaliczyłam kilka podejść do Joy, za każdym razem odstraszała mnie iście końska dawka indolu, rysująca w mym umyśle jakże plastyczny obraz parującej ogromnej kupy pod krzakiem jaśminu;( (Ta sama historia z Jicky).
Moje pogodzenie się z Joy nastąpiło po tym, jak otworzyłam świeżo nabyty w ciemno flakon "nieznanych perfum Patou" - co prawda, na podstawie wyglądu buteleczki na jakieś 80% wiedziałam, co tam będzie, a jednak - dreszczyk emocji i te rzeczy, wiadomo;) To była, jak słusznie podejrzewałam Eau de Joy, rzecz stworzona przez Henri Giboulet w roku 1955. Nie znam wieku swojego flakonika, przybył do mnie nie tylko bez pudełka, a nawet bez nazwy.
Joy i Eau de Joy różnią się bardzo mało (wersja Joy do Proctor&Gamble była zreformulowana w tym samym roku przez tegoż Henri Giboulet) - Joy jest mroczniejszy, gęstszy i jeszcze bardziej różany, choć trudno to wyobrazić:) Indolu tez jest w nim więcej:( Choć zaznaczam, że wcale być nie musi, stary Joy, sprzed roku 1989, nie zalatuje szaletem, jak po-Proctorowe wersje.
Eau de Joy to milion róż, bordowych, konfiturowych, pachnących odurzająco, splecionych w jeden doskonały, aksamitny akord z niebywałego piękna jaśminem na cytrusowej podszewce i piżmowej bazie.
W moim prywatnym rankingu jest to najpiękniejsza, najbardziej upojna róża w perfumiarstwie. Słodka, a jednocześnie wyniosła, odurzająca, ale w sposób przynoszący czystą, niczym niezmąconą radość. Słoneczny promień przełamany w kielichu drogocennego wina, które nie jest ani cierpkie, ani kwaśne.
Wszystkim, bojącym się legendy perfumiarstwa i dziwiącym się, o co szum i draka, bardzo polecam!

Zakupowe okazje

Joy by Jean Patou Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Joy by Jean Patou Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Gift Set 2.5oz
188.00 USD
Jean Patou Joy Coffret Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz Body Cream 200ml 6.7oz 2pcs
Eau De Parfum
190.00 USD
Eau De Parfum
190.00 USD
350.00 USD
600.00 USD
600.00 USD
Joy by Jean Patou Parfum Deluxe

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jean Patou Joy, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jean Patou Joy, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Joy marki Jean Patou. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Joy marki Jean Patou reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Estée Lauder Knowing Chanel Coco Eau de Parfum Lancome Magie Noire Cacharel Anais Anais Guerlain Shalimar Lancome Tresor Fendi Fendi Cartier Must de Cartier Gres Cabotine Guerlain Samsara Eau de Parfum Calvin Klein Eternity Christian Dior Dune Elizabeth Taylor White Diamonds Lanvin Arpege Yves Saint Laurent Paris Fendi Fendi Theorema Jean Patou Sublime Guerlain Idylle Giorgio Armani Acqua di Gio Hermes 24 Faubourg