Marki » I-K » kwiatowo - zielone « Grupy

Iris de Nuit James Heeley dla kobiet i mężczyzn

Iris de Nuit James Heeley dla kobiet i mężczyzn

Mam: 2 Miałem: 3 Chcę: 2 Ukochany zapach: 1

Iris de Nuit marki James Heeley to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są dzięgiel i ambrette (piżmo ambrowe); nutami serca są fiołek, irys i nasiona marchwi; nutami bazy są ambra i cedr virginia.

Dzięgiel Ambrette (piżmo ambrowe)

Fiołek Irys Nasiona marchwi

Ambra Cedr Virginia

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Iris de Nuit by James Heeley.

Nirmal

Iris de Nuit Recenzje Perfum

allie
allie

Te perfumy to wspaniałe pole do popisu dla sztuki dedukcji (i wyobraźni jednocześnie). Mają tak symboliczną projekcję i nasycenie, że doprawdy jedynie ich nazwa oraz moje własne doświadczenie, wyniesione z przewąchania setek zapachów w przeszłości, pozwalają mi domyślić się, czym pachną Iris de Nuit.

Otóż pachną irysem - to dość oczywisty wniosek. Ale nie spodziewajcie się irysa z gatunku takich, jakie można znaleźć w Hiris czy w Shalimar Parfum Initial. Tutaj jest to skromny, cichy, nieasertywny Kopciuszek, który niemal przeprasza, że żyje.

Metodą dedukcji doszłam również do tego, że są tu także fiołki - miłe, ale raczej blade i nieśmiałe. Ponadto jest dosłownie cień cienia zapachu delikatnej, cienkiej skóry. Jest troszeńkę pudrowo, troszeńkę wytrawnie, troszeńkę zielono.

Czy to jest ładny zapach? Byłby. Byłby, gdyby nie cierpiał na tak straszną anemię. A on niby jest, a jakoby go nie było. Gdyby go podkręcić dziesięciokrotnie, pachniałby - dedukcja, drogi Watsonie! - jak skrzyżowanie Bottega Veneta z Balenciaga Paris, czyli wspaniale. Bo proporcje są w nim wyważone, bo kompozycja jest spójna, bo z takimi nutami trudno spudłować.

Butelka jest piękna, cena (zwłaszcza w kontekście takiego braku mocy) - barbarzyńska.

vertigo
vertigo

W Iris de Nuit podoba mi się tylko baza. Jest dobrze wyważona, drzewno-pylisto-ziołowa, niesłodka, jakby odrobinę rumiankowa. Pięknie spokojna i naturalna.

Niestety - oprócz bazy cały zapach to irys i fiołek w wydaniu, którego bardzo nie lubię: mydlano-szminkowym, słodko-pudrowym.
Przypomina mi naiwnie słodki Silver Iris.
Samą bazą mnie nie przekona.

kuba5566
kuba5566

Zapach w otwarciu bardzo podobny do Dior Homme Intensu. Występuje "szmikowa" nuta, lecz w tym przypadku jest to bardzo słodka oranżada, podobna do tych starych PRL-owskich w szklanych butelkach. Irys w otwarciu dominuje, lecz zapach szybko gaśnie i jest to jego największa wada. Szkoda, gdyż mógłby być zamiennikiem starego DHI :(.

Nieco ziemisty, marchewkowy irys z dodatkiem pudrowego fiołka. Momentami dość metaliczny. Kompletnie mnie nie porwał.

Jest mało intensywny i nietrwały, chociaż przez większość dnia czai się delikatnie przy skórze.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum James Heeley Iris de Nuit, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu James Heeley Iris de Nuit, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Iris de Nuit marki James Heeley. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Iris de Nuit marki James Heeley reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Sport M. Micallef Gaiac Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain Guerlain Homme Tom Ford Grey Vetiver Bond No 9 Wall Street L`Artisan Parfumeur Batucada Thierry Mugler A*Men Pure Malt Chanel Allure Pour Homme Lalique Hommage a L'Homme Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Homme The Different Company De Bachmakov Creed Green Irish Tweed Christian Dior Dior Homme Yves Saint Laurent M7 Byredo Pulp Comme des Garcons Wonderwood Christian Dior Fahrenheit Lalique Lalique Pour Homme Equus Yves Saint Laurent Opium Pour Homme