Marki » I-K » orientalne « Grupy

Cardinal James Heeley dla kobiet i mężczyzn

Cardinal James Heeley dla kobiet i mężczyzn

Mam: 16 Miałem: 18 Chcę: 28 Ukochany zapach: 1

dymny

Cardinal marki James Heeley to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są len, różowy pieprz i czarny pieprz; nutami serca są francuskie labdanum, kadzidło i mirra; nutami bazy są wetyweria, ambra i paczula.

Len Różowy pieprz Czarny pieprz

Francuskie labdanum Kadzidło Mirra

Wetyweria Ambra Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cardinal by James Heeley.

Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon
Full Incense
La Liturgie des Heures
Shanaan

Cardinal Recenzje Perfum

villandra
villandra

Zwiastujące rychłe nadejście jesieni rześkie, przyjemnie wilgotne powietrze wdarło się nieśmiało do kościoła przez delikatnie uchylone drzwi. Słoneczne promienie przedzierały się do wnętrza świątyni przez piękne, smukłe witraże, podkreślając ich niezwykłe barwy i pełen finezji kunszt godzien najlepszych rzemieślników. Odziana w wytworną i nie pozbawioną pewnej filuterności czerń kobieta klęczała na środku przejścia, z pokornie pochyloną głową, jakby chciała ustrzec się przed bożym gniewem. Do pierwszej porannej mszy zostały jeszcze dwie godziny. Kościół był pusty. Panowała w nim kojąca cisza przerywana od czasu do czasu radosnym świergotaniem ptaków dobiegającym z pobliskiego lasu. Aromat dostojnego kadzidła z wyczuciem przyprawiony słodkawą, łagodną mirrą otulał kobietę niczym kunsztownie wyprawiony szal. Zamknęła oczy i schyliła głowę jeszcze niżej. Z jej ust wydobył się cichy szept: - Panie, wybacz, bo znowu zgrzeszyłam. Z nim. Z Kardynałem.

SignoreMachiavelli
SignoreMachiavelli

Najbardziej sakralne (w europejskim kontekście) kadzidło jakie wąchałem. Eleganckie, wyniosłe, jasne i zrównoważone. Z początku delikatnie słodkie i otulające. Pieprz stawia pewien dystans, ale nie jest on ostry ani wyrazisty.
Po chwili powoli rozwijają się obłoki labdanum i mirry, które delikatnie płyną blisko ciała. Woń ta jest bardzo przestrzenna, dymna. Na końcu zostaje tylko delikatne tchnięcie paczuli - na tyle delikatne, że wydaje się być tylko wspomnieniem albo zamglonym obrazem.

Cardinal jest jak spacer przez gotycką świątynię - słodka woń olejków i półmrok tuż po minięciu bogato zdobionego, kamiennego portalu. Następnie procesja sług pańskich z rozpalonymi, złotymi trybularzami - wyróżniające się na przedzie czerwone galero, które następnie szybko znika w mroku. Potem wszystko ustaje, a my zostajemy sami między witrażami i bogato zdobionym ołtarzem i w ciszy możemy tylko kontemplować nad minioną uroczystością.

Jest to dla mnie o wiele bliższa europejskiej kulturze, interpretacja kadzidła frankońskiego niż np. Avignon. Bardziej elegancka i stonowana. Nie tak mroczna i ciężka, za to o wiele bardziej szlachetna. Pod względem kompozycyjnym jestem urzeczony Jego Eminencją, niestety trwałość i projekcja są mizerne. Właściwie to sama trwałość nie jest zła, ale akord średni jest dla mnie zbyt ulotny. Liczyłem, że to kadzidło z mirrą będzie się ciągnęło podobnie jak to jest w La Liturgie des Heures, a ono po dwóch godzinach całkiem niknie w delikatnej bazie.

allie
allie

Kiedy poznałam Cardinala, zrozumiałam wreszcie, co oznacza zwrot „oczyszczająca moc kadzidła”. Czy ten zwrot gdzieś przeczytałam, czy też sama go sobie ukułam gdzieś w podświadomości – nie wiem, ale wiem już, że kadzidło poza licznymi wcieleniami dymnymi i mrocznymi ma też takie jasne, świetliste i przestrzenne.

Cardinal jest jak wczesnowiosenny, bezchmurny poranek, kiedy słońce świeci silnym, ożywczym, ostrym światłem, ale jeszcze nie daje ani odrobiny rozleniwiającego ciepła . W taki poranek powietrze jest krystalicznie czyste, przeszywająco wręcz orzeźwiające – jak łyk doskonale przejrzystej, lodowatej wody z górskiego strumienia. Cardinal to wyostrzone zmysły, to wzmocniona zdolność postrzegania, to niemal medytacyjna jasność umysłu, ale też pewny siebie spokój. Oczyszczająca, niemal musująca jasność i chłód. Gdyby stan doskonałej równowagi ducha i umysłu miał zapach, to byłby to zapach Cardinala.

Ten niezwykły efekt został osiągnięty relatywnie prostymi środkami. Dużo świeżego, jasnego drewna; trochę paczuli w jej wyjątkowej, chłodnej i świeżej odsłonie; wreszcie nieco wietrznej, przestrzennej odmiany wetiweru. Czuję też w otwarciu i sercu tej kompozycji jakąś niezidentyfikowaną, energetyzującą, kwaskową nutę, ale nie jest to kwaskowość cytrusowa. Baza jest jej niemal pozbawiona, ale pozostaje równie jasna, czysta i strzelista jak otwarcie.

Cardinal to fenomenalne perfumy o – niestety – przeciętnej trwałości, za to w ponadprzeciętnej cenie. Mimo to może kiedyś popełnię małe szaleństwo i je kupię.

veryrude
veryrude

Wczoraj był chłodny i deszczowy dzień - idealny do testowania perfum. Wczoraj powąchałam ten zapach po raz pierwszy. Gdy później szłam wieczorną porą uliczkami Krakowa czułam się naprawdę wyjątkowo. Miłość od pierwszego powąchania - piękne kadzidło, kościelne, w 100% odzwierciedlone, unikatowe, po prostu wspaniałe. Na samym początku jest trochę za bardzo kwaśny w moim odczuciu, ale po minucie zamienia się w kadziło w pełnym rozumieniu tego słowa. Musi być mój i będzie!

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Wspaniałe kadzidło. Katolickie - frankońskie plus mirra. Delikatne. Subtelne, lekko popiołowe, ale nie tak dogłębnie czarne jak Avignon czy Black CdG. Niesamowicie podkręca tę kompozycję użycie paczuli, które jakoś je rozjaśnia, robi słonym i letnim. Na końcu przyjemnie wetyweriowe. Bardzo noszalne. I przyjemne, jakokolwiek dziwnie to brzmi, kiedy się weźmie pod uwagę, że jest to zapach światyni, klęcznika i podniosłości. Autorowi udało się poprowadzić ten zapach w inne rejony.
Edit: Bardzo wytrwały zapach. Medytacyjny i uduchowiony. Subtelność i brak agresji. To chyba istota stylu Heeleya.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum James Heeley Cardinal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu James Heeley Cardinal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cardinal marki James Heeley. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cardinal marki James Heeley reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Comme des Garcons Black Donna Karan Black Cashmere Lubin Idole Gucci Gucci pour Homme Serge Lutens Fille en Aiguilles Lubin Idole Eau de Parfum Montale Full Incense Yves Saint Laurent M7 Yves Rocher Neonatura Cocoon Serge Lutens Gris Clair Molinard Habanita Olivier Durbano Jade L`Artisan Parfumeur Timbuktu Serge Lutens Ambre Sultan Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Parfum d`Empire Wazamba Parfum d`Empire Cuir Ottoman Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Kyoto Lalique Perles De Lalique