Marki » I-K » orientalne « Grupy

Cardinal James Heeley dla kobiet i mężczyzn

Cardinal James Heeley dla kobiet i mężczyzn

Mam: 16 Miałem: 17 Chcę: 25 Ukochany zapach: 1

dymny

Cardinal marki James Heeley to orientalne perfumy dla kobiet i mężczyzn. Nutami głowy są len, różowy pieprz i czarny pieprz; nutami serca są francuskie labdanum, kadzidło i mirra; nutami bazy są wetyweria, ambra i paczula.

Len Różowy pieprz Czarny pieprz

Francuskie labdanum Kadzidło Mirra

Wetyweria Ambra Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Cardinal by James Heeley.

Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon
Full Incense
Shanaan
La Liturgie des Heures

Cardinal Recenzje Perfum

allie
allie

Kiedy poznałam Cardinala, zrozumiałam wreszcie, co oznacza zwrot „oczyszczająca moc kadzidła”. Czy ten zwrot gdzieś przeczytałam, czy też sama go sobie ukułam gdzieś w podświadomości – nie wiem, ale wiem już, że kadzidło poza licznymi wcieleniami dymnymi i mrocznymi ma też takie jasne, świetliste i przestrzenne.

Cardinal jest jak wczesnowiosenny, bezchmurny poranek, kiedy słońce świeci silnym, ożywczym, ostrym światłem, ale jeszcze nie daje ani odrobiny rozleniwiającego ciepła . W taki poranek powietrze jest krystalicznie czyste, przeszywająco wręcz orzeźwiające – jak łyk doskonale przejrzystej, lodowatej wody z górskiego strumienia. Cardinal to wyostrzone zmysły, to wzmocniona zdolność postrzegania, to niemal medytacyjna jasność umysłu, ale też pewny siebie spokój. Oczyszczająca, niemal musująca jasność i chłód. Gdyby stan doskonałej równowagi ducha i umysłu miał zapach, to byłby to zapach Cardinala.

Ten niezwykły efekt został osiągnięty relatywnie prostymi środkami. Dużo świeżego, jasnego drewna; trochę paczuli w jej wyjątkowej, chłodnej i świeżej odsłonie; wreszcie nieco wietrznej, przestrzennej odmiany wetiweru. Czuję też w otwarciu i sercu tej kompozycji jakąś niezidentyfikowaną, energetyzującą, kwaskową nutę, ale nie jest to kwaskowość cytrusowa. Baza jest jej niemal pozbawiona, ale pozostaje równie jasna, czysta i strzelista jak otwarcie.

Cardinal to fenomenalne perfumy o – niestety – przeciętnej trwałości, za to w ponadprzeciętnej cenie. Mimo to może kiedyś popełnię małe szaleństwo i je kupię.

veryrude
veryrude

Wczoraj był chłodny i deszczowy dzień - idealny do testowania perfum. Wczoraj powąchałam ten zapach po raz pierwszy. Gdy później szłam wieczorną porą uliczkami Krakowa czułam się naprawdę wyjątkowo. Miłość od pierwszego powąchania - piękne kadzidło, kościelne, w 100% odzwierciedlone, unikatowe, po prostu wspaniałe. Na samym początku jest trochę za bardzo kwaśny w moim odczuciu, ale po minucie zamienia się w kadziło w pełnym rozumieniu tego słowa. Musi być mój i będzie!

AgnieszkaK.
AgnieszkaK.

Wspaniałe kadzidło. Katolickie - frankońskie plus mirra. Delikatne. Subtelne, lekko popiołowe, ale nie tak dogłębnie czarne jak Avignon czy Black CdG. Niesamowicie podkręca tę kompozycję użycie paczuli, które jakoś je rozjaśnia, robi słonym i letnim. Na końcu przyjemnie wetyweriowe. Bardzo noszalne. I przyjemne, jakokolwiek dziwnie to brzmi, kiedy się weźmie pod uwagę, że jest to zapach światyni, klęcznika i podniosłości. Autorowi udało się poprowadzić ten zapach w inne rejony.
Edit: Bardzo wytrwały zapach. Medytacyjny i uduchowiony. Subtelność i brak agresji. To chyba istota stylu Heeleya.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum James Heeley Cardinal, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu James Heeley Cardinal, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Cardinal marki James Heeley. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Cardinal marki James Heeley reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Comme des Garcons Comme des Garcons Series 3 Incense: Avignon Donna Karan Black Cashmere Comme des Garcons Black Gucci Gucci pour Homme Lubin Idole Serge Lutens Fille en Aiguilles Yves Rocher Neonatura Cocoon Serge Lutens Gris Clair Lubin Idole Eau de Parfum Molinard Habanita Yves Saint Laurent M7 Montale Full Incense L`Artisan Parfumeur Timbuktu Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Sequoia Olivier Durbano Jade Lalique Perles De Lalique Parfum d`Empire Wazamba Serge Lutens Ambre Sultan Parfum d`Empire Cuir Ottoman Serge Lutens Daim Blond