Marki » I-K » kwiatowo - zielone « Grupy

Silences Jacomo dla kobiet

Silences Jacomo dla kobiet

Silences Jacomo dla kobiet Zdjęcia Silences Jacomo dla kobiet Zdjęcia Silences Jacomo dla kobiet Zdjęcia Silences Jacomo dla kobiet Zdjęcia

Silences marki Jacomo to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Silences został wydany w 1978 roku. Silences stworzyli Gerard Goupy i Jean-Claude Niel. Nutami głowy są kwiat pomarańczy, galbanum, bergamotka, cytryna, nuty zielone i liść czarnej porzeczki; nutami serca są irys, jaśmin, narcyz, hiacynt, róża i konwalia; nutami bazy są wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe, mech dębowy, cedr i ambrette (piżmo ambrowe).

Kwiat pomarańczy Galbanum Bergamotka Cytryna Nuty zielone Liść czarnej porzeczki

Irys Jaśmin Narcyz Hiacynt Róża Konwalia

Wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe mech dębowy Cedr Ambrette (piżmo ambrowe)

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Silences by Jacomo.

Chanel N°19
Balmain de Balmain
Chanel No 19 Eau de Parfum
Marrakech Neroli E Cardamomo
Fidji

Silences Recenzje Perfum

Nan
Nan

Las to poniekąd moje naturalne środowisko. Chociaż od urodzenia mieszkam w dużym mieście w każde wakacje wyjeżdżałam na wieś, gdzie główną atrakcję stanowił las. Las mieszany z przewagą sosny, raczej suchy, pachnący przy każdej pogodzie inaczej – raz balsamicznie i słodko, to znów grzybowo, a potem, po deszczu – ostro i wytrawnie. Ciągle szukam takiego lasu w perfumach i nie udaje mi się go znaleźć. Tymczasem w Silences Jacomo zamknięto las innego typu – las z przewagą drzew liściastych, wilgotny, mroczny i trochę straszny. Takie zwilgłe uroczysko. Drzewa w nim są wysokie i zasłaniają słońce. Poszycie to wiele centymetrów opadłych liści, paprocie i mech, mnóstwo mchu. Silences pachnie tym mchem, paprociami, sokami krążącymi w okolicznych drzewach i ziemią. Nuta ziemista jest tu bardzo wyraźna, szczególnie w otwarciu. Zupełnie jakby wtulić twarz w wilgotny mech i poczuć jego zapach i podłoża, na którym rośnie. Silences to perfumy melancholijne, sprzyjające zadumie i kontemplacji. Wspaniały, bogaty zapach, który jest raczej alegorią niż wiernym oddaniem zapachów natury. Bo pachnie też mrokiem, chłodem i niepokojem, a przecież te rzeczy nie mają zapachu. Kawał znakomitej perfumiarskiej roboty z dawnych lat, kiedy perfumy nie musiały być tylko i wyłącznie „ładne”. Trzeba się było trochę bardziej napracować, by zaistnieć na rynku, a już zwłaszcza by przetrwać próbę czasu.

Czuć tu bez wątpienia inspirację Chanel No. 19, ale jeden nie jest zamiennikiem drugiego. W moim odczuciu Silences jest bardziej ziemisty, a No. 19 bardziej zielony. Oba wytrawne, trudne i warte uwagi każdego perfumoholika.

Zombianka
Zombianka

Po roku wydania 1978 spodziewałam się, że Silences będą leśnym szyprem, wyobrażałam je sobie jako podobne do Nu od YSL. Powąchane z atomizera przywołały mi na myśl francuskie buduary i futra w babcinej szafie, niespodziewanie skojarzyły mi się też z okresem październik- listopad. Może dlatego, że na Wszystkich Świętych babcia zakładała podobnie pachnące futro.
Zaaplikowane Silences wybrzmiały na mnie wilgotną zielenią, z hiacyntem pokrytym rosą, o wygiętej łodyżce pod ciężarem kwiatu. Wokół mchy, kilka konwalii i narcyzów w cieniu, lekki jesienny wietrzyk. Chwilę później pojawia się róża z bladym irysem i zapach robi się pudrowo- szminkowy, choć dalej świeży, z czasem delikatnieje. Jest w nim rzeczywiście coś Chanelowego.
Trwałość przyzwoita, projekcja umiarkowana. Perfumy świetnie zblendowane, w starym stylu, wzbudzające emocje. Doceniam zamysł, ale postarzają mnie, nieswojo się w nich czuję. Dziś jeszcze zupełnie do mnie nie pasują, próbka poleży w oczekiwaniu na lepsze czasy.

sloma_bubu
sloma_bubu

Pięknie, zielono z akcentem pudrowym w tle. Taki mój odbiór tych perfum, niestety na mnie bardzo bliskoskórne, żałuję bo zapach oszałamiający. Warte zapozanania się, zapach inny, trochę przypominający Chanel 19. Polecam zakup, piękne, intersujące, niebanalne i wiekowe.

Rozterka
Rozterka

Tak, Silence to cisza.
Nie ta upojna cisza letniego wieczoru , kiedy siadasz na werandzie lub drewnianym ganku z filiżanką jasminowej herbaty i marzysz.
To cisza surowa, cisza w ktorej łzy są gorzkie.
Tak,Silence to cisza chłodnego świtu , po nocnej nawałnicy. To drzewa wyrwane z korzeniami,drzewa okaleczone, połamane gałęzie, pod nimi zgniecone zioła, kwiaty i wilgotny mech.

Ale to również moc , powstającej po katakliźmie przyrody. Niezniszczalna pieśń twórczego zycia.

To zapach szyprowy, wytrawny, powazny.
Zapach gorzkiej, surowej zieleni , nieco wilgotny i chłodny w początkowej nucie.
Na mnie zielonośc i gorycz wyczuwalna od początku do końca. Galbanum, , mech , wetiver wyczuwalne są w zasadzie przez cały czas , chociż z róznym natężeniem, i hiacynt.
W późniejszej fazie , zapach nieco się wysusza, dochodzą nuty drzewne oraz bardziej mięsiste i nieco pudrowe nuty kwiatowe, ale ten puder tez zawiera goryczkę.Róża jest nieco nieoczywista :) kwiaty mieszają się z zapachem łodyg i lisci. Cytrusy na mojej skórze specjalnie niewyczuwalne , może momentami bergamota.

Zapach w klimacie Chanel 19 w wersji edp i Cabocharda , równie dobrze zmieszany.

amanda
amanda

Tak , Silence z pewnością nie jest spokojnym perfumeryjnym pachnidłem , może dlatego został zamknięty we flakonie czarnego koloru a nazwa jest specjalnie przewrotna?.
Dla mnie, tu chodzi o taką ciszę po deszczu i burzy , kiedy zieleń nabiera specyficznego ostrzejszego zapachu i wręcz wyczuwa się ostrzejszą woń każdego korzonka.
Kiedy po ulewie zostaje strzepnięty z zieleni kurz a całe ptactwo i przyroda zaczyna powoli dochodzić do siebie po tym lekkim przewrocie w ich ułożonym systematycznym życiu .
Mnie Silence prowadzi w rejony takiej właśnie zieleni , bo dla mnie to na wskroś zielony zapach z egzotyczną zielenią skąpaną po deszczu.
A galbanum tworzy ten klimat,gorzkawy i dosyć intensywny każąc szukać go w korzonkach , łodyżkach , liściach.
Kwiaty zaczynją ocieplać te dość surowe z początku rytmy .
Panuje już ciepło stworzone z coraz mocniejszym kwiatowym zapachem , jednak cały czas zza zieleni.
Zielone nuty..coś od wczoraj przyszło mi się z nimi zmierzyć w kilku zapachach i powiem , że jeśli chociaż nie należą do moich ulubionych , to zaczynają mnie w jakiś tam sposób intrygować.
A i rocznik też nie jest mi obojętny.

Silences by Jacomo 3.74 out of 5 based on 23 ratings and 5 user reviews

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jacomo Silences, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jacomo Silences, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Silences marki Jacomo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Silences marki Jacomo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Yves Saint Laurent Opium Gres Cabochard Clinique Aromatics Elixir Estée Lauder Youth-Dew Guerlain Shalimar Pierre Balmain Vent Vert Cartier Le Baiser Du Dragon Sisley Soir de Lune L`Artisan Parfumeur Tea for Two Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Molinard Habanita Slava Zaitsev Maroussia Sisley Eau du Soir Cartier Must de Cartier Paloma Picasso Paloma Picasso Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Christian Dior Dune Laura Biagiotti Roma Paco Rabanne La Nuit