Marki » I-K » orientalno - drzewne « Grupy

Jacomo de Jacomo Jacomo dla mężczyzn

Jacomo de Jacomo Jacomo dla mężczyzn

Mam: 14 Miałem: 7 Chcę: 8 Ukochany zapach: 2

skórzany
Jacomo de Jacomo Jacomo dla mężczyzn Zdjęcia Jacomo de Jacomo Jacomo dla mężczyzn Zdjęcia Jacomo de Jacomo Jacomo dla mężczyzn Zdjęcia Jacomo de Jacomo Jacomo dla mężczyzn Zdjęcia

Jacomo de Jacomo marki Jacomo to orientalno - drzewne perfumy dla mężczyzn. Jacomo de Jacomo został wydany w 1980 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Christian Mathieu. Nutami głowy są rozmaryn, lawenda, bazylia, petitgrain, bergamotka, majeranek, cytryna, galbanum i kardamon; nutami serca są kolendra, drzewo sandałowe, cynamon, kwiat muszkatołowca, cedr, geranium, brazylijskie drzewo różane, goździk (przyprawa) i kminek; nutami bazy są skóra, ambra, piżmo, mech dębowy, wanilia i paczula.

Rozmaryn Lawenda Bazylia Petitgrain Bergamotka Majeranek Cytryna Galbanum Kardamon

Kolendra Drzewo sandałowe Cynamon Kwiat muszkatołowca Cedr Geranium Brazylijskie drzewo różane Goździk (przyprawa) Kminek

Skóra Ambra Piżmo Mech dębowy Wanilia Paczula

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Jacomo de Jacomo by Jacomo.

Narciso Rodriguez for Him

Jacomo de Jacomo Recenzje Perfum

arturovittorio
arturovittorio

Perfumy bardzo interesujące, poświadczające wysoką klasę kompozycji lat 70. i 80. ubiegłego wieku, a właśnie z przełomu tych dekad pochodzi Jacomo de Jacomo. Bardzo ciekawe otwarcie – czuję whisky i całą masę ziół. To pewnie efekt połączenia ziół właśnie z galbanum i nutami cytrusowymi. Później zaczynają dominować akordy drzewne i przyprawowe, na mojej skórze z przewagą drzewa sandałowego i – przede wszystkim – goździków. Finał jest bardzo przyjemny, z dominacją złamanej, „rasowej” słodyczy, którą uzyskano najpewniej na skutek połączenia nut skórzanych z ambrą, piżmem i paczulą. No i wciąż pozostają goździki – to leitmotiv perfum. Trzeba jednak zaznaczyć, że większość składników nie jest wyczuwalna bezpośrednio, wszystko gra raczej jako świetnie skomponowana całość – konsekwentna, bogata, mieniąca się, igrająca, mamiąca rozmaitymi odcieniami. Odbieram zapach jako przyjazny, otulający, ale i tajemniczy, może nieco mroczny, no i zwracający uwagę, niepodobny do innych, zwłaszcza dziś lansowanych w tzw. mainstreamie.
Dla pozornych twardzieli, uroczych łasuchów wieczorami pogryzających pierniczki, czasami lubiących zakładać skórzane kurtki.

Krzysiek Krawczyk
Krzysiek Krawczyk

Nie jest podobny do ani jednego zapachu, które znam. Czarny jak noc na pustyni. Suchy i cierpki. Odurza tuż po psiknięciu niesamowitą mieszanką majeranku, goździków i gorzkiej pomarańczy. Z każdą kolejną minutą wybrzmiewa kolejnymi ciekawymi akordami- czuć ostry kminek, ciepły aromatyczny cynamon i balsamiczną woń drzewa sandałowego. W bazie do ferii wyżej wspomnianych nut dołącza piżmo, mech leśny i skóra, która dopełnia ten zapach. Skojarzenie pierwsze- zapach kleru- zakonnic, zakonników i księży, ich czarnych sutann, prostych celi klasztornych (byłem, widziałem, wąchałem), zapach "wielkiej tajemnicy wiary", grzechu i pokuty. Drugie skojarzenie- mrok. Bezgwiezdna, upalna letnia noc, księżyc w nowiu. Susza. Wyschnięta na wiór i spękana ziemia. W gardle zasycha z pragnienia. Jeśli Encre Noir Lalique jest uważany za zapach mroczny, to Jacomo de Jacomo jest mroczniejszy po stokroć. Trwałość znakomita.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Jacomo Jacomo de Jacomo, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Jacomo Jacomo de Jacomo, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Jacomo de Jacomo marki Jacomo. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Jacomo de Jacomo marki Jacomo reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Mirato Malizia Uomo Vetyver Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Halston Halston Z14 Lalique Encre Noire Emanuel Ungaro Ungaro pour L'Homme III Yves Saint Laurent Body Kouros Jacomo Jacomo de Jacomo Rouge Oriflame Sir Avebury Calvin Klein Obsession for Men Bvlgari Aqva Pour Homme Franck Olivier Black Touch Yves Saint Laurent La Collection M7 Oud Absolu Ted Lapidus Altamir Azzaro Visit For Men Thierry Mugler A*Men Yves Saint Laurent Kouros Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui Hermes Terre d'Hermes Salvador Dali Salvador Dali Pour Homme David & Victoria Beckham David Beckham Homme