Marki » I-K » drzewno - wodne « Grupy

L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake dla mężczyzn

L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake dla mężczyzn Zdjęcia L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake dla mężczyzn Zdjęcia L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake dla mężczyzn Zdjęcia L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake dla mężczyzn Zdjęcia L'Eau d'Issey Pour Homme Issey Miyake dla mężczyzn Zdjęcia

L'Eau d'Issey Pour Homme marki Issey Miyake to drzewno - wodne perfumy dla mężczyzn. L'Eau d'Issey Pour Homme został wydany w 1994 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Jacques Cavallier. Nutami głowy są kolendra, cyprys, mandarynka, estragon, yuzu, werbena cytrynowa, szałwia, bergamotka, cytryna i calone; nutami serca są gałka muszkatołowa, rezeda, cejloński cynamon, geranium bourbon, szafran, konwalia i nymfeida; nutami bazy są tahitiańska wetyweria, piżmo, drzewo sandałowe, cedr, ambra i tytoń.

Kolendra Cyprys Mandarynka Estragon Yuzu Werbena cytrynowa Szałwia Bergamotka Cytryna Calone

Gałka muszkatołowa Rezeda Cejloński cynamon Geranium bourbon Szafran Konwalia Nymfeida

Tahitiańska wetyweria Piżmo Drzewo sandałowe Cedr Ambra Tytoń

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about L'Eau d'Issey Pour Homme by Issey Miyake.

Agua de Loewe
L`Eau d`Issey Pour Homme Summer 2016
Yuzu Man
Kouros Eau de Toilette Tonique
18 Intense

L'Eau d'Issey Pour Homme Recenzje Perfum

Kokos ;)

Wraz z biegiem czasu muszę lekko edytować swoją recenzję tytułowego bohatera. Jakoś ostatnio maiłem okazję go kilka razy znów potestować, nawet na ulicy kilku nosicieli mój nos wychwycił. I tak od pewnego czasu nasuwa mi się główne skojarzenie tego zapachu. Japonia !

Tak Japonia a konkretnie z tamtejsza kulturą. Tytułowy składnik L'Eau d'Issey czyli Yuzu, to cytrus co prawda wywodzący się z Chin jednak został sprowadzony do Japonii i w pewnym sensie ukorzeniony z tamtejszą kulturą. Jego gorzkawe cierpkie i korzenne brzmienie od razu nasuwa mi na myśl lekko surrealistyczny styl architektury tamtejszych rejonów wraz z ich spokojną kulturą. Kolejnym czynnikiem w kompozycji, który mnie nakierowuje na tamtejsze klimaty jest kwiat lotosu , co kojarzy mi się z pięknie zadbanymi Japońskimi ogrodami.

To czego również nie wymieniłem w poprzedniej recenzji to charakterystyczna gorzkawość i cierpkość tej kompozycji.Całość nie została niczym ani osłodzona ani ocieplona, nawet żywica tutaj zawarta przybiera surowy charakter a cynamon jest suchy i nieprzytulny. Dodatek takich składników jak kolendra, wetyweria i gałka muszkatałowa z odrobiną cedru dodatkowo potęgują gorzkawość cytrusów dodając świeżego, korzenno-drzewnego tła.

Co warto nadmienić, zapach ten niedawno został podany reformulacji która nieco przyhamowała w nim projekcję oraz złagodziła mocny ziemisty początek. Mimo wszystko uważam to za must heave na porę ciepłą jako niepowtarzany i bardzo oryginalny zapach cytrusowo-korzenny. Na pewno w tej kategorii zapachowej nie znajdziemy podobnej pozycji. Co najlepsze kompozycja mająca ponad 20 lat na karku nie doczekała się nadal naśladowcy pomimo iż zalicza się obecnie do najpopularniejszej grupy perfum czyli świeżaków.

Godny wyczyn prawdziwego na miarę prawdziwego Sensei :)

przemas
przemas

Niestety nie pachnie już tak jak wersja z lat 90. Pachniał niesamowicie. Kupiłem go 2 lata temu w Douglasie i o mało nie spadłem z krzesła - w negatywnym tego słowa znaczeniu. Zapach musiał przejść reformulacje.

ganczar666
ganczar666

Mój ABSOLUTNY no.1 na lato.
Nie wyobrażam sobie półki z perfumami bez tego zapachu.
Kocham - Kocham - Kocham
Piękna konwalia,cos jak biały bez , białe kwiaty. Damskie składniki a męska kompozycja.
Cos obłędnego.
Brawo

Tombstobe
Tombstobe

Mam mieszane uczucia, pierwsza aplikacja nie poszła zbyt dobrze, czułem że Issey Miyake chce ze mnie zrobić babę, troszkę apteki i mnóstwo kwiatów, chyba aż za dużo. Do tego faktycznie ten zapach trwa i daje o sobie znać, to dziwne, bo powinien zczeznąć dosyć szybko. Ciężko określić mi ten zapach, niby są tam cytrusy, ale ja ciągle czuję kwiaty. Dzisiaj moja druga aplikacja, tym razem jestem w ciepłym pomieszczeniu i zapach fajniej się rozwinął, kwiaty troche odpuściły i yuzu dało o sobie znać. Issey mnie nie zaczarowała i raczej nie kupie nigdy tego zapachu, chociaż doceniam kompozycję. Udanego wąchania.

Kokos ;)

Otwarcie może mocno odrzucić.Otwiera się bardzo mocną nutą korzenną.Czuję się jak bym wsypywał świeżą ziemię do doniczek.Jednak za to co się dzieje dalej należy mu dać szansę.Szansę na przyjaźń lub miłość.Po ciężkim otwarciu zapach staję się bardziej świeży.Nuta korzenna zanika tak szybko jak się pojawiła.Całość się wysładza i nabiera cytrusowego brzmienia.Trwałość jak i projekcja umiarkowane.Ogólnie polecam ten zapach szczególnie na cieplejsze dni.

wrslucky
wrslucky

Początkowo coś mi w nim nie pasowało. Zmierzyłem się z tym zapachem kilka razy, aż w końcu przyszły temperatury rzędu 25 stopni na zewnątrz. Wtedy nagle odkryłem, że jednak zapach jest świetny. Świeży. Może jest i trochę chemiczny, nienaturalny.. ale jest w nim coś fajnego. Nie męczy mnie tak jak Versace Pour Homme, którego mam już drugą flaszkę i zaczyna mnie drażnić. Być może Issey tak samo zacznie mnie denerwować, nigdy nie wiadomo. W każdym razie polecam spróbować, jest świeżo, ale i nietypowo.

sniadanienaplutonie
sniadanienaplutonie

W L'eau d'Issey wersja męska jest dużo ciekawsza, niż damska, toteż taką sobie przysposobiłam, i taką noszę. Otrzymując próbkę miałam nadzieję na nowego świeżaka, który po wielu latach z godnością zajmie na mojej półce miejsce CK One, jednak moja radość okazała się być przedwczesna. L'eau d'issey to, dla każdego fana świeżaków, perfumy idealne. Bez wachania biegłabym już po własną flaszkę, gdyby nie dwa mankamenty które skutecznie zastopowały ten wybuch ciepłych uczuć: otwarcie zapachu miyake na mojej skórze jest nieznośnie chemiczne, cytrusy są zupełnie niewyczuwalne, natomiast w nos gryzie dziwny, laboratoryjny odór, który jak szybko się pojawia tak i znika, jednak niesmak pozostaje i na dłuższą metę zniechęca do codziennego stosowania. Drugim (zdecydowanie przeważającym) minusem perfum jest ich trwałość. Po 3 godzinach na skórze nie czuję już nic, na ubraniach rzecz ma się nieco lepiej, choć wciąż bez szaleństw. Jak już mnie weźmie na świeżaki, to lubię jak projektują, są wyczuwalne. Przy skórze chować się mogą lekkie orienty czy inne przyprawowce. Nie wykluczam ,że kiedyś pod wpływem znużenia, chęci zmian czy innej choroby kupię l'eau d'issey ale na tą chwilę pozycja CK One na mojej półce pozostaje niezagrożona:)

drejk
drejk

Ja odbieram go jako świeżą woń orientalnych wodnych kwiatów. Zapach jest otulający, ale chłodny i krystaliczny jak woda z górskiego potoku. Przyjemny, ale dość ofensywny, często o sobie przypomina pobudzony ruchem, czy podmuchem wiatru. Inny, ujmujący i upojny, nie ma typowo męskiego charakteru. Zdecydowanie może być używany przez kobiety. Wolę wąchać go na kimś, wtedy w małych ilościach jest urzekający i chce się go doświadczać jak najdłużej. Na mnie odznacza się sporą projekcją i dobrą trwałością, zdąży mnie znudzić. Tym bardziej, że prawie nie ewoluuje. Kwaśne cytrusowe otwarcie szybko znika, a później zapach długo pozostaje niezmienny. W moim odczuciu są to perfumy dla osoby inteligentnej i spokojnej.

Roq
Roq

Długo unikałem spotkania z L'EauD'Issey (byłem wtedy w fazie cięższych i mocnych woni), aż w końcu musiałem sprawdzić, co spowodowało, że ten zapach jest na szczytach listów zapachowych przebojów. Pierwsze spotkanie określiłbym jako womitywne. Aż mnie skręcało z obrzydzenia. Jako że z natury jestem uparty, dlatego postanowiłem zgłębiać fenomen tej wody do skutku.
Kolejne podejścia znosiłem z coraz większą pokorą, aż w końcu poznałem jego tajemnicę i pokochałem, jak siostrę. Kolegi...
Miłość spóźniona, ale spełniona. Moja rada - tego zapachu nie można oceniać po początkowych nutach. Dla wielu może być to dość traumatyczne doświadczenie. Jednakże, jeśli dać mu szansę, z każdą godziną nabiera wartości i trwa na skórze cały, boży dzień, wypierdując z siebie japońskie "melodie". Końcówka zapachu to prawdziwa uczta dla nosa.
Zapach nie tylko na lato. Jest lekki, ale charakterny i nie ma szans na zestarzenie. Takie cuda jak L'Eau D'Issey, zdarzają raz na kilkanaście lat.
Flakon pięknie pasuje do zawartości.

PeterPan
PeterPan

Super woda na wakacje. Kobiety ja lubia, daje duzo swiezosci. Mysle, ze nadaje sie podczas wysilku fizycznego.
Polecam szczegolnie dla mlodszych facetow

Tam
Tam

Jak tylko wszedł na nasz rynek dopadła go młoda dama z mojej rodziny. Tak, dziewczyna, której męska wersja podobała się bardziej od damskiego stożka. I miało dziewczę rację, albowiem na niej pachniały te perfumy cudownie, a rześka ostrość doskonale podkreślała jej młodzieńczy temperament i zadziorność. Zawsze już będą mi się kojarzyć z uroczym "buntem" ślicznej nastolatki.
Świeżak to, ale nie "ogórec", bez słodyczy, trzymający współbraci w należytym dystansie, budzi respekt. Dla mnie ideał na oficjalne okazje, gdy należy mieć na sobie nienaganny strój i takiż zapach.
No cóż, może jest i inaczej, ale ja mam do tego zapachu wielki sentyment.

Przemik
Przemik

Najpierw kupiłem próbkę i nie byłem zachwycony. Skusiłem się jednak na cały flakon z uwagi na promocję w Superpharmie i nie żałuję. Jest to jeden z moich ulubionych zapachów.
Zwykle świeżaki mają ordynarny, nudny zapach cytryny, ten, dzięki yuzu, jest dużo bardziej oryginalny. Jest odpowiedni na wszelkie okazje, w tym - co jest dla mnie dużą zaletą - do biura.

gurlen87
gurlen87

Nie przepadam a robiłem kilka podejśc, wmawiając sobie że" musi byc w nim to coś", bezskutecznie. Zawsze w pojedynku z Issey wychodziłem na tarczy...Ma w sobie coś odypchajacego szczególnie na początku( to wykręcające nos, chlorowodorowe otwarcie), w ogóle nie kojarzy mi się z kwiatami, chyba że polanymi jakimiś chemikaliami. Mam wyraźny resentyment:) i awersję do tego zapachu...

kwiatek
kwiatek

Klasyk, od 1994 wiedzie prym w kategorii świeżak. Pierwsze uderzenie cytryny yuzu miażdży moje powonienie i dalszy rozwój kompozycji na mojej skórze jest niezauważalny, po prostu przestaje go czuć, ale za to czują go inni i jestem zazdrosny. Wolę wąchać go na kimś innym, bo serce jest przepiękne i dosyć charakterystyczne. Dobra trwałość i taka też projekcja dopełnia sukces. Lekki ale konsekwentny, zwiewny ale dobrze wyczuwalny. Wśród świeżaków pnie swą pierś i nie daje się zepchnąć ze swojego miejsca. Polecam nie zrażać się pierwszą fazą, cierpkim policzkiem wymierzonym po japońsku, im dalej tym lepiej...

Zakupowe okazje

L'eau D'issey Pour Homme Nuit by Issey Miyake EDT Spray 2.5 oz for Men
L'eau D'issey Pour Homme Nuit by Issey Miyake EDT Spray 2.5 oz for Men
Gift Set 2oz
51.79 USD
Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Gift Set IV. Eau De Toilette 4,2 oz Shower Gel 2,5 oz Cosmetic Bag
Gift Set 2oz
55.99 USD
Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Gift Set VIII. Eau De Toilette 4,2 oz Shower Gel 2,5 oz
55.99 USD
Sephora Favorites Liquid Luxuries Cologne Sampler
Sephora Favorites Liquid Luxuries Cologne Sampler
Eau De Toilette 1.6oz
66.00 USD
Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Eau de Toilette Fra icirc che 1.6 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme 2.5 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme 2.5 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Summer 4.2 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Summer 4.2 oz Eau de Toilette Spray
Eau De Toilette 3.3oz
86.00 USD
Issey Miyake L'Eau D'Issey Pour Homme Eau de Toilette Fra icirc che 3.3 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme 6.7 oz Eau de Toilette Spray
Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme 6.7 oz Eau de Toilette Spray

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum L'Eau d'Issey Pour Homme marki Issey Miyake. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu L'Eau d'Issey Pour Homme marki Issey Miyake reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Kenzo Kenzo pour Homme Gucci Gucci Pour Homme II Christian Dior Fahrenheit Lalique Encre Noire Lalique Lalique White Creed Aventus Hermes Terre d'Hermes Burberry London for Men Versace Versace Man Eau Fraiche Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Chanel Allure Homme Sport Yves Saint Laurent L'Homme Ralph Lauren Polo Dolce&Gabbana D&G Givenchy Xeryus Rouge Yves Saint Laurent M7 Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Christian Dior Dior Homme Carolina Herrera 212 Men