Marki » I-K » kwiatowo - zielone « Grupy

Manifesto Isabella Rossellini dla kobiet

Manifesto Isabella Rossellini dla kobiet

ziołowy

Manifesto marki Isabella Rossellini to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Manifesto został wydany w 2000 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Alberto Morillas. Nutami głowy są bazylia, bergamotka i pieprz; nutami serca są kwiat pomarańczy, jaśmin, gruszka i róża; nutami bazy są drzewo sandałowe, lilia i piżmo.

Bazylia Bergamotka Pieprz

Kwiat pomarańczy Jaśmin Gruszka Róża

Drzewo sandałowe Lilia Piżmo

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Manifesto by Isabella Rossellini.

Rue Rance Eau Royale

Manifesto Recenzje Perfum

perfumeholic88
perfumeholic88

Isabella Rossellini. Samo połączenie imienia i nazwiska brzmi pięknie i dostojnie,a ja niestety jestem ignorantką i nie kojarzę tej aktorki z żadnego innego obrazu oprócz ´´Blue Velvet´´ i ´´Ze śmiercią jej do twarzy´´. Pamiętam jednak kiedy wersja My Manifesto weszła na rynek, bo zakupiłam malutką pojemność mamie. Jednak zapach zniknął tak szybko jak się pojawił i już więcej się na niego nie natknęłam. Po latach przyszło mi jednak poznać klasyczne Manifesto, ale nie będę go porównywała do późniejszej wersji, bo tamtą ledwie pamiętam. Manifesto zaskakuje składem, a konkretnie bazylią i jej się obawiałam.Nie chciałam pachnieć jak przyprawa do pizzy albo nadziewany kurczak. Na szczęście tę bazylie bardzo ładnie połączono tu z bergamotą i lilią co ją łagodzi i poskramia jej warzywno- kuchenny charakter. Pieprz jest również delikatnie wyczuwalny i w zasadzie mogłabym ciągle pisać, że jest delikatnie, delikatnie i delikatnie, bo właśnie tak jest. Ten zapach ma coś w sobie. Coś co przypomina mi letni poranek, kiedy nie ma jeszcze upału. Jest rześko, przyjemnie chłodno i z przyjemnością można wyjść do ogródka zamoczyć stopy w trawie mokrej od rosy. Jednocześnie kompozycja pozbawiona jest typowej zieloności. Nic mi tu nie pachnie jak zielony krzak czy typowe zielsko. Ciekawy, bo zrobiony z głową i pomysłem, ale niestety nie postarano się o dobre parametry i to jedyna i największa wada tej kompozycji.

lili-ya
lili-ya

Chyba mam jakiegoś dziwnego pecha albo dziwny gust, bo dokładnie jedną trzecią moich obecnych perfumowych chciejstw stanowią zapachy z jakiegoś niewiadomego powodu wycofane. A jak wycofane, to wiadomo – trudno dostępne i/lub drogie. Taki los.
Jest wśród nich Manifesto Isabelli Rossellini, zapach celebrycki, choć tak bardzo różny od ulepnie słodkiej albo bezbarwnie kwiatowej większości dzisiejszych kompozycji „wypuszczanych” przez znane osoby.
Nie ma też ten zapach zupełnie nic wspólnego z Manifesto od YSL. Perfumy Isabelli Rossellini to manifest naturalności i ogródkowej zieleni. Już kilka kropelek (miałam tylko malutką próbkę – niestety) przeniosło mnie z betonowych osiedli miasta, dusznego od spalin i parującego w upale asfaltu do przydomowego ogródka gdzieś na wsi. Jest ranek, ledwo wyschła rosa na hodowanych tu roślinach. Zaraz za płotem rosną zioła: czuć tę orzeźwiającą ziołowość mięty i bazylii (tej pierwszej nie wymieniono wśród nut), dalej kwiaty – piękna naturalna róża i biała lilia. Nieopodal rośnie grusza – gdzieś w tle można wychwycić aromat nie do końca jeszcze dojrzałych owoców leżących pod drzewem. To wszystko okraszone jest sporą ilością cytrusowego soku (raczej z limonki niż wymienionej tu bergamotki) i solidną szczyptą świeżo zmielonego czarnego pieprzu. Później zapach blednie, robi się mniej ziołowo, mniej cytrusowo i orzeźwiająco, ogródek drzemie rozleniwiony ostrymi promieniami słońca – zbliża się już południe.
Wymarzony, idealny zapach na lato dla osoby, która – tak jak ja – nie przepada raczej za ewidentnie cytrusowymi perfumami. Wspaniały na urlop, do luźnej sukienki albo lnianych szortów. Wierzę, że któregoś lata flakon znajdzie się na mojej półce , może nawet stanie się moim wakacyjnym signature scent. Na razie pozostaje mi tylko powąchać od czasu do czasu pustą już fiolkę po Manifesto.

blueberry
blueberry

Zupełnie inaczej niż poprzedniczka odbierałam i nadal odbieram te perfumy. To była chyba pierwsza "celebrycka" woda jaką sama sobie kupiłam, ale wówczas nie zdawałam sobie sprawy z tego faktu, który i tak nie ma znaczenia, bo zawsze liczył się dla mnie po prostu zapach, bez względu na to kto go sygnuje i kto za nim stoi.

Manifesto jest dla mnie rewelacyjny - to również pierwszy metaliczny, tak chłodny zapach, który całkowicie mnie, zwolenniczkę ciepłych i orientalnych woni, zachwycił. Nie wyczuwam tutaj żadnego warzywniaka, wręcz przeciwnie - świeżość bazylii, ostrość pieprzu daleka jest od skojarzeń kulinarnych, dla mnie to czysta natura w niekonsumowalnej postaci. Do tego cudna i delikatna róża. Zapach wiosny lub wczesnego lata, chłód porannej rosy i świeżość powietrza wyrywająca z letargu, oczyszczająca i odnawiająca siły duchowe i fizyczne.

Idealna woda do białej koszuli, na beztroski spacer i chęć pobycia tylko z sobą. Manifest Rosselini polega właśnie na tym, by cieszyć się tym co jest, a nie celebrować to za czym się tęskni. Kompozycja prosta, linearna, a jednak niesamowicie urokliwa i nie potrafiąca się znudzić, a w kategorii takiego odświeżenia i spokoju nie udało mi się znaleźć nic dorównującego jej nawet wśród perfum z wyższej półki. Z uwagi na bliskość naturze i uniseksowy charakter, z przyjemnością wyobrażam sobie Manifesto na mężczyźnie. Zapach o delikatnej projekcji, ale przyzwoitej trwałości - ok 6 h, przy czym cały czas jest dla mnie wyczuwalny. Chętnie bym znowu zakupiła, gdyby tylko się dało...

gugusia
gugusia

NIE WIEM czemu, ale Manifesto kojarzy mi się z zapachem warzywniaka Bardzo dobrze wyczuwalna bazylia, połączona z bergamotką i pieprzem, plus dla mnie duża ilość lilli z lekką nutą różaną. Ot tak właśnie czuję ten zapach. Nic specjalnego. Zwyklak, codzienniak, do warzywniaka
Trwałość fatalna, butelka brzydka.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Isabella Rossellini Manifesto, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Isabella Rossellini Manifesto, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Manifesto marki Isabella Rossellini. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Manifesto marki Isabella Rossellini reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Isabella Rossellini My Manifesto Hermes Elixir des Merveilles Bottega Veneta Bottega Veneta Essence Aromatique La Prairie Silver Rain Priscilla Presley Indian Summer Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Poison Tendre Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - La Rose Angel Eisenberg J'ose Givenchy Ange ou Demon Lanvin Oxygene Serge Lutens Ambre Sultan Christian Dior Poison Serge Lutens Gris Clair Chanel Allure eau de parfum Guerlain Shalimar Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Jean Paul Gaultier Classique Pierre Balmain Vent Vert Original Laura Biagiotti Roma