Marki » I-K » kwiatowo - zielone « Grupy

Iceberg Effusion Woman Iceberg dla kobiet

Iceberg Effusion Woman Iceberg dla kobiet

Iceberg Effusion Woman marki Iceberg to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Iceberg Effusion Woman został wydany w 2001 roku. Nutami głowy są marakuja, kiwi i grejpfrut; nutami serca są gałka muszkatołowa, fiołek, frezja, jaśmin, róża i kardamon; nutami bazy są drzewo sandałowe, piżmo, wanilia i cedr.

Marakuja Kiwi Grejpfrut

Gałka muszkatołowa Fiołek Frezja Jaśmin Róża Kardamon

Drzewo sandałowe Piżmo Wanilia Cedr

Więcej o perfumach po angielsku / More in English language about Iceberg Effusion Woman by Iceberg.

Iceberg Effusion Woman Recenzje Perfum

TakaAnia
TakaAnia

Nie wiem czy to kwestia mojej skóry czy też gustu, ale ten zapach to jedno z moich największych rozczarowań. Zakupiła go w Rossmannie po krótkim teście nadgarstkowym, ale szybko okazało się że nie był to dobry wybór. Dla mnie ten zapach jest nijaki - niby świeży, ale gorzkawy i alkoholowy, owocowa nuta jest bardzo syntetyczna i niemalże plastikowa. Czuję gorzką pomarańczę, nutę przypraw - jakiś pieprz, odrobina męczącego rozmarynu. Zastanawiałam się nawet przez chwilę czy to nie unisex. Na mojej skórze ten zapach jest bardzo nietrwały i praktycznie niewyczuwalny. Kojarzy mi się z prostymi i płaskimi zapachami młodzieżowymi z lat 90-tych. Zapach bardzo codzienny - dla nastolatki, sztuczny i nie rozwijający się. Nic więcej - jak dla mnie to wyrzucone pieniądze. Szybko się go pozbyłam.

marigold
marigold

Piękny, czysty, świeży zapach, jak ogród skąpany w porannej rosie. Zero wanilii, tonki i innych słodziaków. Zapach orzeźwiający i wręcz uzdrawiający.
Delikatny i mocny zarazem, bardzo trwały, z całkiem udaną projekcją.
Niepospolity, bardzo wyszukany i niesamowicie elegancki, dzięki udanej mieszance nut zapachowych, składających się na doskonałą kompozycję.
Nie jest plaski, iskrzy przy każdym poruszeniu się.
Bezsprzecznie Effusion ma w sobie coś zniewalającego...
Opakowanie nieporęczne, ale kto by tam na to zwracał uwagę przy takiej zawartości...

gardenia
gardenia

To ja też napiszę coś o tych perfumach, bo po prostu na to zasługują i to jak. Ta niezbyt ładna buteleczka ( szczególnie plastikowa plakietka z napisem Effusion wygląda tandetnie) zawiera bardzo przyjemne perfumy, zasługujące na poświęcenie im więcej uwagi. Może gdyby zapakować je w piękny flakon i zrobić odpowiednią reklamę ( uśmiechnięta rozmarzona Naomi Watts z jej subtelną urodą?) to perfumy te cieszyłyby sie większą atencją?
Na wstępie zaznaczę jednak, że są to perfumy z kategorii delikatnych, spokojnych, "przejrzystych"i jasnych.
Effusion to zapach czystości, kremowa chmurka, podprawiona czymś kwaśno-cytrynowo-owocowym, nie pomyślałabym, że to kiwi, ale ta nienachalna kwaskowatość jest intrygująca, nie wiedziałam z czym ją skojarzyć, bo nie drażni mnie, a zazwyczaj kwaskowatość w perfumach jest dla mnie problematyczna, ta tutaj jest bardzo naturalna, rześka, ale nie za bardzo, nie męczy, jest po prostu idealnie wyważona! Myślę, że do świeżości tych perfum dołącza się również malutkie tchnienie cedru, co powoduje, że Effusion nie jest za słodkie, ma taki maleńki przytup, moc, choć pomyłką byłoby pisać o tych perfumach, że są mocne, choć ja uważam, że mają jakiś taki mocny akcent, wbrew pozorom nie są one takie subtelne, jakby się wydawać mogło za pierwszym psikiem.
Effusion to zapach bardzo kobiecy mimo dodatku odświeżającego cedru i kwaskowatego kiwi, zawiera bowiem również nuty kwiatowe, ciut pieprzne, kremowo-irysowe, tak to mogą być moje ulubione frezje, fiołek tez tu gości ale na szczęście jest znowu podany w bardzo wyważonych proporcjach. Myślę, że i różowa "kwiaciarniana" róża też tu występuje, jaśmin? Oj tak, ale znowu nie wysuwa się przed szereg, ładnie dopełnia całości, jak pozostałe składniki.
Ogólnie odbieram Effusion jako delikatną kremowo-kwiatową chmurkę, gdzie frezja i kiwi grają pierwsze skrzypce, pozostałe wymienione przeze mnie wyżej nuty tworzą piękne spokojne i niezwykle harmonijne tło, choć każda nuta jest wyczuwalna, żywa, migocząca i naturalna. Ciekawe, kto jest twórcą tych perfum, uważam, że wykonał świetna robotę.
Szczerze polecam testy a nawet zakup w ciemno tego małego skarbu, szczególnie wielbiciele i wielbicielki subtelnych radosnych ale zdystansowanych kwiatowych kompozycji w stylu 5 Alei E.Arden powinny być zadowolone, ja jestem zachwycona, używam tych perfum już od dłuższego czasu i powoli stają się one prawie moja drugą skórę, świetnie nam razem, tym bardziej, że nawet jedno psiknięcie wyczuwalne jest przeze mnie przez parę godzin, być może wpływ ma na to upalne lato tego roku, ale dzięki Effusion czuję się tego lata elegancko, świeżo, młodzieńczo, lekko i z klasą.
Ja mogłabym spokojnie nazwać te perfumy Symfonią Harmonii a może raczej kameralnym letnim kwartetem..:)

Izabela
Izabela

Nie wierzę, że nikt do tej pory nikt o nich nic nie napisał.
Muszę przyznać, że doskonale się je nosi.
Flakon prosty, ascetyczny, skrywający taki przyjemny zapach.
Według mnie to perfumy z frezją w roli głównej. Czuję taką świeżą frezję, jeszcze skąpaną w porannej rosie. Ach, rozmarzyłam się, bo uwielbiam frezje.
Towarzyszą frezji także jaśmin i róża, obficie skropione sokiem z kiwi. Drzewo sandałowe i piżmo dbają o aksamitne wykończenie zapachu.
Nie są to perfumy o dużej dyfuzji, ale mają bardzo przyzwoitą trwałość. Na mojej skórze trwają 8 godzin (bez dopalacza molekułowego). Są jednak bardzo bliskoskórne.
Bardzo mi się podobają, na taki leniwy, ciepły dzień jak dzisiaj są doskonałym towarzyszem.

Ta strona zawiera informacje, recenzje, nuty perfumowe, zdjęcia, reklamy, plakaty i filmy dotyczące perfum Iceberg Iceberg Effusion Woman, ale nie gwarantujemy poprawności wszystkich danych. Jeśli posiadasz więcej informacji o zapachu Iceberg Iceberg Effusion Woman, możesz o nich nadmienić w recenzji perfum. Fragrantica posiada unikalny system klasyfikowania perfum Iceberg Effusion Woman marki Iceberg. Możesz kliknąć na właściwą cechę pod głównym obrazkiem, określającą dany zapach. Dodatkowo znajdziesz odnośniki do stron zewnętrznych / sklepów online, ale Fragrantica nie posiada wpływu na ich zawartość. Nie ponosimy odpowiedzialności za to, co znajdziesz pod tymi linkami, ani za konsekwencje ich odwiedzin. Recenzje użytkowników zapachu Iceberg Effusion Woman marki Iceberg reprezentują punkt widzenia poszczególnych osób, a nie opinie redakcji portalu Fragrantica.

Inne z grupy kwiatowo - zielone
Serge Lutens Un Lys Marc Jacobs Marc Jacobs Givenchy Extravagance d'Amarige Guerlain Cherry Blossom Delight Gucci Gucci Rush Summer Bvlgari Eau Fraiche Parfumerie Generale PG09 Yuzu Ab Irato Arrogance Arrogance pour Elle Floris Seringa Masaki Matsushima Mintea mark. mark Earth Rasasi Feelings